sysprof master - en to fa translation catalogue (303 entries)

en: Sysprof
fa: سامانما

en: Profile an application or entire system
fa: نمایه سازی از یک برنامه یا کل سامانه

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
fa: سامانما می‌گذارد برنامه‌ها را برای کمک به اشکال‌زدایی و بهینه‌سازی نمایه کنید.

en: Profiler
fa: نمایه‌گر

en: Profile an application or entire system.
fa: نمایه سازی از یک برنامه یا کل سامانه.

en: Uncategorized
fa: دسته‌بندی نشده

en: Accessibility
fa: دسترسی‌پذیری

en: Actions
fa: کنش‌ها

en: Crash Handler
fa: مدیر فروپاشی

en: Context Switches
fa: تعویض بافتارها

en: Graphics
fa: نگاشتار

en: Icons
fa: نقشک‌ها

en: Input
fa: ورودی

en: JavaScript
fa: جاوااسکریپت

en: Kernel
fa: کرنل

en: Layout
fa: چینش

en: Locking
fa: قفل کردن

en: Main Loop
fa: حلقهٔ اصلی

en: Memory
fa: حافظه

en: Paint
fa: رنگ‌آمیزی

en: Type System
fa: سامانهٔ نوشتن

en: Unwindable
fa: بازنشدنی

en: Windowing
fa: پنجره سازی

en: Allocation
fa: تخصیص

en: Unknown Process
fa: فرایند ناشناخته

en: Indexing capture data frames
fa: شاخص سازی از قاب‌های دادهٔ ضبط

en: Discovering file system mounts
fa: کشف سوار شدن‌ها سامانهٔ پرونده

en: Discovering process mount namespaces
fa: کشف فضانام‌های سوار شدن فرایند

en: Analyzing process address layouts
fa: تحلیل چینش‌های نشانی فرایند

en: Analyzing process command line
fa: تحلیل خط فرمان فرایند

en: Analyzing file system overlays
fa: تحلیل پوشش‌های سامانهٔ پرونده

en: Processing counters
fa: شمارشگرهای پردازش

en: Recording at %X %x
fa: ضبط کردن در %X %x

en: Recording at %s
fa: ضبط کردن در %s

en: D-Bus Message
fa: پیام D-BUS

en: Frame
fa: قاب

en: Document loaded
fa: سند بار شد

en: Loading failed
fa: بار کردن شکست خورد

en: Symbolizing stack traces
fa: نماد سازی از ردگیری‌های پشته

en: Loading document
fa: بار کردن سند

en: Log
fa: گزارش

en: Mark
fa: علامت

en: %s [Process %d]
fa: %s [فرایند %Id]

en: Process %d
fa: فرایند %Id

en: Sample
fa: نمونه

en: System Logs
fa: گزارش‌های سامانه

en: Recording system logs is not supported on your platform.
fa: ضبط کردن گزارش‌های سامانه روی بن‌سازه‌تان پشتسبانی نمی‌شود.

en: Tracer
fa: ردگیر

en: Tracing requires spawning a program compiled with ‘-finstrument-functions’. Tracing will not be available.
fa: ردگیری نیازمند اجرای برنامه‌ای ترجمه شده با ‪-finstrument-functions‬ است. ردگیری موجود نخواهد بود.

en: --merge requires at least 2 filename arguments
fa: ‪--merge‬ نیازمند کمینه ۲ آرگومان نام پرونده است

en: Disable CPU throttling while profiling [Deprecated for --power-profile]
fa: از کار انداختن محدود کردن پردازنده هنگام نمایه سازی [منسوخ شده به نفع ‪--power-profile‬]

en: Make sysprof specific to a task [Deprecated]
fa: محدود کردن سامانما به یک وظیفه [منسوخ]

en: PID
fa: شناسهٔ فرایند

en: Run a command and profile the process
fa: اجرای یک دستور و نمایه برداری از فرایند

en: Set environment variable for spawned process. Can be used multiple times.
fa: تنظیم متغیّر محیطی برای فرایند اجرا شده. می تواند چندین بار استفاده شود.

en: Force overwrite the capture file
fa: پایمالی اجباری پروندهٔ ضبط

en: Disable recording of battery statistics
fa: از کار انداختن ضبط آمار باتری

en: Disable recording of CPU statistics
fa: از کار انداختن ضبط آمار پردازنده

en: Disable recording of Disk statistics
fa: از کار انداختن ضبط آمار دیسک

en: Do not record stacktraces using Linux perf
fa: ضبط نکردن ردگیری‌های پشته با استفاده از Linux perf

en: Do not append symbol name information from local machine
fa: نیفزودن اطّلاعات نام نماد از دستگاه محلی

en: Disable recording of memory statistics
fa: از کار انداختن ضبط آمار حافظه

en: Disable recording of network statistics
fa: از کار انداختن ضبط آمار شبکه

en: Set SYSPROF_TRACE_FD environment for subprocess
fa: تنظیم متغیّر SYSPROF_TRACE_FD برای زیرفرایندها

en: Track when processes are scheduled
fa: ردیابی زمان زمان‌بندی فرایندها

en: Profile the D-Bus session bus
fa: نمایه سازی گذرگاه نشست D-Bus

en: Profile the D-Bus system bus
fa: نمایه سازی گذرگاه سامانهٔ D-Bus

en: Set GJS_TRACE_FD environment to trace GJS processes
fa: تنظیم متغیّر GJS_TRACE_FD برای فرایندهای GJS

en: Set GTK_TRACE_FD environment to trace a GTK application
fa: تنظیم متغیّر GTK_TRACE_FD برای فرایندهای GTK

en: Include RAPL energy statistics
fa: شامل آمار انرژی RAPL

en: Profile memory allocations and frees
fa: نمایه کردن آزادی و تخصیص حافطه

en: Connect to org.gnome.Shell for profiler statistics
fa: وصل شدن به org.gnome.Shell برای آمار نمایه‌ساز

en: Track performance of the applications main loop
fa: ردیابی کارایی حلقهٔ اصلی برنامه

en: Merge all provided *.syscap files and write to stdout
fa: ادغام تمامی پرونده‌های ‪*.syscap‬ داده و نوشتن در خروجی استاندارد

en: Print the sysprof-cli version and exit
fa: چاپ نگارش sysprof-cli و خروج

en: The size of the buffer in pages (1 = 1 page)
fa: اندازهٔ میانگیر در صفحه‌ها (1 = ۱ صفحه)

en: Additional D-Bus address to monitor
fa: نشانی دی‌باس اضافی برای پایش

en: 
    Examples:
    
      # Record gtk4-widget-factory using trace-fd to get application provided
      # data as well as GTK and GNOME Shell data providers
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Merge multiple syscap files into one
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
fa: 
    مثال‌ها:
    
      # ضبط gtk4-widget-factory با trace-fd برای گرفتن داده‌های
     
      # فراهم شده به دست برنامه، پوستهٔ گنوم و GTK
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # ادغام چند پروندهٔ syscap در یکی
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
fa: آرگومان‌های داده شده به sysprof-cli بیش از حد است:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
fa: %s موجود است. برای پایمالی از ‪--force‬ استفاده کنید

en: Profile the system
fa: نمایه سازی از سامانه

en: Authentication is required to profile the system.
fa: برای نمایه سازی از سامانه نیاز به هویت‌سنجیست.

[ctx: shortcut window]
en: Recording View
fa: نمای ضبط

[ctx: shortcut window]
en: Start New Recording
fa: آغاز ضبط جدید

[ctx: shortcut window]
en: Save As
fa: ذخیره به شکل

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Main Sidebar
fa: تغییر وضعیت نمایانی نوار لغزش اصلی

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Stack Trace Sidebar
fa: تغییر وضعیت نمایانی نوار کناری ردگیری پشته

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: Open Recording
fa: گشودن ضبط

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
fa: بستن پنجره

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
fa: نمایش راهنما

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
fa: نمایش میان‌برهای صفحه‌کلید

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fa: خروج

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای _صفحه‌کلید

en: _Help
fa: _راهنما

en: _About Sysprof
fa: _دربارهٔ سامانما

en: Failed to find property %s in %s
fa: شکست در یافتن ویژگی %s در%s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
fa: شکست در دریافت مقدار va_list: %s

en: Show Sysprof version and exit
fa: نمایش نگارش سامانما و خروج

en: A system profiler
fa: نمایه‌گر سامانه

en: Functions
fa: توابع

en: Filter Functions
fa: پالایش توابع

en: Callers
fa: فراخوانندگان

en: Descendants
fa: نوادگان

en: Counters Chart
fa: نمودار شمارشگرها

en: Counters Table
fa: جدول شمارشگرها

en: Time
fa: زمان

en: Category
fa: دسته

en: Name
fa: نام

en: Value
fa: مقدار

en: CPU Info
fa: اطّلاعات پردازنده

en: ID
fa: شناسه

en: Core
fa: هسته

en: Model Name
fa: نام مدل

en: Bus
fa: گذرگاه

en: Serial
fa: سریال

en: Reply
fa: پاسخ

en: Flags
fa: پرچم‌ها

en: Size
fa: اندازه

en: Type
fa: گونه

en: Sender
fa: فرستنده

en: Destination
fa: مقصد

en: Path
fa: مسیر

en: Interface
fa: واسط

en: Member
fa: عضو

en: Signature
fa: امضا

en: Filter Messages
fa: پالایش پیام‌ها

en: Message
fa: پیام

en: Files
fa: پرونده‌ها

en: Compressed
fa: فشرده

en: Filter Files
fa: پالایش پرونده‌ها

en: File
fa: پرونده

en: CPU
fa: پردازنده

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
fa: استفاده از KEY=VALUE برای تنظیم متغیّر محیطی

en: Keys may not start with a number
fa: کلیدها نباید با شماره آغاز شوند

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
fa: کلیدها فقط می‌توانند رقم، حروف و زیرخط داشته باشند.

en: Must Capture to Local File
fa: باید روی پروندهٔ محلی ضبط شود

en: You must choose a local file to capture using Sysprof
fa: باید پرونده‌ای محلی برای ضبط با سامانما برگزینید

en: Close
fa: بستن

en: System Capture from %s.syscap
fa: ضبط سامانه از ‪%s.syscap

en: Record to File
fa: ضبط در پرونده

en: Record
fa: ضبط

en: No Change
fa: بدون تغییر

en: Balanced
fa: تعادل

en: Power Saver
fa: ذخیرهٔ انرژی

en: Performance
fa: کارایی

en: Sampling
fa: نمونه‌برداری

en: Sample Native Stacks
fa: پشته‌های بومی نمونه

en: Record native stack traces using a sampling profiler
fa: ضبط ردگیری‌های پشتهٔ بومی نمونه با استفاده از یک نمایه‌گر نمونه

en: Sample JavaScript Stacks
fa: پشته‌های جاوااسکریپت نمونه

en: Record JavaScript stack traces using a sampling profiler
fa: ضبط ردگیری‌های پشتهٔ جاوااسکریپت نمونه با استفاده از یک نمایه‌گر نمونه

en: Sysprof must launch your application to record JavaScript stacks using GJS.
fa: سامانما باید برای ضبط پشته‌های جاوااسکریپت با GJS برنامه‌تان را اجرا کند.

en: Record Scheduler Details
fa: ضبط جزییات زمان‌بند

en: Track when processes are scheduled per CPU
fa: ردیابی زمان زمان‌بندی فرایندها بر اساس پردازنده

en: Tracing
fa: ردگیری

en: Trace Memory Allocations
fa: ردگیری تخصیص‌های حافظه

en: Record a stack trace when <tt>malloc</tt> or similar functions are used
fa: ضبط ردگیری پشته هنگام استفاده از <tt>malloc</tt> یا توابع مشابه

en: Sysprof must launch your application to record memory allocations.
fa: سامانما باید برای ضبط تخصیص حافظه‌ها برنامه‌تان را اجرا کند.

en: Application
fa: برنامه

en: Command Line
fa: خط فرمان

en: Working directory
fa: شاخهٔ کاری

en: The application will be run as a subprocess of Sysprof.
fa: برنامه به شکل زیرفرایندی از سامانما اجرا خواهد شد.

en: Environment
fa: محیط

en: Clear Environment
fa: پاک‌سازی محیط

en: Clear the environment before launching application
fa: پاک‌سازی محیط پیش از اجرای برنامه

en: Add _Variable
fa: افزودن _متغیّر

en: Add Variable
fa: افزودن متغیّر

en: _Add
fa: _اضافه کردن

en: Counters
fa: شمارنده‌ها

en: CPU Usage
fa: مصرف پردازنده

en: Record coarse-grained counters about CPU usage and frequency
fa: ضبط شمارشگرهای درشت‌دانه دربارهٔ بسامد و مصرف پردازنده

en: Memory Usage
fa: مصرف حافظه

en: Record coarse-grained counters about system memory usage
fa: ضبط شمارشگرهای درشت‌دانه دربارهٔ مصرف حافظهٔ سامانه

en: Disk Usage
fa: مصرف دیسک

en: Record coarse-grained counters about storage throughput
fa: ضبط شمارشگرهای درشت‌دانه دربارهٔ توان ذخیره‌سازی

en: Network Usage
fa: مصرف شبکه

en: Record coarse-grained counters about network traffic
fa: ضبط شمارشگرهای درشت‌دانه دربارهٔ شدآمد شبکه

en: Energy Usage
fa: مصرف نیرو

en: Record coarse-grained counters about energy usage in Watts
fa: ضبط شمارشگرهای درشت‌دانه دربارهٔ مصرف انرژی به وات

en: Battery Charge
fa: شارژ باتری

en: Record coarse-grained counters about battery charge or discharge rates
fa: ضبط شمارشگرهای درشت‌دانه دربارهٔ میزان پر یا خالی شدن باتری

en: Record System Bus
fa: ضبط گذرگاه سامانه

en: Record messages on the D-Bus system bus
fa: ضبط پیام‌ها روی گذرکاه سانانهٔ D-Bus

en: Record Session Bus
fa: ضبط گذرگاه نشست

en: Record messages on the D-Bus user session bus
fa: ضبط پیام‌ها روی گذرکاه نشست کاربر D-Bus

en: The session bus may contain sensitive information such as keyboard usage and passwords.
fa: ممکن است گذرگاه نشست دارای اطّلاعاتی حسّاس چون مصرف صفحه‌کلید و گذرواژه‌ها باشد.

en: Timings
fa: زمان‌بندی‌ها

en: Compositor Frame Timings
fa: زمان‌بندی قاب ترکیبگر

en: Record frame-timing information from the GNOME Shell compositor
fa: ضبط اطّلاعات زمان‌بندی قاب از ترکیبگر پوستهٔ گنوم

en: Applications launched by Sysprof will automatically collect GTK frame timing information.
fa: برنامه‌های اجرا شده به دست سامانما اطّلاعات زمان‌بندی قاب GTK را به طور خودکار جمع می‌کنند.

en: Devices
fa: افزاره‌ها

en: Include GPU Information
fa: شامل اطّلاعات کارت گرافیکی

en: Records information about graphics hardware and drivers
fa: اطّلاعات راه‌اندازها و سخت‌افزارهای گرافیکی را ضبط می کند

en: System
fa: سامانه

en: Power Profile
fa: نمایهٔ نیرو

en: Record with Power Profile
fa: ضبط با نمایهٔ نیرو

en: Switch to power profile while recording
fa: تعویض به نمایهٔ نیرو هنگام ضبط

en: Details
fa: جزئیات

en: Record System Log
fa: ضبط گزارش‌های سامانه

en: Watch the system log for new messages and record them
fa: تماشای گزارش‌های سامانه برای پیام‌های جدید و ضبطشان

en: Include Hardware Information
fa: شامل اطّلاعات سخت‌افزاری

en: Records information about PCI and USB devices
fa: اطّلاعات افزاره‌های USB و PCI را ضبط می‌کند

en: Symbols
fa: نمادها

en: Bundle Symbols
fa: نماد‌های دسته

en: Make recording shareable by symbolizing stack traces after recording
fa: هم‌رسانی‌پذیر کردن ضبط‌ها با نمادسازی ردگیری‌های پشته پس از ضبط

en: _Open File…
fa: _گشودن پرونده…

en: Record to _File…
fa: ضبط در _پرونده…

en: Record to _Memory
fa: ضبط در _حافظه

en: Open Recording…
fa: گشودن ضبط…

en: Help
fa: راهنما

en: About Sysprof
fa: دربارهٔ سامانما

en: Quit
fa: خروج

en: Critical
fa: حیاتی

en: Warning
fa: هشدار

en: Debug
fa: اشکال‌زدایی

en: Info
fa: اطّلاعات

en: Error
fa: خطا

en: Logs
fa: تاریخچهٔ گزارش‌ها

en: Severity
fa: شدّت

en: Domain
fa: دامنه

en: Marks
fa: علامت‌ها

en: Mark Chart
fa: نمودار علامت

en: Mark Table
fa: جدول علامت

en: Mark Waterfall
fa: آبشار علامت

en: Summary
fa: خلاصه

en: Minimum
fa: کمینه

en: Maximum
fa: بیشینه

en: Average
fa: میانگین

en: Median
fa: میانه

en: Start
fa: شروع

en: Duration
fa: طول

en: Process
fa: فرایند

en: Group
fa: گروه

en: Description
fa: شرح

en: Self
fa: شخصی

en: Total
fa: مجموع

en: Memory Allocations
fa: تخصیص حافظه‌ها

en: Stack Traces
fa: ردگیری‌های پشته

en: Allocations
fa: تخصیص‌ها

en: Leaks
fa: نشت‌ها

en: Stack Trace
fa: ردگیری پشته

en: Metadata
fa: فراداده

en: Key
fa: کلید

en: Address Layout
fa: چینش نشانی

en: Start Address
fa: نشانی آغاز

en: End Address
fa: نشانی پایان

en: Mounts
fa: سوار شدن‌ها

en: Parent
fa: والد

en: Major
fa: بیشی

en: Minor
fa: جزیی

en: Mount Point
fa: نقطهٔ اتّصال

en: Mount Source
fa: منبع اتّصال

en: Root
fa: ریشه

en: Filesystem
fa: سامانه‌ءرونده

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Threads
fa: رشته‌ها

en: Thread ID
fa: شناسهٔ رشته

en: Main Thread
fa: رشتهٔ اصلی

en: Processes
fa: فرایندها

en: Process Chart
fa: نمودار فرایند

en: Process Table
fa: جدول فرایند

note: translators: this expands to the number of events recorded by the profiler as an indicator of progress
en: %
fa: ٪

en: Recording Failed
fa: ضبط شکست خورد

en: Sysprof failed to record.
    
    %s
fa: شکست در ضبط سامانما.
    
    %s

en: Stop Recording
fa: پایان ضبط

en: Time Profiler
fa: نمایه‌گر زمان

en: Callgraph
fa: نمودار فراخوانی

en: Flamegraph
fa: نمودار شعله‌ای

en: Seek Backward
fa: جویش به پس

en: Zoom Out
fa: کوچک‌نمایی

en: Reset Zoom
fa: بازنشانی بزرگ‌نمایی

en: Zoom In
fa: بزرگ‌نمایی

en: Seek Forward
fa: جویش به پیش

en: Depth
fa: عمق

en: Hits
fa: ضربه‌ها

en: Open Recording
fa: گشودن ضبط

en: Open
fa: گشودن

en: Sysprof Capture (*.syscap)
fa: ضبط سامانما (‪*.syscap‬)

en: Save to File
fa: ذخیره در پرونده

en: Save
fa: ذخیره

en: Loading...
fa: در حال بار کردن...

en: Invalid Document
fa: سند نامعتبر

en: The document could not be loaded. Please check that you have the correct capture file.
    
    %s
fa: سند نتوانست بار شود. لطفاً بررسی کنید که پروندهٔ ضبط درستی را دارید.
    
    %s

en: Toggle Left Panel
fa: تغییر وضعیت تابلوی چپ

en: Main Menu
fa: فهرست اصلی

en: View Options
fa: گزینه‌های نما

en: Toggle Right Panel
fa: تغییر وضعیت تابلوی راست

en: Energy
fa: انرژی

en: Network
fa: شبکه

en: Storage
fa: ذخیره‌سازی

en: _Record Again…
fa: _ضبط دوباره…

en: Save As…
fa: ذخیره به شکل…

en: _Quit
fa: _خروج

en: Categorize Frames
fa: قاب‌های دسته‌بندی

en: Hide System Libraries
fa: نهفتن کتابخانه‌های سامانه‌ای

en: Include Threads
fa: شامل رشته‌ها

en: Bottom Up
fa: پایین به بالا

en: Ignore Kernel Processes
fa: چشم‌پوشی از فرایندهای کرنل

en: Ignore Process 0
fa: چشم‌پوشی از فرایند ۰

en: Merge Similar Processes
fa: ادغام فرایندهای مشابه

note: translators: Left Heavy means to sort larger (heavier) stack frames before others, starting from the left
en: Left Heavy
fa: چپ سنگین
