sysprof master - en to gl translation catalogue (297 entries)

en: Profile an application or entire system
gl: Perfile unha aplicación ou o sistema enteiro

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
gl: Sysprof permítelle perfilar aplicacións para axudarlle a depuralas e optimizalas.

en: Profiler
gl: Perfíl

en: Profile an application or entire system.
gl: Perfilar unha aplicación ou o sistema enteiro.

en: Uncategorized
gl: Sen categoría

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Actions
gl: Accións

en: Crash Handler
gl: Manexador de accidentes

en: Context Switches
gl: Cambios de contexto

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Icons
gl: Iconas

en: Input
gl: Entrada

en: IO
gl: E/S

en: Kernel
gl: Núcleo

en: Layout
gl: Disposición

en: Locking
gl: Bloqueo

en: Main Loop
gl: Búcle principal

en: Memory
gl: Memoria

en: Paint
gl: Pintado

en: Type System
gl: Tipo de sistema

en: Unwindable
gl: Desenrolable

en: Windowing
gl: Sistema de xanelas

en: Allocation
gl: Reserva

en: Unknown Process
gl: Proceso descoñecido

en: Indexing capture data frames
gl: Indexación de marcos de datos de captura

en: Discovering file system mounts
gl: Descubrindo as montaxes do sistema de ficheiros

en: Discovering process mount namespaces
gl: Descubrindo os espazos de nomes de montaxe do proceso

en: Analyzing process address layouts
gl: Analizando a disposición dos enderezos do proceso

en: Analyzing process command line
gl: Analizar a liña de comandos do proceso

en: Analyzing file system overlays
gl: Analizar as superposicións do sistema de ficheiros

en: Processing counters
gl: Contía de procesos

en: Recording at %X %x
gl: Gravando ás %X %x

en: Recording at %s
gl: Gravando en %s

en: D-Bus Message
gl: Mensaxe de D-Bus

en: Frame
gl: Marco

en: Document loaded
gl: Documento cargado

en: Loading failed
gl: Fallou a carga

en: Symbolizing stack traces
gl: Simbolizando rastros de pila

en: Loading document
gl: Cargando documento

en: Log
gl: Rexistro

en: Mark
gl: Marca

en: %s [Process %d]
gl: %s [Proceso %d]

en: Process %d
gl: Proceso %d

en: Sample
gl: Mostra

en: System Logs
gl: Rexistros do sistema

en: Recording system logs is not supported on your platform.
gl: Os rexistros do sistema de gravación non son compatíbeis coa súa plataforma.

en: Tracer
gl: Rastrexador

en: Tracing requires spawning a program compiled with ‘-finstrument-functions’. Tracing will not be available.
gl: O rastrexo require lanzar un programa compilado con «-finstrument-functions». O rastrexo non estará dispoñible.

en: --merge requires at least 2 filename arguments
gl: --merge require cando menos 2 argumentos de nome de ficheiro

en: Disable CPU throttling while profiling [Deprecated for --power-profile]
gl: Desactivar o estrangulamento da CPU ao perfilar [Obsoleto por --power-profile]

en: Make sysprof specific to a task [Deprecated]
gl: Fai que Sysprof sexa específico para unha tarefa [Obsoleto]

en: Run a command and profile the process
gl: Executa un comando e perfila o proceso

en: COMMAND
gl: ORDE

en: Set environment variable for spawned process. Can be used multiple times.
gl: Estableza a variable de ambiente para o proceso creado. Pode usarse varias veces.

en: VAR=VALUE
gl: VAR=VALOR

en: Force overwrite the capture file
gl: Forza sobrescritura do ficheiro de captura

en: Disable recording of battery statistics
gl: Desactivar a gravación de estatísticas da batería

en: Disable recording of CPU statistics
gl: Desactivar a gravación de estatísticas da CPU

en: Disable recording of Disk statistics
gl: Desactivar a gravación de estatísticas do disco

en: Do not record stacktraces using Linux perf
gl: Non gravar as trazas de pila usando Linux Perf

en: Do not append symbol name information from local machine
gl: Non engadir a información dos nomes de símbolo desde a máquina local

en: Disable recording of memory statistics
gl: Desactivar a gravación de estatísticas de memoria

en: Disable recording of network statistics
gl: Desactivar a gravación de estatísticas de rede

en: Set SYSPROF_TRACE_FD environment for subprocess
gl: Establecer o ambiente SYSPROF_TRACE_FD para o subproceso

en: Track when processes are scheduled
gl: Rastrexar cando se programan os procesos

en: Profile the D-Bus session bus
gl: Perfilar o bus D-BUS de sesión

en: Profile the D-Bus system bus
gl: Perfilar o bus D-BUS do sistema

en: Set GJS_TRACE_FD environment to trace GJS processes
gl: Estableza o ambiente GJS_TRACE_FD para rastrexar os procesos GJS

en: Set GTK_TRACE_FD environment to trace a GTK application
gl: Estableza o ambiente GTK_TRACE_FD para rastrexar unha aplicación GTK

en: Include RAPL energy statistics
gl: Incluír as estatísticas de enerxía RAPL

en: Profile memory allocations and frees
gl: Perfilar as asignacións e liberacións de memoria

en: Connect to org.gnome.Shell for profiler statistics
gl: Conectarse a org.gnome.Shell para obter

en: Track performance of the applications main loop
gl: Rastrexar o rendemento do bucle principal das aplicacións

en: Merge all provided *.syscap files and write to stdout
gl: Fusiona todos os ficheiros *.syscap fornecidos e escríbeos a stdout

en: Print the sysprof-cli version and exit
gl: Imprimir a versión sysprof-cli e saír

en: The size of the buffer in pages (1 = 1 page)
gl: O tamaño do búfer en páxinas (1 = 1 páxina)

en: Additional D-Bus address to monitor
gl: Enderezo D-Bus adicional do que facer seguimento

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
gl: [FICHEIRO_CAPTURA] [-- ORDE ARGUMENTOS] -- sysprof

en: 
    Examples:
    
      # Record gtk4-widget-factory using trace-fd to get application provided
      # data as well as GTK and GNOME Shell data providers
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Merge multiple syscap files into one
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
gl: 
    Exemplos:
    
      # Gravar gtk4-widget-factory usando trace-fd para obter os datos fornecidos 
      # pola aplicación, así como fornecedores de datos GTK e GNOME Shell
    
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Combinar varios ficheiros syscap nun só
    
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
gl: Pasáronse demasiados argumentos a sysprof-cli:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
gl: %s existe. Use --force para sobrescribir

en: Profile the system
gl: Perfilar o sistema

en: Authentication is required to profile the system.
gl: Requírese autenticación para perfilar o sistema.

[ctx: shortcut window]
en: Recording View
gl: Gravando a vista

[ctx: shortcut window]
en: Start New Recording
gl: Comezar unha nova gravación

[ctx: shortcut window]
en: Save As
gl: Gardar como

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Main Sidebar
gl: Trocar a visibilidade da barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Stack Trace Sidebar
gl: Trocar a visibilidade da barra lateral do seguimento da pila

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Open Recording
gl: Abrir gravación

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
gl: Pechar xanela

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
gl: Mostra a axuda

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
gl: Mostrar os atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: _Atallos de teclado

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About Sysprof
gl: _Sobre Sysprof

en: Failed to find property %s in %s
gl: Produciuse un fallo ao atopar a propiedade %s en %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter o valor de va_list: %s

en: Show Sysprof version and exit
gl: Mostar a versión Sysprof e saír

en: A system profiler
gl: Un perfilador do sistema

en: Functions
gl: Funcións

en: Filter Functions
gl: Funcións de filtrado

en: Callers
gl: Chamadores

en: Descendants
gl: Descendentes

en: Counters Chart
gl: Gráfica de contadores

en: Counters Table
gl: Táboa de contadores

en: Time
gl: Hora

en: Category
gl: Categoría

en: Name
gl: Nome

en: Value
gl: Valor

en: CPU Info
gl: Información da CPU

en: Core
gl: Núcleo

en: Model Name
gl: Nome de modelo

en: Serial
gl: Serie

en: Reply
gl: Resposta

en: Flags
gl: Bandeiras

en: Size
gl: Tamaño

en: Type
gl: Tipo

en: Sender
gl: Remitente

en: Destination
gl: Destino

en: Path
gl: Ruta

en: Member
gl: Membro

en: Signature
gl: Firma

en: Filter Messages
gl: Filtrar mensaxes

en: Message
gl: Mensaxe

en: Files
gl: Ficheiros

en: Compressed
gl: Comprimido

en: Filter Files
gl: Filtrar ficheiros

en: File
gl: Ficheiro

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
gl: Use CHAVE=VALOR para estabelecer variábeis de ambiente

en: Keys may not start with a number
gl: As chaves non deben comezan cun número

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
gl: As chaves só poden conter caracteres alfa-numéricos ou barras baixas.

en: Must Capture to Local File
gl: Debe capturar a ficheiro local

en: You must choose a local file to capture using Sysprof
gl: Debe escoller un ficheiro local para capturar usando Sysprof

en: Close
gl: Pechar

en: System Capture from %s.syscap
gl: Captura do sistema desde %s.syscap

en: Record to File
gl: Gravar a ficheiro

en: Record
gl: Gravar

en: No Change
gl: Sen cambios

en: Balanced
gl: Balanceado

en: Power Saver
gl: Aforro de enerxía

en: Performance
gl: Rendemento

en: Sampling
gl: Mostraxe

en: Sample Native Stacks
gl: Mostra as pilas nativas

en: Record native stack traces using a sampling profiler
gl: Gravar as trazas de pilas nativas usando un perfilador de mostraxe

en: Sample JavaScript Stacks
gl: Mostra as pilas JavaScript

en: Record JavaScript stack traces using a sampling profiler
gl: Gravar os trazos de pila de JavaScript usando un perfilador de mostraxe

en: Sysprof must launch your application to record JavaScript stacks using GJS.
gl: Sysprof debe lanzar a súa aplicación para rexistrar pilas JavaScript usando GJS.

en: Record Scheduler Details
gl: Gravar a información do programador

en: Track when processes are scheduled per CPU
gl: Rastrexar cando se programana os procesos por CPU

en: Tracing
gl: Perfilado

en: Trace Memory Allocations
gl: Perfilar as reservas de memoria

en: Record a stack trace when <tt>malloc</tt> or similar functions are used
gl: Gravar un rastro de pila cando se usan <tt>malloc</tt> ou as funcións similares

en: Sysprof must launch your application to record memory allocations.
gl: Sysprof debe lanzar a súa aplicación para rexistrar asignacións de memoria.

en: Application
gl: Aplicación

en: Command Line
gl: Liña de ordes

en: Working directory
gl: Cartafol de traballo

en: The application will be run as a subprocess of Sysprof.
gl: A aplicación executarase como un subproceso de Sysprof.

en: Environment
gl: Ambiente

en: Clear Environment
gl: Limpar ambiente

en: Clear the environment before launching application
gl: Limpar o ambiente antes de lanzar a aplicación

en: Add _Variable
gl: Engadir _variábel

en: Add Variable
gl: Engadir variábel

en: _Add
gl: _Engadir

en: Counters
gl: Contadores

en: CPU Usage
gl: Uso da CPU

en: Record coarse-grained counters about CPU usage and frequency
gl: Gravar os contadores de gran groso sobre o uso e frecuencia da CPU

en: Memory Usage
gl: Uso da memoria

en: Record coarse-grained counters about system memory usage
gl: Gravar os contadores de gran groso sobre o uso da memoria do sistema

en: Disk Usage
gl: Uso do disco

en: Record coarse-grained counters about storage throughput
gl: Gravar os contadores de gran groso sobre o rendemento de almacenamento

en: Network Usage
gl: Uso da rede

en: Record coarse-grained counters about network traffic
gl: Gravar os contadores de gran groso sobre o tráfico de rede

en: Energy Usage
gl: Uso de enerxía

en: Record coarse-grained counters about energy usage in Watts
gl: Gravar os contadores de gran groso sobre o consumo de enerxía en Watts

en: Battery Charge
gl: Carga da batería

en: Record coarse-grained counters about battery charge or discharge rates
gl: Gravar os contadores de gran groso sobre a carga da batería ou as taxas de descarga

en: Record System Bus
gl: Gravando o bus do sistema

en: Record messages on the D-Bus system bus
gl: Gravar as mensaxes no bus de sistema de D-Bus

en: Record Session Bus
gl: Gravar o bus de sesión

en: Record messages on the D-Bus user session bus
gl: Grava as mensaxes no bus de sesión de usuario de D-BUS

en: The session bus may contain sensitive information such as keyboard usage and passwords.
gl: O bus de sesión pode conter información sensíbel como o uso do teclado e os contrasinais.

en: Timings
gl: Tempos

en: Compositor Frame Timings
gl: Tempos de marco do compositor

en: Record frame-timing information from the GNOME Shell compositor
gl: Gravar información sobre o marco do compositor de GNOME Shell

en: Applications launched by Sysprof will automatically collect GTK frame timing information.
gl: As aplicacións lanzadas por Sysprof recollerán automaticamente a información de cronometraxe GTK.

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Include GPU Information
gl: Incluír información da GPU

en: Records information about graphics hardware and drivers
gl: Rexistra información sobre hardware e controladores gráficos

en: System
gl: Sistema

en: Power Profile
gl: Perfíl de enerxía

en: Record with Power Profile
gl: Gravar con perfil de enerxía

en: Switch to power profile while recording
gl: Trocar o perfil de enerxía ao gravar

en: Details
gl: Detalles

en: Record System Log
gl: Gravar o sistema de rexistros

en: Watch the system log for new messages and record them
gl: Mire o rexistro do sistema para obter novas mensaxes e gravalas

en: Include Hardware Information
gl: Incluír información de hardware

en: Records information about PCI and USB devices
gl: Rexistra información sobre dispositivos PCI e USB

en: Symbols
gl: Símbolos

en: Bundle Symbols
gl: Paquete de símbolos

en: Make recording shareable by symbolizing stack traces after recording
gl: Fai a gravación compartíbel simbolizando rastros de pila despois da gravación

en: _Open File…
gl: _Abrir ficheiro…

en: Record to _File…
gl: Gravar a _ficheiro…

en: Record to _Memory
gl: Gravar a _memoria

en: Open Recording…
gl: Abrir gravación…

en: Help
gl: Axuda

en: About Sysprof
gl: Sobre Sysprof

en: Quit
gl: Saír

en: Critical
gl: Crítico

en: Warning
gl: Aviso

en: Debug
gl: Depuración

en: Info
gl: Información

en: Error
gl: Erro

en: Logs
gl: Rexistros

en: Severity
gl: Severidade

en: Domain
gl: Dominio

en: Marks
gl: Marcas

en: Mark Chart
gl: Gráfica de marcas

en: Mark Table
gl: Táboa de marcas

en: Mark Waterfall
gl: Marcar cascada

en: Summary
gl: Resumo

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Maximum
gl: Máximo

en: Average
gl: Media

en: Median
gl: Mediana

en: Start
gl: Inicio

en: Duration
gl: Duración

en: Process
gl: Proceso

en: Group
gl: Grupos

en: Description
gl: Descrición

en: Self
gl: Eu mesmo

en: Memory Allocations
gl: Reservas de memoria

en: Stack Traces
gl: Rastros de pila

en: Allocations
gl: Reservas

en: Leaks
gl: Fugas

en: Stack Trace
gl: Rastro de pila

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Key
gl: Chave

en: Address Layout
gl: Disposición de enderezos

en: Start Address
gl: Enderezo de inicio

en: End Address
gl: Enderezo final

en: Mounts
gl: Montaxes

en: Parent
gl: Pai

en: Major
gl: Maior

en: Minor
gl: Menor

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Mount Source
gl: Fonte de montaxe

en: Root
gl: Raíz

en: Filesystem
gl: Sistema de ficheiros

en: Options
gl: Opcións

en: Threads
gl: Fíos

en: Thread ID
gl: ID de fío

en: Main Thread
gl: Fío principal

en: Processes
gl: Procesos

en: Process Chart
gl: Gráfica de procesos

en: Process Table
gl: Táboa de procesos

en: Recording Failed
gl: Gravación fallida

en: Stop Recording
gl: Deter gravación

en: Time Profiler
gl: Perfil de tempo

en: Callgraph
gl: Gráfica de chamadores

en: Flamegraph
gl: Gráfica de lapas

en: Seek Backward
gl: Busca cara atrás

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Reset Zoom
gl: Reiniciar ampliación

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Seek Forward
gl: Buscar cara adiante

en: Depth
gl: Profundidade

en: Hits
gl: Impactos

en: Open Recording
gl: Abrir gravación

en: Open
gl: Abrir

en: Sysprof Capture (*.syscap)
gl: Capturas de Sysprof (*.syscap)

en: Save to File
gl: Gravar a ficheiro

en: Save
gl: Gardar

en: Loading...
gl: Cargando…

en: Invalid Document
gl: Documento non válido

en: The document could not be loaded. Please check that you have the correct capture file.
    
    %s
gl: Non se puido cargar o documento.Comprobe que ten o ficheiro de captura correcto.
    
    %s

en: Toggle Left Panel
gl: Trocar o panel esquerdo

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: View Options
gl: Ver opcións

en: Toggle Right Panel
gl: Trocar o panel dereito

en: Energy
gl: Enerxía

en: Network
gl: Rede

en: Storage
gl: Almacenamento

en: _Record Again…
gl: _Gravar de novo…

en: Save As…
gl: Gardar como…

en: _Quit
gl: _Saír

en: Categorize Frames
gl: Categorizar marcos

en: Hide System Libraries
gl: Ocultar as bibliotecas do sistema

en: Include Threads
gl: Incluír fíos

en: Bottom Up
gl: De abaixo cara arriba

en: Ignore Kernel Processes
gl: Ignorar procesos no núcleo

en: Ignore Process 0
gl: Ignorar proceso 0

en: Merge Similar Processes
gl: Combinar procesos similares

note: translators: Left Heavy means to sort larger (heavier) stack frames before others, starting from the left
en: Left Heavy
gl: Esquerda pesada
