sysprof master - en to hu translation catalogue (302 entries)

en: Profile an application or entire system
hu: Alkalmazás vagy egész rendszer profilozása

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
hu: A Sysprof lehetővé teszi az alkalmazások profilozását a hibakeresés és az optimalizáció támogatáshoz.

en: Profiler
hu: Profilozó

en: Profile an application or entire system.
hu: Alkalmazás vagy egész rendszer profilozása.

en: Uncategorized
hu: Kategorizálatlan

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Crash Handler
hu: Összeomlás-kezelő

en: Context Switches
hu: Környezetváltások

en: Graphics
hu: Grafika

en: Icons
hu: Ikonok

en: Input
hu: Bemenet

en: Kernel
hu: Rendszermag

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Locking
hu: Zárolás

en: Main Loop
hu: Fő hurok

en: Memory
hu: Memória

en: Paint
hu: Rajzolás

en: Type System
hu: Típusrendszer

en: Unwindable
hu: Felhúzhatatlan

en: Windowing
hu: Ablakozás

en: Allocation
hu: Lefoglalás

en: Unknown Process
hu: Ismeretlen folyamat

en: Indexing capture data frames
hu: Elfogási adatkeretek indexelése

en: Discovering file system mounts
hu: Fájlrendszercsatolások felderítése

en: Discovering process mount namespaces
hu: Folyamatcsatolás névtereinek felderítése

en: Analyzing process address layouts
hu: Folyamatcím-kiosztások elemzése

en: Analyzing process command line
hu: Folyamatparancssor elemzése

en: Analyzing file system overlays
hu: Fájlrendszerátfedések elemzése

en: Processing counters
hu: Számlálók feldolgozása

en: Recording at %X %x
hu: Rögzítés ekkor: %X %x

en: Recording at %s
hu: Rögzítés ekkor: %s

en: D-Bus Message
hu: D-Bus üzenet

en: Frame
hu: Keret

en: Document loaded
hu: Dokumentum betöltve

en: Loading failed
hu: A betöltés sikertelen

en: Symbolizing stack traces
hu: Veremkiíratások szimbolizálása

en: Loading document
hu: Dokumentum betöltése

en: Log
hu: Napló

en: Mark
hu: Jel

en: %s [Process %d]
hu: %s [%d. folyamat]

en: Process %d
hu: %d. folyamat

en: Sample
hu: Minta

en: System Logs
hu: Rendszernaplók

en: Recording system logs is not supported on your platform.
hu: A rendszernaplók rögzítése nem támogatott a platformján.

en: Tracer
hu: Nyomkövető

en: Tracing requires spawning a program compiled with ‘-finstrument-functions’. Tracing will not be available.
hu: A nyomkövetéshez a „-finstrument-functions” használatával lefordított program indítása szükséges. A nyomkövetés nem lesz elérhető.

en: --merge requires at least 2 filename arguments
hu: A --merge kapcsolóhoz legalább két fájlnév argumentum szükséges

en: Disable CPU throttling while profiling [Deprecated for --power-profile]
hu: Processzorlefojtás letiltása profilozás közben (elavult a --power-profile kapcsolónál)

en: Make sysprof specific to a task [Deprecated]
hu: A Sysprof egy feladathoz kapcsolódjon (elavult)

en: Run a command and profile the process
hu: Parancs futtatása és a folyamat profilozása

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: Set environment variable for spawned process. Can be used multiple times.
hu: Környezeti változó beállítása az elindított folyamathoz. Többször is megadható.

en: VAR=VALUE
hu: VÁLTOZÓ=ÉRTÉK

en: Force overwrite the capture file
hu: A rögzítési fájl felülírása mindenképp

en: Disable recording of battery statistics
hu: Az akkumulátorstatisztika rögzítésének letiltása

en: Disable recording of CPU statistics
hu: A processzorstatisztikák rögzítésének letiltása

en: Disable recording of Disk statistics
hu: A Lemezstatisztikák rögzítésének letiltása

en: Do not record stacktraces using Linux perf
hu: Ne rögzítse a veremkiíratásokat a Linuxos perf használatával

en: Do not append symbol name information from local machine
hu: Ne fűzze hozzá a szimbólumnév-információkat a helyi gépről

en: Disable recording of memory statistics
hu: A memóriastatisztikák rögzítésének letiltása

en: Disable recording of network statistics
hu: A hálózati statisztikák rögzítésének letiltása

en: Set SYSPROF_TRACE_FD environment for subprocess
hu: A SYSPROF_TRACE_FD környezet beállítása az alfolyamatoknál

en: Track when processes are scheduled
hu: Annak követése, hogy a folyamatok mikor vannak ütemezve

en: Profile the D-Bus session bus
hu: A D-Bus munkamenetbusz profilozása

en: Profile the D-Bus system bus
hu: A D-Bus rendszerbusz profilozása

en: Set GJS_TRACE_FD environment to trace GJS processes
hu: A GJD_TRACE_FD környezet beállítása a GJS folyamatok nyomkövetéséhez

en: Set GTK_TRACE_FD environment to trace a GTK application
hu: A GTK_TRACE_FD környezet beállítása a GTK alkalmazások nyomkövetéséhez

en: Include RAPL energy statistics
hu: A RAPL energiastatisztikák hozzáadása

en: Profile memory allocations and frees
hu: Memóriafoglalások és -felszabadítások profilozása

en: Connect to org.gnome.Shell for profiler statistics
hu: Kapcsolódás az org.gnome.Shell folyamathoz a profilozási statisztikákért

en: Track performance of the applications main loop
hu: Az alkalmazás fő ciklusa teljesítményének követése

en: Merge all provided *.syscap files and write to stdout
hu: Az összes megadott *.syscap fájl egyesítése és kiírása a szabványos kimenetre

en: Print the sysprof-cli version and exit
hu: A sysprof-cli verziójának kiírása és kilépés

en: The size of the buffer in pages (1 = 1 page)
hu: A puffer mérete lapokban (1 = 1 lap)

en: Additional D-Bus address to monitor
hu: További figyelendő D-Bus-cím

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
hu: [RÖGZÍTÉSI_FÁJL] [-- PARANCS ARGUMENTUMOK] – Sysprof

en: 
    Examples:
    
      # Record gtk4-widget-factory using trace-fd to get application provided
      # data as well as GTK and GNOME Shell data providers
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Merge multiple syscap files into one
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
hu: 
    Példák:
    
      # A gtk4-widget-factory rögzítése a trace-fd segítségével, az alkalmazás
      # által adott, illetve a GTK és GNOME Shell adatszolgáltatók által
      # biztosított adatok eléréséhez
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Több rögzítési fájl egyesítése egybe
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
hu: Túl sok argumentum lett átadva a sysprof-cli számára:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
hu: A(z) %s már létezik. A felülíráshoz használja a --force kapcsolót

en: Profile the system
hu: A rendszer profilozása

en: Authentication is required to profile the system.
hu: Hitelesítés szükséges a rendszer profilozásához.

[ctx: shortcut window]
en: Recording View
hu: Rögzítési nézet

[ctx: shortcut window]
en: Start New Recording
hu: Új rögzítés indítása

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Main Sidebar
hu: Fő oldalsáv láthatóságának be- és kikapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Stack Trace Sidebar
hu: Veremkiíratás oldalsáv láthatóságának be- és kikapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Open Recording
hu: Rögzítés megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
hu: Ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Sysprof
hu: A Sysprof _névjegye

en: Failed to find property %s in %s
hu: Nem sikerült a(z) %s tulajdonság megkeresése ebben: %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
hu: Nem sikerült lekérni a va_list értéket: %s

en: Show Sysprof version and exit
hu: A Sysprof verziószámának kiírása és kilépés

en: A system profiler
hu: Rendszerprofilozó

en: Functions
hu: Függvények

en: Filter Functions
hu: Szűrési függvények

en: Callers
hu: Hívók

en: Descendants
hu: Leszármazottak

en: Counters Chart
hu: Számlálók grafikonja

en: Counters Table
hu: Számlálók táblázata

en: Time
hu: Idő

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: Value
hu: Érték

en: CPU Info
hu: Processzorinformáció

en: ID
hu: Azonosító

en: Core
hu: Mag

en: Model Name
hu: Modellnév

en: Bus
hu: Busz

en: Serial
hu: Sorozatszám

en: Reply
hu: Válasz

en: Flags
hu: Jelzők

en: Size
hu: Méret

en: Type
hu: Típus

en: Sender
hu: Küldő

en: Destination
hu: Cél

en: Path
hu: Útvonal

en: Interface
hu: Csatoló

en: Member
hu: Tag

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter Messages
hu: Üzenetek szűrése

en: Message
hu: Üzenet

en: Files
hu: Fájlok

en: Compressed
hu: Tömörített

en: Filter Files
hu: Fájlok szűrése

en: File
hu: Fájl

en: CPU
hu: Processzor

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
hu: Használjon KULCS=ÉRTÉK párt egy környezeti változó beállításához

en: Keys may not start with a number
hu: A kulcsok nem kezdődhetnek számmal

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
hu: A kulcsok csak alfanumerikus karaktereket vagy aláhúzást tartalmazhatnak.

en: Must Capture to Local File
hu: Helyi fájlba kell rögzíteni

en: You must choose a local file to capture using Sysprof
hu: Ki kell választania egy helyi fájlt a Sysprof használatával való rögzítéshez

en: Close
hu: Bezárás

en: System Capture from %s.syscap
hu: Rendszer rögzítése %s.syscap fájlból

en: Record to File
hu: Rögzítés fájlba

en: Record
hu: Rögzítés

en: No Change
hu: Nincs változtatás

en: Balanced
hu: Kiegyensúlyozott

en: Power Saver
hu: Energiatakarékos

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Sampling
hu: Mintavételezés

en: Sample Native Stacks
hu: Natív vermek mintavételezése

en: Record native stack traces using a sampling profiler
hu: Natív veremkiíratások rögzítése egy mintavételező profilozó használatával

en: Sample JavaScript Stacks
hu: JavaScript vermek mintavételezése

en: Record JavaScript stack traces using a sampling profiler
hu: JavaScript veremkiíratások rögzítése egy mintavételező profilozó használatával

en: Sysprof must launch your application to record JavaScript stacks using GJS.
hu: A Sysprof programnak el kell indítania az alkalmazását a JavaScript vermek GJS használatával való rögzítéséhez.

en: Record Scheduler Details
hu: Ütemező részleteinek rögzítése

en: Track when processes are scheduled per CPU
hu: Annak követése, hogy a folyamatok CPU-nként mikor vannak ütemezve

en: Tracing
hu: Nyomkövetés

en: Trace Memory Allocations
hu: Memóriafoglalások nyomkövetése

en: Record a stack trace when <tt>malloc</tt> or similar functions are used
hu: Veremkiíratás rögzítése, ha a <tt>malloc</tt> vagy hasonló függvények lettek használva

en: Sysprof must launch your application to record memory allocations.
hu: A Sysprof programnak el kell indítania az alkalmazását a memóriafoglalások rögzítéséhez.

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Command Line
hu: Parancssor

en: Working directory
hu: Munkakönyvtár

en: The application will be run as a subprocess of Sysprof.
hu: Az alkalmazás a Sysprof alfolyamataként lesz futtatva.

en: Environment
hu: Környezet

en: Clear Environment
hu: Környezet törlése

en: Clear the environment before launching application
hu: A környezet törlése az alkalmazás indítása előtt

en: Add _Variable
hu: _Változó hozzáadása

en: Add Variable
hu: Változó hozzáadása

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: Counters
hu: Számlálók

en: CPU Usage
hu: CPU-használat

en: Record coarse-grained counters about CPU usage and frequency
hu: A processzorhasználatra és -frekvenciára vonatkozó durva szemcsés számlálók rögzítése

en: Memory Usage
hu: Memóriahasználat

en: Record coarse-grained counters about system memory usage
hu: A rendszer memóriahasználatára vonatkozó durva szemcsés számlálók rögzítése

en: Disk Usage
hu: Lemezhasználat

en: Record coarse-grained counters about storage throughput
hu: A tárolási áteresztőképességre vonatkozó durva szemcsés számlálók rögzítése

en: Network Usage
hu: Hálózathasználat

en: Record coarse-grained counters about network traffic
hu: A hálózati forgalomra vonatkozó durva szemcsés számlálók rögzítése

en: Energy Usage
hu: Energiahasználat

en: Record coarse-grained counters about energy usage in Watts
hu: A Wattban mért energiahasználatra vonatkozó durva szemcsés számlálók rögzítése

en: Battery Charge
hu: Akkumulátortöltöttség

en: Record coarse-grained counters about battery charge or discharge rates
hu: Az akkumulátortöltési és -kisülési sebességre vonatkozó durva szemcsés számlálók rögzítése

en: Record System Bus
hu: Rendszerbusz rögzítése

en: Record messages on the D-Bus system bus
hu: A D-Bus rendszerbuszon lévő üzenetek rögzítése

en: Record Session Bus
hu: Munkamenetbusz rögzítése

en: Record messages on the D-Bus user session bus
hu: A D-Bus felhasználói munkamenetbuszon lévő üzenetek rögzítése

en: The session bus may contain sensitive information such as keyboard usage and passwords.
hu: A munkamenetbusz érzékeny információkat, például billentyűzethasználatot és jelszavakat tartalmazhat.

en: Timings
hu: Időzítések

en: Compositor Frame Timings
hu: Kompozitáló képkocka időzítések

en: Record frame-timing information from the GNOME Shell compositor
hu: Képkocka-időzítési információk rögzítése a GNOME Shell kompozitálóból

en: Applications launched by Sysprof will automatically collect GTK frame timing information.
hu: A Sysprof által indított alkalmazások automatikusan összegyűjtik a GTK-képkocka időzítési információit.

en: Devices
hu: Eszközök

en: Include GPU Information
hu: GPU-információk felvétele

en: Records information about graphics hardware and drivers
hu: Információkat rögzít a grafikus hardverről és illesztőprogramról

en: System
hu: Rendszer

en: Power Profile
hu: Energiagazdálkodási profil

en: Record with Power Profile
hu: Rögzítés energiagazdálkodási profillal

en: Switch to power profile while recording
hu: Váltás az energiagazdálkodási profilra rögzítés közben

en: Details
hu: Részletek

en: Record System Log
hu: Rendszernapló rögzítése

en: Watch the system log for new messages and record them
hu: Új üzenetek megfigyelése a rendszernaplóban és azok rögzítése

en: Include Hardware Information
hu: Hardverinformációk felvétele

en: Records information about PCI and USB devices
hu: Információkat rögzít a PCI és USB-eszközökről

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Bundle Symbols
hu: Szimbólumok csomagolása

en: Make recording shareable by symbolizing stack traces after recording
hu: A rögzítés megoszthatóvá tétele a veremkiíratás szimbolizálásával a rögzítés után

en: _Open File…
hu: Fájl _megnyitása…

en: Record to _File…
hu: Rögzítés _fájlba…

en: Record to _Memory
hu: Rögzítés a _memóriába

en: Open Recording…
hu: Felvétel megnyitása…

en: Help
hu: Súgó

en: About Sysprof
hu: A Sysprof névjegye

en: Quit
hu: Kilépés

en: Critical
hu: Kritikus

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Info
hu: Információ

en: Error
hu: Hiba

en: Logs
hu: Naplók

en: Severity
hu: Súlyosság

en: Domain
hu: Tartomány

en: Marks
hu: Jelek

en: Mark Chart
hu: Jelgrafikon

en: Mark Table
hu: Jeltáblázat

en: Mark Waterfall
hu: Jelvízesés

en: Summary
hu: Összefoglaló

en: Minimum
hu: Legkisebb

en: Maximum
hu: Legnagyobb

en: Average
hu: Átlag

en: Median
hu: Medián

en: Start
hu: Kezdés

en: Duration
hu: Időtartam

en: Process
hu: Folyamat

en: Group
hu: Csoport

en: Description
hu: Leírás

en: Self
hu: Önmaga

en: Total
hu: Összesen

en: Memory Allocations
hu: Memóriafoglalások

en: Stack Traces
hu: Veremkiíratások

en: Allocations
hu: Lefoglalások

en: Leaks
hu: Szivárgások

en: Stack Trace
hu: Veremkiíratás

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Key
hu: Kulcs

en: Address Layout
hu: Címkiosztás

en: Start Address
hu: Kezdőcím

en: End Address
hu: Zárócím

en: Mounts
hu: Csatolások

en: Parent
hu: Szülő

en: Major
hu: Elsődleges

en: Minor
hu: Másodlagos

en: Mount Point
hu: Csatolási pont

en: Mount Source
hu: Csatolás forrása

en: Root
hu: Gyökér

en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

en: Options
hu: Beállítások

en: Threads
hu: Szálak

en: Thread ID
hu: Szálazonosító

en: Main Thread
hu: Fő szál

en: Processes
hu: Folyamatok

en: Process Chart
hu: Folyamatgrafikon

en: Process Table
hu: Folyamattáblázat

en: Recording Failed
hu: Felvétel sikertelen

en: Sysprof failed to record.
    
    %s
hu: A Sysprof nem tudott rögzíteni.
    
    %s

en: Stop Recording
hu: Rögzítés leállítása

en: Time Profiler
hu: Időprofilozó

en: Callgraph
hu: Hívási gráf

en: Flamegraph
hu: Lánggráf

en: Seek Backward
hu: Tekerés vissza

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Reset Zoom
hu: Nagyítás visszaállítása

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Seek Forward
hu: Tekerés előre

en: Depth
hu: Mélység

en: Hits
hu: Találatok

en: Open Recording
hu: Rögzítés megnyitása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Sysprof Capture (*.syscap)
hu: Sysprof-rögzítés (*.syscap)

en: Save to File
hu: Mentés fájlba

en: Save
hu: Mentés

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Invalid Document
hu: Érvénytelen dokumentum

en: The document could not be loaded. Please check that you have the correct capture file.
    
    %s
hu: A dokumentumot nem sikerült betölteni. Ellenőrizze, hogy a megfelelő rögzítési fájllal rendelkezik-e.
    
    %s

en: Toggle Left Panel
hu: Bal panel be- és kikapcsolása

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: View Options
hu: Nézetbeállítások

en: Toggle Right Panel
hu: Jobb panel be- és kikapcsolása

en: Energy
hu: Energia

en: Network
hu: Hálózat

en: Storage
hu: Tároló

en: _Record Again…
hu: _Rögzítés újra…

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Categorize Frames
hu: Képkockák kategorizálása

en: Hide System Libraries
hu: Rendszer-programkönyvtárak elrejtése

en: Include Threads
hu: Szálak felvétele

en: Bottom Up
hu: Lentről fel

en: Ignore Kernel Processes
hu: Rendszermagfolyamatok mellőzése

en: Ignore Process 0
hu: 0. folyamat mellőzése

en: Merge Similar Processes
hu: Hasonló folyamatok összefésülése

note: translators: Left Heavy means to sort larger (heavier) stack frames before others, starting from the left
en: Left Heavy
hu: Bal nehéz
