sysprof master - en to ka translation catalogue (295 entries)

en: Profile an application or entire system
ka: აპლიკაციის ან მთელი სისტემის პროფილირება

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
ka: Sysprof-ი გამართვისა და ოპტიმიზაციისთვის აპლიკაციების პროფილირების საშუალებას გაძლევთ.

en: Profiler
ka: პროფაილერი

en: Profile an application or entire system.
ka: აპლიკაციის ან მთელი სისტემის პროფილირება.

en: Uncategorized
ka: დაულაგებელი

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Crash Handler
ka: ავარიის დამმუშავებელი

en: Context Switches
ka: კონტექსტის გადართვები

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Icons
ka: ხატულები

en: Input
ka: შეყვანა

en: Kernel
ka: ბირთვი

en: Layout
ka: განლაგება

en: Locking
ka: დაბლოკვა

en: Main Loop
ka: მთავარი მარყუჟი

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Paint
ka: დახატვა

en: Type System
ka: ტიპის სისტემა

en: Unwindable
ka: გადაუხვევადი

en: Windowing
ka: ფანჯრული სისტემა

en: Allocation
ka: გამოყოფა

en: Unknown Process
ka: უცნობი პროცესი

en: Indexing capture data frames
ka: ჩაწერილი მონაცემის კადრების ინდექსირება

en: Discovering file system mounts
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრებების აღმოჩენა

en: Discovering process mount namespaces
ka: პროცესის მიმაგრების სახელის სივრცეების აღმოჩენა

en: Analyzing process address layouts
ka: პროცესის მისამართის განლაგებების ანალიზი

en: Analyzing process command line
ka: პროცესის ბრძანების სტრიქონის ანალიზი

en: Analyzing file system overlays
ka: ფაილური სისტემების განლაგების ანალიზი

en: Processing counters
ka: მთვლელების დამუშავება

en: Recording at %X %x
ka: ჩანაწერი %X %x

en: Recording at %s
ka: ჩაწერა მისამართზე %s

en: D-Bus Message
ka: D-Bus-ის შეტყობინება

en: Frame
ka: კადრი

en: Document loaded
ka: დოკუმენტი ჩაიტვირთა

en: Loading failed
ka: ჩატვირთვის შეცდომა

en: Symbolizing stack traces
ka: სტეკის ტრეისების სიმბოლოების ამოხსნა

en: Loading document
ka: დოკუმენტის ჩატვირთვა

en: Log
ka: ჟურნალი

en: Mark
ka: დანიშვნა

en: %s [Process %d]
ka: %s [პროცესი %d]

en: Process %d
ka: პროცესი %d

en: Sample
ka: მაგალითი

en: System Logs
ka: სისტემური ჟურნალი

en: Recording system logs is not supported on your platform.
ka: თქვენს პლატფორმაზე სისტემური ჟურნალის ჩაწერა მხარდაჭერილი არაა.

en: Tracer
ka: ტრეისერი

en: Tracing requires spawning a program compiled with ‘-finstrument-functions’. Tracing will not be available.
ka: ტრეისინგს გაშვებული პროგრამის '-finstrument-functions'-ით აგება სჭირდება. ტრეისინგი ხელმისაწვდომი არ იქნება.

en: --merge requires at least 2 filename arguments
ka: --merge პარამეტრს არგუმენტად სულ ცოტა 2 ფაილის სახელი სჭირდება

en: Disable CPU throttling while profiling [Deprecated for --power-profile]
ka: CPU-ის რეგულირების გათიშვა პროფილირების დრო [მოძველებულია. გამოიყენეთ --power-profile]

en: Make sysprof specific to a task [Deprecated]
ka: Sysprof-ის მითითებულ ამოცანაზე მიმაგრება [მოძველებული]

en: Run a command and profile the process
ka: ბრძანების გაშვება და პროცესის პროფილი

en: COMMAND
ka: ბრძანება

en: Set environment variable for spawned process. Can be used multiple times.
ka: გამრავლებული პროცესისთვის გარემოს ცვლადის დაყენება. შეგიძლიათ, ერთზე მეტჯერაც გამოიყენოთ.

en: Force overwrite the capture file
ka: ჩაჭერის ფაილის ნაძალადევი გადაწერა

en: Disable recording of battery statistics
ka: ელემენტის სტატისტიკის ჩაწერის გამორთვა

en: Disable recording of CPU statistics
ka: CPU-ის სტატისტიკის ჩაწერის გამორთვა

en: Disable recording of Disk statistics
ka: დისკის სტატისტიკის ჩაწერის გამორთვა

en: Do not record stacktraces using Linux perf
ka: არ ჩაიწერო სტეკის ტრეისებ Linux Perf-ით

en: Do not append symbol name information from local machine
ka: არ მიაწერო სიმბოლოს სახელის ინფორმაცია ლოკალური მანქანიდან

en: Disable recording of memory statistics
ka: მეხსიერების სტატისტიკის ჩაწერის გამორთვა

en: Disable recording of network statistics
ka: ქსელის სტატისტიკის ჩაწერის გამორთვა

en: Set SYSPROF_TRACE_FD environment for subprocess
ka: ქვეპროცესისთვის დააყენეთ გარემოს ცვლადი SYSPROF_TRACE_FD

en: Track when processes are scheduled
ka: ტრეკინგი, როცა პროცესი დაგეგმილია

en: Profile the D-Bus session bus
ka: D-Bus-ის სესიის მატარებლის პროფილირება

en: Profile the D-Bus system bus
ka: D-Bus-ის სისტემური მატარებლის პროფილირება

en: Set GJS_TRACE_FD environment to trace GJS processes
ka: GJS პროცესის ტრეისინგისთვის დააყენეთ გარემოს ცვლადი GJS_TRACE_FD

en: Set GTK_TRACE_FD environment to trace a GTK application
ka: GTK აპლიკაციის ტრეისინგისთვის დააყენეთ გარემოს ცვლადი GTK_TRACE_FD

en: Include RAPL energy statistics
ka: RAPL ენერგიის სტატისტიკის ჩასმა

en: Profile memory allocations and frees
ka: მეხსიერების გამოყოფებისა და გათავისუფლებების პროფილირება

en: Connect to org.gnome.Shell for profiler statistics
ka: პროფაილერის სტატისტიკისთვის დაუკავშირდით org.gnome.Sell

en: Track performance of the applications main loop
ka: აპლიკაციის მთავარი მარყუჟის წარმადობის თვალყურის დევნება

en: Merge all provided *.syscap files and write to stdout
ka: ყველა მითითებული *.syscap ფაილის შერწყმა და სტანდარტულ გამოტანაზე ჩაწერა

en: Print the sysprof-cli version and exit
ka: ეკრანზე sysprof-cli-ის ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: The size of the buffer in pages (1 = 1 page)
ka: ბუფერის ზომა გვერდებში (1 = 1 გვერდი)

en: Additional D-Bus address to monitor
ka: დამატებითი D-Bus-ის მისამართი მონიტორინგისთვის

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
ka: [ჩაწერის_ფაილი] [-- ბრძანება არგუმენტები] — Sysprof

en: 
    Examples:
    
      # Record gtk4-widget-factory using trace-fd to get application provided
      # data as well as GTK and GNOME Shell data providers
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Merge multiple syscap files into one
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
ka: 
    მაგალითები:
    
      #gtk4-widget-factory-ის ჩაწერა trace-fd-ით, რომ მივიღოთ როგორც
      #აპლიკაციის მოწოდებული მონაცემები, ასევე GTK/GNOME Shell-ის მონაცემების მომწოდებლებიც
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd --gtk4-widget-factory
    
    # ბევრი syscap ფაილის ერთში შერწყმა
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
ka: 'sysprof-cli'-სთვის გადაცემულია მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
ka: %s უკვე არსებობს.თავზე გადასაწერად გამოიყენეთ --force.

en: Profile the system
ka: სისტემის პროფილირება

en: Authentication is required to profile the system.
ka: სისტემის პროფილირებისთვისთვის აუცილებელია ავთენტიკაცია.

[ctx: shortcut window]
en: Recording View
ka: ჩაწერის ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Start New Recording
ka: ახალი ჩაწერის დაწყება

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Main Sidebar
ka: მთავარი გვერდითი ზოლის ხილვადობის გადართვ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Stack Trace Sidebar
ka: სტეკის ტრეიკის გვერდითი პანელის ხილვადობის გადართვა

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: shortcut window]
en: Open Recording
ka: ჩანაწერის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ka: დახმარების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გამოსვლა

en: _Preferences
ka: _გამართვა

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About Sysprof
ka: Sysprof-ის შ_ესახებ

en: Failed to find property %s in %s
ka: %s პროფილი %s-ში აღმოჩენილი არაა

en: Failed to retrieve va_list value: %s
ka: შეცდომა va_list-ის მნიშვნელობის მიღებისას: %s

en: Show Sysprof version and exit
ka: Sysprof-ის ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: A system profiler
ka: სისტემის პროფაილერი

en: Functions
ka: ფუნქციები

en: Filter Functions
ka: ფუნქციების გაფილტვრა

en: Callers
ka: გამომძახებლები

en: Descendants
ka: შთამომავლები

en: Counters Chart
ka: მთვლელების გრაფიკი

en: Counters Table
ka: მთვლელების ცხრილი

en: Time
ka: დრო

en: Category
ka: კატეგორია

en: Name
ka: სახელი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: CPU Info
ka: CPU-ის ინფორმაცია

en: Core
ka: ბირთვი

en: Model Name
ka: Მოდელის სახელი

en: Bus
ka: მატარებელი

en: Serial
ka: სერიული

en: Reply
ka: პასუხი

en: Flags
ka: ალმები

en: Size
ka: ზომა

en: Type
ka: ტიპი

en: Sender
ka: გამგზავნი

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Path
ka: ბილიკი

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Member
ka: წევრი

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Filter Messages
ka: შეტყობინებების გაფილტვრა

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Files
ka: ფაილები

en: Compressed
ka: შეკუმშული

en: Filter Files
ka: ფაილების გაფილტვრა

en: File
ka: ფაილი

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
ka: გარემოს ცვლადის დასაყენებლად გამოიყენეთ სახელი=მნიშვნელობა

en: Keys may not start with a number
ka: გასაღებები, არ შეიძლება, რიცხვით იწყებოდეს

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
ka: გასაღებები, მხოლოდ, ალფარიცხვით და ქვედატირის სიმბოლოებს შეიძლება შეიცავეს.

en: Must Capture to Local File
ka: ლოკალურ ფაილში ჩაწერა აუცილებელია

en: You must choose a local file to capture using Sysprof
ka: Sysprof-ით ჩაჭერისთვის ლოკალური ფაილი უნდა აირჩიოთ

en: Close
ka: დახურვა

en: System Capture from %s.syscap
ka: სისტემის ჩაჭერა %s.syscap-დან

en: Record to File
ka: ფაილში ჩაწერა

en: Record
ka: ჩაწერა

en: No Change
ka: ცვლილებების გარეშე

en: Balanced
ka: ბალანსირებული

en: Power Saver
ka: ელემენტის შენახვის რეჟიმი

en: Performance
ka: წარმადობა

en: Sampling
ka: სემპლინგი

en: Sample Native Stacks
ka: მაგალითი ლოკალური სტეკები

en: Record native stack traces using a sampling profiler
ka: საკუთარი სტეკის ტრეისების ჩაწერა სემპლინგის პროფაილერის გამოყენებით

en: Sample JavaScript Stacks
ka: მაგალითი Javascript-ის სტეკები

en: Record JavaScript stack traces using a sampling profiler
ka: JavaScript-ის სტეკის ტრეისების ჩაწერა სემპლინგის პროფაილერის გამოყენებით

en: Sysprof must launch your application to record JavaScript stacks using GJS.
ka: Sysprof-მა თქვენი აპლიკაცია უნდა გაუშვას და ჩაიწეროს Javascript-ის სტეკები GJS-ით.

en: Record Scheduler Details
ka: მგეგმავის დეტალების ჩაწერა

en: Track when processes are scheduled per CPU
ka: ტრეკინგი, როცა პროცესი დაგეგმილია თითოეული პროცესორისთვის

en: Tracing
ka: მიკვლევა

en: Trace Memory Allocations
ka: მეხსიერების გამოყოფების ტრეისი

en: Record a stack trace when <tt>malloc</tt> or similar functions are used
ka: სტეკის ტრეისის ჩაწერა, როცა <tt>malloc</tt>, ან მსგავსი ფუნქცია გამოიყენება

en: Sysprof must launch your application to record memory allocations.
ka: მეხსიერების გამოყოფის ჩასაწერად Sysprof-მა თქვენი აპლიკაცია უნდა გაუშვას.

en: Application
ka: აპლიკაცია

en: Command Line
ka: ბრძანების სტრიქონი

en: Working directory
ka: სამუშაო საქაღალდე

en: The application will be run as a subprocess of Sysprof.
ka: აპლიკაცია Sysprof-ის ქვეპროცესად გაეშვება.

en: Environment
ka: გარემო

en: Clear Environment
ka: გარემოს გასუფთავება

en: Clear the environment before launching application
ka: გარემოს გასუფთავება აპლიკაციის გაშვებამდე

en: Add _Variable
ka: ცვლადის _დამატება

en: Add Variable
ka: ცვლადის დამატება

en: _Add
ka: _დამატება

en: Counters
ka: მთვლელები

en: CPU Usage
ka: CPU -ის გამოყენება

en: Record coarse-grained counters about CPU usage and frequency
ka: უხეში რიცხვების ჩაწერა CPU-ის გამოყენებისა და სიხშირის შესახებ

en: Memory Usage
ka: მეხსიერების გამოყენება

en: Record coarse-grained counters about system memory usage
ka: უხეში რიცხვების ჩაწერა სისტემური მეხსიერების გამოყენების შესახებ

en: Disk Usage
ka: დისკის გამოყენება

en: Record coarse-grained counters about storage throughput
ka: უხეში რიცხვების ჩაწერა საცავთან მიმოცვლის შესახებ

en: Network Usage
ka: ქსელის გამოყენება

en: Record coarse-grained counters about network traffic
ka: უხეში რიცხვების ჩაწერა ქსელის ტრაფიკის შესახებ

en: Energy Usage
ka: ენერგიის გამოყენება

en: Record coarse-grained counters about energy usage in Watts
ka: უხეში რიცხვების ჩაწერა ენერგიის გამოყენებისა შესახებ, ვატებში

en: Battery Charge
ka: ელემენტის მუხტი

en: Record coarse-grained counters about battery charge or discharge rates
ka: უხეში რიცხვების ჩაწერა ელემენტის დაცლისა და დატენვის სიხშირის შესახებ

en: Record System Bus
ka: სისტემური მატარებლის ჩაწერა

en: Record messages on the D-Bus system bus
ka: D-Bus-ის სისტემური მატარებლის შეტყობინებების ჩაწერა

en: Record Session Bus
ka: სესიის მატარებლის ჩაწერა

en: Record messages on the D-Bus user session bus
ka: D-Bus-ის სესიის მატარებლის შეტყობინებების ჩაწერა

en: The session bus may contain sensitive information such as keyboard usage and passwords.
ka: სესიის მატარებელი, შეიძლება, ისეთ კონფიდენციალურ ინფორმაციას შეიცავდეს, როგორიცაა კლავიატურის გამოყენება და პაროლები.

en: Timings
ka: დრო

en: Compositor Frame Timings
ka: კომპოზიტორის კადრების დროები

en: Record frame-timing information from the GNOME Shell compositor
ka: კადრების დროის ინფორმაციის ჩაწერა GNOME Shell-ის კომპოზიტორიდან

en: Applications launched by Sysprof will automatically collect GTK frame timing information.
ka: აპლიკაციები, რომლებსაც Sysprof გაუშვებს, GTK-ის კადრის დროის ინფორმაციას ავტომატურად მოაგროვებენ.

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Include GPU Information
ka: GPU-ის ინფორმაციის ჩასმა

en: Records information about graphics hardware and drivers
ka: იწერს ინფორმაციას გრაფიკული აპარატურისა და დრაივერების შესახებ

en: System
ka: სისტემა

en: Power Profile
ka: კვების პროფილი

en: Record with Power Profile
ka: ჩაწერა კვების პროფილით

en: Switch to power profile while recording
ka: ჩაწერისას კვების პროფილზე გადართვა

en: Details
ka: დეტალები

en: Record System Log
ka: სისტემური ჟურნალის ჩაწერა

en: Watch the system log for new messages and record them
ka: სისტემური ჟურნალის თვალყურის დევნება ახალი შეტყობინებების არსებობაზე და მათი ჩაწერა

en: Include Hardware Information
ka: პარატურული ინფორმაციის ჩასმა

en: Records information about PCI and USB devices
ka: PCI და USB მოწყობილობების ინფორმაციის ჩაწერა

en: Symbols
ka: სიმბოლოები

en: Bundle Symbols
ka: სიმბოლოების მიყოლება

en: Make recording shareable by symbolizing stack traces after recording
ka: ჩანაწერის გაზიარებადად გადაკეთება ჩაწერის შემდეგ სტეკის ტრეისების სიმბოლოებად გადაკეთებით

en: _Open File…
ka: _ფაილის გახსნა…

en: Record to _File…
ka: ჩაწერა _ფაილში…

en: Record to _Memory
ka: _მეხსიერებაში ჩაწერა

en: Open Recording…
ka: ჩანაწერის გახსნა…

en: Help
ka: დახმარება

en: About Sysprof
ka: Sysprof- ის შესახებ

en: Quit
ka: გასვლა

en: Critical
ka: კრიტიკული

en: Warning
ka: შეტყობინება

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Info
ka: ინფორმაცია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Logs
ka: ჟურნალი

en: Severity
ka: სიმძიმე

en: Domain
ka: დომენი

en: Marks
ka: ნიშნები

en: Mark Chart
ka: ნიშნების გრაფიკი

en: Mark Table
ka: ნიშნების ცხრილი

en: Mark Waterfall
ka: ნიშნების ჩანჩქერი

en: Summary
ka: ჯამში

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Average
ka: საშუალო

en: Median
ka: საშუალო

en: Start
ka: დაწყება

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Process
ka: პროცესი

en: Group
ka: GROUP

en: Description
ka: აღწერა

en: Total
ka: ჯამში

en: Memory Allocations
ka: მეხსიერების გამოყოფები

en: Stack Traces
ka: სტეკის ტრეისები

en: Allocations
ka: გამოყოფები

en: Leaks
ka: გაჟონვები

en: Stack Trace
ka: სტეკის ტრეისი

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

en: Key
ka: გასაღები

en: Address Layout
ka: მისამართების განლაგება

en: Start Address
ka: საწყისი მისამართი

en: End Address
ka: ბოლო მისამართი

en: Mounts
ka: მიმაგრებები

en: Parent
ka: მშობელი

en: Major
ka: ძირითადი

en: Minor
ka: მცირე

en: Mount Point
ka: მიმაგრების წერტილი

en: Mount Source
ka: წყაროს მიმაგრება

en: Filesystem
ka: ფაილური სისტემა

en: Options
ka: მორგება

en: Threads
ka: ნაკადები

en: Thread ID
ka: ნაკადის ID

en: Main Thread
ka: მთავარი ნაკადი

en: Processes
ka: პროცესები

en: Process Chart
ka: პროცესების გრაფიკი

en: Process Table
ka: პროცესის ცხრილი

en: Recording Failed
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: Sysprof failed to record.
    
    %s
ka: Sysprof-ის შეცდომა ჩაწერისას.
    
    %s

en: Stop Recording
ka: ჩაწერის გაჩერება

en: Time Profiler
ka: დროის პროფაილერი

en: Seek Backward
ka: უკან გადახვევა

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Reset Zoom
ka: გადიდების საწყისი პარამეტრები

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Seek Forward
ka: წინ გადახვევა

en: Depth
ka: სიღრმე

en: Hits
ka: მინიშნებები

en: Open Recording
ka: ჩანაწერის გახსნა

en: Open
ka: გახსნა

en: Sysprof Capture (*.syscap)
ka: Sysprof -ის ჩანაწერები (*.syscap)

en: Save to File
ka: ფაილში შენახვა

en: Save
ka: შენახვა

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Invalid Document
ka: არასწორი დოკუმენტი

en: The document could not be loaded. Please check that you have the correct capture file.
    
    %s
ka: დოკუმენტის ჩატვირთვა შეუძლებელია. შეამოწმეთ, სწორია თუ არა თქვენი ჩანაწერის ფაილი.
    
    %s

en: Toggle Left Panel
ka: მარცხენა პანელის გადართვა

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: View Options
ka: პარამეტრების ნახვა

en: Toggle Right Panel
ka: მარჯვენა პანელის გადართვა

en: Energy
ka: ენერგია

en: Network
ka: ქსელი

en: Storage
ka: საცავი

en: _Record Again…
ka: თავიდან _ჩაწერა…

en: Save As…
ka: შენახვა, როგორც…

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: Categorize Frames
ka: კადრების კატეგორიზაცია

en: Hide System Libraries
ka: სისტემური ბიბლიოთეკების დამალვა

en: Include Threads
ka: ნაკადების ჩათვლით

en: Bottom Up
ka: ბოლოთი მაღლა

en: Ignore Kernel Processes
ka: ბირთვის პროცესების გამოტოვება

en: Ignore Process 0
ka: 0 პროცესის გამოტოვება

en: Merge Similar Processes
ka: მსგავსი პროცესების შერწყმა

note: translators: Left Heavy means to sort larger (heavier) stack frames before others, starting from the left
en: Left Heavy
ka: მარცხენა მძიმე
