sysprof master - en to sk translation catalogue (150 entries)

en: Profile an application or entire system
sk: Vytvára profil aplikácie alebo celého systému

en: The GNOME Foundation
sk: Nadácia GNOME

en: Profiler
sk: Nástroj na tvorbu profilov

en: Profile an application or entire system.
sk: Vytvára profil aplikácie alebo celého systému.

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Veľkosť okna (šírka a výška).

en: Window position
sk: Pozícia okna

en: Window position (x and y).
sk: Pozícia okna (x a y).

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Maximalizovaný stav okna

en: Last Spawn Program
sk: Posledný spustený program

en: The last spawned program, which will be set in the UI upon restart of the application.
sk: Posledný spustený program, ktorý bude nastavený v používateľskom rozhraní po reštarte aplikácie.

en: Last Spawn Inherit Environment
sk: Posledné spustené zdedené prostredie

en: If the last spawned environment inherits the parent environment.
sk: Ak posledné spustené prostredie zdedí pôvodné prostredie.

en: Last Spawn Environment
sk: Posledné spustené prostredie

en: The last spawned environment, which will be set in the UI upon restart of the application.
sk: Posledné spustené prostredie, ktoré bude nastavené v používateľskom rozhraní po reštarte aplikácie.

en: Sysprof was unable to generate a callgraph from the system capture.
sk: Aplikácia Sysprof nebola schopná vygenerovať graf volaní zo systémového záznamu.

en: Sysprof failed to find field “%s”.
sk: Aplikácia Sysprof zlyhala pri hľadaní poľa „%s“.

en: Sysprof failed to parse offset for “%s”.
sk: Aplikácia Sysprof zlyhala pri analyzovaní posunu pre „%s“.

en: An error occurred while attempting to access performance counters
sk: Vyskytla sa chyba pri pokuse získať prístup k počítadlám výkonu

en: Battery Charge
sk: Nabitie batérie

en: Battery Charge (All)
sk: Nabitie batérie (všetko)

en: Battery
sk: Batéria

en: Callgraph
sk: Graf volaní

en: Functions
sk: Funkcie

en: Self
sk: Samotný

en: Total
sk: Celkom

en: Callers
sk: Volajúci

en: Descendants
sk: Podradené procesy

en: Generating Callgraph
sk: Generuje sa graf volaní

en: Not Enough Samples
sk: Nedostatok vzoriek

en: More samples are necessary to display a callgraph.
sk: Je potrebných viac vzoriek na zobrazenie grafu volaní.

en: CPU Usage
sk: Využitie procesora

en: CPU Frequency
sk: Frekvencia procesora

en: CPU Frequency (All)
sk: Frekvencia procesora (všetko)

note: Translators: CPU is the processor.
en: CPU Usage (All)
sk: Využitie procesora (všetko)

en: Processes
sk: Procesy

en: Memory Capture
sk: Záznam pamäte

en: %0.4lf seconds
sk: %0.4lf sekúnd

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Duration
sk: Trvanie

en: CPU Model
sk: Model procesora

en: Samples Captured
sk: Zaznamenané vzorky

en: Counters Captured
sk: Zaznamenané počítadlá

en: Allocations Captured
sk: Zaznamenané pridelenia

en: Reads
sk: Čítania

en: Writes
sk: Zápisy

en: Recording Failed
sk: Zaznamenávanie zlyhalo

en: Recording…
sk: Zaznamenáva sa…

note: translators: %s is replaced with locale specific time of recording
en: Recording at %s
sk: Záznam o %s

en: New Recording
sk: Nový záznam

en: The recording could not be opened
sk: Nepodarilo sa otvoriť záznam

en: Save Recording
sk: Uloženie záznamu

en: Save
sk: Uložiť

note: Translators: This is a button.
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Failed to save recording: %s
sk: Zlyhalo uloženie záznamu: %s

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Remove environment variable
sk: Odstráni premennú prostredia

en: New variable…
sk: Nová premenná…

en: Ouch, that hurt!
sk: Au, to bolelo!

en: Something unexpectedly went wrong while trying to profile your system.
sk: Počas pokusu o vytvorenie profilu vášho systému nastala nečakaná chyba.

en: Message
sk: Správa

en: Info
sk: Informácia

en: Critical
sk: Kritické

en: Error
sk: Chyba

en: Debug
sk: Ladenie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Logs
sk: Záznamy

en: Time
sk: Čas

en: Domain
sk: Doména

en: Group
sk: Skupina

en: Memory Usage
sk: Využitie pamäte

en: Memory
sk: Pamäť

en: Memory Allocations
sk: Pridelenia pamäte

note: translators: %s is replaced with the the lower and upper bound memory sizes in bytes
en: > %s to %s
sk: > %s do %s

en: Summary
sk: Súhrn

en: All Allocations
sk: Všetky pridelenia

en: Temporary Allocations
sk: Dočasné pridelenia

en: Size
sk: Veľkosť

en: Analyzing Memory Allocations
sk: Analyzujú sa pridelenia pamäte

en: Sysprof is busy analyzing memory allocations.
sk: Aplikácia Sysprof je zaneprázdnená analyzovaním pridelení pamäte.

en: Memory Used
sk: Využitá pamäť

en: Network
sk: Sieť

note: translators: "Compositor" means desktop compositor, gnome-shell/mutter in particular
en: GNOME Shell
sk: Shell prostredia GNOME

en: Profilers
sk: Nástroje na tvorbu profilov

en: All Processes
sk: Všetky procesy

en: Search Processes…
sk: Vyhľadajte procesy…

en: Loading Processes…
sk: Načítavajú sa procesy…

en: Launch Application
sk: Spustiť aplikáciu

en: Enable to launch a program of your choosing before profiling.
sk: Povolením spustíte pred profilovaním program podľa vlastného výberu.

en: Command Line
sk: Príkazový riadok

en: Environment
sk: Prostredie

en: Inherit Environment
sk: Zdediť prostredie

en: _Record
sk: Zaz_namenať

en: Energy Usage
sk: Spotreba energie

en: Energy Usage (All)
sk: Spotreba energie (všetko)

en: Did you know you can use <a href="help:sysprof">sysprof-cli</a> to record?
sk: Vedeli ste, že môžete použiť program <a href="help:sysprof">sysprof-cli</a> na vytvorenie záznamu?

en: Events
sk: Udalosti

en: _Stop Recording
sk: Za_staviť zaznamenávanie

en: Profile the system
sk: Vytvorenie profilu systému

en: Authentication is required to profile the system.
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti na vytvorenie profilu systému.

en: Authentication is required to access system performance counters.
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti na získanie prístupu k počítadlám výkonu vášho systému.

en: Authentication is required to access Linux kernel information.
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti na získanie prístupu k informáciám o jadre systému Linux.

[ctx: shortcut window]
en: Sysprof Shortcuts
sk: Skratky aplikácie Sysprof

[ctx: shortcut window]
en: Files
sk: Súbory

[ctx: shortcut window]
en: Save Recording
sk: Uloženie záznamu

[ctx: shortcut window]
en: Saves the current recording
sk: Uloženie aktuálneho záznamu

[ctx: shortcut window]
en: Open recording
sk: Otvorenie záznamu

[ctx: shortcut window]
en: Recording
sk: Zaznamenávanie

[ctx: shortcut window]
en: Record again
sk: Zaznamenanie znovu

[ctx: shortcut window]
en: Starts a new recording
sk: Spustenie nového zaznamenávania

[ctx: shortcut window]
en: Stop recording
sk: Zastavenie zaznamenávania

[ctx: shortcut window]
en: Callgraph
sk: Graf volaní

[ctx: shortcut window]
en: Expand function
sk: Rozbalenie funkcie

[ctx: shortcut window]
en: Collapse function
sk: Zbalenie funkcie

[ctx: shortcut window]
en: Jump into function
sk: Skok do funkcie

[ctx: shortcut window]
en: Visualizers
sk: Zobrazovače

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sk: Obnovenie priblíženia

en: New Tab
sk: Nová karta

en: New Window
sk: Nové okno

en: Open Recording…
sk: Otvoriť záznam…

en: Save Recording…
sk: Uložiť záznam…

en: Record Again
sk: Zaznamenať znovu

en: Close
sk: Zavrieť

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About Sysprof
sk: O aplikácii Sysprof

en: A system profiler
sk: Nástroj na tvorbu systémových profilov

en: Learn more about Sysprof
sk: Zistite viac o aplikácii Sysprof

note: Translators: This is a window title.
en: Open Capture…
sk: Otvorenie záznamu…

note: Translators: This is a button.
en: Open
sk: Otvoriť

en: Sysprof Captures
sk: Záznamy aplikácie Sysprof

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Open Recording… (Ctrl+O)
sk: Otvorí záznam… (Ctrl+O)

en: Profiler stopped.
sk: Nástroj na tvorbu profilov je zastavený.

en: Make sysprof specific to a task
sk: Učiní program sysprof špecifickým danej úlohe

en: Run a command and profile the process
sk: Spustí príkaz a vytvorí profil procesu

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: Disable recording of battery statistics
sk: Zakáže zaznamenávanie štatistík batérie

en: Disable recording of CPU statistics
sk: Zakáže zaznamenávanie štatistík procesora

en: Disable recording of Disk statistics
sk: Zakáže zaznamenávanie štatistík disku

en: Print the sysprof-cli version and exit
sk: Vypíše verziu programu sysprof-cli a skončí

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
sk: [SÚBOR_ZÁZNAMU] [-- PARAMETRE PRÍKAZU] — Sysprof

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
sk: Programu sysprof-cli bolo odovzdaných príliš veľa parametrov:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
sk: %s existuje. Použite parameter --force na prepísanie

en: Timeout in seconds
sk: Časový limit v sekundách

en: Overwrite FILENAME if it exists
sk: Prepíše NÁZOV_SÚBORU ak existuje
