sysprof master - en to sr translation catalogue (223 entries)

en: Sysprof
sr: Профилатор система

en: Profile an application or entire system
sr: Профилишите неки програм или читав систем

en: The GNOME Foundation
sr: Гномова Фондација

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
sr: Профилатор система вам омогућава да профилишете програме за помоћ у прочишћавању и оптимизацији.

en: Profiler
sr: Профилатор

en: Profile an application or entire system.
sr: Профилишите неки програм или читав систем.

en: Sysprof was unable to generate a callgraph from the system capture.
sr: Профилатор система није био у стању да створи график позива из снимка система.

en: Sysprof failed to find field “%s”.
sr: Профилатор система није успео наћи поље „%s“.

en: Sysprof failed to parse offset for “%s”.
sr: Профилатор система није успео да обради офсет за „%s“.

en: Sysprof failed to get perf_event ID.
sr: Профилатор система није успео да добави ИБ perf_event-a.

en: An error occurred while attempting to access performance counters
sr: Дошло је до грешке приликом покушаја приступања бројачима учинка

en: Battery Charge
sr: Пуњење батерије

en: Battery Charge (All)
sr: Пуњење батерије (све)

en: Battery
sr: Батерија

en: Stack Traces
sr: Праћење спремника

en: Stack Traces (In Kernel)
sr: Праћење спремника (У кернелу)

en: Stack Traces (In User)
sr: Праћење спремника (У кориснику)

en: Callgraph
sr: График позива

en: Functions
sr: Функције

en: Self
sr: Једна

en: Total
sr: Укупно

en: Callers
sr: Позивачи

en: Descendants
sr: Наследници

en: Hits
sr: Погодака

en: Generating Callgraph
sr: Стварам график позива

en: Sysprof is busy creating the selected callgraph.
sr: Профилатор система је заузет стварањем изабраног графика позива.

en: Not Enough Samples
sr: Нема довољно узорака

en: More samples are necessary to display a callgraph.
sr: Још узорака је потребно за приказ графика позива.

en: Counters
sr: Бројачи

en: CPU Usage
sr: Коришћење процесора

en: CPU Frequency
sr: Учесталост процесора

en: CPU Frequency (All)
sr: Учесталост процесора (све)

note: Translators: CPU is the processor.
en: CPU Usage (All)
sr: Коришћење процесора (све)

en: Processes
sr: Процеси

en: Memory Capture
sr: Снимак меморије

en: %0.4lf seconds
sr: %0.4lf секунде

en: Capture
sr: Снимак

en: Location
sr: Место

en: Recorded At
sr: Снимњено у

en: Duration
sr: Трајање

en: CPU Model
sr: Модел процесора

en: Statistics
sr: Статистика

en: Number of stack traces sampled for performance callgraphs
sr: Број стаза спремника узоркованих за графике позива учинковитости

en: Marks
sr: Ознаке

en: Number of marks seen
sr: Број виђених ознака

en: Number of processes seen
sr: Број виђених процеса

en: Forks
sr: Клонови

en: Number of times a process forked
sr: Клоико је пута процес клониран

en: Memory Allocations
sr: Расподела меморије

en: Number of stack traces recorded for tracing memory allocations
sr: Број снимљених стаза спремника за праћење додела меморије

en: Number of recorded counter values
sr: Број снимљених вредности бројача

en: Mark
sr: Ознака

en: Min
sr: Најмање

en: Max
sr: Највише

en: Avg
sr: Просек

en: Disk
sr: Диск

en: Reads
sr: Читања

en: Writes
sr: Писања

en: Recording Failed
sr: Снимање није успело

en: Recording…
sr: Снимам…

note: translators: %s is replaced with locale specific time of recording
en: Recording at %s
sr: Снимам у %s

en: New Recording
sr: Нови снимак

en: The recording could not be opened
sr: Не могу да отворим снимак

en: Failed to save recording: %s
sr: Нисам успео да сачувам снимак: %s

en: Save Recording
sr: Сачувај снимак

en: Save
sr: Сачувај

note: Translators: This is a button.
en: Cancel
sr: Откажи

en: Details
sr: Детаљи

en: Remove environment variable
sr: Уклони променљиву окружења

en: New environment variable…
sr: Нова променљива окружења…

en: Ouch, that hurt!
sr: Јао, што ово боли!

en: Something unexpectedly went wrong while trying to profile your system.
sr: Нешто је неочекивано пошло наопако када сам покушао да профилишем ваш систем.

en: Message
sr: Порука

en: Info
sr: Подаци

en: Critical
sr: Критично

en: Error
sr: Грешка

en: Debug
sr: Прочишћавање

en: Warning
sr: Упозорење

en: Logs
sr: Дневници

en: Time
sr: Време

en: Severity
sr: Озбиљност

en: Domain
sr: Домен

en: Timings
sr: Трајања

en: Group
sr: Група

en: End
sr: Крај

en: No Timings Available
sr: Нису доступна временска трајања

en: No timing data was found for the current selection
sr: Нисам нашао податке временског трајања за текући избор

en: Memory Usage
sr: Употреба меморије

en: Memory
sr: Меморија

en: Track Allocations
sr: Расподела стазе

note: translators: %s is replaced with the the lower and upper bound memory sizes in bytes
en: > %s to %s
sr: > %s до %s

en: Number of Allocations
sr: Број додела

en: Total number of allocation and free records
sr: Укупан број додела и слободних снимака

en: Leaked Allocations
sr: Истекле расподеле

en: Number of allocations without a free record
sr: Број додела без слободног снимка

en: Temporary Allocations
sr: Привремене расподеле

en: Number of allocations freed from similar stack trace
sr: Број додела ослобођених од сличних стаза спремника

en: Allocations by Size
sr: Додела по величини

en: Size
sr: Величина

en: Analyzing Memory Allocations
sr: Анализирам расподелу меморије

en: Sysprof is busy analyzing memory allocations.
sr: Профилатор система је заузет анализом расподеле меморије.

en: Summary
sr: Извештај

en: All Allocations
sr: Све расподеле

en: Memory Used
sr: Коришћена меморија

en: Network
sr: Мрежа

note: translators: "Compositor" means desktop compositor, gnome-shell/mutter in particular
en: GNOME Shell
sr: Гномова шкољка

en: Speedtrack
sr: Стаза брзине

en: GJS
sr: ГЈС

en: Application
sr: Програм

en: Profiling Target
sr: Профилисање мете

en: Profile Entire System
sr: Профилиши читав систем

en: Sysprof can generate callgraphs for one or more processes on your system.
sr: Профилатор система може да створи график позива за један или више процеса на вашем систему.

en: Search Processes
sr: Тражи процесе

en: Loading Processes…
sr: Учитавам процесе…

en: Launch Application
sr: Покрени програм

en: Sysprof can launch an application to be profiled. The profiler will automatically stop when it exits.
sr: Профилатор ситема може да покрене неки програм за профилисање. Профилатор ће сам стати када се затвори.

en: Command Line
sr: Линија наредби

en: Inherit Environment
sr: Наследи окружење

en: Enable to ensure your application shares the display, message-bus, and other desktop environment settings.
sr: Укључите да осигурате да програми деле екран, сабирницу порука и друге поставке радног окружења.

en: Performance
sr: Учинковитост

en: Allow CPU Throttling
sr: Допушта пригушење процесора

en: When enabled, your system is allowed to scale CPU frequency as necessary.
sr: Када је укључено, вашем систему је дозвољено да сразмерно измени учесталост процесора као што је потребно.

en: Instruments
sr: Инструменти

en: Track application memory allocations (Sysprof must launch target application)
sr: Пратите расподелу меморије програма (Профилатор система мора да покрене циљни програм)

en: Track slow operations on your applications main loop
sr: Пратите споре радње на главној петљи ваших програма

en: _Record
sr: _Сними

en: Energy Usage
sr: Коришћење напајања

en: Energy Usage (All)
sr: Коришћење напајања (све)

en: Did you know you can use <a href="help:sysprof">sysprof-cli</a> to record?
sr: Да ли знате да можете користити „<a href="help:sysprof">sysprof-cli</a>“ за снимање?

en: Events
sr: Догађаји

en: _Stop Recording
sr: _Заустави снимање

en: Select for more details
sr: Изаберите за више појединости

en: Display supplemental graphs
sr: Прикажи додатне графике

en: Profile the system
sr: Профилишите систем

en: Authentication is required to profile the system.
sr: Потребно је потврђивање идентитета за профилисање система.

en: Open a perf event stream
sr: Отвори ток догађаја учинка

en: Authentication is required to access system performance counters.
sr: Потребно је потврђивање идентитета за приступ бројачима учинка рачунара.

en: Get a list of kernel symbols and their address
sr: Добави списак симбола кернела и њихове адресе

en: Authentication is required to access Linux kernel information.
sr: Потребно је потврђивање идентитета за приступ подацима кернела Линукса.

[ctx: shortcut window]
en: Files
sr: Датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Save Recording
sr: Сачувај снимање

[ctx: shortcut window]
en: Saves the current recording
sr: Сачуваће текуће снимање

[ctx: shortcut window]
en: Open recording
sr: Отвори снимање

[ctx: shortcut window]
en: Opens a previously saved recording
sr: Отвориће претходно сачувано снимање

[ctx: shortcut window]
en: Recording
sr: Снимам

[ctx: shortcut window]
en: Record again
sr: Сними опет

[ctx: shortcut window]
en: Starts a new recording
sr: Започеће ново снимање

[ctx: shortcut window]
en: Stop recording
sr: Заустави снимање

[ctx: shortcut window]
en: Callgraph
sr: График позива

[ctx: shortcut window]
en: Expand function
sr: Рашири функцију

[ctx: shortcut window]
en: Shows the direct descendants of the callgraph function
sr: Приказује директне наследнике функције графика позива

[ctx: shortcut window]
en: Collapse function
sr: Скупи функцију

[ctx: shortcut window]
en: Hides all callgraph descendants below the selected function
sr: Скрива све наследнике графика позива испод изабране функције

[ctx: shortcut window]
en: Jump into function
sr: Скочи у функцију

[ctx: shortcut window]
en: Selects the function or file as the top of the callgraph
sr: Бира функцију или датотеку као врх графика позива

[ctx: shortcut window]
en: Visualizers
sr: Приказивачи

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Увеличава

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Умањује

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sr: Враћа увеличање

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sr: Прикз помоћи

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sr: Нови језичак

[ctx: shortcut window]
en: Switch Tab
sr: Промена језичка

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sr: Затвара прозор

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излази

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Open Recording…
sr: Отвори снимак…

en: Save Recording…
sr: Сачувај снимак…

en: Record Again
sr: Сними опет

en: Close
sr: Затвори

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Help
sr: Помоћ

en: About Sysprof
sr: О Профилатору система

en: A system profiler
sr: Профилатор система

note: Translators: This is a window title.
en: Open Capture…
sr: Отвори снимак…

note: Translators: This is a button.
en: Open
sr: Отвори

en: Sysprof Captures
sr: Снимци програма

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: _Open
sr: _Отвори

en: Open Recording… (Ctrl+O)
sr: Отвори снимак… (Ctrl+O)

en: Stopping profiler. Press twice more ^C to force exit.
sr: Заустављам профилатора. Притисните још два пута „^C“ да присилите излазак.

en: Profiler stopped.
sr: Профилатор је заустављен.

en: --merge requires at least 2 filename arguments
sr: „--merge“ захтева барем 2 аргумента назива датотеке

en: Disable CPU throttling while profiling
sr: Искључује пригушење процесора приликом профилисања

en: Make sysprof specific to a task
sr: Чини да профилатор буде специфичан за задатак

en: PID
sr: ПИД

en: Run a command and profile the process
sr: Извршава наредбу и профилише процес

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: Set environment variable for spawned process. Can be used multiple times.
sr: Поставља променљиву окружења за изрођене процесе. Може се користити више пута.

en: VAR=VALUE
sr: ПРОМ=ВРЕДНОСТ

en: Force overwrite the capture file
sr: Приморава преписивање датотеке снимања

en: Disable recording of battery statistics
sr: Искључује снимање статистике батерије

en: Disable recording of CPU statistics
sr: Искључује снимање статистике процесора

en: Disable recording of Disk statistics
sr: Искључује снимање статистике диска

en: Do not record stacktraces using Linux perf
sr: Не снима праћења спремника користећи Линукс „perf“

en: Do not append symbol name information from local machine
sr: Не додаје информације о називу симбола из локалног рачунара

en: Disable recording of memory statistics
sr: Искључује снимање статистике меморије

en: Disable recording of network statistics
sr: Искључује снимање статистике мреже

en: Set SYSPROF_TRACE_FD environment for subprocess
sr: Поставља „SYSPROF_TRACE_FD“ окружење за подпроцесе

en: Set GJS_TRACE_FD environment to trace GJS processes
sr: Поставља „GJS_TRACE_FD“ окружење за праћење ГЈС процеса

en: Set GTK_TRACE_FD environment to trace a GTK application
sr: Поставља „GJS_TRACE_FD“ окружење за праћење ГТК програма

en: Include RAPL energy statistics
sr: Зкључује „RAPL“ статистику напајања

en: Profile memory allocations and frees
sr: Профилише расподелу меморије и ослобађа

en: Connect to org.gnome.Shell for profiler statistics
sr: Повезује се на „org.gnome.Shell“ за статистике профилатора

en: Track performance of the applications main loop
sr: Прати учинковитост главне петље програма

en: Merge all provided *.syscap files and write to stdout
sr: Стапа све достављене „*.syscap“ датотеке и пише на стандардни излаз

en: Print the sysprof-cli version and exit
sr: Исписује издање програма „sysprof-cli“ и излази

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
sr: [ДАТОТЕКА_СНИМКА] [-- НАРЕДБА АРГУМЕНТИ] – Sysprof

en: 
    Examples:
    
      # Record gtk4-widget-factory using trace-fd to get application provided
      # data as well as GTK and GNOME Shell data providers
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Merge multiple syscap files into one
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
sr: 
    Примери:
    
      # Снима „gtk4-widget-factory“ користећи „trace-fd“ да добије достављени програм
      # подаци као достављачи података ГТК-а и Гномове шкољке
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Стапа више датотека снимака система у једну
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
sr: Превише аргумената је прослеђено конзолном програму:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
sr: „%s“ је изашао. Користите „--force“ да препишете

en: Connect to the system bus
sr: Повезује се на сабирницу система

en: Connect to the session bus
sr: Повезује се на сабирницу сесије

en: Connect to the given D-Bus address
sr: Повезује се на дату адресу Д-сабирнице

en: Destination D-Bus name to invoke method on
sr: Одредиште назива Д-сабирнице на коме треба позвати метод

en: Object path to invoke method on
sr: Путања објекта на коме треба позвати метод

en: Timeout in seconds
sr: Време истека у секундама

en: Overwrite FILENAME if it exists
sr: Преписује НАЗИВ_ДАТОТЕКЕ ако постоји

en: --dest=BUS_NAME [FILENAME] - connect to an embedded sysprof profiler
sr: --dest=НАЗИВ_САБИРНИЦЕ [ДАТОТЕКА] – повезује се на угнежденог профилатора „sysprof“-а
