sysprof master - en to tr translation catalogue (321 entries)

en: Profile an application or entire system
tr: Uygulamayı ya da tüm sistemi profille

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
tr: Sysprof, hata ayıklama ve eniyilemeye yardımcı olmak için uygulamaları profillemenizi sağlar.

en: Profiler
tr: Profilleyici

en: Profile an application or entire system.
tr: Uygulamayı ya da tüm sistemi profille.

en: Start New Recording
tr: Yeni Kayıt Başlat

en: Uncategorized
tr: Kategorisiz

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Actions
tr: Eylemler

en: Crash Handler
tr: Çökme İşleyici

en: Context Switches
tr: Bağlam Geçişleri

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Icons
tr: Simgeler

en: Input
tr: Girdi

en: IO
tr: GÇ

en: Kernel
tr: Çekirdek

en: Layout
tr: Düzen

en: Locking
tr: Kilitleme

en: Main Loop
tr: Ana Döngü

en: Memory
tr: Bellek

en: Paint
tr: Boyama

en: Type System
tr: Tür Sistemi

en: Unwindable
tr: Sarılamaz

en: Windowing
tr: Pencereleme

en: Downloading Symbols…
tr: Semboller İndiriliyor…

en: Allocation
tr: Ayırma

en: Unknown Process
tr: Bilinmeyen Süreç

en: Indexing capture data frames
tr: Yakalama veri kareleri indeksleniyor

en: Discovering file system mounts
tr: Dosya sistemi bağları keşfediliyor

en: Discovering process mount namespaces
tr: Süreç bağlama ad alanları keşfediliyor

en: Analyzing process address layouts
tr: Süreç adres düzenleri inceleniyor

en: Analyzing process command line
tr: Süreç komut satırı inceleniyor

en: Analyzing file system overlays
tr: Dosya sistemi kaplamaları inceleniyor

en: Processing counters
tr: Sayaçlar işleniyor

en: Recording at %X %x
tr: Kayıt tarihi %X %x

en: Recording at %s
tr: Kayıt tarihi %s

en: D-Bus Message
tr: D-Bus İletisi

en: Frame
tr: Kare

en: Document loaded
tr: Belge yüklendi

en: Loading failed
tr: Yüklenemedi

en: Symbolizing stack traces
tr: Yığın izleri simgeleştiriliyor

en: Loading document
tr: Belge yükleniyor

en: Log
tr: Günlük

en: Mark
tr: İmle

en: %s [Process %d]
tr: %s [Süreç %d]

en: Process %d
tr: Süreç %d

en: Sample
tr: Örnek

en: System Logs
tr: Sistem Günlükleri

en: Recording system logs is not supported on your platform.
tr: Platformunuz sistem günlüklerini kaydetmeyi desteklemiyor.

en: Tracer
tr: İzleyici

en: Tracing requires spawning a program compiled with ‘-finstrument-functions’. Tracing will not be available.
tr: İzleme, ‘-finstrument-functions’ ile derlenmiş bir programın oluşturulmasını gerektirir. İzleme kullanılamayacak.

en: --merge requires at least 2 filename arguments
tr: --merge en az 2 dosya adı argümanı gerektirir

en: Disable CPU throttling while profiling [Deprecated for --power-profile]
tr: Profillerken işlemci kısıtlamayı devre dışı bırak [--power-profile için kullanımdan kaldırıldı]

en: Make sysprof specific to a task [Deprecated]
tr: Sysprof’u göreve özel yap [kullanımdan kaldırıldı]

en: Run a command and profile the process
tr: Komut çalıştır ve süreci profille

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: Set environment variable for spawned process. Can be used multiple times.
tr: Ortaya çıkan süreç için ortam değişkenini ayarla. Birden çok kez kullanılabilir.

en: VAR=VALUE
tr: DEĞİŞKEN=DEĞER

en: Force overwrite the capture file
tr: Yakalama dosyasının üzerine yazmaya zorla

en: Disable recording of battery statistics
tr: Pil istatistiklerinin kaydını devre dışı bırak

en: Disable recording of CPU statistics
tr: İşlemci istatistiklerinin kaydını devre dışı bırak

en: Disable recording of Disk statistics
tr: Disk istatistiklerinin kaydını devre dışı bırak

en: Do not record stacktraces using Linux perf
tr: Yığın izlerini Linux perf kullanarak kaydetme

en: Do not append symbol name information from local machine
tr: Yerel makineden simge adı bilgilerini ekleme

en: Disable recording of memory statistics
tr: Bellek istatistiklerinin kaydını devre dışı bırak

en: Disable recording of network statistics
tr: Ağ istatistiklerinin kaydını devre dışı bırak

en: Set SYSPROF_TRACE_FD environment for subprocess
tr: Alt süreç için SYSPROF_TRACE_FD ortamını ayarla

en: Track when processes are scheduled
tr: İşlemlerin ne zaman zamanlandığını izle

en: Profile the D-Bus session bus
tr: D-Bus oturum veri yolunu profille

en: Profile the D-Bus system bus
tr: D-Bus sistem veri yolunu profille

en: Set GJS_TRACE_FD environment to trace GJS processes
tr: GJS süreçlerini izlemek için GJS_TRACE_FD ortamını ayarla

en: Set GTK_TRACE_FD environment to trace a GTK application
tr: GTK uygulamasını izlemek için GTK_TRACE_FD ortamını ayarla

en: Include RAPL energy statistics
tr: RAPL enerji istatistiklerini içer

en: Profile memory allocations and frees
tr: Bellek ayırmaları ve boşaltmaları profille

en: Connect to org.gnome.Shell for profiler statistics
tr: Profilleyici istatistikleri için org.gnome.Shell’e bağlan

en: Track performance of the applications main loop
tr: Uygulama ana döngüsünün başarımını izle

en: Merge all provided *.syscap files and write to stdout
tr: Sağlanan tüm *.syscap dosyalarını birleştir ve stdout’a yaz

en: Print the sysprof-cli version and exit
tr: sysprof-cli sürümünü yazdır ve çık

en: The size of the buffer in pages (1 = 1 page)
tr: Sayfa türünden tampon boyutu (1 = 1 sayfa)

en: Additional D-Bus address to monitor
tr: Gözlenecek ek D-Bus adresi

en: Stack size to copy for unwinding in user-space
tr: Kullanıcı uzayında çözme için kopyalanacak yığın boyutu

en: Do not use debuginfod to resolve symbols
tr: Simgeleri çözümlemek için debuginfod kullanma

en: Do not use Sysprofd to acquire privileges
tr: Ayrıcalıkları edinmek için Sysprofd kullanma

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
tr: [YAKALAMA_DOSYASI] [-- KOMUT ARGÜMANLARI] — Sysprof

en: 
    Examples:
    
      # Record gtk4-widget-factory using trace-fd to get application provided
      # data as well as GTK and GNOME Shell data providers
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Merge multiple syscap files into one
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
    
      # Unwind by capturing stack/register contents instead of frame-pointers
      # where the stack-size is a multiple of page-size
      sysprof-cli --stack-size=8192
tr: 
    Örnekler:
    
      # Uygulamaca sağlanan verilerin yanı sıra GTK ve GNOME Shell veri
      # sağlayıcılarını almak için trace-fd kullanarak gtk4-widget-factory’yi kaydet
      sysprof-cli --gtk --gnome-shell --use-trace-fd -- gtk4-widget-factory
    
      # Birden çok syscap dosyasını tek dosyaya birleştir
      sysprof-cli --merge a.syscap b.syscap > c.syscap
    
      # Yığın boyutunun sayfa boyutunun katları olduğu durumlarda kare imleyicileri
      # yerine yığın/kayıt içeriklerini yakalayarak çöz
      sysprof-cli --stack-size=8192

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
tr: sysprof-cli’ye çok fazla argüman iletildi:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
tr: %s var. Üzerine yazmak için --force kullan

en: Profile the system
tr: Sistemi profille

en: Authentication is required to profile the system.
tr: Sistemi profillemek için kimlik doğrulaması gereklidir.

[ctx: shortcut window]
en: Recording View
tr: Kayıt Görünümü

[ctx: shortcut window]
en: Start New Recording
tr: Yeni Kayıt Başlat

[ctx: shortcut window]
en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Main Sidebar
tr: Ana Kenar Çubuğunu Aç/Kapat

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Visibility of Stack Trace Sidebar
tr: Yığın İzleme Kenar Çubuğunu Aç/Kapat

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Open Recording
tr: Kayıt Aç

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
tr: Yardımı Göster

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
tr: Klavye Kısayollarını Göster

[ctx: shortcut window]
en: Quit
tr: Çık

en: Make Function Root
tr: İşlev Kökü Yap

en: Options
tr: Seçenekler

en: Categorize Frames
tr: Kareleri Kategorilere Ayır

en: Hide System Libraries
tr: Sistem Kütüphanelerini Gizle

en: Include Threads
tr: İş Parçacıklarını İçer

en: Bottom Up
tr: Alttan Yukarı

en: Ignore Kernel Processes
tr: Çekirdek Süreçlerini Yok Say

en: Ignore Process 0
tr: Süreç 0ʼı Yok Say

en: Merge Similar Processes
tr: Benzer Süreçleri Birleştir

en: Failed to find property %s in %s
tr: %s özelliği %s içinde bulunamadı

en: Failed to retrieve va_list value: %s
tr: va_list değeri alınamadı: %s

en: Start a new recording
tr: Yeni kayıt başlat

en: Show Sysprof version and exit
tr: Sysprof sürümünü göster ve çık

en: A system profiler
tr: Sistem profilleyici

en: Functions
tr: İşlevler

en: Filter Functions
tr: İşlevleri Süz

en: Callers
tr: Çağrıcılar

en: Descendants
tr: Alt Ögeler

en: Counters Chart
tr: Sayaçlar Çizelgesi

en: Counters Table
tr: Sayaçlar Tablosu

en: Time
tr: Saat

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: Ad

en: Value
tr: Değer

en: CPU Info
tr: İşlemci Bilgisi

en: ID
tr: Kimlik

en: Core
tr: Çekirdek

en: Model Name
tr: Model Adı

en: Bus
tr: Veri Yolu

en: Serial
tr: Seri

en: Reply
tr: Yanıt

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Size
tr: Boyut

en: Type
tr: Tür

en: Sender
tr: Gönderen

en: Destination
tr: Hedef

en: Path
tr: Yol

en: Interface
tr: Arayüz

en: Member
tr: Üye

en: Signature
tr: İmza

en: Filter Messages
tr: İletileri Süz

en: Message
tr: İleti

en: Files
tr: Dosyalar

en: Compressed
tr: Sıkıştırılmış

en: Filter Files
tr: Dosyaları Süz

en: File
tr: Dosya

en: CPU
tr: İşlemci

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
tr: Ortam değişkeni ayarlamak için ANAHTAR=DEĞER kullan

en: Keys may not start with a number
tr: Anahtarlar sayı ile başlayamaz

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
tr: Anahtarlar yalnızca harf, sayı ya da alt çizgi olabilir.

en: Must Capture to Local File
tr: Yerel Dosyaya Yakalanmalıdır

en: You must choose a local file to capture using Sysprof
tr: Sysprof ile yakalamak için yerel dosya seçmelisiniz

en: Close
tr: Kapat

en: Must Select Local Folder
tr: Yerel Dosyaya Seçilmelidir

en: You must choose a local folder to add as a debug directory
tr: Hata ayıklama dizini olarak yerel klasör seçmelisiniz

en: Add debug directory
tr: Hata ayıklama dizini ekle

en: Add _Directory
tr: _Dizin Ekle

en: System Capture from %s.syscap
tr: Sistem Yakalama %s.syscap

en: Record to File
tr: Dosyaya Kaydet

en: Record
tr: Kaydet

en: No Change
tr: Değişiklik Yok

en: Balanced
tr: Dengeli

en: Power Saver
tr: Güç Tutumu

en: Performance
tr: Başarım

en: Sampling
tr: Örnekleme

en: Sample Native Stacks
tr: Yerel Yığınları Örnekle

en: Record native stack traces using a sampling profiler
tr: Örnekleme profilleyicisi kullanarak yerel yığın izlerini kaydet

en: Unwind Stacks in User Space
tr: Yığınları Kullanıcı Uzayında Çöz

en: Copy stack contents and registers for unwinding in user-space
tr: Kullanıcı uzayında çözmek için yığın içeriğini ve kayıtları kopyala

en: Stack Size
tr: Yığın Boyutu

en: The number of bytes to copy from the stack
tr: Yığından kopyalanacak bayt sayısı

en: Unwinding in user-space has considerable overhead but may help in situations where frame-pointers are unavailable.
tr: Kullanıcı uzayında çözmek önemli bir ek yük oluşturur, ancak kare imleyicilerin kullanılamadığı durumlarda yardımcı olabilir.

en: Sample JavaScript Stacks
tr: JavaScript Yığınlarını Örnekle

en: Record JavaScript stack traces using a sampling profiler
tr: Örnekleme profilleyicisi kullanarak JavaScript yığın izlerini kaydet

en: Sysprof must launch your application to record JavaScript stacks using GJS.
tr: Sysprof, GJS kullanarak JavaScript yığınlarını kaydetmek için uygulamanızı başlatmalıdır.

en: Record Scheduler Details
tr: Zamanlayıcı Ayrıntılarını Kaydet

en: Track when processes are scheduled per CPU
tr: İşlemlerin ne zaman zamanlandığını MİB başına izle

en: Tracing
tr: İzleme

en: Trace Memory Allocations
tr: Bellek Ayırmalarını İzle

en: Record a stack trace when malloc or similar functions are used
tr: malloc ya da benzeri işlevler kullanıldığında yığın izlemesi kaydet

en: Sysprof must launch your application to record memory allocations.
tr: Sysprof, bellek ayırmaları kaydetmek için uygulamanızı başlatmalıdır.

en: Application
tr: Uygulama

en: Command Line
tr: Komut Satırı

en: Working directory
tr: Çalışma dizini

en: The application will be run as a subprocess of Sysprof.
tr: Uygulama, Sysprofʼun alt süreci olarak çalıştırılacak.

en: Environment
tr: Ortam

en: Clear Environment
tr: Ortamı Temizle

en: Clear the environment before launching application
tr: Uygulamayı başlatmadan önce ortamı temizle

en: Add _Variable
tr: Değişken Ekle

en: Add Variable
tr: Değişken Ekle

en: _Add
tr: _Ekle

en: Counters
tr: Sayaçlar

en: CPU Usage
tr: İşlemci Kullanımı

en: Record coarse-grained counters about CPU usage and frequency
tr: İşlemci kullanımı ve sıklığıyla ilgili kaba taneli sayaçlar kaydet

en: Memory Usage
tr: Bellek Kullanımı

en: Record coarse-grained counters about system memory usage
tr: Sistem bellek kullanımıyla ilgili kaba taneli sayaçlar kaydet

en: Disk Usage
tr: Disk Kullanımı

en: Record coarse-grained counters about storage throughput
tr: Depolama verimiyle ilgili kaba taneli sayaçlar kaydet

en: Network Usage
tr: Ağ Kullanımı

en: Record coarse-grained counters about network traffic
tr: Ağ trafiğiyle ilgili kaba taneli sayaçlar kaydet

en: Energy Usage
tr: Enerji Kullanımı

en: Record coarse-grained counters about energy usage in Watts
tr: Enerji kullanımıyla ilgili kaba taneli sayaçlar kaydet (Watt olarak)

en: Battery Charge
tr: Pil Doluluğu

en: Record coarse-grained counters about battery charge or discharge rates
tr: Şarjın dolup boşalmasıyla ilgili kaba taneli sayaçlar kaydet

en: Record System Bus
tr: Sistem Veri Yolunu Kaydet

en: Record messages on the D-Bus system bus
tr: D-Bus sistem veri yolundaki iletileri kaydet

en: Record Session Bus
tr: Oturum Veri Yolunu Kaydet

en: Record messages on the D-Bus user session bus
tr: D-Bus kullanıcı oturumu veri yolundaki iletileri kaydet

en: The session bus may contain sensitive information such as keyboard usage and passwords.
tr: Oturum veri yolu, klavye kullanımı ve parolalar gibi hassas bilgiler içerebilir.

en: Timings
tr: Zamanlamalar

en: Compositor Frame Timings
tr: Dizgileyici Kare Zamanlaması

en: Record frame-timing information from the GNOME Shell compositor
tr: GNOME Shell dizgeleyicisinden kare zamanlama bilgilerini kaydet

en: Applications launched by Sysprof will automatically collect GTK frame timing information.
tr: Sysprof tarafından başlatılan uygulamalar, GTK kare zamanlama bilgilerini kendiliğinden toplar.

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Include GPU Information
tr: İşlemci Bilgisini İçer

en: Records information about graphics hardware and drivers
tr: Grafik donanımı ve sürücüleriyle ilgili bilgileri kaydeder

en: System
tr: Sistem

en: Power Profile
tr: Gü Profili

en: Record with Power Profile
tr: Güç Profiliyle Kaydet

en: Switch to power profile while recording
tr: Kaydederken güç profilini değiştir

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Record System Log
tr: Sistem Günlüğünü Kaydet

en: Watch the system log for new messages and record them
tr: Yeni iletiler için sistem günlüğünü izle ve bunları kaydet

en: Include Hardware Information
tr: Donanım Bilgisini İçer

en: Records information about PCI and USB devices
tr: PCI ve USB aygıtlarla ilgili bilgileri kaydeder

en: Symbols
tr: Simgeler

en: Bundle Symbols
tr: Simgeleri Bağla

en: Make recording shareable by symbolizing stack traces after recording
tr: Kayıttan sonra yığın izlerini simgeleştirerek kaydı paylaşılabilir yap

en: Enable Debuginfod to automatically fetch debug symbols
tr: Hata ayıklama simgelerini kendiliğinden almak için Debuginfodʼu etkinleştir

en: Debug File Directories
tr: Hata Ayıklama Dosyası Dizinleri

en: Directories to search for debug files
tr: Hata ayıklama dosyaları aranacak dizinler

en: _Open File…
tr: Dosya _Aç…

en: Record to _File…
tr: _Dosyaya Kaydet…

en: Record to _Memory
tr: _Belleğe Kaydet

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: Help
tr: Yardım

en: About Sysprof
tr: Sysprof Hakkında

en: Critical
tr: Kritik

en: Warning
tr: Uyarı

en: Debug
tr: Hata Ayıklama

en: Info
tr: Bilgi

en: Error
tr: Hata

en: Logs
tr: Günlükler

en: Severity
tr: Şiddet

en: Domain
tr: Etki Alanı

en: Marks
tr: İmler

en: Mark Chart
tr: Çizelgeyi İmle

en: Mark Table
tr: Tabloyu İmle

en: Mark Waterfall
tr: Şelaleyi İmle

en: Summary
tr: Özet

en: Minimum
tr: En Düşük

en: Maximum
tr: En Yüksek

en: Average
tr: Ortalama

en: Median
tr: Ortanca

en: Set as Filter
tr: Süzgeç Olarak Kaydet

en: Start
tr: Başlangıç

en: Duration
tr: Süre

en: Process
tr: Süreç

en: Group
tr: Grup

en: Description
tr: Açıklama

en: Self
tr: Kendi

en: Total
tr: Toplam

en: Memory Allocations
tr: Bellek Ayırmalar

en: Stack Traces
tr: Yığın İzleri

en: Allocations
tr: Ayırmalar

en: Leaks
tr: Sızıntılar

en: Stack Trace
tr: Yığın İzle

en: Metadata
tr: Üst Veri

en: Key
tr: Anahtar

en: Address Layout
tr: Adres Düzeni

en: Start Address
tr: Başlangıç Adresi

en: End Address
tr: Bitiş Adresi

en: Mounts
tr: Bağlamalar

en: Parent
tr: Ebeveyn

en: Major
tr: Önemli

en: Minor
tr: Önemsiz

en: Mount Point
tr: Bağlama Noktası

en: Mount Source
tr: Bağlama Kaynağı

en: Root
tr: Kök Dizin

en: Filesystem
tr: Dosya Sistemi

en: Threads
tr: İş Parçacıkları

en: Thread ID
tr: İş Parçacığı Kimliği

en: Main Thread
tr: Ana İş Parçacığı

en: Processes
tr: Süreçler

en: Process Chart
tr: Süreç Çizelgesi

en: Process Table
tr: Süreç Tablosu

note: translators: this expands to the number of events recorded by the profiler as an indicator of progress
en: %<PRIi64> events
tr: %<PRIi64> etkinlik

en: Recording Failed
tr: Kayıt Başarısız

en: Sysprof failed to record.
    
    %s
tr: Sysprof kaydedemedi.
    
    %s

en: Stop Recording
tr: Kaydı Durdur

en: Time Profiler
tr: Zaman Profilleyici

en: Callgraph
tr: Çağrı Grafiği

en: Flamegraph
tr: Alev Grafiği

en: Clear All Filters
tr: Tüm Süzgeçleri Temizle

en: Seek Backward
tr: Geri Sar

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Reset Zoom
tr: Yakınlaştırmayı Sıfırla

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Seek Forward
tr: İleri Sar

en: Depth
tr: Derinlik

en: Hits
tr: Bulgular

en: Open Recording
tr: Kayıt Aç

en: Open
tr: Aç

en: Sysprof Capture (*.syscap)
tr: Sysprof Yakalama (*.syscap)

en: Save to File
tr: Dosyaya Kaydet

en: Save
tr: Kaydet

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Invalid Document
tr: Geçersiz Belge

en: The document could not be loaded. Please check that you have the correct capture file.
    
    %s
tr: Belge yüklenemedi. Doğru yakalama dosyanız olup olmadığını denetleyin.
    
    %s

en: Toggle Left Panel
tr: Sol Paneli Aç/Kapat

en: View Filters
tr: Süzgeçleri Gör

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: View Options
tr: Görünüm Seçenekleri

en: Toggle Right Panel
tr: Sağ Paneli Aç/Kapat

en: Energy
tr: Enerji

en: Network
tr: Ağ

en: Storage
tr: Depolama

en: _Record Again…
tr: _Yeniden Kaydet…

en: Open Recording…
tr: Kayıt Aç…

en: Save As…
tr: Farklı Kaydet…

en: _Quit
tr: _Çık

note: translators: Left Heavy means to sort larger (heavier) stack frames before others, starting from the left
en: Left Heavy
tr: Sol Ağırlıklı
