sysprof master - en to fur translation catalogue (139 entries)

en: Profile an application or entire system
fur: Profile une aplicazion o dut il sisteme

en: The GNOME Foundation
fur: La fondazion GNOME

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
fur: Sysprof ti permet di profilâ aplicazions par judâ intal debug e tal perfezionament.

en: Profiler
fur: Profiladôr

en: Profile an application or entire system.
fur: Profile une aplicazion o il sisteme intîr.

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height).
fur: La dimension dal barcon (largjece e altece).

en: Window position
fur: Posizion dal barcon

en: Window position (x and y).
fur: La posizion dal barcon (x e y).

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Window maximized state
fur: Stât dal barcon slargjât

en: Sysprof was unable to generate a callgraph from the system capture.
fur: Sysprof nol rivave a gjenerâ un grafic des clamadis dal sisteme di cature.

en: Sysprof failed to find field “%s”.
fur: Sysprof nol è rivât a cjatâ il cjamp “%s”.

en: Sysprof failed to get perf_event ID.
fur: Sysprof nol è rivât a otignî il ID di get perf_event.

en: An error occurred while attempting to access performance counters
fur: Al è capitât un erôr intant che si cirive di acedi ai contadôrs di prestazion

en: Battery Charge
fur: Cjare de batarie

en: Battery Charge (All)
fur: Cjarie de batarie (dutis)

en: Battery
fur: Batarie

en: Functions
fur: Funzions

en: Self
fur: Propri

en: Total
fur: Totâl

en: Descendants
fur: Dissendent

en: Not Enough Samples
fur: No vonde campions

en: Counters
fur: Contadôrs

en: CPU Usage
fur: Utilizazion CPU

en: CPU Frequency
fur: Frecuence CPU

en: CPU Frequency (All)
fur: Frecuence CPU (dutis)

note: Translators: CPU is the processor.
en: CPU Usage (All)
fur: Utilizazion CPU (dutis)

en: Processes
fur: Procès

en: %0.4lf seconds
fur: %0.4lf seconts

en: Filename
fur: Non file

en: Duration
fur: Durade

en: CPU Model
fur: Model di CPU

en: Samples Captured
fur: Campions caturâts

en: Counters Captured
fur: Contadôrs caturâts

en: Avg
fur: Medie

en: Disk
fur: Disc

en: Reads
fur: Leturis

en: Writes
fur: Scrituris

en: Recording…
fur: Daûr a regjistrâ…

en: New Recording
fur: Gnove regjistrazion

en: The recording could not be opened
fur: Impussibil vierzi la regjistrazion

en: Save Recording
fur: Salve regjistrazion

en: Save
fur: Salve

note: Translators: This is a button.
en: Cancel
fur: Anule

en: Failed to save recording: %s
fur: No si è rivâts a salvâ la regjistrazion: %s

en: Details
fur: Detais

en: Remove environment variable
fur: Gjave variabile di ambient

en: New variable…
fur: Gnove variabile…

en: Ouch, that hurt!
fur: Ahia, chel al à fat mâl!

en: Something unexpectedly went wrong while trying to profile your system.
fur: Alc al è lât stuart in maniere inspietade intant che si cirive di profilâ il sisteme.

en: Message
fur: Messaç

en: Info
fur: Informazions

en: Critical
fur: Critic

en: Error
fur: Erôr

en: Warning
fur: Avertiment

en: Logs
fur: Regjistris

en: Time
fur: Ore

en: Severity
fur: Gravitât

en: Domain
fur: Domini

en: Group
fur: Grup

en: End
fur: Fin

en: Memory Usage
fur: Utilizazion memorie

en: Memory
fur: Memorie

en: Memory Allocations
fur: Assegnazions memorie

note: translators: %s is replaced with the the lower and upper bound memory sizes in bytes
en: > %s to %s
fur: > %s a %s

en: Summary
fur: Somari

en: All Allocations
fur: Dutis lis assegnazions

en: Temporary Allocations
fur: Assegnazions temporaniis

en: Size
fur: Dimension

en: Analyzing Memory Allocations
fur: Analisi assegnazions memorie

en: Sysprof is busy analyzing memory allocations.
fur: Sysprof al è impegnât a analizâ lis assegnazions de memorie.

en: Memory Used
fur: Memorie doprade

en: Network
fur: Rêt

en: Profilers
fur: Profiladôrs

en: All Processes
fur: Ducj i procès

en: Launch Application
fur: Invie aplicazion

en: Command Line
fur: Rie di comant

en: Environment
fur: Ambient

en: Inherit Environment
fur: Eredite ambient

en: Allow CPU Throttling
fur: Permet limitazion CPU

en: If disabled, your CPU will be placed in performance mode. It will be restored after profiling.
fur: Se disabilitât, la CPU e vignarà metude in modalitât prestazions. E vignarà ripristinade dopo la profilazion.

en: _Record
fur: _Regjistre

en: Energy Usage
fur: Energjie doprade

en: Energy Usage (All)
fur: Energjie doprade (dutis)

en: Did you know you can use <a href="help:sysprof">sysprof-cli</a> to record?
fur: Sâstu di podê doprâ <a href="help:sysprof">sysprof-cli</a> par regjistrâ?

en: _Stop Recording
fur: _Ferme regjistrazion

en: Select for more details
fur: Selezione par vê plui detais

en: Display supplemental graphs
fur: Mostre grafics adizionâi

en: Instruments
fur: Struments

en: Profile the system
fur: Profile il sisteme

en: Open a perf event stream
fur: Vierç un flus di events perf

en: Authentication is required to access system performance counters.
fur: La autenticazion e je necessarie par acedi ai contadôrs di prestazion dal sisteme.

en: Get a list of kernel symbols and their address
fur: Oten une liste di simbui kernel e lis lôr direzions

[ctx: shortcut window]
en: Sysprof Shortcuts
fur: Scurtis Sysprof

[ctx: shortcut window]
en: Save Recording
fur: Salve regjistrazion

[ctx: shortcut window]
en: Saves the current recording
fur: Al salve la regjistrazion atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Open recording
fur: Vierç regjistrazion

[ctx: shortcut window]
en: Opens a previously saved recording
fur: Al vierç une regjistrazion salvade in precedence

[ctx: shortcut window]
en: Recording
fur: Daûr a regjistrâ

[ctx: shortcut window]
en: Record again
fur: Torne regjistre

[ctx: shortcut window]
en: Starts a new recording
fur: Scomence une gnove regjistrazion

[ctx: shortcut window]
en: Stop recording
fur: Ferme regjistrazion

[ctx: shortcut window]
en: Callgraph
fur: Grafic des clamadis

[ctx: shortcut window]
en: Expand function
fur: Espant funzion

[ctx: shortcut window]
en: Collapse function
fur: Colasse funzion

[ctx: shortcut window]
en: Jump into function
fur: Salte inte funzion

[ctx: shortcut window]
en: Selects the function or file as the top of the callgraph
fur: Selezione la funzion o il file come part superiôr dal grafic des clamadis

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fur: Impiçulìs

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
fur: Azere ingrandiment

en: New Tab
fur: Gnove schede

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Open Recording…
fur: Vierç regjistrazion…

en: Save Recording…
fur: Salve regjistrazion…

en: Record Again
fur: Torne regjistre

en: Close
fur: Siere

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: Help
fur: Jutori

en: About Sysprof
fur: Informazions su Sysprof

en: A system profiler
fur: Un profiladôr di sisteme

en: Learn more about Sysprof
fur: Plui informazions su Sysprof

note: Translators: This is a button.
en: Open
fur: Vierç

en: Sysprof Captures
fur: Caturis sysprof

en: All Files
fur: Ducj i file

en: _Open
fur: _Vierç

en: Stopping profiler. Press twice more ^C to force exit.
fur: Daûr a fermâ il profiladôr. Frache dôs volti in plui ^C par sfuarçâ la jessude.

en: Profiler stopped.
fur: Profiladôr fermât.

en: Disable CPU throttling while profiling
fur: Disabilite la limitazion CPU dilunc la profilazion

en: Make sysprof specific to a task
fur: Rint sysprof specific a une ativitât

en: Run a command and profile the process
fur: Eseguìs un comant e profile il procès

en: COMMAND
fur: COMANT

en: VAR=VALUE
fur: VAR=VALÔR

en: Force overwrite the capture file
fur: Sfuarce sorescriture dal file di cature

en: Print the sysprof-cli version and exit
fur: Stampe la version di sysprof-cli e jes

en: [CAPTURE_FILE] [-- COMMAND ARGS] — Sysprof
fur: [FILE_CATURE] [-- ARGS COMANT] — Sysprof

en: Too many arguments were passed to sysprof-cli:
fur: A son stâts passâts a sysprof-cli masse argoments:

note: Translators: %s is a file name.
en: %s exists. Use --force to overwrite
fur: %s al esist. Dopre --force par sorescrivi

en: Overwrite FILENAME if it exists
fur: Sorescrîf NONFILE se al esist
