sysstat-12.7.2 - en to fur translation catalogue (79 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
fur: Ûs: %s [ opzions ] [ <interval> [ <voltis> ] ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
fur: Lis opzions a son:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
fur: Lis opzions a son:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: Cannot open %s: %s
fur: Impussibil vierzi %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
fur: Impussibil gjestî cussì tancj processôrs!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <cartele> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <non_grup> ] [ -p [ <dispositîf> [,...] | ALL ] ]
    [ <dispositîf> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <cartele> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <non_grup> ] [ -p [ <dispositîf> [,...] | ALL ] ]
    [ <dispositîf> [...] | ALL ]

en: Invalid type of persistent device name
fur: Gjenar di non dispositîf persistent no valit

en: Options are:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <liste_grops> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <liste_cpus> | ALL } ]

en: Average:
fur: Medie:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
fur: Ûs: %s [ opzions ] [ <interval> [ <voltis> ] ] [ -e <program> <argoments> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <nonutent> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <comant> ] [ -G <non_procès> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: Requested activities not available
fur: Lis ativitâts domandadis no son disponibilis

en: Summary:
fur: Sintesi:

en: Cannot read %s
fur: Impussibil lei %s

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
fur: File creât doprant sar/sadc di sysstat version %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
fur: File des ativitâts di sisteme no valit: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
fur: La version atuâl di sysstat no rive a lei il formât di chest file (%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
fur: Cîr di convertîlu al formât corint. Inerìs:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
fur: Dopo tu varessis di rivâ a lei il gnûf file creât (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
fur: Erôr inte leture dal file des ativitâts di sisteme: %s

en: End of system activity file unexpected
fur: Fin inspietade dal file des ativitâts di sisteme

en: Please check if data collecting is enabled
fur: Controle se la colezion dâts e je abilitade

en: Requested activities not available in file %s
fur: Lis ativitâts domandadis no son disponibilis tal file %s

en: Cannot convert the format of this file
fur: Impussibil convertî il formât di chest file

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
fur: 
    No son stadis cjatadis ativitâts de CPU intal file. Daûr a interompi...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
fur: 
    Cjatâts dâts no valits. Daûr a interompi...

en: Statistics:
fur: Statistichis:

en: 
    File format already up-to-date
fur: 
    Formât file za inzornât

en: HZ: Using current value: %lu
fur: HZ: si dopre il valôr atuâl: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
fur: File convertît cun sucès al formât sysstat version %s

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
fur: Ûs: %s [ opzions ] [ <interval> [ <voltis> ] ] [ <filedijessude> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -C <coment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
fur: Impussibil scrivi dâts tal file des ativitâts di sisteme: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
fur: Impussibil zontâ dâts a chel file (%s)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
fur: Ûs: %s [ opzions ] [ <interval> [ <voltis> ] ] [ <filedaidâts> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <time_start> ] ] [ -e [ <time_end> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opzions> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<liste_dispositîfs> ] [ --fs=<liste_filesystems> ] [ --iface=<liste_interfacis> ] [ --int=<liste_intîrs> ]
    [ -s [ <ore_inizi> ] ] [ -e [ <ore_fin> ] ]
    [ -- <opzions_sar> ]

en: PCP support not compiled in
fur: Supuart PCP no includût te compilazion

en: System activity data file: %s (%#x)
fur: File dâts des ativitâts dal sisteme: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
fur: File di dâts sa autentic: %s (%x)

en: yes
fur: sì

en: File date: %s
fur: Date file: %s

en: File time:
fur: Ore file:

en: Timezone: %s
fur: Fûs orari: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
fur: Composizion file: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
fur: Dimension di un intîr lunc: %d

en: Number of activities in file: %u
fur: Numar di ativitâts tal file: %u

en: Extra structures available: %c
fur: Struturis adizionâls disponibilis: %c

en: List of activities:
fur: Liste des ativitâts:

en: Unknown activity
fur: Ativitât no cognossude

en:  	[Unknown format]
fur:  	[Formât no cognossût]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I [ SUM | ALL ] ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <start_time> ] ] [ -e [ <end_time> ] ]
fur: Lis opzions a son:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I [ SUM | ALL ] ] [ -P { <liste_cpus> | ALL } ]
    [ -m { <peraule_clâf> [,...] | ALL } ] [ -n { <peraule_clâf> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <peraule_clâf> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<liste_dispositîfs> ] [ --fs=<liste_filesystems> ] [ --iface=<liste_interfacis> ] [ --int=<liste_intîrs> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <non_file> ] | -o [ <non_file> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <ore_inizi> ] ] [ -e [ <ore_fin> ] ]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
fur: Opzions principâls e rapuarts (non dal rapuart tra parentesis cuadris):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
fur: 	-B	Statistichis su la pagjinazion [A_PAGE]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
fur: 	-b	Statistichis su I/O e velocitât di trasferiment [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
fur: 	-d	Statistichis sui dispositîfs a blocs [A_DISK]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
fur: 		Statistichis sui filesystem [A_FS]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
fur: 	-H	Statistichis sul ûs di Hugepages [A_HUGE]

en: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
fur: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Statistichis sui interrupt [A_IRQ]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		BAT	Batteries capacity
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
fur: 	-m { <perauleclâf> [,...] | ALL }
    		Statistichis su la gjestion de alimentazion [A_PWR_...]
    		Lis peraulis clâf a son:
    		BAT	Capacitât batariis
    		CPU	Frecuence di clock istantanie dal CPU
    		FAN	Velocitât svintulis
    		FREQ	Frecuence di clock medie de CPU
    		IN	Voltaç di ingrès
    		TEMP	Temperadure dispositîfs
    		USB	Dispositîfs USB tacâts tal sisteme

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
fur: 	-n { <perauleclâf> [,...] | ALL }
    		Statistichis di rêt [A_NET_...]
    		Lis peraulis clâf a son:
    		DEV	Interfacis rêt
    		EDEV	Interfacis rêt (erôrs)
    		NFS	Client NFS
    		NFSD	Servidôr NFS
    		SOCK	Socket	(v4)
    		IP	Trafic IP	(v4)
    		EIP	Trafic IP	(v4) (erôrs)
    		ICMP	Trafic ICMP	(v4)
    		EICMP	Trafic ICMP	(v4) (erôrs)
    		TCP	Trafic TCP	(v4)
    		ETCP	Trafic TCP	(v4) (erôrs)
    		UDP	Trafic UDP	(v4)
    		SOCK6	Socket	(v6)
    		IP6	Trafic IP	(v6)
    		EIP6	Trafic IP	(v6) (erôrs)
    		ICMP6	Trafic ICMP	(v6)
    		EICMP6	Trafic ICMP	(v6) (erôrs)
    		UDP6	Trafic UDP	(v6)
    		FC	Canâl di fibre HBAs
    		SOFT	Elaborazion rêt basade su software

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
fur: 	-q [ <perauleclâr> [,...] | PSI | ALL ]
    		Statistichis de cjame dal sisteme e stal di pression
    		Lis peraulis clâf a son:
    		LOAD	Lungjece de code e statistichis de cjame medie [A_QUEUE]
    		CPU	Statistichis sul stal di pression de CPU [A_PSI_CPU]
    		IO	Statistichis di I/O su stal di pression [A_PSI_IO]
    		MEM	Statistichis di memorie dal stal di pression [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
fur: 	-r [ ALL ]
    		Statistichis di utilizazion de memorie [A_MEMORY]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
fur: 	-S	Statistichis di utilizazion dal spazi di swap [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
fur: 	-u [ ALL ]
    		Statistichis di utilizazion de CPU [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
fur: 	-v	Statistichis su lis tabelis dal kernel [A_KTABLES]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
fur: 	-W	Statistichis sul swap [A_SWAP]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
fur: 	-w	Statistichis su la creazion dal compit e sui cambiaments dal sisteme [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
fur: 	-y	Statistichis dispositîfs TTY [A_SERIAL]

en: Data collector will be sought in PATH
fur: Il coletôr dâts al vignarà cirût intal PATH

en: Data collector found: %s
fur: Cjatât coletôr dâts: %s

en: End of data collecting unexpected
fur: Fin de colezion dâts inspietade

en: Inconsistent input data
fur: Dâts di jentrade inconsistents

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
fur: Si sta doprant un coletôr dâts sbaliât che al ven di une version di sysstat diferente

en: -f and -o options are mutually exclusive
fur: Lis opzions -f e -o si escludin un cun chel altri

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
fur: No si sta leint di un file di ativitât di sisteme (dopre la opzion -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
fur: Impussibil cjatâ il coletôr dâts (%s)

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
fur: Lis opzions a son:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
fur: Nissune unitât a curdele magnetiche cun statistichis cjatade
