sysstat 11.7.1 - en to hu translation catalogue (76 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
hu: Használat: %s [ kapcsolók ] [ <időköz> [ <darabszám> ] ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ] [ --human ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
hu: A kapcsolók:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ] [ --human ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <csoportnév> ] [ -p [ <eszköz> [,...] | ALL ] ]
    [ <eszköz> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ] [ --human ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
hu: A kapcsolók:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ] [ --human ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <csoportnév> ] [ -p [ <eszköz> [,...] | ALL ] ]
    [ <eszköz> [...] | ALL ]

en: Cannot find disk data
hu: Nem található a lemez adat

en: Invalid type of persistent device name
hu: Az állandó eszköznév típusa érvénytelen

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
hu: Használat: %s [ kapcsolók ] [ <időköz> [ <darabszám> ] ] [ <kimenetifájl> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
hu: A kapcsolók:
    [ -C <megjegyzés> ] [ -D ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
hu: Nem sikerült az adat írása a rendszertevékenység fájlba: %s

en: Cannot write system activity file header: %s
hu: Nem sikerült a rendszertevékenység fájl fejlécének írása: %s

en: Cannot open %s: %s
hu: %s nem nyitható meg: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
hu: Nem sikerült az adat hozzáfűzése ahhoz a fájlhoz (%s)

en: sysstat version %s
hu: sysstat verzió: %s

en: Options are:
    [ --human ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
hu: A kapcsolók:
    [ --human ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --human ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
hu: A kapcsolók:
    [ --human ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -n ] [ -u ] [ -V ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ]
    [ -N { <node_list> | ALL } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ON | ALL } ]
hu: A kapcsolók:
    [ -A ] [ -n ] [ -u ] [ -V ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ]
    [ -N { <csomópontok> | ALL } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_lista> | ON | ALL } ]

en: Average:
hu: Átlag:

en: System activity data file: %s (%#x)
hu: Rendszertevékenység adatfájl: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
hu: Eredeti sa adatfájl: %s (%x)

en: no
hu: nem

en: yes
hu: igen

en: Host:
hu: Gép:

en: File date: %s
hu: Fájldátum: %s

en: File time:
hu: Fájl ideje:

en: Size of a long int: %d
hu: Egy hosszú egész mérete: %d

en: Number of activities in file: %u
hu: Tevékenységek száma a fájlban: %u

en: List of activities:
hu: Tevékenységek listája:

en: Unknown activity
hu: Ismeretlen tevékenység

en: 	[Unknown activity format]
hu: 	[Ismeretlen tevékenység formátum]

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
hu: Használat: %s [ kapcsolók ] [ <időköz> [ <darabszám> ] ] [ <adatfájl> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
hu: A kapcsolók:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <kapcsolók> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -s [ <óó:pp[:mm]> ] ] [ -e [ <óó:pp[:mm]> ] ]
    [ -- <sar_kapcsolók> ]

en: Summary:
hu: Összegzés:

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -q ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ --help ] [ --human ] [ --sadc ]
    [ -I { <int_list> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
hu: A kapcsolók:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -q ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ --help ] [ --human ] [ --sadc ]
    [ -I { <int_lista> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_lista> | ALL } ]
    [ -m { <kulcsszó> [,...] | ALL } ] [ -n { <kulcsszó> [,...] | ALL } ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <fájlnév> ] | -o [ <fájlnév> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <időköz> ] [ -s [ <óó:pp[:mm]> ] ] [ -e [ <óó:pp[:mm]> ] ]

en: Main options and reports:
hu: Fő kapcsolók és jelentések:

en: 	-B	Paging statistics
hu: 	-B	Lapozási statisztikák

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics
hu: 	-b	I/O és átviteli arány statisztikák

en: 	-d	Block devices statistics
hu: 	-d	Blokkeszközök statisztikái

en: 		Filesystems statistics
hu: 		Fájlrendszer statisztikák

en: 	-H	Hugepages utilization statistics
hu: 	-H	Hatalmas lapok felhasználási statisztikái

en: 	-I { <int_list> | SUM | ALL }
    		Interrupts statistics
hu: 	-I { <int_lista> | SUM | ALL }
    		Megszakítások statisztikái

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
hu: 	-m { <kulcsszó> [,...] | ALL }
    		Energiakezelés statisztika
    		A kulcsszavak értékei:
    		CPU	CPU pillanatnyi órajel frekvenciája
    		FAN	Ventilátor sebességek
    		FREQ	CPU átlagos órajel frekvenciája
    		IN	Feszültség bemenetek
    		TEMP	Eszközök hőmérséklete
    		USB	A rendszerhez csatlakoztatott USB eszközök

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
hu: 	-n { <kulcsszó> [,...] | ALL }
    		Hálózati statisztikák
    		A kulcsszavak értékei:
    		DEV	Hálózati csatolók
    		EDEV	Hálózati csatolók (hibák)
    		NFS	NFS kliens
    		NFSD	NFS kiszolgáló
    		SOCK	Foglalatok	(v4)
    		IP	IP forgalom	(v4)
    		EIP	IP forgalom	(v4) (hibák)
    		ICMP	ICMP forgalom	(v4)
    		EICMP	ICMP forgalom	(v4) (hibák)
    		TCP	TCP forgalom	(v4)
    		ETCP	TCP forgalom	(v4) (hibák)
    		UDP	UDP forgalom	(v4)
    		SOCK6	Foglalatok	(v6)
    		IP6	IP forgalom	(v6)
    		EIP6	IP forgalom	(v6) (hibák)
    		ICMP6	ICMP forgalom	(v6)
    		EICMP6	ICMP forgalom	(v6) (hibák)
    		UDP6	UDP forgalom	(v6)
    		FC	Szálcsatorna HBA-k
    		SOFT	Szoftver alapú hálózati feldolgozás

en: 	-q	Queue length and load average statistics
hu: 	-q	Várakozási sor hossza és átlagos terhelési statisztikák

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics
hu: 	-r [ ALL ]
    	-r	Memóriahasználati statisztikák

en: 	-S	Swap space utilization statistics
hu: 	-S	Cserehely használati statisztikák

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics
hu: 	-u [ ALL ]
    		CPU használati statisztikák

en: 	-v	Kernel tables statistics
hu: 	-v	Kernel táblák statisztikái

en: 	-W	Swapping statistics
hu: 	-W	Lapozási statisztikák

en: 	-w	Task creation and system switching statistics
hu: 	-w	Feladat létrehozás és rendszerváltások statisztikái

en: 	-y	TTY devices statistics
hu: 	-y	TTY eszközök statisztikái

en: Data collector will be sought in PATH
hu: Az adatgyűjtő keresése az ÚTVONALON

en: Data collector found: %s
hu: Adatgyűjtő megtalálva: %s

en: End of data collecting unexpected
hu: Adatgyűjtés vége váratlan

en: Inconsistent input data
hu: Inkonzisztens bemeneti adat

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
hu: Egy hibás adatgyűjtő használata egy eltérő sysstat verzióból

en: -f and -o options are mutually exclusive
hu: A -f és a -o kapcsolók kölcsönösen kizárják egymást

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
hu: Nincs olvasás egy rendszertevékenység fájlból (használja a -f kapcsolót)

en: Cannot find the data collector (%s)
hu: Nem található az adatgyűjtő (%s)

en: Cannot read %s
hu: %s nem olvasható

en: Cannot convert the format of this file
hu: Nem lehet átalakítani ennek a fájlnak a formátumát

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
hu: 
    CPU tevékenység nem található a fájlban. Megszakítás…

en: 
    Invalid data found. Aborting...
hu: 
    Érvénytelen adat található. Megszakítás…

en: Statistics:
hu: Statisztikák:

en: 
    File successfully converted to sysstat format version %s
hu: 
    A fájl sikeresen átalakítva %s verziójú sysstat formátumra

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
hu: Használat: %s [ kapcsolók ] [ <időköz> [ <darabszám> ] ] [ -e <program> <argumentumok> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ] [ --human ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
hu: A kapcsolók:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <felhasználónév> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <parancs> ] [ -G <folyamatnév> ] [ --human ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]

en: Requested activities not available
hu: A kért tevékenységek nem érhetők el

en: Error while reading system activity file: %s
hu: Hiba a rendszertevékenység fájl olvasásakor: %s

en: End of system activity file unexpected
hu: A rendszertevékenység fájl vége váratlan

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
hu: A sar/sadc által létrehozott fájl a sysstat %d.%d.%d verziójából

en: Invalid system activity file: %s
hu: Érvénytelen rendszertevékenység fájl: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
hu: A jelenlegi sysstat verzió nem tudja olvasni ennek a fájlnak a formátumát (%#x)

en: Please check if data collecting is enabled
hu: Ellenőrizze, hogy az adatgyűjtés engedélyezve van-e

en: Requested activities not available in file %s
hu: A kért tevékenységek nem érhetők el ebben a fájlban: %s

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
hu: A kapcsolók:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
hu: Nem található szalagos meghajtó statisztikával

en: Cannot handle so many processors!
hu: Nem kezelhető ilyen sok processzor!
