sysstat 12.5.6 - en to ka translation catalogue (83 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
ka: გამოყენება: %s [ პარამეტრები ] [ <ინტერვალი> [ <რაოდენობა> ] ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
ka: პარამეტრები:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
ka: პარამეტრები:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: sysstat version %s
ka: sysstat-ის ვერსია %s

en: Cannot open %s: %s
ka: გახსნის შეცდომა: %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
ka: ვერ უმკლავდება ამდენ პროცესორს!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
ka: პარამეტრები:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <საქაღალდე> ] [ -j { ID | ჭდე | ბილიკი | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <ჯგუფის_სახელი> ] [ -p [ <მოწყობილობა> [,...] | ყველა ] ]
    [ <მოწყობილობა> [...] | ყველა ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
ka: პარამეტრები:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | ჭდე | ბილიკი | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <ჯგუფის_სახელი> ] [ -p [ <მოწყობილობა> [,...] | ყველა ] ]
    [ <მოწყობილობა> [...] | ყველა]

en: Invalid type of persistent device name
ka: მუდმივი მოწყობილობის სახელის არასწორი ტიპი

en: Options are:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
ka: პარამეტრები:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { ჯამი | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <კვანძების_სია> | ყველა } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_სია> | ყველა } ]

en: Average:
ka: საშუალო:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
ka: გამოყენება: %s [ პარამეტრები ] [ <ინტერვალი> [ <რაოდენობა> ] ] [ -e <პროგრამა> <არგუმენტები> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
ka: პარამეტრები:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <მომხმრებელი> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <ბრძანება> ] [ -G <პროცესის_სახელი> ]
    [ -p { <pid> [,...] | თვითონ | ყველა } ] [ -T { ამოცანა | შვილი | ყველა } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: Requested activities not available
ka: მოთხოვნილი სტატისტიკა მიუწვდომელია

en: Summary:
ka: შეჯამება:

en: Cannot read %s
ka: %s-ის წაკითხვის სეცდომა

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
ka: ფაილი შექმნილია sar/sadc-ის ვერსიის %d.%d.%d მიერ

en: Invalid system activity file: %s
ka: სისტემის აქტივობის არასწორი ფაილი: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
ka: Sysstat-ის მიმდინარე ფაილს ამ ფაილის ფორმატის წაკითხვა არ შეუძლია(%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
ka: მიმდინარე ფორმატში გადაყვანის მცდელობა. შეიყვანეთ:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
ka: გადაყვანის შემდეგ შეგეძლებათ ახალი ფაილის წაკითხვა (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
ka: სისტემური აქტივობის ფაილიდან კითხვის შეცდომა: %s

en: End of system activity file unexpected
ka: სისტემური აქტივობის ფაილის მოულოდნელი დასასრული

en: Please check if data collecting is enabled
ka: შეამოწმეთ, მონაცემების შეგროვება ჩართულია, თუ არა

en: Requested activities not available in file %s
ka: მოთხოვნილი სტატისტიკა მიუწვდომელია ფაილისთვის %s

en: Cannot convert the format of this file
ka: ფაილის ფორმატის გადაყვანის შეცდომა

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
ka: 
    ფაილში CPU-ის აქტივობები ნაპოვნი არაა. სამუშაოდ დასრულება...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
ka: 
    ნაპოვნი მონაცემები არასწორია. მუშაობის დასრულება...

en: Statistics:
ka: სტატისტიკა:

en: 
    File format already up-to-date
ka: 
    ფაილის ფორმატი უკვე უახლესია

en: HZ: Using current value: %lu
ka: HZ: მიმდინარე მნიშვნელობა: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
ka: ფაილი წარმატებით იქნება გადაყვანილი sysstat-ის ვერსიაში %s

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
ka: გამოყენება: %s [ პარამეტრები ] [ <ინტერვალი> [ <რაოდენობა> ] ] [ <გამოსატანიფაილი> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
ka: პარამეტრები:
    [ -C <კომენტარი> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | დისკი | IPV6 | კვება | SNMP | XDISK | ყველა | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
ka: მონაცემების სისტემური აქტივობის ფაილში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
ka: ფაილისთვის (%s) მონაცემების ბოლოში მიწერის შეცდომა

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
ka: გამოყენება: %s [ პარამეტრები ] [ <ინტერვალი> [ <რაოდენობა> ] ] [ <მონაცემებისფაილი> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
ka: პარამეტრები:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ყველა } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <სს:წწ:წწ]> ] ] [ -e [ <სს:წწ[:წწ]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]

en: PCP support not compiled in
ka: PCP-ის მხარდაჭერა გამორთულია აგების დროს

en: System activity data file: %s (%#x)
ka: სისტემის აქტივობის მნაცემების ფაილები: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
ka: მონაცემების SA ფაილი: %s (%x)

en: no
ka: არა

en: yes
ka: დიახ

en: Host:
ka: ჰოსტი:

en: File date: %s
ka: ფაილის თარიღი: %s

en: File time:
ka: ფაილის დრო:

en: Timezone: %s
ka: დროის სარტყელი: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
ka: ფაილის შემადგენლობა: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
ka: Long int-ის ზომა: %d

en: Number of activities in file: %u
ka: აქტივობების რიცხვი ფაილში: %u

en: Extra structures available: %c
ka: ხელმისაწვდომია დამატებითი სტრუქტურები: %c

en: List of activities:
ka: ქმედებების სია:

en: Unknown activity
ka: უცნობი აქტივობა

en:  	[Unknown format]
ka: 	[უცნობი ფორმატი]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_list> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
ka: პარამეტრები:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ მიმაგრება ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ყველა ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_list> | ჯამი | ყველა } ] [ -P { <cpu_list> | ყველა } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ყველა } ] [ -n { <keyword> [,...] | ყველა } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ყველა ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | ჭდე | ბილიკი | UUID | ... } ]
    [ -f [ <ფაილის სახელი> ] | -o [ <ფაილის სახელი> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <ინტერვალი> ] [ -s [ <სს:წწ[:წწ]> ] ] [ -e [ <სს:წწ[:წწ]> ] ]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
ka: ძირითადი ვარიანტები და ანგარიშები (მოხსენების სახელი კვადრატულ ფრჩხილებს შორის):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
ka: 	-B\სვაპის სტატისტიკა [A_PAGE]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
ka: 	-b	I/O და გადაწერის სიჩქარის სტატისტიკა [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
ka: 	-d	ბლოკური მოწყობილობების სტატისტიკა [A_DISK]

en: 	-F [ MOUNT ]
ka: 	-F [ მიმაგრებისწერტილი ]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
ka: 		ფაილური სისტემების სტატისტიკა [A_FS]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
ka: 	-H	Hugepage-ების გამოყენების სტატისტიკა [A_HUGE]

en: 	-I { <int_list> | SUM | ALL }
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
ka: 	-I { <int_list> | SUM | ყველა }
    	\წყვეტების სტატისტიკა [A_IRQ]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
ka: 	-m { <keyword> [,...] | ყველა }
    		კვების მართვის სტატისტიკა [A_PWR_...]
    		საკვანძო სიტყვებია:
    		CPU	CPU-ის მომენტალური სიხშირე
    		FAN	ვენტილატორის სიჩქარე
    		FREQ	CPU-ის საშუალო სიხშირე
    		IN	შემავალი ძაბვა ვოლტებში
    		TEMP	მოწყობილობის ტემპერატურა
    		USB	სისტემაში შეერთებული USB მოწყობილობები

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
ka: -n { <საკვანძო სიტყვა> [,...] | ყველა }
    ქსელის სტატისტიკა [A_NET_...]
    საკვანძო სიტყვებია:
    DEV ქსელის ინტერფეისები
    EDEV ქსელის ინტერფეისები (შეცდომები)
    NFS NFS კლიენტი
    NFSD NFS სერვერი
    SOCK სოკეტები (v4)
    IP IP ტრაფიკი (v4)
    EIP IP ტრაფიკი (v4) (შეცდომები)
    ICMP ICMP ტრაფიკი (v4)
    EICMP ICMP ტრაფიკი (v4) (შეცდომები)
    TCP TCP ტრაფიკი (v4)
    ETCP TCP ტრაფიკი (v4) (შეცდომები)
    UDP UDP ტრაფიკი (v4)
    SOCK6 სოკეტები (v6)
    IP6 IP ტრაფიკი (v6)
    EIP6 IP ტრაფიკი (v6) (შეცდომები)
    ICMP6 ICMP ტრაფიკი (v6)
    EICMP6 ICMP ტრაფიკი (v6) (შეცდომები)
    UDP6 UDP ტრაფიკი (v6)
    FC ბოჭკოვანი არხის HBAs
    SOFT პროგრამულ უზრუნველყოფაზე დაფუძნებული ქსელის დამუშავება

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
ka: -q [ <საკვანძო სიტყვა> [,...] | PSI | ყველა ]
    სისტემის დატვირთვის სტატისტიკა
    საკვანძო სიტყვებია:
    LOAD რიგის სიგრძე და ჩატვირთვის საშუალო სტატისტიკა [A_QUEUE]
    პროცესორის წნევის შეჩერების CPU სტატისტიკა [A_PSI_CPU]
    IO წნევის შეჩერების I/O სტატისტიკა [A_PSI_IO]
    MEM მეხსიერების წნევის გაჩერების სტატისტიკა [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
ka: 	-r [ ყველა ]
    		მეხსიერების გამოყენების სტატისტიკა [A_MEMORY]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
ka: 	-S	სვაპის გამოყენების სტატისტიკა [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
ka: 	-u [ ყველა ]
    		CPU-ის გამოყენების სტატისტიკა [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
ka: 	-v	ბირთვის ცხრილების სტატისტიკა [A_KTABLES]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
ka: 	-W	სვაპის სტატისტიკა [A_SWAP]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
ka: 	-w	ამოცანების შექმნისა და სისტემური გადართვის სტატისტიკა [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
ka: 	-y	TTY მოწყობილობების სტატისტიკა [A_SERIAL]

en: Data collector will be sought in PATH
ka: მონაცემების მომგროვებელი მოძებნილი იქნება PATH-ში

en: Data collector found: %s
ka: ნაპოვნია მონაცემების შემგროვებელი: %s

en: End of data collecting unexpected
ka: მონაცემების მოგროვების მოულოდნელი დასასრული

en: Inconsistent input data
ka: არასაიმედო შეყვანილი მონაცემები

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
ka: იყენებთ მონაცემების არასწორ შემგროვებელს sysstat-ის არასწორი ვერსიიდან

en: -f and -o options are mutually exclusive
ka: პარამეტრები-f და -o ურთიერთგამომრიცხავია

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
ka: არ წაიკითხო სისტემური აქტივობის ფაილიდან(გამოიყენეთ პარამეტრი -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
ka: მონაცემების მომგროვებლის (%s) პოვნა შეუძლებელია

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
ka: პარამეტრები:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
ka: სტატისტიკის შემცველი ლენტური ამძრავი ნაპოვნი არაა
