sysstat 12.7.2 - en to nb_NO translation catalogue (82 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
nb_NO: Bruk: %s [ alternativer ] [ <intervall> [ <antall> ] ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] 
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: sysstat version %s
nb_NO: sysstat versjon %s

en: Cannot open %s: %s
nb_NO: Kan ikke åpne %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
nb_NO: Kan ikke håndtere så mange prosessorer!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <mappe> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <gruppenavn> ] [ -p [ <enhet> [,...] | ALL ] ]
    [ <enhet> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <mappe> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <gruppenavn> ] [ -p [ <enhet> [,...] | ALL ] ]
    [ <enhet> [...] | ALL ]

en: Invalid type of persistent device name
nb_NO: Ugyldig vedvarende enhetsnavntype

en: Options are:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node-liste> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_liste> [,...] | ON | ALL } ]

en: Average:
nb_NO: Gj.snitt:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
nb_NO: Bruk: %s [ alternativer ] [ <intervall> [ <antall> ] ] [ -e <program> <argumenter> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <brukernavn> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <kommando> ] [ -G <prosessnavn> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: Requested activities not available
nb_NO: Forespurt statistikk ikke tilgjengelige

en: Summary:
nb_NO: Sammendrag:

en: Cannot read %s
nb_NO: Kan ikke lese %s

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
nb_NO: Fil opprettet av sar/sadc fra sysstat-versjon %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
nb_NO: Ugyldig systemaktivitetslogg: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
nb_NO: Gjeldende sysstat-versjon kan ikke lese formatet på denne filen (%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
nb_NO: Prøv å konvertere den til gjeldende format. Tast inn:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
nb_NO: Du skal da kunne lese den nye filen som er opprettet (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
nb_NO: Feil ved lesing av aktivitetslogg: %s

en: End of system activity file unexpected
nb_NO: Uventet slutt på aktivitetslogg

en: Please check if data collecting is enabled
nb_NO: Vennligst sjekk om datainnsamling er aktivert

en: Requested activities not available in file %s
nb_NO: Forespurt aktivitet ikke tilgjengelig i filen %s

en: Cannot convert the format of this file
nb_NO: Kan ikke konvertere formatet på denne filen

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
nb_NO: 
    CPU-aktivitet ikke funnet i filen. Avbryter...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
nb_NO: 
    Ugyldig data funnet. Avbryter...

en: Statistics:
nb_NO: Statistikk:

en: 
    File format already up-to-date
nb_NO: 
    Filformat allerede oppdatert

en: HZ: Using current value: %lu
nb_NO: HZ: Bruker gjeldende verdi: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
nb_NO: Filen ble konvertert til sysstat-format versjon %s

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
nb_NO: Bruk: %s [ alternativer ] [ <intervall> [ <antall> ] ] [ <utfil> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ -C <kommentar> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
nb_NO: Kan ikke skrive data til aktivitetslogg: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
nb_NO: Kan ikke skrive mer data til filen (%s)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
nb_NO: Bruk: %s [ alternativer ] [ <intervall> [ <antall> ] ] [ <datafil> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <time_start> ] ] [ -e [ <time_end> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
nb_NO: Alternativene er:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <valg> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<enhetsliste> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_liste> ] [ --int=<int_liste> ]
    [ -s [ <start_tid]> ] ] [ -e [ <slutt_tid> ] ]
    [ -- <sar_valg> ]

en: PCP support not compiled in
nb_NO: PCP støtte ikke kompilert inn

en: System activity data file: %s (%#x)
nb_NO: Systemaktivitetsdatafil: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
nb_NO: Genuin sa-datafil: %s (%x)

en: no
nb_NO: nei

en: yes
nb_NO: ja

en: Host:
nb_NO: Vert:

en: File date: %s
nb_NO: Fildato: %s

en: File time:
nb_NO: Filtid:

en: Timezone: %s
nb_NO: Tidssone: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
nb_NO: Filsammensetning: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
nb_NO: Størrelse på en lang int: %d

en: Number of activities in file: %u
nb_NO: Antall aktiviteter i fil: %u

en: Extra structures available: %c
nb_NO: Ekstra strukturer tilgjengelig: %c

en: List of activities:
nb_NO: Liste over aktiviteter:

en: Unknown activity
nb_NO: Ukjent aktivitet

en:  	[Unknown format]
nb_NO: 	[Ukjent format]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I [ SUM | ALL ] ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <start_time> ] ] [ -e [ <end_time> ] ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I SUM | ALL ] [ -P { <cpu_liste> | ALL } ]
    [ -m { <nøkkelord> [,...] | ALL } ] [ -n { <nøkkelord> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <nøkkelord> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<enhetsliste> ] [ --fs=<fs_liste> ] [ --iface=<iface_liste> ] [ --int=<int_liste> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filnavn> ] | -o [ <filnavn> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <intervall> ] [ -s [ <start_tid> ] ] [ -e [ <slutt_tid> ] ]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
nb_NO: Hovedalternativer og rapporter (rapportnavn mellom hakeparenteser):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
nb_NO: 	-B	Sidevekslingsstatistikk [A_PAGE]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
nb_NO: 	-b	I/O og overføringshastighetsstatistikk [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
nb_NO: 	-d	Blokkenhetsstatistikk [A_DISK]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
nb_NO: 		Filsystemstatistikk [A_FS]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
nb_NO: 	-H	Utnyttelsesstatistikk store sider [A_HUGE]

en: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
nb_NO: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Avbruddstatistikk [A_IRQ]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		BAT	Batteries capacity
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
nb_NO: 	-n { <nøkkelord> [,...] | ALL }
    		Strømstyringsstatistikk [A_PWR_...]
    		Nøkkelord er:
    		BAT	Batterikapasitet
    		CPU	CPU umiddelbar klokkefrekvens
    		FAN	Viftehastigheter
    		FREQ	Gjennomsnittlig CPU-klokkefrekvens
    		IN	Spenningsinnganger
    		TEMP	Enhetstemperaturer
    		USB	USB-enheter tilkoblet systemet

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
nb_NO: 	-n { <nøkkelord> [,...] | ALL }
    		Nettverksstatistikk [A_NET_...]\n
    		Nøkkelord er:
    		DEV	Nettverksgrensesnitt
    		EDEV	Nettverksgrensesnitt (feil)
    		NFS	NFS-klient
    		NFSD	NFS-server
    		SOCK	Sokler	(v4)
    		IP	IP-trafikk	(v4)
    		EIP	IP-trafikk	(v4) (feil)
    		ICMP	ICMP-trafikk	(v4)
    		EICMP	ICMP-trafikk	(v4) (feil)
    		TCP	TCP-trafikk	(v4)
    		ETCP	TCP-trafikk	(v4) (feil)
    		UDP	UDP-trafikk	(v4)
    		SOCK6	Sokler	(v6)
    		IP6	IP-trafikk	(v6)
    		EIP6	IP-trafikk	(v6) (feil)
    		ICMP6	ICMP-trafikk	(v6)
    		EICMP6	ICMP-trafikk	(v6) (feil)
    		UDP6	UDP-trafikk	(v6)
    		FC	Fiberkanal HBAs
    		SOFT	Programvarebasert nettverksprosessering

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
nb_NO: 	-q [<nøkkelord> [, ...] | PSI | ALL]
    		Systembelastning og trykkstativstatistikk
    		Nøkkelord er:
    		LOAD	Kølengde og gjennomsnittlig last-statistikk [A_QUEUE]
    		CPU	Belastning, CPU-statistikk [A_PSI_CPU]
    		IO	Belastning, I/O-statistikk [A_PSI_IO]
    		MEM	Belastning, minnestatistikk [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
nb_NO: 	-r [ ALL ]
    	-r	Minneutnyttelsesstatistikk [A_MEMORY]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
nb_NO: 	-S	Vekselminneutnyttelsesstatistikk [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
nb_NO: 	-u [ ALL ]
    		CPU-utnyttelsesstatistikk [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
nb_NO: 	-v	kjernetabellstatistikk [A_KTABLES]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
nb_NO: 	-W	Vekslestatistikk [A_SWAP]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
nb_NO: 	-w	Oppgaveopprettelse- og systembyttestatistikk [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
nb_NO: 	-y	TTY-enhetsstatistikk [A_SERIAL]

en: Data collector will be sought in PATH
nb_NO: Datainnsamler vil bli søkt etter i PATH

en: Data collector found: %s
nb_NO: Datainnsamler funnet: %s

en: End of data collecting unexpected
nb_NO: Uventet slutt på datainnsamling

en: Inconsistent input data
nb_NO: Inkonsekvente inndata

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
nb_NO: Bruker feil datasamler fra en annen sysstat-versjon

en: -f and -o options are mutually exclusive
nb_NO: Valgene -f og -o kan ikke brukes samtidig

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
nb_NO: Leser ikke fra aktivitetslogg (bruk valget -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
nb_NO: Finner ikke datasamleren (%s)

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
nb_NO: Alternativer er:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
nb_NO: Ingen båndstasjoner med statistikk funnet
