sysstat 12.5.5 - en to tr translation catalogue (82 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
tr: Kullanım: %s [ seçenekler ] [ <aralık> [ <sayı> ] ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
tr: Seçenekler:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
tr: Seçenekler:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: sysstat version %s
tr: sysstat sürümü %s

en: Cannot open %s: %s
tr: %s: %s'te açılamadı

en: Cannot handle so many processors!
tr: Bu kadar çok işlemciyi idare edemiyor!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
tr: Seçenekler:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
tr: Seçenekler:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]

en: Invalid type of persistent device name
tr: Geçersiz kalıcı aygıt adı türü

en: Options are:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
tr: Seçenekler:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]

en: Average:
tr: Ortalama:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
tr: Kullanım: %s [ seçenekler ] [ <aralık> [ <sayı> ] ] [ -e <program> <args> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
tr: Seçenekler:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <kullanıcıadı> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <komut> ] [ -G <süreç_adı> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: Requested activities not available
tr: Talep edilen eylemler geçerli değil

en: Summary:
tr: Özet:

en: Cannot read %s
tr: %s okunamıyor

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
tr: Dosyalar, sar/sadc tarafından sysstat sürüm %d.%d.%d ile oluşturuldu

en: Invalid system activity file: %s
tr: Geçersiz sistem etkinlik dosyası: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
tr: Güncel sysstat sürümü bu dosya biçimini okuyamıyor (%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
tr: Geçerli biçime dönüştürmeyi deneyin. Gir:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
tr: Daha sonra oluşturulan yeni dosyayı okuyabilmelisiniz (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
tr: Sistem etkinlik dosyası okunurken hata: %s

en: End of system activity file unexpected
tr: Beklenmedik sistem etkinlik dosyası sonu

en: Please check if data collecting is enabled
tr: Veri biriktirmenin etkin olup olmadığını denetleyin

en: Requested activities not available in file %s
tr: Talep edilen etkinlikler dosyada bulunmamaktadır %s

en: Cannot convert the format of this file
tr: Bu dosya biçimi dönüştürülemiyor

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
tr: 
    Dosyada CPU etkinliği bulunamadı. Durduruluyor...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
tr: 
    Geçersiz veri bulundu. Durduruluyor...

en: Statistics:
tr: İstatistikler:

en: 
    File format already up-to-date
tr: 
    Dosya biçimi zaten güncel

en: HZ: Using current value: %lu
tr: HZ: Şu anki değeri kullanarak: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
tr: Dosya başarıyla sysstat biçimi %s sürümüne dönüştürüldü

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
tr: Kullanım: %s [ seçenekler ] [ <aralık> [ <sayı> ] ] [ <çıkış dosyası> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
tr: Seçenekler:
    [ -C <komut> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
tr: Sistem etkinlik dosyasına veri yazılamıyor: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
tr: Veri bu dosyaya (%s) eklenemiyor

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
tr: Kullanım: %s [ seçenekler ] [ <aralık> [ <sayı> ] ] [ <veridosyası> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
tr: Seçenekler:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_seçenekleri> ]

en: PCP support not compiled in
tr: PCP desteği derlenmedi

en: System activity data file: %s (%#x)
tr: Sistem etkinliği veri dosyası: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
tr: Gerçek sa veri dosyası: %s (%x)

en: no
tr: hayır

en: yes
tr: evet

en: Host:
tr: Sunucu:

en: File date: %s
tr: Dosya tarihi: %s

en: File time:
tr: Dosya zamanı:

en: Timezone: %s
tr: Saat Dilimi: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
tr: Dosya bileşimi: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
tr: Bir long int boyutu: %d

en: Number of activities in file: %u
tr: Dosyasındaki faaliyetlerin sayısı: %u

en: Extra structures available: %c
tr: İlave yapıları kullanılabilir: %c

en: List of activities:
tr: Etkinlikler listesi:

en: Unknown activity
tr: Bilinmeyen etkinlik

en:  	[Unknown format]
tr:  	[Bilinmeyen biçim]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_list> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
tr: Seçenekler:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_list> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
tr: Ana seçenekler ve raporlar (köşeli ayraçlar arasındaki rapor adı):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
tr: 	-B	Sayfalama istatistikleri [A_PAGE]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
tr: 	-b	I/O ve aktarım oranı istatistikleri [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
tr: 	-d	Blok aygıtları istatistikleri [A_DISK]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
tr: 		Dosyasistemi istatistikleri [A_FS]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
tr: 	-H	Büyük sayfa kullanım istatistikleri [A_HUGE]

en: 	-I { <int_list> | SUM | ALL }
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
tr: 	-I { <int_list> | SUM | ALL }
    		Kesme istatistikleri [A_IRQ]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
tr: 	-m { <anahtar_sözcük> [,...] | ALL }
    		Güç yönetim istatistikleri [A_PWR_...]
    		Anahtar sözcükler:
    		CPU	CPU anlık saat frekansı
    		FAN	Üfleç hızı
    		FREQ	CPU ortalama saat frekansı
    		IN	Gerilim girişi
    		TEMP	Aygıt sıcaklıkları
    		USB	Sisteme takılı USB aygıtları

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
tr: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Ağ istatistikleri [A_NET_...]
    		Anahtar kelimeler:
    		DEV	Ağ bağdaştırıcıları
    		EDEV	Network bağdaştırıcıları (hatalar)
    		NFS	NFS istemci
    		NFSD	NFS sunucu
    		SOCK	Socketler	(v4)
    		IP	IP trafiği	(v4)
    		EIP	IP trafiği	(v4) (hatalar)
    		ICMP	ICMP trafiği	(v4)
    		EICMP	ICMP trafiği	(v4) (hatalar)
    		TCP	TCP trafiği	(v4)
    		ETCP	TCP trafiği	(v4) (hatalar)
    		UDP	UDP trafiği	(v4)
    		SOCK6	Socketler (v6)
    		IP6	IP trafiği	(v6)
    		EIP6	IP trafiği	(v6) (hatalar)
    		ICMP6	ICMP trafiği	(v6)
    		EICMP6	ICMP trafiği	(v6) (hatalar)
    		UDP6	UDP trafiği	(v6)
    		FC	Fiber kanal HBAs
    		SOFT	Yazılım tabanlı ağ işleme

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
tr: 	-q [ <anahtarkelime> [,...] | PSI | ALL ]
    		Sistem yükü ve basınç-duraklama istatistikleri
    		Anahtarkelimeler
    		LOAD	Sıra uzunluğu ve yük ortalama istatistikleri [A_QUEUE]
    		CPU	Basınç-kabin CPU istatistikleri [A_PSI_CPU]
    		IO	Basınç-kabin G/Ç istatistikleri [A_PSI_IO]
    		MEM	Basınç-kabin bellek istatistikleri [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
tr: 	-r [ ALL ]
    		Bellek kullanım istatistikleri [A_MEMORY]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
tr: 	-S	Takas alanı kullanım istatistikleri [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
tr: 	-u [ ALL ]
    		CPU kullanım istatistikleri [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
tr: 	-v	Çekirdek tablosu istatistikleri [A_KTABLES]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
tr: 	-W	Takas kullanım istatistikleri [A_SWAP]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
tr: 	-w	Görev oluşturma ve sistem anahtarlama istatistikleri [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
tr: 	-y	TTY aygıt istatistikleri [A_SERIAL]

en: Data collector will be sought in PATH
tr: Veri toplayıcı PATH'da aranacak

en: Data collector found: %s
tr: Veri toplayıcı bulundu: %s

en: End of data collecting unexpected
tr: Beklenmeyen veri toplama işlemi sonu

en: Inconsistent input data
tr: Tutarsız girdi verisi

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
tr: Farklı bir sysstat sürümünden hatalı veri toplayıcı kullanılıyor

en: -f and -o options are mutually exclusive
tr: -f ve -o seçenekleri tamamen birbirinden ayrıdır

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
tr: Bir sistem etkinliğinden okunamıyor (-f seçeneğini kullanın)

en: Cannot find the data collector (%s)
tr: Veri toplayıcı bulunamıyor (%s)

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
tr: Seçenekler:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
tr: İstatistiklere sahip herhangi bir teyp sürücüsü bulunamadı
