systemsettings - en to bs translation catalogue (23 entries)

en: System Settings
bs: Sistemske postavke

en: Maintainer
bs: Održavalac

en: Mathias Soeken
bs: Matijas Seken

en: Developer
bs: Programer

en: Internal module representation, internal module model
bs: Unutrašnje predstavljanje modula, unutrašnji model modula

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
bs: Pretraga

en: Help
bs: Pomoć

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
bs: Ne može se naći nijedan prikaz za Sistemske postavke, stoga nema ničijeg za prikazivanje.

en: No views found
bs: Nema nijednog prikaza

en: About Active View
bs: O aktivnom prikazu

en: About %1
bs: O %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
bs: Unutrašnje ime za korišćeni prikaz

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
bs: O Sistemskim postavkama

en: %1 is an external application and has been automatically launched
bs: %1 je spoljašnji program i automatski je pokrenut

en: Relaunch %1
bs: Pokreni ponovo %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
bs: Dijalog

en: Reset all current changes to previous values
bs: Vratite sve tekuće izmjene na prethodne vrijednosti.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
bs: Postavke tekućeg modula su izmijenjene.
    Želite li da primijenite ili odbacite izmjene?

en: Apply Settings
bs: Primjena postavki

en: Icon View
bs: Prikaz ikona

en: Provides a categorized icons view of control modules.
bs: Pruža prikaz kontrolnih modula po kategorizovanim ikonama.

en: Author
bs: Autor

en: Keyboard Shortcut: %1
bs: Prečica s tastature: %1
