systemsettings - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Info Center
da: Infocenter

en: Centralized and convenient overview of system information.
da: Centraliseret og bekvem oversigt over systeminformation.

en: System Settings
da: Systemindstillinger

en: Central configuration center by KDE.
da: Centralt konfigurationscenter fra KDE.

en: Maintainer
da: Vedligeholder

en: Developer
da: Udvikler

en: Internal module representation, internal module model
da: Intern modulrepræsentation, model for interne moduler

en: List all possible modules
da: Liste over samtlige mulige moduler

en: Configuration module to open
da: Indstillingsmodul som skal åbnes

en: Arguments for the module
da: Argumenter til modulet

en: The following modules are available:
da: Følgende moduler er tilgængelige:

en: No description available
da: Ingen beskrivelse tilgængelig

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
da: Søg

en: Switch to Icon View
da: Skift til ikonvisning

en: Switch to Sidebar View
da: Skift til sidepanelvisning

en: Help
da: Hjælp

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
da: Systemindstillinger kunne ikke finde nogen visninger og har derfor intet at vise.

en: No views found
da: Ingen visninger fundet

en: About Active View
da: Om denne visning

en: About %1
da: Om %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
da: Internt navn for den brugte visning

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
da: Om Systemindstillinger

en: Contains 1 item | Contains %1 items
da[0]: Indeholder 1 element
da[1]: Indeholder %1 elementer

en: %1 is an external application and has been automatically launched
da: %1 er et eksternt program og er blevet startet automatisk

en: Relaunch %1
da: Start %1 igen

en: Reset all current changes to previous values
da: Nulstil alle nuværende ændringer til tidligere værdier

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
da: Indstillingerne i det nuværende modul er blevet ændrede.
    Vil du anvende ændringerne eller kassere dem?

en: Apply Settings
da: Anvend indstillinger

en: Icon View
da: Ikonvisning

en: Provides a categorized icons view of control modules.
da: Giver en kategoriseret ikonvisning af kontrolmodulerne.

en: Author
da: Udvikler

en: All Settings
da: Alle indstillinger

en: Keyboard Shortcut: %1
da: Tastaturgenvej: %1

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
da: Finder systemindstillingsmoduler hvis navn eller beskrivelse indeholder :q:

en: System Information
da: Systeminformation

en: Show intro page
da: Vis introside

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
da: Ingen elementer matcher din søgning

en: Show menu
da: Vis i menu

en: Sidebar View
da: Sidepanelvisning

en: Provides a categorized sidebar for control modules.
da: Giver et kategoriseret sidepanel til kontrolmodulerne.

en: Sidebar
da: Sidepanel

en: Most Used
da: Mest brugte
