systemsettings - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: System Settings
fa: تنظیمات سامانه

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: Developer
fa: توسعه‌دهنده

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: کمک

en: No views found
fa: هیچ نمایی یافت نشد

en: About Active View
fa: درباره‌ی نمای جاری

en: About %1
fa: درباره‌ی %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
fa: درباره تنظیمات سامانه

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
fa: محاوره

en: Reset all current changes to previous values
fa: بازگرداندن تنظیمات جاری به مقادیر قبلی

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
fa: تنظیمات ماژول فعلی تغییر پیدا کرده.
    آیا می‌خواهید تغییرات را اعمال کنید یا دور بریزید؟

en: Apply Settings
fa: اعمال تنظیمات

en: Icon View
fa: نمای شمایل

en: Author
fa: مولف

en: Keyboard Shortcut: %1
fa: میانبر صفحه‌کلید: %1
