systemsettings - en to fi translation catalogue (47 entries)

en: Info Center
fi: Tietokeskus

en: Centralized and convenient overview of system information.
fi: Keskitetty ja mukava yleisnäkymä järjestelmätietoihin.

en: (c) 2009, Ben Cooksley
fi: © 2009 Ben Cooksley

en: System Settings
fi: Järjestelmäasetukset

en: Central configuration center by KDE.
fi: KDE:n yleinen asetuskeskus.

en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Internal module representation, internal module model
fi: Sisäinen moduuliesitys, sisäinen moduulimalli

en: List all possible modules
fi: Luettele kaikki mahdolliset moduulit

en: Configuration module to open
fi: Avattava asetusmoduuli

en: Arguments for the module
fi: Moduulin parametrit

en: The following modules are available:
fi: Seuraavat moduulit ovat käytettävissä:

en: No description available
fi: Kuvausta ei ole saatavilla

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
fi: Etsi

en: Switch to Icon View
fi: Vaihda kuvakenäkymään

en: Switch to Sidebar View
fi: Vaihda sivupalkkinäkymään

en: Highlight Changed Settings
fi: Korosta muuttuneet asetukset

en: Report a Bug in the Current Page…
fi: Ilmoita virheestä tällä sivulla…

en: Help
fi: Ohje

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
fi: Järjestelmäasetukset ei löytänyt ainuttakaan näkymää eikä näin voi näyttää mitään.

en: No views found
fi: Näkymiä ei löytynyt

en: About Active View
fi: Tietoa nykyisestä näkymästä

en: About %1
fi: Tietoa osiosta %1|/|Tietoa $[yleisnimi_pienellä $[elat %1] ]

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
fi: Käytetyn näkymän sisäinen nimi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
fi: Tietoa järjestelmäasetuksista

en: Contains 1 item | Contains %1 items
fi[0]: Sisältää 1 tietueen
fi[1]: Sisältää %1 tietuetta

en: %1 is an external application and has been automatically launched
fi: %1 on ulkoinen sovellus ja se käynnistetään automaattisesti

en: Relaunch %1
fi: Käynnistä uudelleen %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
fi: Valintaikkuna

en: Reset all current changes to previous values
fi: Palauta kaikki muutokset aikaisempiin arvoihinsa

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
fi: Aktiivisessa osiossa on tallentamattomia muutoksia.
    Haluatko ottaa muutokset käyttöön vai hylätäänkö ne?

en: Apply Settings
fi: Hyväksy asetukset

en: Icon View
fi: Kuvakenäkymä

en: Provides a categorized icons view of control modules.
fi: Tarjoaa hallintamoduuleista luokitellun kuvakenäkymän.

en: Author
fi: Tekijä

en: All Settings
fi: Kaikki asetukset

en: Keyboard Shortcut: %1
fi: Pikanäppäin: %1

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
fi: Etsii järjestelmäasetusosiota, jonka nimessä tai kuvauksessa on :q:

en: System Information
fi: Järjestelmätiedot

en: Show intro page
fi: Näytä johdantosivu

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
fi: Ei hakuasi vastaavia tietueita

en: Show menu
fi: Näytä valikko

en: Sidebar View
fi: Sivupalkkinäkymä

en: Provides a categorized sidebar for control modules.
fi: Tarjoaa hallintamoduuleista luokitellun sivupalkin.

en: (c) 2017, Marco Martin
fi: © 2017 Marco Martin

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Most Used
fi: Käytetyin
