systemsettings - en to he translation catalogue (26 entries)

en: System Settings
he: הגדרות מערכת

en: Central configuration center by KDE.
he: מרכז התצורה המרכזי של KDE.

en: Maintainer
he: מתחזק

en: Developer
he: מפתח

en: Internal module representation, internal module model
he: תצוגה פנימית של מודולים, מודל פנימי של מודולים

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
he: חיפוש

en: Help
he: עזרה

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
he: הגדרות המערכת לא מצא רכיבים להצגה , לכן לא יוצג דבר.

en: No views found
he: לא נמצאו רכיבים להצגה

en: About Active View
he: אודות המודול הנוכחי

en: About %1
he: אודות %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
he: שם פנימי המשמש את הרכיב להצגה

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
he: אודות הגדרות המערכת

en: %1 is an external application and has been automatically launched
he: %1 הוא יישום חיצוני ששוגר באופן אוטומטי

en: Relaunch %1
he: שגר מחדש את %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
he: דו-שיח

en: Reset all current changes to previous values
he: שחזר שינויים להגדרות הקודמות

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
he: המודול הפעיל מכיל שינויים שלא נשמרו.
    האם ברצונך להחיל את השינויים או לבטל אותם?

en: Apply Settings
he: החל הגדרות

en: Icon View
he: תצוגת סמלים

en: Provides a categorized icons view of control modules.
he: מספק תצוגת סמלים מקוטלגות לרכיב השליטה

en: Author
he: כותב

en: All Settings
he: כל ההגדרות

en: Keyboard Shortcut: %1
he: מקש קיצור: %1

en: Sidebar View
he: תצוגת סרגל צדדי

en: Provides a categorized sidebar for control modules.
he: מספק תצוגת  סרגל צדדי מקוטלגות למודולי ההגדרות
