systemsettings - en to he translation catalogue (36 entries)

en: %1 is an external application and has been automatically launched
he: %1 הוא יישום חיצוני שהופעל אוטומטית

en: Relaunch %1
he: הפעלת %1 מחדש

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
he: חלונית

en: Info Center
he: מרכז המידע

en: Centralized and convenient overview of system information.
he: סקירה מרכזית ונוחה של פרטי המערכת.

en: (c) 2009, Ben Cooksley
he: (c) 2009, בן קוקסלי

en: System Settings
he: הגדרות מערכת

en: Central configuration center by KDE.
he: מרכז התצורה המרכזי מבית KDE.

en: Ben Cooksley
he: בן קוקסלי

en: Maintainer
he: מתחזק

en: Marco Martin
he: מרקו מרטין

en: Author
he: יוצר

en: Mathias Soeken
he: מתיאס זוקן

en: Developer
he: מפתח

en: Will Stephenson
he: ויל סטפנסון

en: Internal module representation, internal module model
he: ייצוג פנימי של מודולים, דגם פנימי של מודולים

en: List all possible modules
he: הצגת כל המודולים האפשריים

en: Configuration module to open
he: מודול הגדרות לפתיחה

en: Arguments for the module
he: ארגומנטים למודול

en: The following modules are available:
he: המודולים הבאים זמינים:

en: No description available
he: אין תיאור זמין

en: Reset all current changes to previous values
he: איפוס כל השינויים הנוכחיים לערכים הקודמים

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrollable area
he: אזור גלילה

en: The current page has unsaved changes.
    Apply the changes or discard them?
he: נערכו שינויים בעמוד הנוכחי.
    להחיל או להתעלם מהן?

en: Apply Settings
he: החלת ההגדרות

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
he: אין פריטים שעונים לחיפוש שלך

en: Show menu
he: הצגת תפריט

en: Plasma
he: פלזמה

[ctx: @action:button go back]
en: Back
he: חזרה

en: Highlight Changed Settings
he: הדגשת ההגדרות שנערכו

[ctx: @option:check the pages being referred to here are System Settings KCMs]
en: Show Inapplicable Pages
he: הצגת עמודים בלתי ישימים

en: Report a Bug in the Current Page…
he: דיווח על תקלה בעמוד הנוכחי…

en: Sidebar
he: סרגל צד

en: Most Used
he: הכי בשימוש

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
he: חיפוש מודולים של הגדרות מערכת שהשמות או התיאורים שלהם עונים על :q:

en: System Information
he: פרטי מערכת
