systemsettings - en to mk translation catalogue (14 entries)

en: System Settings
mk: Системски поставувања

en: Maintainer
mk: Одржувач

en: Developer
mk: Развивач

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
mk: Пребарување

en: Help
mk: Помош

en: About %1
mk: За %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
mk: За „Системски поставувања“

en: %1 is an external application and has been automatically launched
mk: %1 е надворешна апликација и беше автоматски стартувана

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
mk: Дијалог

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
mk: Поставувањата во активниот модул беа сменети.
    Дали сакате да ги примените или да ги отфрлите?

en: Apply Settings
mk: Примени поставувања

en: Icon View
mk: Приказ со икони

en: Author
mk: Автор

en: Keyboard Shortcut: %1
mk: Кратенка на тастатурата: %1
