systemsettings - en to nds translation catalogue (23 entries)

en: (c) 2009, Ben Cooksley
nds: © 2009: Ben Cooksley

en: System Settings
nds: Systeeminstellen

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Developer
nds: Schriever

en: Internal module representation, internal module model
nds: Intern Moduuldorstellen, intern Moduulmodell

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
nds: Söken

en: Help
nds: Hülp

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
nds: För de Systeeminstellen laat sik keen Ansichten finnen, un dorüm lett sik ok nix wiesen.

en: No views found
nds: Keen Ansichten funnen

en: About Active View
nds: Vertell wat över de aktive Ansicht

en: About %1
nds: Vertell wat över %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
nds: Intern Naam vun de bruukte Ansicht

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
nds: Vertell wat över de Systeeminstellen

en: %1 is an external application and has been automatically launched
nds: %1 is en extern Programm un wöör automaatsch opropen

en: Relaunch %1
nds: %1 nieg starten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
nds: Dialoog

en: Reset all current changes to previous values
nds: All Ännern op lest Weerten torüchsetten

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nds: De Instellen binnen dat aktive Moduul wöörn ännert.
    Wullt Du de Ännern bruken oder wegsmieten?

en: Apply Settings
nds: Instellen bruken

en: Icon View
nds: Lüttbild-Ansicht

en: Provides a categorized icons view of control modules.
nds: Wiest de Kuntrullmodulen as Lüttbildansicht, na Kategorien ornt.

en: Author
nds: Autor

en: Keyboard Shortcut: %1
nds: Tastkombinatschoon: %1
