systemsettings - en to pa translation catalogue (49 entries)

en: Info Center
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ ਕੇਂਦਰ

en: Centralized and convenient overview of system information.
pa: ਸਿਸਟਮ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦੀ ਕੇਂਦਰੀ ਅਤੇ ਸੁਖਾਲੀ ਝਲਕ ਹੈ।

en: (c) 2009, Ben Cooksley
pa: (c) ੨੦੦੯, Ben Cooksley

en: System Settings
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Central configuration center by KDE.
pa: KDE ਲਈ ਕੇਂਦਰੀ ਸੰਰਚਨਾ ਕੇਂਦਰ ਹੈ।

en: Ben Cooksley
pa: ਬੇਨ ਕੁੱਕਸਲੇਯ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ

en: Mathias Soeken
pa: ਮੈਥਿਸ ਸੋਈਕੇਨ

en: Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ

en: Will Stephenson
pa: ਵਿਲ ਸਟੀਫਨਸਨ

en: Internal module representation, internal module model
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਮੋਡੀਊਲ ਪਰਦਰਸ਼ਨ, ਅੰਦਰੂਨੀ ਮੋਡੀਊਲ ਮਾਡਲ

en: List all possible modules
pa: ਸਾਰੇ ਸੰਭਵ ਮੋਡੀਊਲ ਸੂਚੀਬੱਧ ਕਰੋ

en: Configuration module to open
pa: ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਸੰਰਚਨਾ ਮੋਡੀਊਲ

en: Arguments for the module
pa: ਮੋਡੀਊਲ ਲਈ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

en: The following modules are available:
pa: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੇ ਮੋਡੀਊਲ ਮੌਜੂਦ ਹਨ:

en: No description available
pa: ਕੋਈ ਵੇਰਵਾ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
pa: ਖੋਜ

en: Switch to Icon View
pa: ਆਈਕਾਨ ਝਲਕ ਲਈ ਬਦਲੋ

en: Switch to Sidebar View
pa: ਬਾਹੀ ਝਲਕ ਲਈ ਬਦਲੋ

en: Help
pa: ਮਦਦ

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਕੋਈ ਵੀ ਝਲਕ ਲੱਭਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ, ਤੇ ਇਸਕਰਕੇ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਕੁਝ ਵੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: No views found
pa: ਕੋਈ ਝਲਕ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: About Active View
pa: ਸਰਗਰਮ ਝਲਕ ਬਾਰੇ

en: About %1
pa: %1 ਬਾਰੇ

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
pa: ਵਰਤੀ ਝਲਕ ਲਈ ਅੰਦਰੂਨੀ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਦੇ ਬਾਰੇ

en: Contains 1 item | Contains %1 items
pa[0]: ੧ ਆਈਟਮ ਰੱਖਦਾ ਹੈ
pa[1]: %1 ਆਈਟਮਾਂ ਰੱਖਦਾ ਹੈ

en: %1 is an external application and has been automatically launched
pa: %1 ਬਾਹਰੀ  ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਹੈ ਅਤੇ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਚਲਾਈ ਜਾ ਚੁੱਕੀ ਹੈ।

en: Relaunch %1
pa: %1 ਮੁੜ-ਚਲਾਓ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
pa: ਡਾਈਲਾਗ

en: Reset all current changes to previous values
pa: ਸਭ ਮੌਜੂਦਾ ਬਦਲਾਅ ਨੂੰ ਪਿਛਲੇ ਮੁੱਲ ਲਈ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਮੋਡੀਊਲ ਵਿੱਚ ਕੁਝ ਅਣ-ਸੰਭਾਲੇ ਬਦਲਾਅ ਹਨ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇੰਨ੍ਹਾਂ ਨੂੰ ਲਾਗੂ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ ਜਾਂ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Apply Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਨੂੰ ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: Icon View
pa: ਆਈਕਾਨ ਝਲਕ

en: Provides a categorized icons view of control modules.
pa: ਕੰਟਰੋਲ ਮੋਡੀਊਲ ਦੀ ਕੈਟਾਗਰੀ ਆਈਕਾਨ ਝਲਕ ਦਿੰਦਾ ਹੈ।

en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: All Settings
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Keyboard Shortcut: %1
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਦਾ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ: %1

en: System Information
pa: ਸਿਸਟਮ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Show intro page
pa: ਜਾਣ-ਪਛਾਣ ਸਫ਼ਾ ਵੇਖੋ

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਖੋਜ ਨਾਲ ਕੋਈ ਚੀਜਾਂ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀਆਂ

en: Show menu
pa: ਮੇਨੂ ਵੇਖੋ

en: Plasma
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ

en: Sidebar View
pa: ਝਲਕ ਬਾਹੀ

en: Provides a categorized sidebar for control modules.
pa: ਕੰਟਰੋਲ ਮੋਡੀਊਲ ਦੀ ਕੈਟਾਗਰੀ ਬਾਹੀ ਦਿੰਦਾ ਹੈ।

en: (c) 2017, Marco Martin
pa: (c) ੨੦੧੭ ਮਾਰਕੋ ਮਾਰਟਿਨ

en: Marco Martin
pa: ਮਾਰਕੋ ਮਾਰਟਿਨ

en: Sidebar
pa: ਬਾਹੀ

en: Most Used
pa: ਸਭ ਤੋਂ ਵੱਧ ਵਰਤੇ
