systemsettings - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Info Center
ro: Centru de informații

en: Centralized and convenient overview of system information.
ro: Vizualizare centralizată și convenabilă a informațiilor despre sistem.

en: System Settings
ro: Configurări de sistem

en: Central configuration center by KDE.
ro: Centru de configurare central oferit de KDE.

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: Internal module representation, internal module model
ro: Reprezentarea internă a modulelor, modelul intern al modulelor

en: List all possible modules
ro: Enumeră toate modulele posibile

en: Configuration module to open
ro: Modulul de configurare de deschis

en: Arguments for the module
ro: Argumentele modulului

en: The following modules are available:
ro: Sunt disponibile următoarele module:

en: No description available
ro: Nicio descriere disponibilă

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
ro: Caută

en: Switch to Icon View
ro: Comută la vizualizare pictograme

en: Switch to Sidebar View
ro: Comută la vizualizare bară laterală

en: Report a Bug in the Current Page…
ro: Raportează defect în pagina actuală…

en: Help
ro: Ajutor

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
ro: Configurări de sistem nu a putut găsi nicio vizualizare, de aceea nu are nimic de afișat.

en: No views found
ro: Nicio vizualizare găsită

en: About Active View
ro: Despre vizualizarea activă

en: About %1
ro: Despre %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
ro: Denumirea internă pentru vizualizarea utilizată

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
ro: Despre Configurări de sistem

en: Contains 1 item | Contains %1 items
ro[0]: Conține 1 element
ro[1]: Conține %1 elemente
ro[2]: Conține %1 de elemente

en: %1 is an external application and has been automatically launched
ro: %1 e o aplicație externă și a fost lansată automat

en: Relaunch %1
ro: Relansează %1

en: Reset all current changes to previous values
ro: Reinițializează toate modificările actuale la valorile precedente

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ro: Configurările modulului actual s-au modificat.
    Doriți să aplicați modificările sau să le aruncați?

en: Apply Settings
ro: Aplică configurările

en: Icon View
ro: Vizualizare pictograme

en: Provides a categorized icons view of control modules.
ro: Furnizează o vizualizare categorisită a pictogramelor modulelor de control.

en: Author
ro: Autor

en: All Settings
ro: Toate configurările

en: Keyboard Shortcut: %1
ro: Scurtătură de taste: %1

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
ro: Găsește module cu configurări de sistem ale căror denumiri sau descrieri se potrivesc cu :q:

en: System Information
ro: Informații despre sistem

en: Show intro page
ro: Arată pagina introductivă

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
ro: Niciun element nu se potrivește căutării

en: Show menu
ro: Arată meniul

en: Sidebar View
ro: Vizualizare bară laterală

en: Provides a categorized sidebar for control modules.
ro: Oferă o bară laterală categorisită pentru module de control.

en: Sidebar
ro: Bara laterală

en: Most Used
ro: Cele mai folosite
