systemsettings - en to sv translation catalogue (47 entries)

en: Info Center
sv: Informationscentralen

en: Centralized and convenient overview of system information.
sv: Centraliserad och praktisk översikt av systeminformation.

en: (c) 2009, Ben Cooksley
sv: © 2009, Ben Cooksley

en: System Settings
sv: Systeminställningar

en: Central configuration center by KDE.
sv: Inställningscentral för av KDE.

en: Maintainer
sv: Underhåll

en: Developer
sv: Utvecklare

en: Internal module representation, internal module model
sv: Intern modulrepresentation, intern modulmodell

en: List all possible modules
sv: Lista alla möjliga moduler

en: Configuration module to open
sv: Inställningsmodul att öppna

en: Arguments for the module
sv: Argument till modulen

en: The following modules are available:
sv: Följande moduler är tillgängliga:

en: No description available
sv: Ingen beskrivning tillgänglig

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
sv: Sök

en: Switch to Icon View
sv: Byt till ikonvy

en: Switch to Sidebar View
sv: Byt till sidorad

en: Highlight Changed Settings
sv: Markera ändrade inställningar

en: Report a Bug in the Current Page…
sv: Rapportera ett fel på den aktuella sidan…

en: Help
sv: Hjälp

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
sv: Systeminställningar kunde inte hitta några vyer, och kan därefter inte visa någonting.

en: No views found
sv: Några vyer hittades inte

en: About Active View
sv: Om aktiv vy

en: About %1
sv: Om %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
sv: Internt namn på använd vy

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
sv: Om systeminställningar

en: Contains 1 item | Contains %1 items
sv[0]: Innehåller 1 objekt
sv[1]: Innehåller %1 objekt

en: %1 is an external application and has been automatically launched
sv: %1 är ett externt program och har startats automatiskt

en: Relaunch %1
sv: Starta om %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
sv: Dialogruta

en: Reset all current changes to previous values
sv: Återställ alla nuvarande ändringar till föregående värden

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sv: Inställningarna i nuvarande modul har ändrats.
    Vill du verkställa ändringarna eller kasta dem?

en: Apply Settings
sv: Verkställ inställningar

en: Icon View
sv: Ikonvy

en: Provides a categorized icons view of control modules.
sv: Tillhandahåller en kategoriserad ikonvy av inställningsmoduler.

en: Author
sv: Upphovsman

en: All Settings
sv: Alla inställningar

en: Keyboard Shortcut: %1
sv: Snabbtangent: %1

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
sv: Söker efter systeminställningsmoduler vid namn eller beskrivning som motsvarar :q:

en: System Information
sv: Systeminformation

en: Show intro page
sv: Visa introduktionssida

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
sv: Inga objekt motsvarar sökningen

en: Show menu
sv: Visa meny

en: Sidebar View
sv: Sidorad

en: Provides a categorized sidebar for control modules.
sv: Tillhandahåller en kategoriserad sidorad för inställningsmoduler.

en: (c) 2017, Marco Martin
sv: © 2017, Marco Martin

en: Sidebar
sv: Sidorad

en: Most Used
sv: Oftast använda
