systemsettings - en to th translation catalogue (23 entries)

en: (c) 2009, Ben Cooksley
th: สงวนลิขสิทธิ์ (c) 2552, Ben Cooksley

en: System Settings
th: ตั้งค่าระบบ

en: Maintainer
th: ผู้ดูแล

en: Developer
th: ผู้พัฒนา

en: Internal module representation, internal module model
th: ตัวแทนของมอดูลภายใน, โมเดลของมอดูลภายใน

[ctx: Search through a list of control modules]
en: Search
th: ค้นหา

en: Help
th: ช่วยเหลือ

en: System Settings was unable to find any views, and hence has nothing to display.
th: ตั้งค่าระบบ ไม่พบมุมมองใด ๆ เลย ดังนั้นจึงไม่สามารถแสดงอะไรให้เห็นได้

en: No views found
th: ไม่พบมุมมองใด ๆ

en: About Active View
th: เกี่ยวกับมุมมองที่ใช้งานอยู่

en: About %1
th: เกี่ยวกับ %1

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveView), group (Main)
en: Internal name for the view used
th: ชื่อภายในสำหรับใช้กับมุมมอง

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: About System Settings
th: เกี่ยวกับ ตั้งค่าระบบ

en: %1 is an external application and has been automatically launched
th: โปรแกรม %1 เป็นโปรแกรมภายนอก และจะถูกเรียกใช้งานโดยอัตโนมัติ

en: Relaunch %1
th: เรียกให้ %1 ทำงานใหม่

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
th: กล่องโต้ตอบ

en: Reset all current changes to previous values
th: ปรับค่าต่าง ๆ ที่เปลี่ยนแปลงไปให้กลับคืนสู่ค่าก่อนหน้า

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
th: มีการเปลี่ยนแปลงที่ยังไม่ได้บันทึกในมอดูลที่ใช้งานอยู่
    คุณต้องการที่จะนำการเปลี่ยนแปลงไปใช้งาน หรือทิ้งไป ?

en: Apply Settings
th: ปรับใช้ค่าที่ตั้งไว้

en: Icon View
th: มุมมองไอคอน

en: Provides a categorized icons view of control modules.
th: แสดงมอดูลควบคุมในรูปแบบไอคอนที่จัดเป็นหมวดหมู่

en: Author
th: ผู้เขียน

en: Keyboard Shortcut: %1
th: ปุ่มพิมพ์ลัด: %1
