The Tor Project - en to bg translation catalogue (97 entries)

en: You must run this application as root
bg: Трябва да изпълните това приложение, както root

en: Extracting live image to the target device...
bg: Извличане на жив образ към целевото устройство ...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
bg: Пише устройството на %(speed)d MB/sec

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
bg: Имаше проблем при изпълнението на следната команда: `%(command)s`.⏎ По-подробен журнал за грешки е написан '%(filename)s'.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
bg: Проверка SHA1 контролна LiveCD на изображението ...

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
bg: Проверка SHA256 контролна LiveCD на изображението ...

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
bg: Грешка: SHA1 на живо CD е невалиден.Можете да стартирате тази програма с -- noverify аргумент да пропуснете тази проверка на проверка.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
bg: Неизвестно ISO, прескача контролна проверка

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
bg: Няма достатъчно свободно място на устройството.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space

en: Creating %sMB persistent overlay
bg: Създаване %sMB устойчиви наслагване

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
bg: Невъзможност за копиране на  %(infile)s до %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
bg: Премахване на съществуващите Live OS

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
bg: Не може да се chmod %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
bg: Не може да премахнете файл от предишния LiveOS: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
bg: Не може да се изтрие директорията от миналия LiveOS: %(message)s

en: Cannot find device %s
bg: Не мога да открия устройството %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
bg: Не мога да запиша на %(device)s, прескачане.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
bg: Някои дялове от целевото устройство %(device)s са монтирани.Те ще бъде демонтирани, преди да започне процеса на инсталация.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
bg: Неизвестна файлова система. Вашето устройство може да се наложи да се преформатира.

en: Unsupported filesystem: %s
bg: Неподдържана файлова система: %s

en: Unknown GLib exception while trying to mount device: %(message)s
bg: Непозната GLib грешка по време на прикачване на устройството: %(message)s

en: Unable to mount device: %(message)s
bg: Не може да се монтира устройството: %(message)s

en: No mount points found
bg: Не са намерени точки на монтиране

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
bg: Въвеждане на unmount_device for '%(device)s'

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
bg: Демонтиране на монтирани файлови системи за '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
bg: Демонтиране на '%(udi)s' на '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
bg: Монтира %s съществува след откачване

en: Partitioning device %(device)s
bg: Разделяне на устройство %(device)s

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
bg: Неподдържано устройство '%(device)s', моля, съобщите за бъг.

en: Trying to continue anyway.
bg: Опитвайки да продължи така или иначе.

en: Verifying filesystem...
bg: Проверка на файловата система ...

en: Unable to change volume label: %(message)s
bg: Невъзможно да промените етикета на обем: %(message)s

en: Installing bootloader...
bg: Инсталиране на буутлоудър ...

en: Could not find the '%s' COM32 module
bg: '%s' COM32 модулът не е открит

en: Removing %(file)s
bg: Премахване на %(file)s

en: %s already bootable
bg: %s вече зареждащ

en: Unable to find partition
bg: Не мога да намеря дял

en: Formatting %(device)s as FAT32
bg: Форматиране %(device)s като FAT32

en: Could not find syslinux' gptmbr.bin
bg: syslinux' gptmbr.bin не е открит

en: Reading extracted MBR from %s
bg: Прочитане на изтегления MBR от %s

en: Could not read the extracted MBR from %(path)s
bg: Неуспешно прочитане на изтегленият MBR от %(path)s

en: Resetting Master Boot Record of %s
bg: Възстановяване Master Boot Record of %s

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
bg: Устройство е примка,прескача нулиране на MBR

en: Calculating the SHA1 of %s
bg: Изчисляване на SHA1 за %s

en: Synchronizing data on disk...
bg: Синхронизиране на данните на диска ...

en: Error probing device
bg: Грешка при сондиране устройство

en: Unable to find any supported device
bg: Не може да намери каквото и да е поддържано устройство

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
bg: Уверете се, че USB ключ е включен и форматирани с FAT файлова система

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
bg: Неподдържана файлова система: %s⏎ Моля, направите резервно копие и форматирате USB ключ с FAT файлова система.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
bg: Не може да получи Win32_LogicalDisk; win32com заявка не върна никакви резултати

en: Cannot find
bg: Не мога да намеря

en: Make sure to extract the entire tails-installer zip file before running this program.
bg: Уверете се, че деархивирате целият tails-installer zip файл преди да пуснете това приложение.

en: Unknown release: %s
bg: Неизвестен версия: %s

en: Downloading %s...
bg: Изтегляне %s...

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
bg: Грешка: Не може да се зададе на етикета или да получите UUID на вашето устройство. Неспособен да продължи.

en: Installation complete! (%s)
bg: Инсталацията е извършена! (%s)

en: Tails installation failed!
bg: Инсталацията е неуспешна!

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
bg: Внимание: Този инструмент трябва да се пуска като администратор. За да направите това, щракнете с десния бутон върху иконата и отвори Properties. В раздела Compatibility tab, маркирайте кутия "Run this program as an administrator".

en: Tails Installer
bg: Tails Инсталатор

en: Clone the current Tails
bg: Клонирай текущия Tails

en: Use a downloaded Tails ISO image
bg: Използвай свалена Tails ISO image:

en: Upgrade
bg: Обновяване на версията

en: Install
bg: Инсталиране

en: Installation Instructions
bg: Инструкции за инсталация

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
bg: %(size)s %(vendor)s %(model)s устройство (%(device)s)

en: No ISO image selected
bg: Не е избрана ISO image

en: Please select a Tails ISO image.
bg: Моля изберете Tails ISO image.

en: No device suitable to install Tails could be found
bg: Не е открито устройство, на което може да бъде инсталиран Tails

en: Please plug a USB flash drive or SD card of at least %0.1f GB.
bg: Моля, прикачете USB флашка или SD карта с поне %0.1f ГБ.

en: The USB stick "%(pretty_name)s" is configured as non-removable by its manufacturer and Tails will fail to start on it. Please try installing on a different model.
bg: USB флашката "%(pretty_name)s" е настроена като непреносима от производителя ѝ и Tails няма да успее да стартира на нея. Моля, опитайте на различен модел.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
bg: Устройството "%(pretty_name)s" е твърде малко, за да инсталирате Tails (най-малко %(size)s GB се изисква).

en: An error happened while installing Tails
bg: Възникна грешка по времен на инсталацията на Tails

en: Refreshing releases...
bg: Обновяване на изданията...

en: Releases updated!
bg: Изданията са обновени!

en: Installation complete!
bg: Инсталацията е извършена!

en: Unable to mount device
bg: Не може да се монтира устройство

en: Confirm the target USB stick
bg: Потвърдете избраната USB флашка

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
    
    All data on this USB stick will be lost.
bg: %(size)s %(vendor)s %(model)s устройство (%(device)s).
     Всички данни на USB паметта ще бъдат загубени.

en: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
bg: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s устройство (%(device)s)

en: 
    
    The persistent storage on this USB stick will be preserved.
bg: 
    
    Постоянната памет на тази USB флашка ще бъде запазена.

en: Download complete!
bg: Изтеглянето е завършено!

en: Download failed:
bg: Изтеглянето се провали:

en: You can try again to resume your download
bg: Можете да опитате отново да възобнови те  изтеглянето

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
bg: Избраният файл не може да бъде прочетен. Моля, поправете правата върху него, или изберете друг файл.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
bg: Невъзможност за използване на избрания файл. Може да имате по-голям късмет, ако се движите ISO до root на вашия диск (ie: C:\)

en: %(filename)s selected
bg: %(filename)s избрано

en: Unable to find LiveOS on ISO
bg: Неуспешно откриване на LiveOS в ISO-то

en: Could not guess underlying block device: %s
bg: Неуспешно разпознаване на подлежащото блок устройство: %s

en: There was a problem executing `%s`.
    %s
    %s
bg: Възника проблем при изпълняването на `%s`.
    %s
    %s

en: '%s' does not exist
bg: '%s' не съществува

en: '%s' is not a directory
bg: '%s' не е директория

en: Skipping '%(filename)s'
bg: Пропускане на '%(filename)s'

en: There was a problem executing `%s`.%s
    %s
bg: Възникна проблем при изпълнението на `%s`.%s
    %s

en: Could not open device for writing.
bg: Неуспешно отваряне на устройството за запис.

en: Select a distribution to download:
bg: Изберете дистрибуция за изтегляне:

en: Target USB stick:
bg: Инсталиране на USB флашка:

en: Reinstall (delete all data)
bg: Преинсталирай (изтрива цялата информация)
