The Tor Project - en to ca translation catalogue (99 entries)

en: You must run this application as root
ca: Heu d'executar aquesta aplicació amb accés complet

en: Extracting live image to the target device...
ca: Extraient la imatge live al dispositiu de destí...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
ca: S'ha escrit al dispositiu a %(speed)d MB/seg

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
ca: Ha hagut un problema en executar l'ordre següent: `%(command)s`.
    S'ha desat a '%(filename)s' un registre d'errors més detallat.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
ca: Verificant la suma de verificació SHA1 de la imatge LiveCD...

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
ca: Verificant la suma de verificació SHA256 de l'imatge LiveCD...

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
ca: Error: El SHA1 del vostre LiveCD és invàlid. Executeu l'aplicació amb l'argument --noverify per saltar-vos aquesta comprovació.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
ca: ISO desconeguda, s'omet la verificació

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
ca: No hi ha prou espai lliure al dispositiu.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB d'espai lliure

en: Creating %sMB persistent overlay
ca: Creant una capa persistent de %sMB

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
ca: No s'ha pogut copiar %(infile)s a %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
ca: Eliminant el Sistema Operatiu Live existent.

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
ca: No s'ha pogut chmod %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
ca: No s'ha pogut eliminar l'arxiu del sistema operatu previ: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
ca: No s'ha pogut eliminar el directori del Sistema Operatiu previ: %(message)s

en: Cannot find device %s
ca: No s'ha pogut trobar el dispositiu %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
ca: No s'ha pogut escriure a %(device)s, s'omet.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
ca: Algunes particions del dispositiu de destinació %(device)s estan muntades. Es desmuntaran abans de començar el procés d'instal·lació.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
ca: El sistema de fitxers és desconegut. S'ha de formatar el dispositiu.

en: Unsupported filesystem: %s
ca: El sistema de fitxers de %s no està suportat.

en: Unknown GLib exception while trying to mount device: %(message)s
ca: Error desconegut de GLib mentre s'intentava muntar: %(message)s

en: Unable to mount device: %(message)s
ca: No s'ha pogut muntar el dispositiu: %(message)s

en: No mount points found
ca: No es troben els punts de muntatge

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
ca: Entrant a unmount_device de '%(device)s'

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
ca: Desmunant el sistema d'arxius muntat a '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
ca: Desmuntant '%(udi)s' a '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
ca: El punt de muntatge %s segueix existint després de desmuntar-lo

en: Partitioning device %(device)s
ca: Creant particions a %(device)s

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
ca: El dispositiu '%(device)s' no és compatible, si us plau, informeu d'un error.

en: Trying to continue anyway.
ca: Provant de continuar de totes maneres.

en: Verifying filesystem...
ca: Comprovant el sistema de fitxers...

en: Unable to change volume label: %(message)s
ca: No s'ha pogut canviar l'etiqueta del volum: %(message)s

en: Installing bootloader...
ca: Instal·lant el carregador de l'arrencada…

en: Could not find the '%s' COM32 module
ca: No s'ha pogut trobar el mòdul COM32 '%s'

en: Removing %(file)s
ca: Suprimint %(file)s

en: %s already bootable
ca: %s ja pot arrencar

en: Unable to find partition
ca: No s'ha pogut trobar la partició

en: Formatting %(device)s as FAT32
ca: Formatant %(device)s a FAT32

en: Could not find syslinux' gptmbr.bin
ca: No s'ha pogut trobar syslinux' gptmbr.bin

en: Reading extracted MBR from %s
ca: Llegint el MBR extret de %s

en: Could not read the extracted MBR from %(path)s
ca: No s'ha pogut llegir el MBR extret de %(path)s

en: Resetting Master Boot Record of %s
ca: Reconfigurant el Master Boot Record de %s

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
ca: La unitat és de tipus virtual de repetició, s'omet el reinici del MBR...

en: Calculating the SHA1 of %s
ca: Calculant la suma de verificació SHA1 de %s

en: Synchronizing data on disk...
ca: Sincronitzant les dades del disc...

en: Error probing device
ca: Error en verificar el dispositiu

en: Unable to find any supported device
ca: No s'ha pogut trobar cap dispositiu compatible

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
ca: Assegureu-vos que la vostra clau USB estigui connectada i que tingui un sistema de fitxers FAT

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
ca: El sistema de fitxers %s no està suportat
    Deseu la informació i formateu la memòria USB amb un sistema de fitxers FAT.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
ca: No s'ha pogut obtenir el Win32_LogicalDisk; la consulta win32com no ha donat cap resultat

en: Cannot find
ca: No s'ha pogut trobar

en: Make sure to extract the entire tails-installer zip file before running this program.
ca: Assegureu-se d'extraure completament el fitxer en zip tails-installer abans d'executar el programa.

en: Unknown release: %s
ca: Versió desconeguda: %s

en: Downloading %s...
ca: Baixant %s...

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
ca: Error: no s'ha pogut etiquetar o obtenir l'UUID del vostre dispositiu. No es pot de continuar.

en: Installation complete! (%s)
ca: Instal·lació complerta! (%s)

en: Tails installation failed!
ca: L'instal·lació de Tails ha fracassat!

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
ca: Atenció: Aquesta eina necessita ser executada com Administrador. Per fer-ho, premeu el botó dret a la icona i obriu Propietats. Sota la pestanya de Compatibilitat, activeu la casella "Executa aquest programa com administrador".

en: Tails Installer
ca: Instal·lador de Tails

en: Clone the current Tails
ca: Clonar el Tails actual.

en: Use a downloaded Tails ISO image
ca: Usar una imatge d' ISO de Tails descarregada

en: Upgrade
ca: Actualització

en: Manual Upgrade Instructions
ca: Instruccions d'actualització manual

en: Install
ca: Instal·lar

en: Installation Instructions
ca: Instruccions d' instal·lació

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
ca: Dispositiu %(size)s%(vendor)s%(model)s (%(device)s)

en: No ISO image selected
ca: No hi ha seleccionada cap imatge ISO

en: Please select a Tails ISO image.
ca: Per favor, seleccioneu una imatge ISO de Tails.

en: No device suitable to install Tails could be found
ca: No s'ha pogut trobar un dispositiu compatible per a instal·lar Tails.

en: Please plug a USB flash drive or SD card of at least %0.1f GB.
ca: Per favor, connecteu una memòria USB o una targeta SD d'almenys %0.1f GB.

en: The USB stick "%(pretty_name)s" is configured as non-removable by its manufacturer and Tails will fail to start on it. Please try installing on a different model.
ca: La memòria USB "%(pretty_name)s" està configurada com a no extraïble pel propi fabricant i Tails no podrà executar-se. Per favor, intenteu instal·lar-lo en un model diferent.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
ca: El dispositiu "%(pretty_name)s" és massa petit per instal·lar-hi el Tails (es necessiten com  mínim %(size)s GB).

en: To upgrade device "%(pretty_name)s" from this Tails, you need to use a downloaded Tails ISO image:
    https://tails.boum.org/install/download
ca: Per actualitzar el dispositiu "%(pretty_name)s" d'aquest Tails, necessiteu utilitzar una imatge ISO Tails descarregada:
    https://tails.boum.org/install/download

en: An error happened while installing Tails
ca: Ha ocorregut un error al instalar Tails.

en: Refreshing releases...
ca: Cercant noves versions...

en: Releases updated!
ca: Noves versions actualitzades!

en: Installation complete!
ca: Instal·lació complerta!

en: Unable to mount device
ca: No s'ha pogut muntar el dispositiu.

en: Confirm the target USB stick
ca: Confirma el llapis USB de destinació

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
    
    All data on this USB stick will be lost.
ca: Dispositiu %(size)s%(vendor)s%(model)s (%(device)s)
    
    Tota l'informació en aquesta memòria USB es perdrà.

en: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
ca: Dispositiu %(parent_size)s%(vendor)s%(model)s(%(device)s)

en: 
    
    The persistent storage on this USB stick will be preserved.
ca: 
    
    Es conservarà l'emmagatzematge persistent d'aquesta memòria USB.

en: Download complete!
ca: Baixada completa!

en: Download failed:
ca: Ha fallat la baixada:

en: You can try again to resume your download
ca: Podeu tornar-ho a intentar per continuar la vostra baixada

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
ca: El fitxer seleccionat no s'ha pogut llegir. Ajusteu els permisos o seleccioneu un altre fitxer.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
ca: No s'ha pogut fer servir l'arxiu seleccionat. Moveu l'ISO a l'arrel de la unitat (per exemple: C:\)

en: %(filename)s selected
ca: %(filename)s seleccionat

en: Unable to find LiveOS on ISO
ca: No es pot trobar LiveOS en ISO

en: Could not guess underlying block device: %s
ca: No s'ha pogut trobar el dispositiu orientat a blocs: %s

en: There was a problem executing `%s`.
    %s
    %s
ca: Ha ocorregut un problema executant `%s`.
    %s
    %s

en: '%s' does not exist
ca: '%s' no existeix.

en: '%s' is not a directory
ca: '%s' no és un directori.

en: Skipping '%(filename)s'
ca: Ometent '%(filename)s'

en: There was a problem executing `%s`.%s
    %s
ca: Ha ocorregut un problema executant `%s`.%s
    %s

en: Could not open device for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu per a l'escriptura.

en: Select a distribution to download:
ca: Seleccioneu una distribució per a descarregar:

en: Target USB stick:
ca: Memòria USB de destí:

en: Reinstall (delete all data)
ca: Reinstal·lar (esborrar tots els arxius)
