The Tor Project - en to hu translation catalogue (99 entries)

en: You must run this application as root
hu: Az alkalmazást root-ként kell futtatnia

en: Extracting live image to the target device...
hu: Élő képfájl kibontása a cél eszközre...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
hu: Az eszközre %(speed)d MB/sec sebességel írtam.

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
hu: Hiba történt a következő parancs futtatásakor: `%(command)s`.
    Részletes hiba bejegyzés készül a '%(filename)s' fájlba.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
hu: A LiveCD kép SHA1 összegének ellenőrzése…

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
hu: A Live CD kép SHA256 összegének ellenőrzése…

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
hu: Hiba: Az élő CD kép SHA1 összegének ellenőrzése sikertelen.  A programot a --noverify·argumentummal indítva mellőzheti ezt az ellenőrzést.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
hu: Ismeretlen ISO, az ellenőrző főösszeg ellenőrzése kihagyva.

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
hu: Nincs elég szabad hely az eszközön.
    %dMB ISO + %dMB átfedésben > %dMB szabad hely

en: Creating %sMB persistent overlay
hu: %sMb állandó tárhely létrehozása

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
hu: Nem tudom másolni a %(infile)s a %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
hu: A meglévő Live operációs rendszer eltávolítása

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
hu: chmod végrehajtása sikertelen %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
hu: Nem tudom eltávolítani a fájlt a LiveOS-ből: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
hu: Nem tudom eltvolítani a mappát a LiveOS-ből: %(message)s

en: Cannot find device %s
hu: A(z) %s eszköz nem található

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
hu: Nem tudok írni a(z) %(device)s, kihagyva.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
hu: Néhány partíció a cél eszközön %(device)s csatolva vannak. Ezek le lesznek csatolva a telepítés megkezdése előtt.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
hu: Ismeretlen fájlrendszer.  Szükséges lehet az eszköz újraformázása.

en: Unsupported filesystem: %s
hu: Nem támogatott fájlrendszer: %s

en: Unknown GLib exception while trying to mount device: %(message)s
hu: Ismeretlen GLib kívétel az eszköz csatlakoztatásakor:%(message)s

en: Unable to mount device: %(message)s
hu: %(message)s csatolása nem lehetséges

en: No mount points found
hu: Nem található csatolásai pont

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
hu: A '%(device)s' eszközre unmount_device végrehajtása

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
hu: Csatolt fájlrendszerek lecsatolása '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
hu: Lecsatolás '%(udi)s'  '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
hu: %s csatolás létezik lecsatolás után

en: Partitioning device %(device)s
hu: A %(device)s eszköz partícionálása

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
hu: Nem támogatott eszköz '%(device)s', kérlek jelentsd a hibát.

en: Trying to continue anyway.
hu: Próbálja folytatni.

en: Verifying filesystem...
hu: Fájlrendszer ellenőrzése…

en: Unable to change volume label: %(message)s
hu: %(message)s meghajtó címkéje nem változtatható meg

en: Installing bootloader...
hu: Bootloader telepítése...

en: Could not find the '%s' COM32 module
hu: A '%s' COM32 modul nem található.

en: Removing %(file)s
hu: %(file)s eltávolítása

en: %s already bootable
hu: %s már bootolható

en: Unable to find partition
hu: Nem található partíció

en: Formatting %(device)s as FAT32
hu: A %(device)s formázása FAT32-re

en: Could not find syslinux' gptmbr.bin
hu: Nem található syslinus' gptmbr.bin

en: Reading extracted MBR from %s
hu: Kicsomagolt MBR beolvása innen:%s

en: Could not read the extracted MBR from %(path)s
hu: Erről a helyről:%(path)s nem olvasható a kicsomagolt MBR

en: Resetting Master Boot Record of %s
hu: A %s Master Boot Recordjának alaphelyzetbe állítása

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
hu: Az egység egy hurok, az MBR alaphelyzetbe állítás átugrása

en: Calculating the SHA1 of %s
hu: %s SHA1 számítása

en: Synchronizing data on disk...
hu: Adat lemezre szinkronizálása...

en: Error probing device
hu: Hiba az eszköz próbájakor

en: Unable to find any supported device
hu: Nem található támogatott eszköz

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
hu: Győződjön meg arról, hogy az USB eszközt bedugta és azon FAT fájlrendszer található

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
hu: Nem támogatott fájlrendszer: %s
    Kérem mentse le az adatait, majd alakítson ki az USB eszközön FAT fájlrendszert.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
hu: Sikertelen Win32_LogicalDisk; win32comlekérdezés eredmény nélkül tért vissza

en: Cannot find
hu: Nem található

en: Make sure to extract the entire tails-installer zip file before running this program.
hu: Győzödjön meg róla hogy kicsomagolta a teljes tails-telepítő zip fájlt mielőtt futtatja ezt a porgramot.

en: Unknown release: %s
hu: Ismeretlen kiadás: %s

en: Downloading %s...
hu: %s letöltése…

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
hu: Hiba: A címkét nem lehet beállítani, vagy az eszköz UUID-jét lekérni. A folytatás nem lehetséges.

en: Installation complete! (%s)
hu: Telepítés kész! (%s)

en: Tails installation failed!
hu: A Tails telepítése sikertelen!

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
hu: Figyelem: Ennek az eszköznek Administrator jogosultsággal kell indulnia. Ahhoz, hogy így futhasson kattintson jobb gombbal az ikonján, nyissa meg a Tulajdonságok ablakot, és a Kompatibilitás fülön jelölje a "Futtatás rendszergazdaként" opciót.

en: Tails Installer
hu: Tails telepítő

en: Clone the current Tails
hu: A Tails klónozása

en: Use a downloaded Tails ISO image
hu: Egy letöltött Tails ISO használata.

en: Upgrade
hu: Frissítés

en: Manual Upgrade Instructions
hu: Kézi frissítés útmutató

en: Install
hu: Telepít

en: Installation Instructions
hu: Telepítési instrukciók

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
hu: %(size)s%(vendor)s%(model)seszköz(%(device)s)

en: No ISO image selected
hu: Nincs kiválasztva ISO fájl

en: Please select a Tails ISO image.
hu: Kérlek válassz ki egy Tails ISO fájlt.

en: No device suitable to install Tails could be found
hu: Nem található olyan eszköz amire a Tails telepíthető lenne.

en: Please plug a USB flash drive or SD card of at least %0.1f GB.
hu: Csatlakoztasson egy USB meghajtót vagy SD kártyát amin legalább ennyi hely van:%0.1fGB

en: The USB stick "%(pretty_name)s" is configured as non-removable by its manufacturer and Tails will fail to start on it. Please try installing on a different model.
hu: Az USB meghajtó "%(pretty_name)s" a gyártó álltal nem-eltávolítható ezért a Tails nem fog elindulni rajta. Kérem próbálja meg a telepítést egy másik modellen.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
hu: A'z' "%(pretty_name)s" eszköz túl kicsi a Tails telepítéséhez (legalább %(size)s GB szükséges).

en: To upgrade device "%(pretty_name)s" from this Tails, you need to use a downloaded Tails ISO image:
    https://tails.boum.org/install/download
hu: Az "%(pretty_name)s" eszköz Tails-ből frissítéséhez, a letöltött Tails ISO image-t kell használnia:
    https://tails.boum.org/install/download

en: An error happened while installing Tails
hu: Hiba történt a Tails telepítése közben

en: Refreshing releases...
hu: Kiadások frissítése...

en: Releases updated!
hu: Kiadások frissítve!

en: Installation complete!
hu: Telepítés kész!

en: Unable to mount device
hu: Nem lehetséges az eszköz csatolása

en: Confirm the target USB stick
hu: Erősítse meg a cél USB meghajtót

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
    
    All data on this USB stick will be lost.
hu: Telepíteni fogod a Tails-t %(size)s %(vendor)s %(model)s eszköz (%(device)s). Minden adat a választott eszközön törlődni fog. Folytatod?

en: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
hu: %(parent_size)s%(vendor)s%(model)s eszköz(%(device)s)

en: 
    
    The persistent storage on this USB stick will be preserved.
hu: 
    
    Az állandó tárhely az USB sticken megőrzésre kerül.

en: Download complete!
hu: Letöltés kész!

en: Download failed:
hu: A letöltés nem sikerült:

en: You can try again to resume your download
hu: Megpróbálhatja újra, így folytatva a letöltést

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
hu: A kijelölt fájl nem olvasható. Változtasd meg a jogosultságokat vagy válassz egy másik fájlt.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
hu: Nem tudom használni a kiválasztott fájlt. Szerrencsésebb lenne aaz ISO fájlt a meghatjó gyökerébe mozgatni (pl: C:\)

en: %(filename)s selected
hu: %(filename)s kiválasztva

en: Unable to find LiveOS on ISO
hu: Nem található LiveOS ezen az ISO-n

en: Could not guess underlying block device: %s
hu: Nem azonosítható az alatta található blokk eszköz:%s

en: There was a problem executing `%s`.
    %s
    %s
hu: Probléma lépett fel %s 
    %s
    %svégrehajtása közben

en: '%s' does not exist
hu: "%s" nem létezik!

en: '%s' is not a directory
hu: %s nem könyvtár.

en: Skipping '%(filename)s'
hu: Kihagyás '%(filename)s'

en: There was a problem executing `%s`.%s
    %s
hu: Probléma lépett fel %s%s%svégrehajtása közben

en: Could not open device for writing.
hu: Nem nyitható meg az eszköz írásra.

en: Select a distribution to download:
hu: Válassza ki a letöltendő disztribúciót:

en: Target USB stick:
hu: A cél USB meghajtó:

en: Reinstall (delete all data)
hu: Újratelepítés (összes adat törlése)
