The Tor Project - en to ka translation catalogue (99 entries)

en: You must run this application as root
ka: ეს პროგრამა უნდა გაეშვას ძირეული (root) უფლებებით.

en: Extracting live image to the target device...
ka: პირდაპირ გამშვები დისკის შიგთავსის ამოარქივება სასურველ მოწყობილობაზე

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
ka: მოწყობილობაზე ჩაწერა %(speed)d მბაიტ/წმ სიჩქარით

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
ka: ხარვეზი წარმოიქმნა შემდეგი ბრძანების გაშვებისას `%(command)s`.
    აღრიცხვის ვრცელი ჩანაწერი შეცდომის შესახებ განთავსებულია ფაილში '%(filename)s'.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
ka: მოწმდება LiveCD დისკის ასლის SHA1-სადარჯამი...

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
ka: მოწმდება LiveCD დისკის ასლის SHA256-სადარჯამი...

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
ka: შეცდომა: თქვენი Live CD-ის ასლის SHA1  არამართებულია. პროგრამის გაშვება მაინც შეგიძლიათ --noverify პირობის მითითებით, შემოწმებისთვის გვერდის ასავლელად.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
ka: უცნობი სახის ISO-გამოსახულება, სადარჯამის შემოწმების გამოტოვება

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
ka: მოწყობილობაზე საკმარისი ადგილი არაა.
    %dმბაიტი ISO + %dმბაიტი გადაფარვა > %dმბაიტი თავისუფალი სივრცე

en: Creating %sMB persistent overlay
ka: იქმნება %sმბაიტი მუდმივი გადაფარვა (დამატებითი სივრცე)

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
ka: ვერ მოხერხდა დაკოპირება %(infile)s – %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
ka: პირდაპირ გასაშვები არსებული სისტემის (Live OS) მოცილება

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
ka: ვერ მოხერხდა chmod %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
ka: ვერ მოხერხდა წინა პირდაპირ გასაშვები სისტემის მოცილება: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
ka: ვერ მოხერხდა საქაღალდის მოცილება წინა პირდაპირ გასაშვები სისტემიდან: %(message)s

en: Cannot find device %s
ka: ვერ იძებნება მოწყობილობა %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
ka: ჩაწერა %(device)s მოწყობილობაზე ვერ ხერხდება და იქნება გამოტოვებული.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
ka: მოცემული %(device)s მოწყობილობის მეხსიერების ზოგიერთი დანაყოფი მიერთებულია. დაყენების დაწყებამდე მოხდება მათი გამოერთება.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
ka: უცნობი საფაილო სისტემა. თქვენი მოწყობილობა, შესაძლოა ხელახლა დაფორმატებას საჭიროებდეს.

en: Unsupported filesystem: %s
ka: მხარდაუჭერელი საფაილო სისტემა: %s

en: Unknown GLib exception while trying to mount device: %(message)s
ka: უცნობი GLib-შეცდომა, მოწყობილობის მიერთების მცდელობისას: %(message)s

en: Unable to mount device: %(message)s
ka: ვერ ხერხდება მიერთება მოწყობილობის: %(message)s

en: No mount points found
ka: მიერთების წერტილები ვერ მოიძებნა

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
ka: იხსნება მიუერთებელი მოწყობილობა – „%(device)s“

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
ka: მიერთებლი საფაილო სისტემის გამოერთება – „%(device)s“

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
ka: „%(udi)s“ გამოერთდება – „%(device)s“

en: Mount %s exists after unmounting
ka: მიერთება %s დარჩენილია გამოერთების შემდეგ

en: Partitioning device %(device)s
ka: %(device)s მოწყობილობის დაყოფა

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
ka: მხარდაუჭერელი მოწყობილობა „%(device)s“, გთხოვთ მოგვახსენოთ ხარვეზის სახით.

en: Trying to continue anyway.
ka: მაინც გაგრძელების მცდელობა.

en: Verifying filesystem...
ka: ფაილური სისტემის გადამოწმება...

en: Unable to change volume label: %(message)s
ka: ვერ ხერხდება დანაყოფზე წარწერის ცვლილება: %(message)s

en: Installing bootloader...
ka: ჩამტვირთავი ყენდება...

en: Could not find the '%s' COM32 module
ka: ვერ მოიძებნა „%s“ COM32-მოდული

en: Removing %(file)s
ka: %(file)s იშლება

en: %s already bootable
ka: %s უკვე შეიძლება ჩაიტვირთოს

en: Unable to find partition
ka: დანაყოფი ვერ მოიძებნა

en: Formatting %(device)s as FAT32
ka: %(device)s დაფორმატდება FAT32 სისტემით

en: Could not find syslinux' gptmbr.bin
ka: ვერ მოიძებნა syslinux' gptmbr.bin

en: Reading extracted MBR from %s
ka: ამოღებული MBR-ჩანაწერის წაკითხვა %s-იდან

en: Could not read the extracted MBR from %(path)s
ka: ამოღებული MBR-ჩანაწერის წაკითხვა ვერ მოხერხდა %(path)s-იდან

en: Resetting Master Boot Record of %s
ka: %s-ის მთავარი ჩამტვირთავი ჩანაწერის აღდგენა

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
ka: მოწყობილობა ვირტუალურია, MBR-ს აღდგენა გამოტოვებული იქნება

en: Calculating the SHA1 of %s
ka: ითვლება %s-ის SHA1

en: Synchronizing data on disk...
ka: მონაცემების დისკზე სინქრონიზაცია...

en: Error probing device
ka: საცდელი მოწყობილობის შეცდომა

en: Unable to find any supported device
ka: მხარდაჭერილი მოწყობილობის მოძიება ვერ ხერხდება

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
ka: დარწმუნდით, რომ თქვენი USB-გასაღები შეერთებულია და დაფორმატებულია FAT-სისტემით

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
ka: მხარდაუჭერელი საფაილო სისტემა: %s
    გთხოვთ დაამარქაფოთ და დააფორმატოთ თქვენი USB-მოწყობილობა FAT-სისტემით.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
ka: ვერ მოხერხდა წვდომა Win32_LogicalDisk-თან; win32com-მოთხოვნა არ იძლევა შედეგს

en: Cannot find
ka: ვერ იძებნება

en: Make sure to extract the entire tails-installer zip file before running this program.
ka: გადაამოწმეთ, რომ სრულად ამოაარქივეთ tails-installer-ის zip-ფაილი ამ პროგრამის გაშვებამდე.

en: Unknown release: %s
ka: უცნობი გამოშვება: %s

en: Downloading %s...
ka: ჩამოიტვირთება %s...

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
ka: შეცდომა: ვერ ხერხდება ჭდის მინიჭება ან თქვენი მოწყობილობის UUID-ის მიღება. გაგრძელება შეუძლებელია.

en: Installation complete! (%s)
ka: დაყენება დასრულებულია! (%s)

en: Tails installation failed!
ka: Tails-ის დაყენება ვერ მოხერხდა!

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
ka: გაფრთხილება: ეს ხელსაწყო საჭიროებს აღმატებულ უფლებებს. ამისთვის, მარჯვენა წკაპით ხატულაზე გახსენით მისი თვისებები. თავსებადობის ჩანართში მონიშნეთ „პროგრამის აღმატებული უფლებებით გაშვება“ (Run as an Administrator).

en: Tails Installer
ka: Tails-ის დამყენებელი

en: Clone the current Tails
ka: მიმდინარე Tails-ის ასლი

en: Use a downloaded Tails ISO image
ka: Tails-ის ჩამოტვირთული ISO-გამოსახულების გამოყენება

en: Upgrade
ka: განახლება

en: Manual Upgrade Instructions
ka: მითითებები ხელით განახლებისთვის

en: Install
ka: დაყენება

en: Installation Instructions
ka: დაყენების მითითებები

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
ka: %(size)s %(vendor)s %(model)s მოწყობილობა (%(device)s)

en: No ISO image selected
ka: ISO-გამოსახულება არაა შერჩეული

en: Please select a Tails ISO image.
ka: გთხოვთ, მიუთითოთ Tails-ის ISO-გამოსახულება

en: No device suitable to install Tails could be found
ka: Tails-ს დასაყენებლად თავსებადი მოწყობილობა ვერ მოიძებნა

en: Please plug a USB flash drive or SD card of at least %0.1f GB.
ka: გთხოვთ, შეაერთოთ USB-მოწყობილობა ან SD-ბარათი სულ მცირე %0.1f გბაიტით.

en: The USB stick "%(pretty_name)s" is configured as non-removable by its manufacturer and Tails will fail to start on it. Please try installing on a different model.
ka: USB-მოწყობილობა "%(pretty_name)s" მწარმოებლის მიერ განსაზღვრულია როგორც მოხსნის შესაძლებლობის არმქონე და Tails ვერ მოახერხებს მასზე გაშვებას. გთხოვთ, სცადოთ სხვა მოდელზე დაყენება.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
ka: მოწყობილობა „%(pretty_name)s“ მეტად მცირე მოცულობისაა Tails-ის დასაყენებლად (საჭიროა, სულ მცირე %(size)s გბაიტი)

en: To upgrade device "%(pretty_name)s" from this Tails, you need to use a downloaded Tails ISO image:
    https://tails.boum.org/install/download
ka: „%(pretty_name)s“ მოწყობილობის გასაახლებლად ამ Tails-იდან, საჭიროა Tails-ის ჩამოტვირთული ISO-გამოსახულება:
    https://tails.boum.org/install/download

en: An error happened while installing Tails
ka: შეცდომა წარმოიქმნა Tails-ის დაყენებისას

en: Refreshing releases...
ka: გამოშვებები ახლდება...

en: Releases updated!
ka: გამოშვებები განახლებულია!

en: Installation complete!
ka: დაყენება დასრულებულია!

en: Unable to mount device
ka: მოწყობილობის მიერთება ვერ ხერხდება

en: Confirm the target USB stick
ka: შესაბამისი USB-მოწყობილობის დამოწმება

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
    
    All data on this USB stick will be lost.
ka: %(size)s %(vendor)s %(model)s მოწყობილობა (%(device)s)
    
    ყველა მონაცემი ამ USB-მოწყობილობიდან წაიშლება.

en: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
ka: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s მოწყობილობა (%(device)s)

en: 
    
    The persistent storage on this USB stick will be preserved.
ka: 
    
    მუდმივi მეხსიერება ამ USB-მოწყობილობაზე შენარჩუნდება.

en: Download complete!
ka: ჩამოტვირთვა დასრულებულია!

en: Download failed:
ka: ჩამოტვირთვა ვერ მოხერხდა:

en: You can try again to resume your download
ka: შეგიძლიათ სცადოთ ხელახლა ჩამოტვირთვის გასაგრძელებლად

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
ka: მითითებული ფაილი არ იკითხება. გთხოვთ, გაასწოროთ შესაბამისი ნებართვები ან სხვა ფაილი აირჩიოთ.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
ka: მითითებული ფაილის გამოყენება ვერ ხერხდება. შესაძლოა უშველოს თქვენი ISO-ფაილის, ძირეულ საქაღალდეში გადატანამ (მაგ: C:\)

en: %(filename)s selected
ka: %(filename)s შერჩეულია

en: Unable to find LiveOS on ISO
ka: პირდაპირ გასაშვების სისტემის ISO-გამოსახულება ვერ მოიძებნა

en: Could not guess underlying block device: %s
ka: გამოყენებული მოწყობილობის დადგენა ვერ ხერხდება: %s

en: There was a problem executing `%s`.
    %s
    %s
ka: ხარვეზი გაშვებისას – `%s`.
    %s
    %s

en: '%s' does not exist
ka: '%s' არ არსებობს

en: '%s' is not a directory
ka: '%s' არაა საქაღალდე

en: Skipping '%(filename)s'
ka: '%(filename)s' გამოტოვებული იქნება

en: There was a problem executing `%s`.%s
    %s
ka: ხარვეზი წარმოიქმნა გაშვებისას `%s`.%s
    %s

en: Could not open device for writing.
ka: მოწყობილობის ჩასაწერად გახსნა ვერ ხერხდება.

en: Select a distribution to download:
ka: ვერსიის არჩევა ჩამოსატვირთად:

en: Target USB stick:
ka: სასურველი USB-მეხსიერება:

en: Reinstall (delete all data)
ka: ხელახლა დაყენება (ყველა მონაცემის წაშლა)
