The Tor Project - en to nb translation catalogue (99 entries)

en: You must run this application as root
nb: Du må kjøre denne applikasjonen som administrator

en: Extracting live image to the target device...
nb: Pakker ut det levende bildeavtrykket til målenheten…

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
nb: Skrev til enheten ved %(speed)d MB/sekund

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
nb: Det oppstod et problem i utførelsen av følgende kommando: `%(command)s`.
    En mer detaljert feilmelding er lagret i '%(filename)s'.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
nb: Verifiserer SHA1-sjekksum av levende CD-avbildning…

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
nb: Verifiserer SHA256-sjekksum av levende CD-avbildning…

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
nb: Feil: SHA1-sjekksummen for Live CDen din er ugyldig. Du kan kjøre dette programmet med argumentet --noverify for å utelate denne bekfeftelsessjekken..

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
nb: Ukjent ISO, hopper over sjekksum verifisering

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
nb: Ikke nok ledig plass på enheten
    %dMB ISO + %dMB over kapasitet > %dMB ledig plass

en: Creating %sMB persistent overlay
nb: Lager %sMB vedvarende overlegg

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
nb: Klarer ikke kopiere %(infile)s til %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
nb: Fjerner eksisterende Live OS

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
nb: Klarer ikke chmod %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
nb: Klarer ikke slette fil fra tidligere LiveOS: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
nb: Klarer ikke å fjerne katalog fra tidligere LiveOS: %(message)s

en: Cannot find device %s
nb: Kan ikke finne enhet %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
nb: Klarer ikke å skrive til %(device)s, hopper over.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
nb: Noen partisjoner på målenheten %(device)s er montert. De vil avmontert før installasjonsprosessen starter.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
nb: Ukjent filsystem. Din enhet må kanskje omformateres.

en: Unsupported filesystem: %s
nb: Ikke støttet filsystem: %s

en: Unknown GLib exception while trying to mount device: %(message)s
nb: Ukjent GLib-unntak under montering av enhet: %(message)s

en: Unable to mount device: %(message)s
nb: Klarer ikke å laste enhet: %(message)s

en: No mount points found
nb: Ingen lastepunkter funnet

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
nb: Angir unmount_device for '%(device)s'

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
nb: Avmonterer monterte filsystem på  '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
nb: Avmonterer '%(udi)s' på '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
nb: %s eksisterer fortsatt etter frakoblingsforsøk

en: Partitioning device %(device)s
nb: Partisjonerer enheten %(device)s

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
nb: Enheten '%(device)s' støttes ikke, rapporter som feil.

en: Trying to continue anyway.
nb: Prøver å fortsette uansett.

en: Verifying filesystem...
nb: Verifiserer filsystem…

en: Unable to change volume label: %(message)s
nb: Kan ikke endre volum etikett: %(message)s

en: Installing bootloader...
nb: Installerer oppstartslaster…

en: Could not find the '%s' COM32 module
nb: Fant ikke '%s' COM32-modul

en: Removing %(file)s
nb: Fjerner %(file)s

en: %s already bootable
nb: %s kan brukes ved oppstart

en: Unable to find partition
nb: Klarer ikke å finne partisjon

en: Formatting %(device)s as FAT32
nb: Formaterer %(device)s til FAT32

en: Could not find syslinux' gptmbr.bin
nb: Fant ikke gptmbr.bin for SYSLINUX

en: Reading extracted MBR from %s
nb: Leser utpakket MBR fra %s

en: Could not read the extracted MBR from %(path)s
nb: Kunne ikke lese utpakket MBR fra %(path)s

en: Resetting Master Boot Record of %s
nb: Tilbakestiller Master Boot Record av %s

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
nb: Stasjonen er en loopback, hopper over tilbakestilling av MBR

en: Calculating the SHA1 of %s
nb: Kalkulerer SHA1 av %s

en: Synchronizing data on disk...
nb: Synkroniserer data på stasjonen…

en: Error probing device
nb: Feil ved sondering av enhet

en: Unable to find any supported device
nb: Fant ingen enhet som støttes

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
nb: Sjekk at USB enheten din er koblet til og formatert med FAT filsystem

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
nb: Filsystemet er ikke støttet: %s
    Ta en sikkerhetskopi av USB-enheten og formater med FAT-filsystem

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
nb: Klarte ikke å hente Win32_LogicalDisk; win32com spørringen ga ingen resultat

en: Cannot find
nb: Finner ikke

en: Make sure to extract the entire tails-installer zip file before running this program.
nb: Sørg for å pakke ut hele tails-installer ZIP-filen før du kjører dette programmet.

en: Unknown release: %s
nb: Ukjent versjon: %s

en: Downloading %s...
nb: Laster ned %s…

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
nb: Feil: Kan ikke sette etikett eller få UUID fra enheten. Kan ikke fortsette.

en: Installation complete! (%s)
nb: Installasjonen er fullført! (%s)

en: Tails installation failed!
nb: Tails-installasjon mislyktes

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
nb: Advarsel: Dette verktøyet må kjøres som Administrator. For å gjøre det, høyreklikker du på ikonet og åpner Egenskaper. Under kompatibilitets fanen, kryss av i boksen for "Kjør dette programmet som administrator".

en: Tails Installer
nb: Tails-installasjonskandidat

en: Clone the current Tails
nb: Klon kjørende Tails

en: Use a downloaded Tails ISO image
nb: Bruk en nedlastet Tails ISO-avbildning

en: Upgrade
nb: Oppgrader

en: Manual Upgrade Instructions
nb: Manuell oppgraderingsveiledning

en: Install
nb: Innstaller

en: Installation Instructions
nb: Installasjonsveildening

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
nb: %(size)s %(vendor)s %(model)s enhet (%(device)s)

en: No ISO image selected
nb: Ingen ISO-avbildning valgt

en: Please select a Tails ISO image.
nb: Velg Tails ISO-avbildningen.

en: No device suitable to install Tails could be found
nb: Fant ingen egnet enhet for installasjon av Tails

en: Please plug a USB flash drive or SD card of at least %0.1f GB.
nb: Plugg inn en USB-minnepinne eller SD-kort på minst %0.1f GB.

en: The USB stick "%(pretty_name)s" is configured as non-removable by its manufacturer and Tails will fail to start on it. Please try installing on a different model.
nb: USB-minnepinnen "%(pretty_name)s" er satt opp som ikke-fjernbar av fabrikken og Tails klarer ikke å starte fra den. Prøv å installere på en annen modell.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
nb: Enheten "%(pretty_name)s" har for liten lagringsplass for å installere Tails (minst %(size)s Gb er påkrevet)

en: To upgrade device "%(pretty_name)s" from this Tails, you need to use a downloaded Tails ISO image:
    https://tails.boum.org/install/download
nb: For å oppgradere enheten fra "%(pretty_name)s" fra denne Tails, må du bruke et nedlastet Tails ISO bilde:
    https://tails.boum.org/install/download

en: An error happened while installing Tails
nb: Feil under installasjon av Tails

en: Refreshing releases...
nb: Oppdaterer utgivelser…

en: Releases updated!
nb: Utgivelser oppdatert!

en: Installation complete!
nb: Installasjonen er fullført!

en: Unable to mount device
nb: Klarer ikke å laste enhet

en: Confirm the target USB stick
nb: Bekreft hvilket USB-minne du vil installere på

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
    
    All data on this USB stick will be lost.
nb: %(size)s %(vendor)s %(model)s enhet (%(device)s)
    
    All data på dette USB-minnet vil gå tapt.

en: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
nb: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s enhet (%(device)s)

en: 
    
    The persistent storage on this USB stick will be preserved.
nb: 
    
    Det vedvarene lageret på denne USB-minnepinnen vil bli beholdt.

en: Download complete!
nb: Nedlasting fullført!

en: Download failed:
nb: Nedlasting mislyktes:

en: You can try again to resume your download
nb: Du kan prøve igjen for å gjenoppta din nedlasting

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
nb: Den valgte filen er uleselig. Sørg for at du har de nødvendige rettighetene eller velg en annen fil.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
nb: Kunne ikke bruke den angitte filen. Du kan være heldigere hvis du flytter ISOen din til root (f.eks: C:\)

en: %(filename)s selected
nb: %(filename)s valgt

en: Unable to find LiveOS on ISO
nb: Klarte ikke å finne LiveOS på ISO

en: Could not guess underlying block device: %s
nb: Kan ikke gjette seg til underliggende blokk-enhet: %s

en: There was a problem executing `%s`.
    %s
    %s
nb: Problem under kjøring av '%s'.
    %s
    %s

en: '%s' does not exist
nb: '%s' finnes ikke

en: '%s' is not a directory
nb: '%s' er ikke ei mappe

en: Skipping '%(filename)s'
nb: Hopper over '%(filename)s'

en: There was a problem executing `%s`.%s
    %s
nb: Problem under kjøring av '%s'.%s
    %s

en: Could not open device for writing.
nb: Kunne ikke åpne enhet for skriving.

en: Select a distribution to download:
nb: Velg distribusjon å laste ned:

en: Target USB stick:
nb: USB minne å installere på:

en: Reinstall (delete all data)
nb: Reinstaller (slett all data)
