The Tor Project - en to nn translation catalogue (62 entries)

en: You must run this application as root
nn: Du lyt køyra denne applikasjonen som rot

en: Extracting live image to the target device...
nn: Dreg ut live-bilete åt måleinheita...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
nn: Skreiv åt einheiti med %(speed)d MB/sec

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
nn: Det var vanskeleg å køyra fylgjande ordre: `%(command)s`
    Ein meir utførleg feillogg hev vorte skriven åt '%(filename)s'.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
nn: Stadfestar SHA1-kontrollsummen åt LiveCD-biletet...

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
nn: Stadfestar SHA256-kontrollsummen åt LiveCD-biletet...

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
nn: Feil: SHA1'en åt Live-CD'en din er ugyldig. Du kan køyra dette programmet med --noverify-parameteren for å hoppa yver denne stadfestingskontrollen.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
nn: Ukjend ISO, hoppar yver kontrollsumstadfestingi

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
nn: Ikkje nok ledug plass på einheiti.
    %dMB ISO + %dMB yverlegg > %dMB ledug plass

en: Creating %sMB persistent overlay
nn: Skapar %sMB vedvarande yverlegg

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
nn: Kan ikkje kopiera %(infile)s åt %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
nn: Fjernar verande Live-OS

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
nn: Kan ikkje chmod'a %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
nn: Kan ikkje fjerna fil frå fyrre LiveOS: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
nn: Kan ikkje fjerna katalog frå fyrre LiveOS: %(message)s

en: Cannot find device %s
nn: Finn ikkje eininga %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
nn: Kan ikkje skriva på %(device)s, hoppar yver.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
nn: Nokre inndelingar på måleinheiti %(device)s er monterte. Dei vil verte avmontera fyre innstalleringsgangen tek til.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
nn: Ukjend filsystem. Det kan vera at einheiti di treng å verta formatert um.

en: Unsupported filesystem: %s
nn: Ustøtta filsystem: %s

en: Unable to mount device: %(message)s
nn: Kan ikkje montera einheiti: %(message)s

en: No mount points found
nn: Fann ingen monteringspunkt

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
nn: Gjeng inn i unmount_device for '%(device)s'

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
nn: Avmonterer monterte filsystem på '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
nn: Avmonterer '%(udi)s' på '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
nn: Montering %s finst etter avmontering

en: Partitioning device %(device)s
nn: Delar inn einheit %(device)s

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
nn: Ustøtta einheit '%(device)s', ver venleg og meld inn eit insekt.

en: Trying to continue anyway.
nn: Freistar å halda fram likevel.

en: Verifying filesystem...
nn: Stadfestar filsystem...

en: Unable to change volume label: %(message)s
nn: Kan ikkje gjera um volumetikett: %(message)s

en: Installing bootloader...
nn: Installerer støvellastar...

en: Removing %(file)s
nn: Fjernar %(file)s

en: %s already bootable
nn: %s allereie startbar

en: Unable to find partition
nn: Kan ikkje finna inndeling

en: Formatting %(device)s as FAT32
nn: Formaterer %(device)s som FAT32

en: Resetting Master Boot Record of %s
nn: Nullstiller hovudinndelingssektor åt %s

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
nn: Drevet er ei attendekopling, hoppar yver MBR-nullstilling

en: Calculating the SHA1 of %s
nn: Reknar ut SHA1'en av %s

en: Synchronizing data on disk...
nn: Skapar samsvar med upplysingar på skivi...

en: Error probing device
nn: Feil ved sondering av einheit

en: Unable to find any supported device
nn: Kan ikkje finna nokor støtta einheit.

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
nn: Sjå til at USB-lykelen din er plugga inn og formatert med FAT-filsystemet

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
nn: Ustøtta filsystem: %s
    Ver venleg og ta kopi av USB-lykelen din og formater han med FAT-filsystemet.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
nn: Kan ikkje fenga Win32_LogicalDisk; win32com-fyrespurnad gav ingi resultat

en: Cannot find
nn: Finn ikkje

en: Unknown release: %s
nn: Ukjend versjon: %s

en: Downloading %s...
nn: Lastar ned %s

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
nn: Feil: Kan ikkje setja etiketten eller fenge UUID'en åt einheita di. Kan ikkje halda fram.

en: Installation complete! (%s)
nn: Installasjonen er fullført! (%s)

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
nn: Åtvaring: Dette verktyet treng å køyra som Administrator. For å gjera dette, høgreklikk på ikonet og opn Eigenskapar. Under Kompatibilitet-fanen, kryss av "Køyr dette programmet som administrator"-boksen.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
nn: Einheiti "%(pretty_name)s" er for lita til å installere Tails på (minst %(size)s GB er påkravt).

en: Refreshing releases...
nn: Oppdaterer versjonane

en: Releases updated!
nn: Versjonane oppdaterte!

en: Installation complete!
nn: Installering fullførd

en: Unable to mount device
nn: Kan ikkje montera einheiti

en: Download complete!
nn: Nedlastinga er ferdig!

en: Download failed:
nn: Mislukka nedlasting:

en: You can try again to resume your download
nn: Du kan prøva å halda fram med nedlastinga

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
nn: Den valde fili er ulesbar. Ver venleg og fiks løyvi hennar eller vel ei onnor fil.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
nn: Kan ikkje nytta den valde fili. Du hev kanskje betre hell um du flyttar ISO'en din åt roti av drevet ditt (t.d. C:\)

en: %(filename)s selected
nn: %(filename)s vald(e)
