The Tor Project - en to ro translation catalogue (62 entries)

en: You must run this application as root
ro: Trebuie să rulați aplicația ca root

en: Extracting live image to the target device...
ro: Extrag imagine live pe deviceul țintă...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
ro: Scriu la %(speed)d MB/sec

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
ro: A fost o problemă cu execuția următoarei comenzi: `%(command)s`.
    O eroare mai detaliată a fost scrisă la '%(filename)s'.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
ro: Verific SHA1 checksum a imaginii LiveCD...

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
ro: Verific SHA256 checksum a imaginii LiveCD...

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
ro: Eroare: SHA1 a Live CD este invalidă. Puteți rula acest program cu argumentul --noverify pentru a trece de această verificare.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
ro: ISO necunoscut, trec de verificarea checksum

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
ro: Nu este suficient spațiu liber pe device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB spațiu liber

en: Creating %sMB persistent overlay
ro: Creez %sMB de overlay persistent

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
ro: Nu pot copia %(infile)s la %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
ro: Șterg Live OS existent

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
ro: Nu pot chmod %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
ro: Nu pot șterge fișier din fostul LiveOS: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
ro: Nu pot sterge folder din fostul LiveOS: %(message)s

en: Cannot find device %s
ro: Nu găsesc device %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
ro: Nu pot scrie pe %(device)s, ignor.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
ro: Anumite partiții ale device țintă %(device)s sînt montate. Ele vor fi demontate înainte de începerea instalării.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
ro: filesystem necunoscut. Aparatul ar putea să aibă nevoie să fie reformatat.

en: Unsupported filesystem: %s
ro: filesystem nesuportat: %s

en: Unable to mount device: %(message)s
ro: Nu pot monta device: %(message)s

en: No mount points found
ro: Nu am găsit puncte de montare

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
ro: Introduc unmount_device pentru '%(device)s'

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
ro: Demontez filesystems montat pe '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
ro: Demontez '%(udi)s' pe '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
ro: Montarea %s există după demontare

en: Partitioning device %(device)s
ro: Partiționez device %(device)s

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
ro: Device nesuportat '%(device)s', raportați un bug.

en: Trying to continue anyway.
ro: Încerc să continui oricum.

en: Verifying filesystem...
ro: Verific filesystem...

en: Unable to change volume label: %(message)s
ro: Nu pot schimba eticheta volumului: %(message)s

en: Installing bootloader...
ro: Instalez bootloader...

en: Removing %(file)s
ro: Șterg %(file)s

en: %s already bootable
ro: %s deja bootabil

en: Unable to find partition
ro: Nu pot găsi partiția

en: Formatting %(device)s as FAT32
ro: Formatez %(device)s ca FAT32

en: Resetting Master Boot Record of %s
ro: Resetez Master Boot Record al %s

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
ro: Drive este un loopback, ignor MBR reset

en: Calculating the SHA1 of %s
ro: Calculez SHA1 a %s

en: Synchronizing data on disk...
ro: Sincronizez datele pe disc...

en: Error probing device
ro: Eroare probing device

en: Unable to find any supported device
ro: Nu pot găsi un device suportat

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
ro: Asigurați-vă că cheia USB este pus și formatat cu filesystem FAT

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
ro: filesystem nesuportat: %s
    Faceți backup și formatați cheia USB cu filesystem FAT.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
ro: Nu pot obține Win32_LogicalDisk; win32com query nu a întors nici un rezultat

en: Cannot find
ro: Nu găsesc

en: Unknown release: %s
ro: Lansare necunoscută: %s

en: Downloading %s...
ro: Descarc %s...

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
ro: Eroare: Nu pot seta eticheta sau obține UUID dispozitivului dumneavoastră. Nu pot continua.

en: Installation complete! (%s)
ro: Instalare completă! (%s)

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
ro: Avertisment: Acest instrument trebuie să fie rulat ca administrator. Pentru a face acest lucru, dați clic dreapta pe pictogramă și deschideți Proprietăți. Sub fila Compatibilitate, bifați căsuța "Rulați acest program ca administrator".

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
ro: Dispozitivul "%(pretty_name)s" are prea putina memorie libera pentru a instala Tails (cel putin %(size)s GB este necesar)

en: Refreshing releases...
ro: Împrospătez versiunile...

en: Releases updated!
ro: Versiuni actualizate!

en: Installation complete!
ro: Instalare completa!

en: Unable to mount device
ro: Nu pot monta aparatul

en: Download complete!
ro: Descărcare completă!

en: Download failed:
ro: Descărcare eșuată!

en: You can try again to resume your download
ro: Puteți să reîncercați să reporniți downloadul

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
ro: Fișierul ales nu poate fi citit. Corectați accesul sau alegeți altul.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
ro: Nu pot folosi fișierul ales. Puteți avea mai mult noroc mutînd ISO în folderul rădăcină (ex. C:\)

en: %(filename)s selected
ro: %(filename)s ales
