The Tor Project - en to sq translation catalogue (62 entries)

en: You must run this application as root
sq: Duhet ta ekzekutoni këtë program si rrënjë

en: Extracting live image to the target device...
sq: Nxjerrja e imazhit të drejtpërdrejtë në pajisjen synuar...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
sq: Shkroi në pajisje me shpejtësi %(speed)d MB/sek

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
sq: U has një problem gjatë ekzekutimit të komandës vijuese: `%(command)s`.
    Një regjistër gabimi më i hollësishëm është shkruar tek '%(filename)s'.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
sq: Duke verifikuar shumën e saktë të shifrave SHA1 të imazhit të LiveCD

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
sq: Duke verifikuar shumën e saktë të shifrave SHA256 të imazhit të LiveCD

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
sq: Gabim: SHA1 e Live CD-së tuaj është e pavlefshme. Ju mund ta ekzekutoni këtë program me --argumentin "mos verifikoni", për të shmangur kontrollin e verifikimit.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
sq: ISO e panjohur, duke kapërcyer verifikimin e shumës së saktë të shifrave

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
sq: S'ka hapësirë të mjaftueshme në pajisje.
    %dMB ISO + mbivendosja %dMB > hapësira e lirë %dMB

en: Creating %sMB persistent overlay
sq: Duke krijuar mbulim të vazhdueshëm të %sMB

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
sq: S'mund të kopjohet %(infile)s tek %(outfile)s: %(message)s

en: Removing existing Live OS
sq: Largimi i Live OS-së ekzistuese

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
sq: S'mund të përdoret regjimi i ndryshimit të komandës %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
sq: S'mund të hiqet skedari nga LiveOS i mëparshëm: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
sq: S'mund të hiqet direktoria nga LiveOS i mëparshëm: %(message)s

en: Cannot find device %s
sq: S'mund të gjendet pajisja %s

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
sq: S'mund të shkruhet tek %(device)s, duke e kapërcyer.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
sq: Disa njësi të ndara të pajisjes së synuar %(device)s janë montuar. Ato do të çmontohen përpara se të nisë procesi i instalimit.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
sq: Sistem i panjohur skedarësh. Pajisja juaj mund të ketë nevojë për riformatim.

en: Unsupported filesystem: %s
sq: Sistem skedarësh i pa mbështetur: %s

en: Unable to mount device: %(message)s
sq: S'mund të montohet pajisja: %(message)s

en: No mount points found
sq: S'u gjet asnjë pikë montimi

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
sq: Duke futur çmontoni_pajisjen për '%(device)s'

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
sq: Çmontimi i sistemit të skedarëve të montuar në '%(device)s'

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
sq: Çmontimi i '%(udi)s' në '%(device)s'

en: Mount %s exists after unmounting
sq: Montimi i %s është i pranishëm pas çmontimit

en: Partitioning device %(device)s
sq: Pajisja ndarëse %(device)s

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
sq: Pajisje '%(device)s' e pamontuar. Ju lutemi raportoni një gabim.

en: Trying to continue anyway.
sq: Duke u rrekur për të vazhduar gjithsesi.

en: Verifying filesystem...
sq: Duke verifikuar sistemin e skedarëve...

en: Unable to change volume label: %(message)s
sq: S'mund të ndryshohet etiketa e volumit: %(message)s

en: Installing bootloader...
sq: Duke instaluar nisësin...

en: Removing %(file)s
sq: Largimi i %(file)s

en: %s already bootable
sq: %s plotësisht funksional

en: Unable to find partition
sq: S'mund të gjendet njësia e ndarjë

en: Formatting %(device)s as FAT32
sq: Duke e formatuar %(device)s si FAT32

en: Resetting Master Boot Record of %s
sq: Rivendosja e Regjistrit të Nisjes Kryesore për %s

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
sq: Pajisja është riciklike, duke shmangur rivendosjen e MBR

en: Calculating the SHA1 of %s
sq: Duke përllogaritur SHA1 të %s

en: Synchronizing data on disk...
sq: Duke sinkronizuar të dhënat në disk...

en: Error probing device
sq: Pajisje për sondimin e gabimit

en: Unable to find any supported device
sq: S'mund të gjendet asnjë pajisje e pranuar

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
sq: Sigurohuni që USB-ja juaj të jetë e ngulur dhe e formatuar me sistemin e skedarëve FAT

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
sq: Sistem skedarësh i papranueshëm: %s
    Ju lutemi ruajeni dhe formatoni diskun tuaj USB, me sistemin e skedarëve FAT.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
sq: S'mund të merret Win32_LogicalDisk; pyetje win32com nuk ktheu asnjë rezultat

en: Cannot find
sq: S'mund të gjendet

en: Unknown release: %s
sq: Version i panjohur: %s

en: Downloading %s...
sq: Duke shkarkuar %s...

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
sq: Gabim: S'mund të vendoset etiketa ose të përftohet UUID-i i pajisjes tuaj. I pamundur vazhdimi.

en: Installation complete! (%s)
sq: Instalimi u krye! (%s)

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
sq: Kujdes: Ky mjet lypset të ekzekutohet si një Administrator. Për ta bërë këtë, klikoni me të djathtën mbi ikonë dhe hapni Vetitë. Tek butoni Përputhshmëria, shenjoni kutizën "Ekzekutojeni këtë program si administrator".

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
sq: Pajisja "%(pretty_name)s" është shumë e vogël për të instaluar Tails (duhen të paktën %(size)s GB).

en: Refreshing releases...
sq: Duke rifreskuar versionet...

en: Releases updated!
sq: Versionet u përditësuan!

en: Installation complete!
sq: Instalimi u krye!

en: Unable to mount device
sq: S'mund të montohet pajisja

en: Download complete!
sq: Shkarkimi u krye!

en: Download failed:
sq: Shkarkimi dështoi:

en: You can try again to resume your download
sq: Mund të provoni sërish që ta rinisni shkarkimin tuaj.

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
sq: Skedari i përzgjedhur është i palexueshëm. Ju lutemi ndreqini lejet e tij, ose përzgjidhni një skedar tjetër.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
sq: S'mund të përdoret skedari i përzgjedhur. Mund të jeni më me fat nëse e lëvizni ISO-n tuaj, tek rrënja e diskut tuaj (psh: C:\)

en: %(filename)s selected
sq: %(filename)s e përzgjedhur
