The Tor Project - en to tr translation catalogue (99 entries)

en: You must run this application as root
tr: Bu uygulamayı root kullanıcısı olarak çalıştırmalısınız

en: Extracting live image to the target device...
tr: Hedef cihaza canlı resim çıkartılıyor...

en: Wrote to device at %(speed)d MB/sec
tr: Aygıta %(speed)d MB/saniye hızında yazıldı

en: There was a problem executing the following command: `%(command)s`.
    A more detailed error log has been written to '%(filename)s'.
tr: Şu komut yürütülürken bir sorun çıktı: `%(command)s`.
    Ayrıntılı bir hata raporu '%(filename)s' dosyasına yazıldı.

en: Verifying SHA1 checksum of LiveCD image...
tr: CanlıCD kalıbının SHA1 doğrulaması yapılıyor...

en: Verifying SHA256 checksum of LiveCD image...
tr: CanlıCD kalıbının SHA256 doğrulaması yapılıyor...

en: Error: The SHA1 of your Live CD is invalid.  You can run this program with the --noverify argument to bypass this verification check.
tr: Hata: Canlı CD için SHA1 geçersiz. Bu programı --noverify parametresi ile çalıştırarak bu doğrulama adımını atlayabilirsiniz.

en: Unknown ISO, skipping checksum verification
tr: Bilinmeyen ISO, sağlaması doğrulaması atlanıyor

en: Not enough free space on device.
    %dMB ISO + %dMB overlay > %dMB free space
tr: Aygıtta yeterli boş alan yok.
    %dMB ISO + %dMB kaplama > %dMB boş alan

en: Creating %sMB persistent overlay
tr: %sMB kalıcı kaplaması oluşturuluyor

en: Unable to copy %(infile)s to %(outfile)s: %(message)s
tr: %(infile)s %(outfile)s konumuna kopyalanamadı: %(message)s

en: Removing existing Live OS
tr: Var olan Canlı İşletim Sistemi kaldırılıyor

en: Unable to chmod %(file)s: %(message)s
tr: chmod yürütülemedi  %(file)s: %(message)s

en: Unable to remove file from previous LiveOS: %(message)s
tr: Önceki Canlı İşletim Sisteminden dosya silinemedi: %(message)s

en: Unable to remove directory from previous LiveOS: %(message)s
tr: Önceki Canlı İşletim Sisteminden klasör silinemedi: %(message)s

en: Cannot find device %s
tr: %s aygıtı bulunamadı

en: Unable to write on %(device)s, skipping.
tr: %(device)s  aygıtına yazılamadı, atlanıyor.

en: Some partitions of the target device %(device)s are mounted. They will be unmounted before starting the installation process.
tr: %(device)s hedef aygıtının bazı bölümleri takılmış. Kurulum başlatılmadan önce bu bölümler çıkarılacak.

en: Unknown filesystem.  Your device may need to be reformatted.
tr: Dosya sistemi bilinmiyor. Aygıtınızın yeniden biçimlendirilmesi gerekebilir.

en: Unsupported filesystem: %s
tr: Dosya sistemi desteklenmiyor: %s

en: Unknown GLib exception while trying to mount device: %(message)s
tr: Aygıt takılmaya çalışılırken bilinmeyen bir Glib sorunu çıktı: %(message)s

en: Unable to mount device: %(message)s
tr: Aygıt takılamadı: %(message)s

en: No mount points found
tr: Bir takılma noktası bulunamadı

en: Entering unmount_device for '%(device)s'
tr: '%(device)s' için unmount_device giriliyor

en: Unmounting mounted filesystems on '%(device)s'
tr:  '%(device)s' üzerindeki takılı dosya sistemleri çıkarılıyor

en: Unmounting '%(udi)s' on '%(device)s'
tr: '%(udi)s' '%(device)s' aygıtı üzerinden çıkarılıyor

en: Mount %s exists after unmounting
tr: Çıkarma işleminden sonra %s takılı

en: Partitioning device %(device)s
tr: %(device)s aygıtı bölümlendiriliyor

en: Unsupported device '%(device)s', please report a bug.
tr: Desteklenemeyen '%(device)s' aygıtı, lütfen bu hatayı bildirin.

en: Trying to continue anyway.
tr: Yine de sürdürülmeye çalışılıyor.

en: Verifying filesystem...
tr: Dosya sistemi doğrulanıyor...

en: Unable to change volume label: %(message)s
tr: Birim etiketi değiştirişemedi: %(message)s

en: Installing bootloader...
tr: Bootloader kuruluyor...

en: Could not find the '%s' COM32 module
tr: '%s' COM32 modülü bulunamadı

en: Removing %(file)s
tr:  %(file)s siliniyor

en: %s already bootable
tr: %s zaten başlatılabilir

en: Unable to find partition
tr: Bölüm bulunamadı

en: Formatting %(device)s as FAT32
tr: %(device)s FAT32 olarak biçimlendiriliyor

en: Could not find syslinux' gptmbr.bin
tr: syslinux' gptmbr.bin bulunamadı

en: Reading extracted MBR from %s
tr: %s üzerinden ayıklanan MBR okunuyor

en: Could not read the extracted MBR from %(path)s
tr: %(path)s üzerinden ayıklanan MBR okunamadı

en: Resetting Master Boot Record of %s
tr: %s üzerindeki ana ön yükleme kaydı (MBR) sıfırlanıyor

en: Drive is a loopback, skipping MBR reset
tr: Sürücü kapalı bir çevrim. Ana ön yükleme kaydı (MBR) sıfırlaması atlanıyor

en: Calculating the SHA1 of %s
tr: %s için SHA1 hesaplanıyor

en: Synchronizing data on disk...
tr: Diskteki veriler eşitleniyor...

en: Error probing device
tr: Aygıt araştırılırken bir sorun çıktı

en: Unable to find any supported device
tr: Herhangi bir desteklenen aygıt bulunamadı

en: Make sure your USB key is plugged in and formatted with the FAT filesystem
tr: USB belleğinizin takılı ve FAT dosya sistemi ile biçimlendirildiğinden emin olun

en: Unsupported filesystem: %s
    Please backup and format your USB key with the FAT filesystem.
tr: Dosya sistemi desteklenmiyor: %s
    Lütfen USB belleğinizi yedekleyip FAT dosya sistemi ile biçimlendirin.

en: Unable to get Win32_LogicalDisk; win32com query did not return any results
tr: Win32_LogicalDisk değeri alınamadı; win32com sorgusu bir sonuç döndürmedi

en: Cannot find
tr: Bulunamadı

en: Make sure to extract the entire tails-installer zip file before running this program.
tr: Bu programı çalıştırmadan önce tails-installer zip dosyasının tamamıyla ayıklandığından emin olun.

en: Unknown release: %s
tr: Sürüm bilinmiyor: %s

en: Downloading %s...
tr: %s indiriliyor...

en: Error: Cannot set the label or obtain the UUID of your device.  Unable to continue.
tr: Hata: Etiket ayarlanamıyor ya da aygıtınızın UUID kodu alınamıyor. İşlem sürdürülemiyor.

en: Installation complete! (%s)
tr: Kurulum tamamlandı! (%s)

en: Tails installation failed!
tr: Tails kurulumu tamamlanamadı!

en: Warning: This tool needs to be run as an Administrator. To do this, right click on the icon and open the Properties. Under the Compatibility tab, check the "Run this program as an administrator" box.
tr: Uyarı: Bu araç Yönetici olarak çalıştırılmalıdır. Bunu yapmak için, araç simgesine sağ tıklayıp Özellikler sayfasını açın ve Uyumluluk sekmesinde "Bu programı Yönetici olarak aç" seçeneğini tıklayın.

en: Tails Installer
tr: Tails Kurucu

en: Clone the current Tails
tr: Geçerli Tails yüklemesini kopyala

en: Use a downloaded Tails ISO image
tr: İndirilmiş bir Tails ISO kalıbı kullan

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Manual Upgrade Instructions
tr: El İle Güncelleme Yönergeleri

en: Install
tr: Kur

en: Installation Instructions
tr: Kurulum Yönergeleri

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
tr: %(size)s %(vendor)s %(model)s aygıt (%(device)s)

en: No ISO image selected
tr: Herhangi bir ISO kalıbı seçilmemiş

en: Please select a Tails ISO image.
tr: Lütfen bir Tails ISO kalıbı seçin.

en: No device suitable to install Tails could be found
tr: Tails kurucusuna uygun bir aygıt bulunamadı

en: Please plug a USB flash drive or SD card of at least %0.1f GB.
tr: Lütfen en az %0.1f GB kapasiteli bir USB bellek ya da SD kart takın.

en: The USB stick "%(pretty_name)s" is configured as non-removable by its manufacturer and Tails will fail to start on it. Please try installing on a different model.
tr: USB belleği "%(pretty_name)s" üreticisi tarafından çıkarılamaz olarak yapılandırılmış olduğundan Tails buradan başlatılamayacak. Lütfen farklı bir modele kurmayı deneyin.

en: The device "%(pretty_name)s" is too small to install Tails (at least %(size)s GB is required).
tr: "%(pretty_name)s" aygıtı Tails uygulamasının kurulması için çok küçük (en az %(size)s GB gereklidir).

en: To upgrade device "%(pretty_name)s" from this Tails, you need to use a downloaded Tails ISO image:
    https://tails.boum.org/install/download
tr: "%(pretty_name)s" aygıtını bu Tails sürümünden güncellemek için indirilmiş Tails ISO kalıbına gerek duyacaksınız:
    https://tails.boum.org/install/download

en: An error happened while installing Tails
tr: Tails kurulurken bir sorun çıktı

en: Refreshing releases...
tr: Sürümler yenileniyor...

en: Releases updated!
tr: Sürümler güncellendi!

en: Installation complete!
tr: Kurulum tamamlandı!

en: Unable to mount device
tr: Aygıt takılamadı

en: Confirm the target USB stick
tr: Hedef USB belleği onaylayın

en: %(size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
    
    All data on this USB stick will be lost.
tr: %(size)s %(vendor)s %(model)s aygıt (%(device)s)
    
    Bu USB bellek üzerindeki tüm veriler kaybolacak.

en: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s device (%(device)s)
tr: %(parent_size)s %(vendor)s %(model)s aygıt (%(device)s)

en: 
    
    The persistent storage on this USB stick will be preserved.
tr: 
    
    Bu USB belleğindeki kalıcı depolama korunacak.

en: Download complete!
tr: İndirme tamamlandı!

en: Download failed:
tr: İndirilemedi:

en: You can try again to resume your download
tr: İndirmeyi sürdürmeyi deneyebilirsiniz

en: The selected file is unreadable. Please fix its permissions or select another file.
tr: Seçilen dosya okunamıyor. Lütfen dosya izinlerini denetleyin ya da başka bir dosya seçin.

en: Unable to use the selected file.  You may have better luck if you move your ISO to the root of your drive (ie: C:\)
tr: Seçilmiş dosya kullanılamadı. ISO kalıbını diskinizin kök klasörüne taşımanız işe yarayabilir (C:\ gibi)

en: %(filename)s selected
tr: %(filename)s seçildi

en: Unable to find LiveOS on ISO
tr: ISO üzerinde Canlı İşletim Sistemi bulunamadı

en: Could not guess underlying block device: %s
tr: Temel blok aygıtı öngörülemedi: %s

en: There was a problem executing `%s`.
    %s
    %s
tr: `%s` çalıştırılırken bir sorun çıktı.
    %s
    %s

en: '%s' does not exist
tr: '%s' bulunamadı

en: '%s' is not a directory
tr: '%s' bir klasör değil

en: Skipping '%(filename)s'
tr: '%(filename)s' atlanıyor

en: There was a problem executing `%s`.%s
    %s
tr: `%s` çalıştırılırken bir sorun çıktı.%s
    %s

en: Could not open device for writing.
tr: Aygıt yazılmak üzere açılamadı.

en: Select a distribution to download:
tr: İndirilecek dağıtımı seçin:

en: Target USB stick:
tr: Hedef USB bellek:

en: Reinstall (delete all data)
tr: Yeniden Kur (tüm verileri sil)
