gnome-games master - en to ast translation catalogue (77 entries)

en: Beat the odds in a poker-style dice game
ast: Gana a les probabilidaes nun xuegu de póker de daos

en: _New Game
ast: Xuegu _Nuevu

en: _Scores
ast: Puntuacione_s

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _About
ast: Tocante _a

en: Delay between rolls
ast: Retardu entre tiraes

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
ast: Escueyi si inxertar o non un retrasu entre les tiraes de daos del ordenador pa que'l xugador pueda siguir lo que se ta faciendo.

en: Display the computer's thoughts
ast: Amosar los pensamientos del ordenador

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
ast: Si se pon como verdaderu, fadráse un volcáu del funcionamientu de la IA na salida estándar.

en: Already used! Where do you want to put that?
ast: ¡Ya usáu! ¿Onde quies ponelo?

en: Score: %d
ast: Puntuación: %d

en: Field used
ast: Campu usáu

en: New Game
ast: Nuevu Xuegu

en: Delay computer moves
ast: Retardar los movimientos del ordenador

en: Display computer thoughts
ast: Amosar los pensamientos del ordenador

en: Number of computer opponents
ast: Númberu d'oponentes ordenador

en: NUMBER
ast: NÚMBERU

en: Number of human opponents
ast: Númberu d'oponentes humanos

en: Game choice: Regular or Colors
ast: Escueye xuegu: Regular o Collores

en: STRING
ast: CADENA

en: Number of computer-only games to play
ast: Númberu de partíes automátiques a xugar

en: Number of trials for each roll for the computer
ast: Númberu d'intentos pa cada tirada que faiga l'ordenador

[ctx: game type]
en: Colors
ast: Colores

en: Roll all!
ast: Tirar too

en: Roll!
ast: ¡Tira!

en: The game is a draw!
ast: ¡El xuegu acabó empatáu!

en: Tali Scores
ast: Puntuaciones Tali

en: Congratulations!
ast: ¡Felicidaes!

en: Your score is the best!
ast: La to puntuación ye la meyor

en: Your score has made the top ten.
ast: Algamaste una puntuación de les diez meyores.

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
ast[0]: %s gana'l xuegu con %d puntu
ast[1]: %s gana'l xuegu con %d puntos

en: Game over!
ast: ¡Fin del xuegu!

en: Computer playing for %s
ast: Ordenador xugando pa %s

en: Select dice to roll or choose a score slot.
ast: Escueyi los daos pa tirar o esbilla una casiya de puntuación.

en: Roll
ast: Tirar

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
ast: Sólo puedes tirar tres vegaes. Esbilla una casiya pa la puntuación.

en: GNOME version (1998):
ast: Versión GNOME (1998):

en: Console version (1992):
ast: Versión Consola (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
ast: Xuegu de colores multinivel IA (2006):

en: Human
ast: Humanu

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Human Players
ast: Xugadores Humanos

en: _Number of players:
ast: _Númberu de xugadores:

en: Computer Opponents
ast: Oponentes Ordenador

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
ast: _Retrasu entre tiraes

en: N_umber of opponents:
ast: Númber_u de rivales:

en: _Difficulty:
ast: _Dificultá:

[ctx: difficulty]
en: Easy
ast: Fácil

[ctx: difficulty]
en: Medium
ast: Medianu

[ctx: difficulty]
en: Hard
ast: Difícil

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
ast: Triba Xuegu

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
ast: Nomes Xugadores

en: 1s [total of 1s]
ast: 1s [total de 1s]

en: 2s [total of 2s]
ast: 2s [total de 2s]

en: 3s [total of 3s]
ast: 3s [total de 3s]

en: 4s [total of 4s]
ast: 4s [total de 4s]

en: 5s [total of 5s]
ast: 5s [total de 5s]

en: 6s [total of 6s]
ast: 6s [total de 6s]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
ast: 3 de la mesma triba [total]

en: 4 of a Kind [total]
ast: 4 de la mesma triba [total]

en: Full House [25]
ast: Casa Enllena[25]

en: Small Straight [30]
ast: Secuencia corta [30]

en: Large Straight [40]
ast: Secuencia llarga [40]

en: 5 of a Kind [50]
ast: 5 de la mesma triba [50]

en: Chance [total]
ast: Suerte [total]

note: End of lower panel
en: Lower Total
ast: Total inferior

en: Grand Total
ast: Gran Total

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
ast: Total superior

en: Bonus if >62
ast: Bonus si >62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
ast: 2 pares del mesmu color [total]

en: Full House [15 + total]
ast: Casa Enllena [15 + total]

en: Full House Same Color [20 + total]
ast: Casa Enllena del mesmu color [20+total]

en: Flush (all same color) [35]
ast: Descartar (toos del mesmu color ) [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
ast: 4 de la mesma triba [25+total]

en: 5 of a Kind [50 + total]
ast: 5 de la mesma triba [50+total]

en: Choose a score slot.
ast: Escueyi una casiya de puntuación

en: 5 of a Kind [total]
ast: 5 de la mesma triba [total]
