gnome-games - en to ca translation catalogue (94 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ca: Comença una partida nova

[ctx: shortcut window]
en: Roll the dice
ca: Tira el dau

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the first die
ca: Canvia el primer dau

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the second die
ca: Canvia el segon dau

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the third die
ca: Canvia el tercer dau

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fourth die
ca: Canvia el quart dau

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fifth die
ca: Canvia el cinquè dau

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
ca: Desfés el moviment

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

en: Roll dice and score points
ca: Tireu els daus i aconseguiu punts

en: A variation on poker with dice and less money, this game is a family classic. Throw the dice three times in a row, holding back the ones you like, in order to make the best possible hand. You can also play a lesser-known variant with colored dice.
ca: Una variant del pòquer amb daus i menys diners, és un joc clàssic de família. Llenceu el dau tres vegades seguides, conservant els que vulgueu, per tal de fer la millor mà possible. També es pot jugar una variant menys coneguda amb daus de colors.

en: Play between one and five opponents at three difficulty levels.
ca: Jugueu entre un i cinc oponents amb tres nivells de dificultat.

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Beat the odds in a poker-style dice game
ca: Jugueu a un joc de daus similar al pòquer

en: Delay between rolls
ca: Retard entre tirades

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer’s dice rolls so the player can follow what it is doing.
ca: Trieu si s'ha d'inserir un retard entre les tirades de l'ordinador per tal que el jugador pugui seguir què està fent.

en: Display the computer’s thoughts
ca: Mostra els pensaments de l'ordinador

en: If set to true, a dump of the AI’s working will be done to standard output.
ca: Si és cert, s'escriurà per la sortida estàndard les dades del treball de la IA.

[ctx: PlayerNames]
en: [ 'Human', 'Alice', 'Bob', 'Carol', 'Dave', 'Eve' ]
ca: [ 'Humà', 'Joan', 'Gil', 'Sílvia', 'Jordi', 'Diana' ]

en: _New Game
ca: Partida _nova

en: _Scores
ca: Puntuacion_s

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Tali
ca: _Quant al Tali

en: Already used! Where do you want to put that?
ca: Ja s'ha fet servir. On ho voleu posar?

en: Score: %d
ca: Puntuació: %d

en: Field used
ca: Camp utilitzat

en: Delay computer moves
ca: Retarda els moviments de l'ordinador

en: Display computer thoughts
ca: Mostra les jugades possibles de l'ordinador

en: Number of computer opponents
ca: Nombre d'adversaris controlats per l'ordinador

en: NUMBER
ca: NOMBRE

en: Number of human opponents
ca: Nombre d'adversaris humans

en: Game choice: Regular or Colors
ca: Opcions de la partida: regular o colors

en: STRING
ca: CADENA

en: Number of computer-only games to play
ca: Nombre de partides amb només ordinador a les quals jugar

en: Number of trials for each roll for the computer
ca: Nombre de proves per a cada tirada per l'ordinador

en: Roll all!
ca: Tira-ho tot!

en: Roll!
ca: Tira!

en: The game is a draw!
ca: El joc ha acabat en taules.

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
ca[0]: %s guanya amb %d punt
ca[1]: %s guanya amb %d punts

en: Game over!
ca: Final de la partida!

en: Computer playing for %s
ca: L'ordinador juga per a %s

en: %s! – You’re up.
ca: %s! – Estigueu atent.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
ca: Seleccioneu el dau per a tirar o seleccioneu una casella de puntuació.

en: Roll
ca: Tira

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
ca: Només podeu tirar tres vegades. Seleccioneu un marcador.

en: GNOME version (1998):
ca: Versió del GNOME (1998):

en: Console version (1992):
ca: Versió per a consola (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
ca: Joc de colors i intel·ligència artificial de diversos nivells (2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
ca: Una variant del pòquer amb daus i menys diners.

en: Undo your most recent move
ca: Desfés el moviment més recent

en: Game Type:
ca: Tipus de joc:

en: Human
ca: Humà

en: Preferences will be updated in the next game.
ca: Les preferències s'actualitzaran en la partida següent.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Human Players
ca: Jugadors humans

en: _Number of players:
ca: _Nombre de jugadors:

en: Computer Opponents
ca: Ordinadors adversaris

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
ca: Retar_d entre tirades

en: N_umber of opponents:
ca: Nombre d'ad_versaris:

en: _Difficulty:
ca: _Dificultat:

[ctx: difficulty]
en: Easy
ca: Fàcil

[ctx: difficulty]
en: Medium
ca: Mitjà

[ctx: difficulty]
en: Hard
ca: Difícil

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
ca: Tipus de joc

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
ca: Noms dels jugadors

en: 1s [total of 1s]
ca: 1s [1s totals]

en: 2s [total of 2s]
ca: 2s [2s totals]

en: 3s [total of 3s]
ca: 3s [3s totals]

en: 4s [total of 4s]
ca: 4s [4s totals]

en: 5s [total of 5s]
ca: 5s [5s totals]

en: 6s [total of 6s]
ca: 6s [6s totals]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
ca: 3 d'iguals [total]

en: 4 of a Kind [total]
ca: 4 d'iguals [total]

en: Full House [25]
ca: Full [25]

en: Small Straight [30]
ca: Escala curta [30]

en: Large Straight [40]
ca: Escala llarga [40]

en: 5 of a Kind [50]
ca: 5 d'iguals [50]

en: Chance [total]
ca: Atzar [total]

note: End of lower panel
en: Lower Total
ca: Total inferior

en: Grand Total
ca: Total absolut

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
ca: Total superior

en: Bonus if >62
ca: Bonificació si >62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
ca: 2 parelles del mateix color [total]

en: Full House [15 + total]
ca: Full [15 + total]

en: Full House Same Color [20 + total]
ca: Full del mateix color [20 + total]

en: Flush (all same color) [35]
ca: Flush (totes del mateix color) [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
ca: 4 d'iguals [25 + total]

en: 5 of a Kind [50 + total]
ca: 5 d'iguals [50 + total]

en: Choose a score slot.
ca: Casella de puntuació.

en: 5 of a Kind [total]
ca: 5 d'iguals [total]
