tali master - en to eu translation catalogue (97 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
eu: Hasi joko berria

[ctx: shortcut window]
en: Roll the dice
eu: Jaurti dadoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the first die
eu: Txandakatu lehen dadoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the second die
eu: Txandakatu bigarren dadoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the third die
eu: Txandakatu hirugarren dadoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fourth die
eu: Txandakatu laugarren dadoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fifth die
eu: Txandakatu bosgarren dadoa

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
eu: Desegin mugimendua

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

en: Roll dice and score points
eu: Tiratu dadoak eta lortu puntuak

en: A variation on poker with dice and less money, this game is a family classic. Throw the dice three times in a row, holding back the ones you like, in order to make the best possible hand. You can also play a lesser-known variant with colored dice.
eu: Pokerraren aldaera bat, dadoekin eta diru gutxiagorekin. Jaurti dadoa hiru aldiz aldiko, nahi dituzunak gorde esku hobeagoa edukitzeko. Hain ezaguna ez den aldaera batera ere joka dezakezu: koloreztatutako dadoekin.

en: Play between one and five opponents at three difficulty levels.
eu: Jokatu aurkari bat edo bosten aurka zailtasuneko hiru mailatan.

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Beat the odds in a poker-style dice game
eu: Jokatu pokerraren antzeko dado-jokoan

en: Delay between rolls
eu: Jaurtialdien arteko atzerapena

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer’s dice rolls so the player can follow what it is doing.
eu: Aukeratu ordenagailuaren dado-jaurtialdien artean atzerapena sartu behar den, zer egiten ari den jarraitu ahal izan dezan jokalariak.

en: Display the computer’s thoughts
eu: Bistaratu ordenagailuaren pentsamenduak

en: If set to true, a dump of the AI’s working will be done to standard output.
eu: Egia ezartzen bada, adimen artifizialaren funtzionamenduaren iraulketa egingo da irteera estandarrean.

[ctx: PlayerNames]
en: [ 'Human', 'Alice', 'Bob', 'Carol', 'Dave', 'Eve' ]
eu: [ 'Gizakia', 'Lorea', 'Asier', 'Nahia', 'Ekain', 'Izaro' ]

[ctx: GameType]
en: 'Regular'
eu: 'Arrunta'

en: _New Game
eu: _Joko berria

en: _Scores
eu: _Puntuazioak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Tali
eu: Tali aplikazioari _buruz

en: Already used! Where do you want to put that?
eu: Erabilita dago! Non ipini nahi duzu?

en: Score: %d
eu: Puntuazioa: %d

en: Field used
eu: Erabilitako eremua

en: Delay computer moves
eu: Atzeratu ordenagailuaren mugimenduak

en: Display computer thoughts
eu: Erakutsi ordenagailuaren asmoak

en: Number of computer opponents
eu: Ordenagailu-aurkarien kopurua

en: NUMBER
eu: ZENBAKIA

en: Number of human opponents
eu: Giza aurkarien kopurua

en: Game choice: Regular or Colors
eu: Joko-aukera: normala edo koloreak

en: STRING
eu: KATEA

en: Number of computer-only games to play
eu: Soilik ordenagailuz jokatzeko jokoen kopurua

en: Number of trials for each roll for the computer
eu: Ordenagailuaren jaurtialdi bakoitzeko saio kopurua

[ctx: game type]
note: Order must match GameType enum order
en: Regular
eu: Arrunta

[ctx: game type]
en: Colors
eu: Koloreak

en: Roll all!
eu: Jaurti denak!!

en: Roll!
eu: Jaurti!

en: The game is a draw!
eu: Berdinketa izan da!

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
eu[0]: %s(e)k irabazi du jokoa puntu %d(r)ekin
eu[1]: %s(e)k irabazi du jokoa %d punturekin

en: Game over!
eu: Jokoa amaitu da!

en: Computer playing for %s
eu: Ordenagailua %s(r)en partez jokatzen

en: %s! – You’re up.
eu: %s!  – Zure txanda.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
eu: Hautatu zein dado jaurti edo aukeratu konbinazio bat.

en: Roll
eu: Jaurti

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
eu: Hiru jaurtialdi baino ez zenituen. Hautatu konbinazio bat.

en: GNOME version (1998):
eu: GNOME bertsioa (1998):

en: Console version (1992):
eu: Kontsolaren bertsioa (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
eu: AA maila anitzetako kolore-jokoa (2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
eu: Pokerraren aldaera bat, dadoekin eta diru gutxiagorekin.

en: Undo your most recent move
eu: Desegin zure azken mugimenduak

en: Game Type:
eu: Joko mota:

en: Human
eu: Gizakia

en: Preferences will be updated in the next game.
eu: Hobespenak hurrengo jokoan eguneratuko dira.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Human Players
eu: Giza jokalariak

en: _Number of players:
eu: _Jokalari kopurua:

en: Computer Opponents
eu: Ordenagailu-aurkariak

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
eu: _Jaurtialdien arteko atzerapena

en: N_umber of opponents:
eu: _Aurkari kopurua:

en: _Difficulty:
eu: _Zailtasuna:

[ctx: difficulty]
en: Easy
eu: Erraza

[ctx: difficulty]
en: Medium
eu: Tartekoa

[ctx: difficulty]
en: Hard
eu: Zaila

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
eu: Joko mota

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
eu: Jokalarien izenak

en: 1s [total of 1s]
eu: 1ak [1ak, guztira]

en: 2s [total of 2s]
eu: 2ak [2ak, guztira]

en: 3s [total of 3s]
eu: 3ak [3ak, guztira]

en: 4s [total of 4s]
eu: 4ak [4ak, guztira]

en: 5s [total of 5s]
eu: 5ak [5ak, guztira]

en: 6s [total of 6s]
eu: 6ak [6ak, guztira]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
eu: Hirukotea [guztira]

en: 4 of a Kind [total]
eu: Pokerra [guztira]

en: Full House [25]
eu: Full [25]

en: Small Straight [30]
eu: Eskailera txikia [30]

en: Large Straight [40]
eu: Eskailera handia [40]

en: 5 of a Kind [50]
eu: Errepokerra [50]

en: Chance [total]
eu: Ausaz [guztira]

note: End of lower panel
en: Lower Total
eu: Behekoen batuketa

en: Grand Total
eu: Total orokorra

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
eu: Goikoen batuketa

en: Bonus if >62
eu: Gainordaina >62 bada

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
eu: Kolore bereko bi bikote [guztira]

en: Full House [15 + total]
eu: Full [15 + totala]

en: Full House Same Color [20 + total]
eu: Kolore bereko full [20 + totala]

en: Flush (all same color) [35]
eu: Eskailera (denak kolore berekoak) [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
eu: Pokerra [25 + totala]

en: 5 of a Kind [50 + total]
eu: Errepokerra [50 + totala]

en: Choose a score slot.
eu: Hautatu konbinazio bat.

en: 5 of a Kind [total]
eu: 5 mota berdinekoak [guztira]
