tali master - en to hu translation catalogue (97 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
hu: Új játék indítása

[ctx: shortcut window]
en: Roll the dice
hu: Dobás a kockával

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the first die
hu: Az első kocka rögzítése

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the second die
hu: A második kocka rögzítése

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the third die
hu: A harmadik kocka rögzítése

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fourth die
hu: A negyedik kocka rögzítése

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fifth die
hu: Az ötödik kocka rögzítése

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
hu: Lépés visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

en: Roll dice and score points
hu: Dobjon a kockával és szerezzen pontokat

en: A variation on poker with dice and less money, this game is a family classic. Throw the dice three times in a row, holding back the ones you like, in order to make the best possible hand. You can also play a lesser-known variant with colored dice.
hu: A póker kockákkal és kevesebb pénzzel játszható változata, igazi családi klasszikus. Dobjon kockával egymás után háromszor, és a legjobb leosztás eléréséhez tartsa vissza, amelyiket kedveli. Játszhat egy kevésbé ismert változatot is színes kockákkal.

en: Play between one and five opponents at three difficulty levels.
hu: Játsszon egy és öt közti számú ellenféllel, három nehézségi szinten.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Beat the odds in a poker-style dice game
hu: Győzze le az esélyeket egy póker stílusú kockajátékban

note: TRANSLATORS: Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Search terms to find this application.
en: yahtzee;
hu: kockapóker;

en: Delay between rolls
hu: Dobások közötti késleltetés

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer’s dice rolls so the player can follow what it is doing.
hu: Válassza ki, hogy legyen-e késleltetés a számítógép kockadobásai előtt (így a játékos követheti, mi történik).

en: Display the computer’s thoughts
hu: A számítógép gondolatainak megjelenítése

en: If set to true, a dump of the AI’s working will be done to standard output.
hu: Ha igaz értékre van állítva, a mesterséges intelligencia működése kiírásra kerül a szabványos kimenetre.

[ctx: PlayerNames]
en: [ 'Human', 'Alice', 'Bob', 'Carol', 'Dave', 'Eve' ]
hu: [ 'Ember', 'Aladár', 'Béla', 'Cecil', 'Dezső', 'Elemér' ]

en: _New Game
hu: Ú_j játék

en: _Scores
hu: _Pontszámok

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Tali
hu: A Tali _névjegye

en: Already used! Where do you want to put that?
hu: Már fel van használva. Hova szeretné tenni?

en: Score: %d
hu: Pontszám: %d

en: Field used
hu: Használt mező

en: Delay computer moves
hu: A számítógép lépéseinek késleltetése

en: Display computer thoughts
hu: A számítógép gondolatainak megjelenítése

en: Number of computer opponents
hu: Számítógépes ellenfelek száma

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: Number of human opponents
hu: Élő ellenfelek száma

en: Game choice: Regular or Colors
hu: Játék választása: Regular (Normál) vagy Colors (színes)

en: STRING
hu: KARAKTERLÁNC

en: Number of computer-only games to play
hu: A lejátszandó, csak számítógépes játékok száma

en: Number of trials for each roll for the computer
hu: A számítógép próbálkozásainak száma minden dobáshoz

[ctx: game type]
note: Order must match GameType enum order
en: Regular
hu: Normál

[ctx: game type]
en: Colors
hu: Színes

en: Roll all!
hu: Dobás minddel!

en: Roll!
hu:  Dobás!

en: The game is a draw!
hu: Az eredmény döntetlen!

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
hu[0]: %s nyerte a játékot %d ponttal
hu[1]: %s nyerte a játékot %d ponttal

en: Game over!
hu: Vége a játéknak!

en: Computer playing for %s
hu: A számítógép %s helyett játszik

en: %s! – You’re up.
hu: %s! – Ön jön!

en: Select dice to roll or choose a score slot.
hu: Válasszon kockát a dobáshoz, vagy válasszon egy pontszámmezőt.

en: Roll
hu: Dobás

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
hu: Csak három dobása van! Válasszon pontszámmezőt.

en: GNOME version (1998):
hu: GNOME verzió (1998):

en: Console version (1992):
hu: Konzol verzió (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
hu: Színes játék és többszintű mesterséges intelligencia (2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
hu: Egy pókerváltozat dobókockával és kevesebb pénzzel.

en: Undo your most recent move
hu: A legutóbbi lépés visszavonása

en: Game Type:
hu: Játéktípus:

en: Human
hu: Ember

en: Preferences will be updated in the next game.
hu: A beállítások a következő játékban lépnek életbe.

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Human Players
hu: Élő játékosok

en: _Number of players:
hu: _Játékosok száma:

en: Computer Opponents
hu: Számítógépes ellenfelek

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
hu: _Dobások közötti késleltetés

en: N_umber of opponents:
hu: _Ellenfelek száma:

en: _Difficulty:
hu: _Nehézség:

[ctx: difficulty]
en: Easy
hu: Könnyű

[ctx: difficulty]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: difficulty]
en: Hard
hu: Nehéz

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
hu: Játéktípus

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
hu: Játékosok neve

en: 1s [total of 1s]
hu: Egyesek [összes egyes]

en: 2s [total of 2s]
hu: Kettesek [összes kettes]

en: 3s [total of 3s]
hu: Hármasok [összes hármas]

en: 4s [total of 4s]
hu: Négyesek [összes négyes]

en: 5s [total of 5s]
hu: Ötösök [összes ötös]

en: 6s [total of 6s]
hu: Hatosok [összes hatos]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
hu: Három egyforma [összes]

en: 4 of a Kind [total]
hu: Négy egyforma [összes]

en: Full House [25]
hu: Full house [25]

en: Small Straight [30]
hu: Kis sor [30]

en: Large Straight [40]
hu: Nagy sor [40]

en: 5 of a Kind [50]
hu: Öt egyforma [ötven]

en: Chance [total]
hu: Esély [összes]

note: End of lower panel
en: Lower Total
hu: Alsó összeg

en: Grand Total
hu: Összeg

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
hu: Felső összeg

en: Bonus if >62
hu: Bónusz, ha nagyobb, mint 62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
hu: 2 pár azonos szín [összes]

en: Full House [15 + total]
hu: Full house [15 + összes]

en: Full House Same Color [20 + total]
hu: Azonos színű full house [20 + összes]

en: Flush (all same color) [35]
hu: Flush (mind azonos szín) [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
hu: Négy egyforma [25 + összes]

en: 5 of a Kind [50 + total]
hu: Öt egyforma [50 + összes]

en: Choose a score slot.
hu: Válasszon egy pontszámmezőt.

en: 5 of a Kind [total]
hu: Öt egyforma [összes]
