gnome-games - en to sk translation catalogue (96 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
sk: Spustenie novej hry

[ctx: shortcut window]
en: Roll the dice
sk: Hod kockou

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the first die
sk: Prepnutie prvej kocky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the second die
sk: Prepnutie druhej kocky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the third die
sk: Prepnutie tretej kocky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fourth die
sk: Prepnutie štvrtej kocky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fifth die
sk: Prepnutie piatej kocky

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
sk: Vrátenie ťahu

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sk: Zobrazenie klávesových skratiek

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

en: Roll dice and score points
sk: Hádžte kockami a zbierajte body

en: A variation on poker with dice and less money, this game is a family classic. Throw the dice three times in a row, holding back the ones you like, in order to make the best possible hand. You can also play a lesser-known variant with colored dice.
sk: Druh pokru, ktorý sa hrá s kockami a bez peňazí. Ide o klasickú rodinnú hru. Hoďte kockou trikrát za sebou a vyberte si pokus s najlepšou hodnotou na ruke. Tiež si môžete zahrať menej známu variantu s farebnou kockou.

en: Play between one and five opponents at three difficulty levels.
sk: Hrajte proti jednému alebo až piatim protivníkom s troma úrovňami náročnosti.

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Beat the odds in a poker-style dice game
sk: Pokúšajte šťastie v pokrovej hre s kockami

en: Delay between rolls
sk: Pauza medzi hodmi

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer’s dice rolls so the player can follow what it is doing.
sk: Zvoľte si, či sa má alebo nemá vložiť prestávka medzi hody počítača, aby hráč mohol sledovať, čo počítač robí.

en: Display the computer’s thoughts
sk: Zobraziť myšlienky počítača

en: If set to true, a dump of the AI’s working will be done to standard output.
sk: Ak je nastavené na true, práca UI hráčov bude vypísaná na štandardný výstup.

[ctx: PlayerNames]
en: [ 'Human', 'Alice', 'Bob', 'Carol', 'Dave', 'Eve' ]
sk: [ 'Hráč', 'Alica', 'Juraj', 'Monika', 'Karol', 'Eva' ]

[ctx: GameType]
en: 'Regular'
sk: 'Regulárna'

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: _Scores
sk: _Skóre

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Tali
sk: _O aplikácii Tali

en: Already used! Where do you want to put that?
sk: Už použité! Kam to chcete uložiť?

en: Score: %d
sk: Skóre: %d

en: Field used
sk: Použité pole

en: Delay computer moves
sk: Prestávka pri ťahoch počítača

en: Display computer thoughts
sk: Zobraziť myšlienky počítača

en: Number of computer opponents
sk: Počet počítačových protivníkov

en: NUMBER
sk: POČET

en: Number of human opponents
sk: Počet ľudských protivníkov

en: Game choice: Regular or Colors
sk: Výber hry: Regulárna alebo s farbami

en: STRING
sk: REŤAZEC

en: Number of computer-only games to play
sk: Počet hier, ktoré majú hrať len počítače

en: Number of trials for each roll for the computer
sk: Počet pokusov pre každý hod počítača

[ctx: game type]
note: Order must match GameType enum order
en: Regular
sk: Regulárna

[ctx: game type]
en: Colors
sk: Farby

en: Roll all!
sk: Hodiť so všetkými!

en: Roll!
sk: Hodiť!

en: The game is a draw!
sk: Hra skončila remízou!

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
sk[0]: Hráč %s vyhral hru s %d bodmi
sk[1]: Hráč %s vyhral hru s %d bodom
sk[2]: Hráč %s vyhral hru s %d bodmi

en: Game over!
sk: Koniec hry!

en: Computer playing for %s
sk: Počítač hrá za hráča %s

en: %s! – You’re up.
sk: %s! – Ste na rade.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
sk: Vyberte kocky, ktoré chcete znovu hodiť, stlačte Hodiť!, alebo vyberte riadok, kam sa zapíšu body.

en: Roll
sk: Hod

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
sk: Môžete hádzať iba trikrát. Vyberte si riadok, kam sa zapíšu body.

en: GNOME version (1998):
sk: GNOME verzia (1998):

en: Console version (1992):
sk: Konzolová verzia (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
sk: Hra s použitím farieb a viacúrovňovej UI (2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
sk: Druh pokru, ktorý sa hrá s kockami a bez peňazí.

en: Undo your most recent move
sk: Vrátiť posledný ťah

en: Game Type:
sk: Typ hry:

en: Human
sk: Človek

en: Preferences will be updated in the next game.
sk: Nastavenia budú aktualizované v ďalšej hre.

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Human Players
sk: Ľudskí hráči

en: _Number of players:
sk: Počet _hráčov:

en: Computer Opponents
sk: Počítačoví protivníci

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
sk: _Pauza medzi hodmi

en: N_umber of opponents:
sk: Počet p_rotivníkov:

en: _Difficulty:
sk: _Obtiažnosť:

[ctx: difficulty]
en: Easy
sk: Ľahká

[ctx: difficulty]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: difficulty]
en: Hard
sk: Ťažká

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
sk: Typ hry

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
sk: Mená hráčov

en: 1s [total of 1s]
sk: Jednotky [súčet jednotiek]

en: 2s [total of 2s]
sk: Dvojky [súčet dvojok]

en: 3s [total of 3s]
sk: Trojky [súčet trojok]

en: 4s [total of 4s]
sk: Štvorky [súčet štvoriek]

en: 5s [total of 5s]
sk: Päťky [súčet pätiek]

en: 6s [total of 6s]
sk: Šestky [súčet šestiek]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
sk: Trojica [súčet]

en: 4 of a Kind [total]
sk: Štvorica [súčet]

en: Small Straight [30]
sk: Malá postupka [30]

en: Large Straight [40]
sk: Veľká postupka [40]

en: 5 of a Kind [50]
sk: Pätica [súčet]

en: Chance [total]
sk: Šanca [súčet]

note: End of lower panel
en: Lower Total
sk: Dolný súčet

en: Grand Total
sk: Celkový súčet

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
sk: Horný súčet

en: Bonus if >62
sk: Bonus ak >62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
sk: Dva páry rovnakej farby [súčet]

en: Full House [15 + total]
sk: Full House [15 + súčet]

en: Full House Same Color [20 + total]
sk: Full House v jednej farbe [20 + súčet]

en: Flush (all same color) [35]
sk: Flush (rovnaké farby) [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
sk: Štvorica [25 + súčet]

en: 5 of a Kind [50 + total]
sk: Pätica [50 + súčet]

en: Choose a score slot.
sk: Vyberte, kam sa majú zapísať body.

en: 5 of a Kind [total]
sk: Pätica [súčet]
