gnome-games - en to ug translation catalogue (123 entries)

en: Delay between rolls
ug: ئاستا چۆرگىلەت

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
ug: ئۇرۇق چۆرگىلىگەندە ئارىسىغا كېچىكتۈرۈش ۋاقتى قوشامدۇ يوق تاللاڭ. بۇنداق بولغاندا ئوينىغۇچى ئۇنىغا ئەگىشەلەيدۇ.

en: Display the computer's thoughts
ug: كومپيۇتېرنىڭ خىياللىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
ug: ئەگەر true قىلىپ بەلگىلەنسە، AI نىڭ ئىشى ئۆلچەملىك چىقىرىش ئۈسكۈنىسىدە كۆرسىتىلىدۇ.

en: Beat the odds in a poker-style dice game
ug: بارلىق تۈرلەرنىڭ مەڭگۈ ئۆچۈرۈلىدىغانلىقىنى بىلىمەن.

en: Already used! Where do you want to put that?
ug: ئاللىقاچان ئىشلىتىلگەن! قەيەرگە قويغۇڭىز بار؟

en: Score: %d
ug: ئېرىشكەن نومۇر: %d

en: Field used
ug: ئىشلەتكەن مەيدان

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score time (e.g. 1 minute)
en: Time
ug: ۋاقىت

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score value (e.g. 30 moves)
en: Score
ug: ئېرىشكەن نومۇر

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the name of the player who recorded the score
en: Name
ug: ئاتى

note: Score dialog column header for the date the score was recorded
en: Date
ug: چېسلا

en: View help for this game
ug: مەزكۇر ئويۇننىڭ ياردىمىنى كۆرۈش

en: End the current game
ug: نۆۋەتتىكى ئويۇننى ئاخىرلاشتۇر

en: Toggle fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: Get a hint for your next move
ug: كېيىنكى يۆتكىشىڭىزنىڭ ئەسكەرتىشىگە ئېرىشىڭ

en: Leave fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن ئايرىلىش

en: Start a new multiplayer network game
ug: كۆپ ئوينىغۇچى ئوينايدىغان تور ئويۇنىنى باشلايدۇ

en: End the current network game and return to network server
ug: ھازىرقى تور ئويۇنىنى ئاخىرلاشتۇرۇپ تور مۇلازىمېتىرىغا قايتىدۇ

en: Start a new game
ug: يېڭى ئويۇندىن بىرنى باشلا

en: Pause the game
ug: بۇ ئويۇننى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ

en: Show a list of players in the network game
ug: تور ئويۇنىدىكى ئوينىغۇچىلارنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Redo the undone move
ug: يېنىۋالغان يۆتكەشنى تەكرارلا

en: Restart the game
ug: بۇ ئويۇننى قايتا قوزغات

en: Resume the paused game
ug: ۋاقىتلىق توختىغان ئويۇننى باشلا

en: View the scores
ug: شەرەپ سەھنىسىنى كۆرسەت

en: Undo the last move
ug: ئاخىرقى يۆتكەشتىن يېنىۋال

en: About this game
ug: بۇ ئويۇن ھەققىدە

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Configure the game
ug: ئويۇننى سەپلەيدۇ

en: Quit this game
ug: بۇ ئويۇننى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Hint
ug: يىپ ئۇچى(_H)

note: Translators: This "_New" is for the menu item 'Game->New', implies "New Game"
en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

note: Translators: This "_New Game" is for the game-over dialogue
en: _New Game
ug: يېڭى ئويۇن(_N)

en: _Redo Move
ug: يۆتكەشنى تەكرارلا(_R)

note: Translators: this is the "Reset" scores button in a scores dialogue
en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

note: Translators: "_Restart" is the menu item 'Game->Restart', implies "Restart Game"
en: _Restart
ug: قايتا قوزغات(_R)

en: _Undo Move
ug: يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Deal
ug: شىيلا(_D)

en: _Leave Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن ئايرىل(_L)

en: Network _Game
ug: تور ئويۇنى(_G)

en: L_eave Game
ug: ئويۇندىن ئايرىل(_E)

en: Player _List
ug: ئويغۇچىلار تىزىمى(_L)

en: _Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(_P)

en: Res_ume
ug: قايتا باشلا(_U)

en: _Scores
ug: ئېرىشكەن نومۇرلار

en: _End Game
ug: ئويۇننى ئاخىرلاشتۇر(_E)

note: %s is replaced with the name of the game in gnome-games.
en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
ug: %s ھەقسىز دېتالدۇر؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ %d نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: %s تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە مۇئەييەن ئىشلىتىشتە سىز ئارزۇ قىلغان نەتىجىگە ئېرىشىشتە كاپالەتكە ئىگە ئەمەس. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with %s; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ug: سىز «%s» بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، ئادرېس: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ug: سىز خالىغان يۇمشاق دېتال ئارقىلىق بىر نۇسخا GNU ئۇنىۋېرسال ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆپەيتىلگەن نۇسخىسىغا ئېرىشەلەيسىز. ئەگەر بولمىسا <http://www.gnu.org/licenses/> نى زىيارەت قىلىڭ.

en: Delay computer moves
ug: كومپيۇتېرنىڭ مېڭىشىنى كېچىكتۈر

en: Display computer thoughts
ug: كومپيۇتېرنىڭ خىياللىرىنى كۆرسەت

en: Number of computer opponents
ug: كومپيۇتېر رەقىبلىرىنىڭ سانى

en: Number of human opponents
ug: ئادەم رەقىبلىرىنىڭ سانى

en: Game choice: Regular or Colors
ug: ئويۇن تاللاش: ئۆلچەملىك ياكى رەڭلىك

en: Number of computer-only games to play
ug: كومپيۇتېرلا ئوينايدىغان ئويۇننىڭ سانى

en: Number of trials for each roll for the computer
ug: كومپيۇتېر سىنايدىغان سىناقنىڭ سانى

[ctx: game type]
en: Regular
ug: ئۆلچەملىك

[ctx: game type]
en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Roll all!
ug: ھەممىنى ئات!

en: Roll!
ug: ئات!

en: The game is a draw!
ug: ئويۇن تەڭ بولدى!

en: Tali Scores
ug: Tali دا ئېرىشكەن نومۇرلىرى

en: Congratulations!
ug: مۇبارەك بولسۇن!

en: Your score is the best!
ug: سىزنىڭ نومۇرىڭىز ئەڭ ياخشى!

en: Your score has made the top ten.
ug: سىزنىڭ نومۇرىڭىز ئالدىنقى 10 نىڭ ئىچىگە كىردى.

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
ug[0]: %s ئويۇندا %d ئېلىپ ئۇتتى

en: Game over!
ug: ئويۇن تامام!

en: Computer playing for %s
ug: كومپيۇتېر %s ئۈچۈن ئويناۋاتىدۇ

en: %s! -- You're up.
ug: %s! -- سىزنىڭ نۆۋىتىڭىز.

en: Roll
ug: ئات

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
ug: پەقەت ئۇچ قېتىملا قىلالايسىز. نومۇر ئوقۇرىنى تاللاڭ.

en: GNOME version (1998):
ug: گىنوم نەشرى  (1998):

en: Console version (1992):
ug: تىزگىن كۆزنەك نەشرى(1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
ug: رەڭ ئويۇنى ۋە كۆپ دەرىجىلىك AI(2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
    
    Tali is a part of GNOME Games.
ug: Tali بولسا گىنوم ئويۇنلىرىنىڭ بىر قىسمى

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: Human
ug: ئىنسان

en: Current game will complete with original number of players.
ug: نۆۋەتتىكى ئويۇن ئەسلىدە بېكىتىلگەن ئوينىغۇچىلارنىڭ سانىنى ئىشلىتىپ ئوينىلىدۇ.

en: Tali Preferences
ug: Tali مايىللىقى

en: Human Players
ug: ئادەم ماھىرلار

en: _Number of players:
ug: ئوينايدىغانلارنىڭ سانى(_N):

en: Computer Opponents
ug: كومپيۇتېر رەقىبلىرى

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
ug: ئاستا چۆرگىلەت(_D)

en: N_umber of opponents:
ug: رەقىبلەر سانى(_U):

en: _Difficulty:
ug: قىيىنلىقى(_D):

[ctx: difficulty]
en: Easy
ug: دەسلەپكى

[ctx: difficulty]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

[ctx: difficulty]
en: Hard
ug: تەس

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
ug: ئويۇن تىپى

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
ug: ئوينىغۇچىنىڭ ئاتى

en: 1s [total of 1s]
ug: بىرىنچى [1-قېتىملىقنىڭ جەمئىيسى]

en: 2s [total of 2s]
ug: ئىككىنچى [2-قېتىملىقنىڭ جەمئىيسى]

en: 3s [total of 3s]
ug: ئۈچىنچى [3-قېتىملىقنىڭ جەمئىيسى]

en: 4s [total of 4s]
ug: تۆتىنچى [4-قېتىملىقنىڭ جەمئىيسى]

en: 5s [total of 5s]
ug: بەشىنچى [5-قېتىملىقنىڭ جەمئىيسى]

en: 6s [total of 6s]
ug: ئالتىنچى [6-قېتىملىقنىڭ جەمئىيسى]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
ug: ئوخشاشتىن ئۇچى[جەمئىي]

en: 4 of a Kind [total]
ug: ئوخشاشتىن تۆتى[جەمئىي]

en: Full House [25]
ug: تولۇق ئۆي[25]

en: Small Straight [30]
ug: كىچىك تۈز[30]

en: Large Straight [40]
ug: چوڭ تۈز[40]

en: 5 of a Kind [50]
ug: ئوخشاشتىن بەشى[50]

en: Chance [total]
ug: پۇرسەت [جەمئىي]

note: End of lower panel
en: Lower Total
ug: ئاستىنىڭ جەمئىيسى

en: Grand Total
ug: ئومۇمىي نەتىجە

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
ug: ئۇستىنىڭ جەمئىيسى

en: Bonus if >62
ug: ئەگەر >62 بولسا مۇكاپات

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
ug: ئىككى جۈپ ئوخشاش رەڭ[جەمئىي]

en: Full House [15 + total]
ug: تولۇق ئۆيدىكى ئوخشاش رەڭ [15+جەمئىي]

en: Full House Same Color [20 + total]
ug: تولۇق ئۆيدىكى ئوخشاش رەڭ [20+جەمئىي]

en: Flush (all same color) [35]
ug: Flush (ھەممىسى ئوخشاش رەڭ) [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
ug: ئوخشاشتىن تۆتى[25+جەمئىي]

en: 5 of a Kind [50 + total]
ug: ئوخشاشتىن بەشى[50+جەمئىي]

en: 5 of a Kind [total]
ug: ئوخشاشتىن بەشى[جەمئىي]
