gnome-games - en to xh translation catalogue (46 entries)

en: Tali
xh: i-Tali

en: _New Game
xh: _Umdlalo Omtsha

en: _Scores
xh: I_zikora

en: _Help
xh: _Uncedo

en: Delay between rolls
xh: Libazisa phakathi kweeroli

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
xh: Khetha ukuba ufake ulibaziseko na phakathi kweeroli zamadayisi ekhompyutha ukuze umdlali ayilandele into ayenzayo okanye hayi.

en: Display the computer's thoughts
xh: Libazisa iingcinga zekhompyutha

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
xh: Ukuba imiselwe ku-yinyani, indawo yokulahlela yomsebenzi we-Al iya kwenzelwa kwisiphumo esiqhelekileyo.

en: Already used! Where do you want to put that?
xh: Sele isetyenzisiwe! Ufuna ukuyifaka phi?

en: Score: %d
xh: Iskora: %d

en: New Game
xh: Umdlalo Omtsha

en: Delay computer moves
xh: Libazisa iintshukumo zekhompyutha

en: Display computer thoughts
xh: Bonisa iingcinga zekhompyutha

en: Number of computer opponents
xh: Inani labachasi bekhompyutha

en: NUMBER
xh: INANI

en: Number of human opponents
xh: Inani labachasi abangabantu

en: Roll!
xh: Rola!

en: The game is a draw!
xh: Umdlalo udlalwe ngokulinganayo!

en: Congratulations!
xh: Halala!

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
xh[0]: %s uyawuphumelela umdlalo ngepoyinti e-%d
xh[1]: %s uyawuphumelela umdlalo ngeepoyinti e-%d

en: Game over!
xh: Umdlalo uphelile!

en: Computer playing for %s
xh: Ikhompyutha idlalela u-%s

en: Roll
xh: Iroli

en: GNOME version (1998):
xh: Uhlobo lwe-GNOME (1998):

en: Human
xh: Ibumntu

en: Preferences
xh: Izinto ezikhethekayo

en: Human Players
xh: Abadlali Abangabantu

en: Computer Opponents
xh: Abachasi Bekhompyutha

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
xh: Uhlobo Lomdlalo

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
xh: Amagama Abadlali

en: 1s [total of 1s]
xh: 1s [amanqaku ewonke wezi-1]

en: 2s [total of 2s]
xh: 2s [amanqaku ewonke wezi-2]

en: 3s [total of 3s]
xh: 3s [amanqaku ewonke wezi-3]

en: 4s [total of 4s]
xh: 4s [amanqaku ewonke wezi-4]

en: 5s [total of 5s]
xh: 5s [amanqaku ewonke wezi-5]

en: 6s [total of 6s]
xh: 6s [amanqaku ewonke wezi-6]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
xh: Ezi-3 Zodidi [amanqaku ewonke]

en: 4 of a Kind [total]
xh: Ezi-4 Zodidi [amanqaku ewonke]

en: Full House [25]
xh: Indlu Izele [25]

en: Small Straight [30]
xh: Ethe Ngqo Encinci [30]

en: Large Straight [40]
xh: Ethe Ngqo Enkulu [40]

en: Chance [total]
xh: Ithuba [amanqaku ewonke]

note: End of lower panel
en: Lower Total
xh: Amanqaku Asezantsi

en: Grand Total
xh: Amanqaku Agqibeleleyo Ewonke

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
xh: Amanqaku aphezulu

en: Bonus if >62
xh: Ibhonasi ukuba >62
