tali master - en to ab translation catalogue (99 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ab: Ахәмарра ҿыц алагара

[ctx: shortcut window]
en: Roll the dice
ab: Акамаҭелқәа рыршәра

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the first die
ab: Раԥхьатәи акамаҭел алхра

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the second die
ab: Аҩбатәи акамаҭел алхра

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the third die
ab: Ахԥатәи акамаҭел алхра

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fourth die
ab: Аԥшьбатәи акамаҭел алхра

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fifth die
ab: Ахәбатәи акамаҭел алхра

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
ab: Аныҟәара аԥыхра

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ab: Аилыркаа арбара

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ab: Арыдқәа реилаҵа арбара

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ab: Ахырқәшара

en: Tali
ab: Тали

en: Roll dice and score points
ab: Акамаҭелқәа шәыршәла акәаталақәа еизыжәгала

en: A variation on poker with dice and less money, this game is a family classic. Throw the dice three times in a row, holding back the ones you like, in order to make the best possible hand. You can also play a lesser-known variant with colored dice.
ab: Апокер ахәмарра акамаҭелқәа рыла.Акамаҭелқәа шәыршәоит хынтә еишьҭаргыланы? аршәра аамышьҭахь иманшәалоу ааԥхьаӡацқәа хазы ишьҭаҵауа.Шәара ишәылшоит еиҳа имаҷны идыр,аԥштәы змоу ахкы шәыхәмарыр.

en: Play between one and five opponents at three difficulty levels.
ab: Шәыхәмарла (акы инаркны хәба рҟынӡа)х-ҩаӡарак змоу ауадаҩраҟны.

en: The GNOME Project
ab: Апроект  GNOME

en: Beat the odds in a poker-style dice game
ab: Шәрылыхәмар апокер астиль змоу акамаҭелқәа

note: TRANSLATORS: Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Search terms to find this application.
en: yahtzee;
ab: иацзы;

en: Delay between rolls
ab: Аршәрақәа рабжьара ааҭгыларақәа

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer’s dice rolls so the player can follow what it is doing.
ab: Иалышәха, хәмарҩы иҟалаз ибаразы акомпиутер акамаҭелқәа анаршәо  ааҭгылара  бжьаргылара аҭаху аҭахыму .

en: Display the computer’s thoughts
ab: Акомпиутер  азхәыцрақәа рырбара

en: If set to true, a dump of the AI’s working will be done to standard output.
ab: Иалхзар ,   иԥсабаратәым аинтеллект аусура алҵшәа  истандарту алкаа ахь иалгахоит.

[ctx: PlayerNames]
en: [ 'Human', 'Alice', 'Bob', 'Carol', 'Dave', 'Eve' ]
ab: ['Ауаҩԥсы' ,  'Алиас', 'Инал', 'Саид', 'Наала', 'Милана' ]

[ctx: GameType]
en: 'Regular'
ab: 'Иаабац'

en: _New Game
ab: _Ахәмарра ҿыц

en: _Scores
ab: _Алҵшәақәа

en: _Preferences
ab: _Ахышәарақәа

en: _Keyboard Shortcuts
ab: _Арыдқәа реилаҵа

en: _Help
ab: _Аилыркаа

en: _About Tali
ab: _Аԥшьы иазкны

en: Already used! Where do you want to put that?
ab: Аҭыԥ куп! Ири абашьҭаҵатәу?

en: Score: %d
ab: Аихшьала:%d

en: Field used
ab: Ахархәара змоу адәы

en: Delay computer moves
ab: Акомпиутер аныҟәарақәа раанкылара

en: Display computer thoughts
ab: Акомпиутер  ахәыцрақәа рырбара

en: Number of computer opponents
ab: Аиндаҭлаҩцәа рхыԥхьаӡара

en: NUMBER
ab: Ахыԥхьаӡара

en: Number of human opponents
ab: Аиндаҭлаҩцәа -ауаа рхыԥхьаӡара

en: Game choice: Regular or Colors
ab: Ахәмарра алхра: иаабац мамзар аԥштәы змоу

en: STRING
ab: Ацәаҳәа

en: Number of computer-only games to play
ab: Акомпиутерқәа рымацара рзы ахәмаррақәа рхыԥхьаӡара

en: Number of trials for each roll for the computer
ab: Акомпиутер иҟанаҵо аршәрақәа рзы аҽазышәарақәа рхыԥхьаӡара

[ctx: game type]
note: Order must match GameType enum order
en: Regular
ab: Иаабац

[ctx: game type]
en: Colors
ab: Аԥштәы змоу

en: Roll all!
ab: Зегьы рыршәра!

en: Roll!
ab: Аршәра!

en: The game is a draw!
ab: Ахәмарра еиҭахарала ихырқәшоуп !

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
ab[0]: %s ахәмарраҟны даиааит %d  кәаталак  ала
ab[1]: %s ахәмарраҟны даиааит %d  кәаталак  рыла

en: Game over!
ab: Ахәмарра хырқәшоуп!

en: Computer playing for %s
ab: Акомпиутер хәмароит %s изы

en: %s! – You’re up.
ab: %s! -шәаамҭа ааит.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
ab: Иалшәх акамаҭелқәа аршәразы мамзар иалшәха аԥхьаӡара аԥыркы.

en: Roll
ab: Аршәра

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
ab: Хынтә заҵәык ауп ишәыршәыр иҟало.Иалышәх аԥыркы.

en: GNOME version (1998):
ab: GNOME аверсиа (1998)

en: Console version (1992):
ab: Атексттә версиа (1992)

en: Colors game and multi-level AI (2006):
ab: Аԥштәы змоу ахәмарра арежим  аҩаӡарарацәала еиҿартәоу ИИ(2006)

en: A variation on poker with dice and less money.
ab: Покер ахәмарра ахкқәа руак, акамаҭелқәеи аԥарақәеи рыла.

en: Undo your most recent move
ab: Аҵыхәтәантәи ахәмарра аԥыхра

en: Game Type:
ab: _Ахәмарҩцәа рхыԥхьаӡара:

en: Human
ab: Ауаҩы

en: Preferences will be updated in the next game.
ab: Ахышәарақәа ахархәара роуоит анаҩстәи ахәмарра аҟны.

en: Preferences
ab: Ахышәарақәа

en: Human Players
ab: Ахәмарҩцәа -ауаа

en: _Number of players:
ab: _Ахәмарҩцәа рхыԥхьаӡара:

en: Computer Opponents
ab: Акомпиутертә еиндаҭлаҩцәа

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
ab: _Аршәрақәа рыбжьара аанкылара

en: N_umber of opponents:
ab: Аиндаҭлаҩцәа _рхыԥхьаӡара.

en: _Difficulty:
ab: _Иуадаҩра:

[ctx: difficulty]
en: Easy
ab: Имариоу

[ctx: difficulty]
en: Medium
ab: Абжьаратәи

[ctx: difficulty]
en: Hard
ab: Иуадаҩу

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
ab: Ахәмарра ахкы

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
ab: Ахәмарҩцәа рыхьӡқәа

en: 1s [total of 1s]
ab: 1 [акака реицҵа]

en: 2s [total of 2s]
ab: [ҩба реицҵа реицҵа]

en: 3s [total of 3s]
ab: 3[хԥа реицҵа]

en: 4s [total of 4s]
ab: 4[ԥшьба реицҵа]

en: 5s [total of 5s]
ab: 5[хәба реицҵа]

en: 6s [total of 6s]
ab: 6[фба реицҵа]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
ab: 3 еиԥшу [аицҵа]

en: 4 of a Kind [total]
ab: 4 еиԥшу [аицҵа]

en: Full House [25]
ab: Фулл хаус

en: Small Straight [30]
ab: Идуум стрит

en: Large Straight [40]
ab: Ихадоу стрит

en: 5 of a Kind [50]
ab: 5 еиԥшу

en: Chance [total]
ab: Амариа [аицҵа]

note: End of lower panel
en: Lower Total
ab: Аицҵа маҷ

en: Grand Total
ab: Ихадоу аицҵа

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
ab: Хыхьтәи аицҵа

en: Bonus if >62
ab: Абонус, >62 акәзар

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
ab: 2 еихацалак ԥштәык змоу[аицҵа]

en: Full House [15 + total]
ab: Фулл -хаус [15+ аицҵа]

en: Full House Same Color [20 + total]
ab: Фулл -хаус ԥштәык змоу [20+ аицҵа]

en: Flush (all same color) [35]
ab: Флеш (зегьы ԥштәык рымоуп)[35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
ab: 4 еиԥшу  [25+ аицҵа]

en: 5 of a Kind [50 + total]
ab: 5 еиԥшу [50+ аицҵа]

en: Choose a score slot.
ab: Аԥыркы аԥхьаӡара алышәх.

en: 5 of a Kind [total]
ab: 5 еиԥшу Фулл [аицҵа]
