tali master - en to bg translation catalogue (99 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
bg: Започване на нова игра

[ctx: shortcut window]
en: Roll the dice
bg: Хвърляне на заровете

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the first die
bg: Запазване на първия зар?

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the second die
bg: Запазване на втория зар?

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the third die
bg: Запазване на третия зар?

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fourth die
bg: Запазване на четвъртия зар?

[ctx: shortcut window]
en: Toggle the fifth die
bg: Запазване на петия зар?

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
bg: Отмяна на хода

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
bg: Извеждане на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
bg: Показване на клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Tali
bg: Генерал

en: Roll dice and score points
bg: Хвърлете заровете и отбелязвайте точки

en: A variation on poker with dice and less money, this game is a family classic. Throw the dice three times in a row, holding back the ones you like, in order to make the best possible hand. You can also play a lesser-known variant with colored dice.
bg: Игра за цялото семейство — играе се без пари, а прилича на покер. Хвърлете заровете последователно, до три пъти, като задържите или не колкото решите от тях. Целта е да направите най-добрата комбинация. Може да играете и вариант с цветни зарове.

en: Play between one and five opponents at three difficulty levels.
bg: Игра с един до пет опоненти от три различни трудности.

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Beat the odds in a poker-style dice game
bg: Победѝ шанса в игра със зарове подобна на покер

note: TRANSLATORS: Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Search terms to find this application.
en: yahtzee;
bg: зар;зарчета;зарове;генерал;покер;тали;яци;tali;yahtzee;

en: Delay between rolls
bg: Забавяне между хвърлянията

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer’s dice rolls so the player can follow what it is doing.
bg: Да се вмъква ли забавяне между хвърлянията на компютъра, за да се вижда какво прави той.

en: Display the computer’s thoughts
bg: Показване на мислите на компютъра

en: If set to true, a dump of the AI’s working will be done to standard output.
bg: Когато е включено, всички мисли на компютъра ще бъдат извеждани на стандартния изход.

[ctx: PlayerNames]
en: [ 'Human', 'Alice', 'Bob', 'Carol', 'Dave', 'Eve' ]
bg: [ 'Човек', 'Иван', 'Петър', 'Георги', 'Елена', 'Росица' ]

[ctx: GameType]
en: 'Regular'
bg: 'Обикновена'

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: _Scores
bg: _Резултати

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About Tali
bg: _Относно

en: Already used! Where do you want to put that?
bg: Използвана комбинация! Коя друга ще ползвате?

en: Score: %d
bg: Резултат: %d

en: Field used
bg: Използвана комбинация

en: Delay computer moves
bg: Забавяне на ходовете на компютъра

en: Display computer thoughts
bg: Показване на мислите на компютъра

en: Number of computer opponents
bg: Брой компютърни противници

en: NUMBER
bg: БРОЙ

en: Number of human opponents
bg: Брой човешки противници

en: Game choice: Regular or Colors
bg: Избор на игра: обикновена или цветна

en: STRING
bg: НИЗ

en: Number of computer-only games to play
bg: Брой игри само с компютърни противници

en: Number of trials for each roll for the computer
bg: Брой опити за всяко хвърляне на компютъра

[ctx: game type]
note: Order must match GameType enum order
en: Regular
bg: Обикновена

[ctx: game type]
en: Colors
bg: Цветна

en: Roll all!
bg: Хвърляне на всички!

en: Roll!
bg: Хвърляне!

en: The game is a draw!
bg: Играта завърши с равенство!

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
bg[0]: %s печели играта с %d точка
bg[1]: %s печели играта с %d точки

en: Game over!
bg: Край на играта!

en: Computer playing for %s
bg: Компютърът играе вместо %s

en: %s! – You’re up.
bg: %s! — Твой ред е.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
bg: Изберете зарове, които ще хвърляте отново или изберете комбинация за резултат.

en: Roll
bg: Хвърляне

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
bg: Позволени са само три хвърляния! Посочете комбинация.

en: GNOME version (1998):
bg: Версия за GNOME (1998)

en: Console version (1992):
bg: Версия за Curses (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
bg: Игра с цветове и интелект на много нива (2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
bg: Нещо като покер със зарове, но без пари.

en: Undo your most recent move
bg: Отмяна на последния ход

en: Game Type:
bg: Вид игра:

en: Human
bg: Човек

en: Preferences will be updated in the next game.
bg: Промѐните влизат в сила следващата игра.

en: Preferences
bg: Настройки

en: Human Players
bg: Човешки играчи

en: _Number of players:
bg: _Брой играчи:

en: Computer Opponents
bg: Компютърни противници

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
bg: _Забавяне между хвърлянията

en: N_umber of opponents:
bg: Брой _противници:

en: _Difficulty:
bg: _Трудност:

[ctx: difficulty]
en: Easy
bg: Лесна

[ctx: difficulty]
en: Medium
bg: Средна

[ctx: difficulty]
en: Hard
bg: Трудна

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
bg: Вид игра

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
bg: Имена на играчите

en: 1s [total of 1s]
bg: 1-ци (общо 1-ци)

en: 2s [total of 2s]
bg: 2-ки (общо 2-ки)

en: 3s [total of 3s]
bg: 3-ки (общо 3-ки)

en: 4s [total of 4s]
bg: 4-ки (общо 4-ки)

en: 5s [total of 5s]
bg: 5-ци (общо 5-ци)

en: 6s [total of 6s]
bg: 6-ци (общо 6-ци)

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
bg: 3 еднакви (сбор)

en: 4 of a Kind [total]
bg: 4 еднакви (сбор)

en: Full House [25]
bg: Фул (25)

en: Small Straight [30]
bg: Малка кента (30)

en: Large Straight [40]
bg: Голяма кента (40)

en: 5 of a Kind [50]
bg: 5 еднакви (50)

en: Chance [total]
bg: Шанс (сбор)

note: End of lower panel
en: Lower Total
bg: Общо точки долу

en: Grand Total
bg: Общо точки

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
bg: Общо точки горе

en: Bonus if >62
bg: Бонус при >62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
bg: Чифт от един цвят (сбор)

en: Full House [15 + total]
bg: Фул (15 + сбор)

en: Full House Same Color [20 + total]
bg: Фул от един цвят (20 + сбор)

en: Flush (all same color) [35]
bg: Флъш (всички от един цвят (35)

en: 4 of a Kind [25 + total]
bg: 4 еднакви (25 + сбор)

en: 5 of a Kind [50 + total]
bg: 5 еднакви (50 + сбор)

en: Choose a score slot.
bg: Изберете комбинация.

en: 5 of a Kind [total]
bg: 5 еднакви (сбор)
