tar 1.34 - en to cs translation catalogue (579 entries)

en: invalid argument %s for %s
cs: argument %s je pro %s neplatný

en: ambiguous argument %s for %s
cs: argument %s není pro %s jednoznačný

en: Valid arguments are:
cs: Platné argumenty jsou:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
cs: ARGP_HELP_FMT: hodnota %s je menší nebo rovna %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
cs: %.*s: parametr ARGP_HELP_FMT vyžaduje hodnotu

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
cs: %.*s: Neznámý parametr ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
cs: Nepořádek v ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
cs: Povinné nebo volitelné argumenty dlouhých přepínačů jsou rovněž povinné
    nebo volitelné u odpovídajících krátkých přepínačů.

en: Usage:
cs: Použití:

en:   or:
cs: nebo:

en:  [OPTION...]
cs:  [PŘEPÍNAČ…]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
cs: Více informací získáte pomocí „%s --help“ nebo „%s --usage“.

en: Report bugs to %s.
cs: Chyby v programu oznamujte na adrese %s (anglicky), připomínky k překladu na adrese <translation-team-cs@lists.sourceforge.net> (česky).

en: Unknown system error
cs: Neznámá systémová chyba

en: give this help list
cs: vypíše tuto nápovědu

en: give a short usage message
cs: vypíše stručný návod na použití

en: NAME
cs: JMÉNO

en: set the program name
cs: nastaví název programu

en: SECS
cs: SEKUNDY

en: hang for SECS seconds (default 3600)
cs: zastaví se na SEKUNDY sekund (implicitně 3600)

en: print program version
cs: vypíše verzi programu

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
cs: (CHYBA PROGRAMU) Verze není známa!?

en: %s: Too many arguments
cs: %s: Příliš mnoho argumentů

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
cs: (CHYBA PROGRAMU) Přepínač by měl být znám!?

en: write error
cs: chyba zápisu

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný; možnosti:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '%s%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ vyžaduje argument

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: neplatný přepínač -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: přepínač vyžaduje argument -- %c

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: unable to record current working directory
cs: pracovní adresář nelze si nelze zapamatovat

en: failed to return to initial working directory
cs: do původního pracovního adresáře se nelze vrátit

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
cs: „

en: '
cs: “

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
cs: ^[aAyY].*

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for a negative answer (english: "no").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | grep 
en: ^[nN]
cs: ^[nN].*

en: Packaged by %s (%s)
cs: Zabaleno kým: %s (%s)

en: Packaged by %s
cs: Zabaleno kým: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
cs: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
cs: Licence GPLv3+: GNU GPL verze 3 nebo novější
    <%s>. Toto je svobodné programové vybavení:
    máte právo jej měnit a dále šířit. Není poskytována ŽÁDNÁ ZÁRUKA, jak jen
    zákon dovoluje.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
cs: Napsal(a) %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
cs: Napsali %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s
    a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
cs: Napsali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s, %s a další.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
cs: Chyby v programu oznamujte na adrese %s (anglicky),
    připomínky k překladu na adrese <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>
    (česky).

en: Report %s bugs to: %s
cs: Chyby v programu %s oznamujte (anglicky) na: %s
    Připomínky k překladu (česky) na: <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: %s home page: <%s>
cs: Domovská stránka %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
cs: Obecná pomoc při používání softwaru GNU: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
cs: %s: Funkce %s selhala

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
cs: %s: Varování: Funkce %s selhala

en: %s: Cannot change mode to %s
cs: %s: Práva nelze změnit na %s

en: %s: Cannot hard link to %s
cs: %s: Pevný odkaz na %s nelze vytvořit

en: %s: Cannot create symlink to %s
cs: %s: Symbolický odkaz na „%s“ nelze vytvořit

en: Removing leading `%s' from member names
cs: Odstraňuje se úvodní „%s“ z názvů prvků

en: Removing leading `%s' from hard link targets
cs: Odstraňuje se úvodní „%s“ z cílů pevného odkazu

en: Substituting `.' for empty member name
cs: Prázdný název prvku se nahradí „.“

en: Substituting `.' for empty hard link target
cs: Prázdný cíl pevného odkazu se nahradí „.“

en: exec/tcp: Service not available
cs: exec/tcp: Služba není k dispozici

en: Cannot connect to %s: resolve failed
cs: K %s se nelze připojit: selhal překlad

en: Cannot redirect files for remote shell
cs: Soubory nelze přesměrovat ke vzdálenému shellu

en: Cannot execute remote shell
cs: Vzdálený shell není možné spustit

en: Seek direction out of range
cs: Směr posunu je mimo rozsah

en: Invalid seek direction
cs: Chybný směr posunu

en: Invalid seek offset
cs: Neplatná pozice posunu

en: Seek offset out of range
cs: Pozice posunu je je mimo rozsah

en: Invalid byte count
cs: Neplatný počet bajtů

en: Byte count out of range
cs: Počet bajtů je mimo rozsah

en: Premature eof
cs: Předčasný konec souboru

en: Invalid operation code
cs: Neplatní kód operace

en: Operation not supported
cs: Operace není podporována

en: Unexpected arguments
cs: Neočekávané argumenty

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
cs: Ovládá páskovou jednotku přijímaje příkazy ze vzdáleného procesu

en: NUMBER
cs: ČÍSLO

en: set debug level
cs: nastaví úroveň ladění

en: FILE
cs: SOUBOR

en: set debug output file name
cs: nastaví název souboru pro výstup ladění

en: cannot open %s
cs: „%s“ nelze otevřít

en: too many arguments
cs: příliš mnoho argumentů

en: Garbage command
cs: Neznámý příkaz

en: This does not look like a tar archive
cs: Toto pravděpodobně není tar archiv

en: Total bytes read
cs: Celkem přečteno bajtů

en: Total bytes written
cs: Celkem zapsáno bajtů

en: Total bytes deleted
cs: Celkem smazáno bajtů

en: (pipe)
cs: (roura)

en: Refusing to read archive contents from terminal (missing -f option?)
cs: Čtení obsahu archivu z terminálu se zamítá (nechybí přepínač -f?)

en: Refusing to write archive contents to terminal (missing -f option?)
cs: Zápis obsahu archivu do terminálu se zamítá (nechybí přepínač -f?)

en: Invalid value for record_size
cs: Chybná hodnota pro velikost záznamu

en: No archive name given
cs: Název archivu nebyl zadán

en: Cannot verify stdin/stdout archive
cs: Stdin/Stdout archiv nelze ověřit

en: Archive is compressed. Use %s option
cs: Archiv je komprimován. Použijte přepínač %s

en: Cannot update compressed archives
cs: Komprimovaný archiv nelze aktualizovat

en: At beginning of tape, quitting now
cs: Páska na začátku, končím

en: Too many errors, quitting
cs: Příliš mnoho chyb, končím

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
cs[0]: Velikost záznamu = %'lu blok
cs[1]: Velikost záznamu = %'lu bloky
cs[2]: Velikost záznamu = %'lu bloků

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
cs[0]: Nezarovnaný blok (%'lu bajt) v archivu
cs[1]: Nezarovnaný blok (%'lu bajty) v archivu
cs[2]: Nezarovnaný blok (%'lu bajtů) v archivu

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
cs: V archivu se nelze vrátit, bez -i může být nečitelný

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
cs: rmtlseek se nezastavil na hranici záznamu

en: %s: contains invalid volume number
cs: %s: obsahuje neplatné číslo svazku

en: Volume number overflow
cs: U čísla svazku nastalo přetečení

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
cs: Připravte svazek #%d pro archiv %s a stiskněte return:

en: EOF where user reply was expected
cs: Místo uživatelské odpovědi byl zadán konec souboru

en: WARNING: Archive is incomplete
cs: VAROVÁNÍ: Archiv je nekompletní

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
cs:  n [název]           Zadat nový název pro další (a následující) svazek(ky)
     q                   Ukončit program tar
     y nebo odřádkování  Pokračovat v operaci

en:  !             Spawn a subshell
cs:  !                   Vytvořit podshell

en:  ?             Print this list
cs:  ?                   Vypsat tuto nápovědu

en: No new volume; exiting.
cs: Není nový svazek; končím.

en: File name not specified. Try again.
cs: Název souboru nebyl zadán. Zkuste to znovu.

en: Invalid input. Type ? for help.
cs: Neplatný vstup. Nápovědu obdržíte napsáním „?“ (otazníku).

en: %s command failed
cs: příkaz %s selhal

en: %s is not continued on this volume
cs: %s nepokračuje na tomto svazku

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
cs: %s možná pokračuje na tomto svazku: hlavička obsahuje zkrácený název

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
cs: %s je špatné délky (%s != %s + %s)

en: This volume is out of sequence (%s - %s != %s)
cs: Tento svazek není je mimo pořadí (%s − %s != %s)

en: Archive not labeled to match %s
cs: Pro vyhodnocení vzorku %s musí být archiv pojmenován

en: Volume %s does not match %s
cs: Svazek %s neodpovídá vzorku %s

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
cs: %s: název souboru je příliš dlouhý, aby byl uložen do vícesvazkové hlavičky GNU, bude zkrácen

en: write did not end on a block boundary
cs: zápis neskončil na konci hranice bloku

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
cs[0]: Bylo možné načíst pouze %'lu z %'lu bajtu
cs[1]: Bylo možné načíst pouze %'lu z %'lu bajtů
cs[2]: Bylo možné načíst pouze %'lu z %'lu bajtů

en: Contents differ
cs: Obsahy se liší

en: Unexpected EOF in archive
cs: Neočekávaný konec archivu

en: File type differs
cs: Typ souboru se liší

en: Mode differs
cs: Práva se liší

en: Uid differs
cs: UID se liší

en: Gid differs
cs: GID se liší

en: Mod time differs
cs: Čas poslední modifikace se liší

en: Size differs
cs: Velikost se liší

en: Not linked to %s
cs: Není odkazem na %s

en: Symlink differs
cs: Symbolický odkaz se liší

en: Device number differs
cs: Číslo zařízení se liší

en: Verify
cs: Ověřuji

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
cs: %s: Neznámý typ souboru „%c“, porovnáván jako normální soubor

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
cs: Archiv obsahuje názvy souborů, kterým byly odstraněny předpony.

en: Archive contains transformed file names.
cs: Archiv obsahuje transformované názvy souborů.

en: Verification may fail to locate original files.
cs: Při kontrole může selhat nalezení původních souborů.

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
cs[0]: SELHÁNÍ KONTROLY: zjištěna %d chybná hlavička
cs[1]: SELHÁNÍ KONTROLY: zjištěny %d chybné hlavičky
cs[2]: SELHÁNÍ KONTROLY: zjištěno %d chybných hlaviček

en: A lone zero block at %s
cs: Osiřelý nulový blok na pozici %s

en: %s: contains a cache directory tag %s; %s
cs: %s: obsahuje značku keše adresáře %s; %s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
cs: hodnota %s typu %s je mimo rozsah %s..%s; nahrazuji za %s

en: value %s out of %s range %s..%s
cs: hodnota %s typu %s je mimo rozsah %s..%s

en: Generating negative octal headers
cs: Generuji záporné osmičkové hlavičky

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
cs: %s: název souboru je příliš dlouhý (max. %d); nezpracován

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
cs: %s: název souboru je příliš dlouhý (nelze jej rozdělit); nezpracován

en: %s: link name is too long; not dumped
cs: %s: název odkazu je příliš dlouhý; nezpracován

en: %s: File shrank by %s byte; padding with zeros | %s: File shrank by %s bytes; padding with zeros
cs[0]: %s: Soubor je kratší o %s bajt; Doplňuji nulami.
cs[1]: %s: Soubor je kratší o %s bajty; Doplňuji nulami.
cs[2]: %s: Soubor je kratší o %s bajtů; Doplňuji nulami.

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
cs: %s: soubor je na jiném souborovém systému; nearchivován

en: contents not dumped
cs: obsah nezpracován

en: %s: Unknown file type; file ignored
cs: %s: Neznámý typ souboru; soubor ignorován

en: Missing links to %s.
cs: Chybí odkazy na %s.

en: %s: file is unchanged; not dumped
cs: %s: soubor není změněn; neaktualizován

en: directory not dumped
cs: adresář nezpracován

en: %s: file changed as we read it
cs: %s: soubor byl během čtení změněn

en: %s: socket ignored
cs: %s: soket ignorován

en: %s: door ignored
cs: %s: dveře ignorovány

en: Skipping to next header
cs: Přeskakuji na další hlavičku

en: Deleting non-header from archive
cs: Z archivu je mazáno to, co není hlavička

en: %s: implausibly old time stamp %s
cs: %s: nemožně stará časová značka %s

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
cs: %s: časová značka %s je %s s v budoucnosti

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
cs: %s: Neočekávaná inkonzistence, při vytváření adresáře

en: %s: skipping existing file
cs: %s: existující soubor se přeskakuje

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
cs: %s: Adresář byl přejmenován dříve, než bylo možné získat jeho stav

en: Extracting contiguous files as regular files
cs: Souvisle uložené soubory rozbaluji jako obyčejné soubory

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
cs: Zkouším rozbalit symbolické odkazy jako pevné odkazy

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
cs: %s: Nelze rozbalit – soubor je pokračováním jiného svazku

en: Unexpected long name header
cs: Neočekávaná hlavička dlouhého názvu

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
cs: %s: Neznámý typ souboru „%c“, rozbalen jako normální soubor

en: Current %s is newer or same age
cs: Současný soubor %s je novější nebo stejně starý

en: %s: Member name contains '..'
cs: %s: Název souboru obsahuje „..“

en: %s: Was unable to backup this file
cs: %s: Tento soubor nebylo možné zálohovat

en: Cannot rename %s to %s
cs: %s nelze přejmenovat na %s

en: %s: Directory has been renamed from %s
cs: %s: Adresář byl přejmenován z %s

en: %s: Directory is new
cs: %s: Adresář je nový

en: %s: directory is on a different filesystem; not dumped
cs: %s: adresář je na jiném souborovém systému; nearchivován

en: %s: Directory has been renamed
cs: %s: Adresář byl přejmenován

en: Invalid time stamp
cs: Neplatný čas souboru

en: Invalid modification time
cs: Neplatný čas změny obsahu souboru

en: Invalid modification time (nanoseconds)
cs: Neplatný čas změny obsahu souboru (nanosekundy)

en: Invalid device number
cs: Neplatné číslo zařízení

en: Invalid inode number
cs: Neplatné číslo i-uzlu

en: %s: byte %s: %s %.*s... too long
cs: %s: bajt %s: %s %.*s… je příliš dlouhý

en: Unexpected EOF in snapshot file
cs: Neočekávaný konec souboru snímku

en: %s: byte %s: %s %s followed by invalid byte 0x%02x
cs: %s: bajt %s: %s %s je následován neplatným bajtem 0x%02x

en: %s: byte %s: (valid range %s..%s)
    	%s %s
cs: %s: bajt %s: (platný rozsah %s–%s)
    	%s %s

en: %s: byte %s: %s %s
cs: %s: bajt %s: %s %s

en: %s: byte %s: %s
cs: %s: bajt %s: %s

en: Missing record terminator
cs: Chybí uzávěr záznamu

en: Bad incremental file format
cs: Chybný formát přírůstkového souboru

en: Unsupported incremental format version: %<PRIuMAX>
cs: Nepodporovaná verze přírůstkového formátu: %<PRIuMAX>

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
cs: Poškozený dumpdir: očekáváno „%c“, ale nalezeno %#3o

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
cs: Poškozený dumpdir: „X“ duplikováno

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
cs: Poškozený dumpdir: prázdný název v „R“

en: Malformed dumpdir: 'T' not preceded by 'R'
cs: Poškozený dumpdir: „R“ není před „T“

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
cs: Poškozený dumpdir: prázdný název v „T“

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
cs: Poškozený dumpdir: očekáváno „%c“, ale zjištěn konec dat

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
cs: Poškozený dumpdir: „X“ nebylo nikdy použito

en: Cannot create temporary directory using template %s
cs: Podle šablony %s nelze vytvořit dočasný adresář

en: %s: Not purging directory: unable to stat
cs: %s: Adresář nebude vyčištěn: nelze provést stat()

en: %s: directory is on a different device: not purging
cs: %s: adresář je na jiném zařízení: nebude vyčištěn

en: %s: Deleting %s
cs: %s: Mažu %s

en: %s: Cannot remove
cs: %s: Nelze smazat

en: %s: Omitting
cs: %s: Vynechávám

en: block %s: ** Block of NULs **
cs: blok %s: ** Blok NUL **

en: block %s: ** End of File **
cs: blok %s: ** Konec souboru **

en: block %s:
cs: blok %s:

note: TRANSLATORS: %s is type of the value (gid_t, uid_t, etc.)
en: Blanks in header where numeric %s value expected
cs: Mezery v hlavičce na místě, kde je očekávána číselná hodnota typu %s

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
cs: Osmičková hodnota %.*s typu %s je mimo rozsah; přiřazuji dvojkový complement

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range
cs: Osmičková hodnota %.*s typu %s je mimo rozsah

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
cs: Archiv obsahuje zastaralé base-64 hlavičky

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
cs: Base-64 řetězec %s je mimo rozsah typu %s

en: Archive base-256 value is out of %s range
cs: Hodnota base-256 je mimo rozsah typu %s

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
cs: Archiv obsahuje %.*s tam, kde je očekávána číselná hodnota typu %s

note: TRANSLATORS: Second %s is type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
cs: Hodnota %s typu %s je mimo rozsah %s..%s

en:  link to %s
cs:  odkaz na %s

en:  unknown file type %s
cs:  neznámý souborový typ %s

en: --Long Link--
cs: --Dlouhý odkaz--

en: --Long Name--
cs: --Dlouhý název--

en: --Volume Header--
cs: --Hlavička svazku--

en: --Continued at byte %s--
cs: --Pokračováno od %s bajtu--

en: Creating directory:
cs: Vytvářím adresář:

en: Renaming %s to %s
cs: Přejmenovávám %s na %s

en: %s: Cannot rename to %s
cs: %s: nelze přejmenovat na %s

en: Renaming %s back to %s
cs: Přejmenovávám %s zpět na %s

en: %s: File removed before we read it
cs: %s: Soubor smazán dříve než mohl být přečten

en: child process
cs: potomek

en: interprocess channel
cs: meziprocesový kanál

en: Local file name selection:
cs: Výběr názvu místního souboru:

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
cs: zadaný SOUBOR přidá do archivu (užitečné, začíná-li jeho název spojovníkem)

en: DIR
cs: ADRESÁŘ

en: change to directory DIR
cs: změní adresář na ADRESÁŘ

en: get names to extract or create from FILE
cs: seznam jmen souborů na rozbalení nebo zabalení získá ze SOUBORU

en: -T reads null-terminated names; implies --verbatim-files-from
cs: -T čte názvy zakončené nulovým znakem, zapne --verbatim-files-from

en: disable the effect of the previous --null option
cs: zruší účinek předchozího přepínače --null

en: unquote input file or member names (default)
cs: odčiní citování (escapování) názvů vstupních souborů nebo prvků (implicitní)

en: do not unquote input file or member names
cs: neodčiní citování (escapování) názvů vstupních souborů nebo prvků

en: -T reads file names verbatim (no escape or option handling)
cs: -T čte názvy souborů doslovně (přepínače ani escape sekvence se nezpracovávají)

en: -T treats file names starting with dash as options (default)
cs: -T považuje názvy souborů začínající pomlčkou za přepínače (výchozí)

en: PATTERN
cs: VZOR

en: exclude files, given as a PATTERN
cs: vynechá soubory, které odpovídají VZORU

en: exclude patterns listed in FILE
cs: vynechá vzorky vyjmenované v SOUBORU

en: exclude contents of directories containing CACHEDIR.TAG, except for the tag file itself
cs: vynechá obsah adresářů obsahujících CACHEADR.ZNAČKA, kromě souboru značky samotného

en: exclude everything under directories containing CACHEDIR.TAG
cs: vynechá vše pod adresáři obsahujícími CACHEADR.ZNAČKA

en: exclude directories containing CACHEDIR.TAG
cs: vynechá adresáře obsahující CACHEADR.ZNAČKA

en: exclude contents of directories containing FILE, except for FILE itself
cs: vynechá obsah adresářů obsahujících SOUBOR, vyjma SOUBORU samotného

en: read exclude patterns for each directory from FILE, if it exists
cs: čte vzorky na vynechání pro každý adresář ze SOUBORU, pokud existuje

en: read exclude patterns for each directory and its subdirectories from FILE, if it exists
cs: čte vzorky na vynechání pro každý adresář a jeho podadresáře ze SOUBORU, pokud existuje

en: exclude everything under directories containing FILE
cs: vynechá vše pod adresáři obsahujícími SOUBOR

en: exclude directories containing FILE
cs: vynechá adresáře obsahující SOUBOR

en: exclude version control system directories
cs: vynechá adresáře systému správy verzí

en: read exclude patterns from the VCS ignore files
cs: čte vzorky na vynechání ze souboru ignorací verzovacího systému

en: exclude backup and lock files
cs: vynechá soubory záloh a zámků

en: recurse into directories (default)
cs: sestupuje rekurzivně do adresářů (implicitní)

en: avoid descending automatically in directories
cs: zabrání automatickému sestupu do adresářů

en: File name matching options (affect both exclude and include patterns):
cs: Přepínače řídicí výběr souborů podle názvu (ovlivňuje vzory jak pro vyloučení, tak pro zahrnutí)

en: patterns match file name start
cs: vzory se testují název souboru od začátku

en: patterns match after any '/' (default for exclusion)
cs: vzory se testují po každém „/“ (implicitní u vyloučení)

en: ignore case
cs: ignoruje velikost písmen

en: case sensitive matching (default)
cs: testování je citlivé na velikost (implicitní)

en: use wildcards (default for exclusion)
cs: použije žolíkové znaky (implicitní u vyloučení)

en: verbatim string matching
cs: testuje se přesný řetězec

en: wildcards match '/' (default for exclusion)
cs: žolíkové znaky zahrnují „/“ (implicitní u vyloučení)

en: wildcards do not match '/'
cs: žolíkové znaky nezahrnují „/“

en: %s:%lu: unrecognized option
cs: %s:%lu: nerozpoznaný přepínač

en: -C %s has no effect
cs: -C %s nemá žádný vliv

en: --%s %s has no effect
cs: --%s %s nemá žádný vliv

en: --%s has no effect
cs: --%s nemá žádný vliv

en: command line
cs: příkazový řádek

en: %s: file list requested from %s already read from %s
cs: %s: seznam souborů požadovaný z %s již načten z %s

en: cannot split string '%s': %s
cs: řetězec „%s“ nelze rozdělit: %s

en: %s: file name read contains nul character
cs: %s: načtený název souboru obsahuje nulový znak

en: Pattern matching characters used in file names
cs: V názvech souborů se nachází žolíkové znaky

en: Use --wildcards to enable pattern matching, or --no-wildcards to suppress this warning
cs: Porovnávání proti žolíkových znaků zapněte pomocí --wildcards, nebo varování potlačte prostřednictvím --no-wildcards

en: %s: Not found in archive
cs: %s: V archivu nenalezen

en: %s: Required occurrence not found in archive
cs: %s: Požadovaný výskyt nebyl v archivu nalezen

en: Archive label mismatch
cs: Název archivu se neodpovídá

en: Using -C option inside file list is not allowed with --listed-incremental
cs: Použití přepínače -C uvnitř seznamu souborů není spolu s --listed-incremental dovoleno

en: Only one -C option is allowed with --listed-incremental
cs: S --listed-incremental je dovolen pouze jediný přepínač -C

en: Options '%s' and '%s' both want standard input
cs: Oba dva přepínače „%s“ a „%s“ chtějí standardní vstup

en: %s: Invalid archive format
cs: %s: Neplatný formát archivu

en: GNU features wanted on incompatible archive format
cs: GNU rozšíření požadovány na nekompatibilním formátu archivu

en: Unknown quoting style '%s'. Try '%s --quoting-style=help' to get a list.
cs: Neznámý styl citování „%s“. Seznam stylů lze získat příkazem „%s --quoting-style=help“.

en: GNU 'tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
cs: GNU „tar“ uloží pohromadě více souborů do jediného archivu na disku nebo pásce a umí z tohoto archivu jednotlivé soubory získat zpět.
    
    Příklady:
      tar -cf archiv.tar foo bar   # Vytvoří archiv.tar ze souborů foo a bar.
      tar -tvf archiv.tar          # Podrobně vypíše všechny soubory v archiv.tar.
      tar -xf archiv.tar           # Rozbalí všechny soubory z archiv.tar.

en: The backup suffix is '~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      none, off       never make backups
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
cs: Přípona záložních souborů bude „~“, pokud není nastavena pomocí --suffix nebo proměnné SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    Verzování lze řídit pomocí přepínače --backup nebo proměnné VERSION_CONTROL. Hodnoty mohou být:
    
      none, off       záložní kopie se nevytváří nikdy
      t, numbered     tvoří číslované záložní kopie
      nil, existing   číslované, jestliže již číslované záložní kopie
                      existují, jinak tvoří jednoduché
      never, simple   tvoří vždy jednoduché záložní kopie souborů

en: Main operation mode:
cs: Hlavní operační režim:

en: list the contents of an archive
cs: vypíše obsah archivu

en: extract files from an archive
cs: vybalí soubory z archivu

en: create a new archive
cs: vytvoří nový archiv

en: find differences between archive and file system
cs: hledá rozdíly mezi archivem a systémem souborů

en: append files to the end of an archive
cs: připojí soubory na konec archivu

en: only append files newer than copy in archive
cs: připojí jen takové soubory, které jsou novější nežli kopie v archivu

en: append tar files to an archive
cs: připojí k archivu tarové soubory

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
cs: smaže z archivu (ne na magnetických páskách!)

en: test the archive volume label and exit
cs: otestuje jmenovku archivního svazku a skončí

en: Operation modifiers:
cs: Operační modifikátory:

en: handle sparse files efficiently
cs: zachází s řídkými soubory efektivně

en: TYPE
cs: TYP

en: technique to detect holes
cs: technika rozpoznávání děr

en: MAJOR[.MINOR]
cs: HLAVNÍ[.VEDLEJŠÍ]

en: set version of the sparse format to use (implies --sparse)
cs: nastaví verzi řídkého formátu (implikuje --sparse)

en: handle old GNU-format incremental backup
cs: zpracuje přírůstkové zálohy starého formátu GNU

en: handle new GNU-format incremental backup
cs: zpracuje přírůstkové zálohy nového formátu GNU

en: dump level for created listed-incremental archive
cs: úroveň výpisu pro vytvářený archiv s přírůstkovým seznamem

en: do not exit with nonzero on unreadable files
cs: neskoční nenulovým kódem při nečitelných souborech

en: process only the NUMBERth occurrence of each file in the archive; this option is valid only in conjunction with one of the subcommands --delete, --diff, --extract or --list and when a list of files is given either on the command line or via the -T option; NUMBER defaults to 1
cs: zpracuje pouze ČÍSLO. výskyt každého souboru z archivu; tento přepínač je platný jen ve spojení s jedním z podpříkazů --delete, --diff, --extract nebo --list a jen když je zadán seznam souborů na příkazovém řádku nebo přes přepínač -T; implicitní ČÍSLO je 1

en: archive is seekable
cs: v archivu se lze posunovat

en: archive is not seekable
cs: v archivu se lze posunovat

en: do not check device numbers when creating incremental archives
cs: při vytváření přírůstkových archivů se nekontrolují čísla zařízení

en: check device numbers when creating incremental archives (default)
cs: při vytváření přírůstkových archivů se kontrolují čísla zařízení (implicitní)

en: Overwrite control:
cs: Ovládání přepisování:

en: attempt to verify the archive after writing it
cs: pokusí se zkontrolovat archiv po té, co bude zapsán

en: remove files after adding them to the archive
cs: odstraní soubory po té, co budou přidány do archivu

en: don't replace existing files when extracting, treat them as errors
cs: při rozbalovaní nenahrazuje existující soubory, považuje je za chyby

en: don't replace existing files when extracting, silently skip over them
cs: při rozbalovaní nenahrazuje existující soubory, potichu je přeskočí

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
cs: nenahrazuje existující soubory, které jsou novější než jejich archivní kopie

en: overwrite existing files when extracting
cs: při rozbalování existující soubory přepisuje

en: remove each file prior to extracting over it
cs: před vybalením každého souboru jej odstraní

en: empty hierarchies prior to extracting directory
cs: před vybalením adresáře vytvoří prázdnou hierarchii

en: preserve metadata of existing directories
cs: zachovává metadata existujících adresářů

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
cs: při rozbalování přepisuje metadata existujících adresářů (implicitní)

en: preserve existing symlinks to directories when extracting
cs: při rozbalování zachovává existující symbolické odkazy na adresáře

en: create a subdirectory to avoid having loose files extracted
cs: vytvoří podadresář, aby zabránil vzniku volných souborů

en: Select output stream:
cs: Výběr výstupního proudu:

en: extract files to standard output
cs: soubory vybaluje na standardní výstup

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: pipe extracted files to another program
cs: vybalené soubory pošle rourou jinému programu

en: ignore exit codes of children
cs: ignoruje návratový kód potomků

en: treat non-zero exit codes of children as error
cs: nenulový návratový kód potomků považuje za chybu

en: Handling of file attributes:
cs: Zacházení s atributy souborů:

en: force NAME as owner for added files
cs: vynutí JMÉNO jako vlastníka vkládaných souborů

en: force NAME as group for added files
cs: vynutí JMÉNO jako skupinu vkládaných souborů

en: use FILE to map file owner UIDs and names
cs: použije SOUBOR k převodu UID a jmen vlastníků souborů

en: use FILE to map file owner GIDs and names
cs: použije SOUBOR k převodu GID a jmen vlastníků souborů

en: DATE-OR-FILE
cs: DATUM_NEBO_SOUBOR

en: set mtime for added files from DATE-OR-FILE
cs: nastaví čas změny obsahu vkládaných souborů podle DATA_NEBO_SOUBORU

en: only set time when the file is more recent than what was given with --mtime
cs: nastaví čas pouze tehdy, když je soubor novější, než bylo zadáno pomocí --mtime

en: CHANGES
cs: ZMĚNY

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
cs: vynutí (symbolický) mód ZMĚN (přístupová práva) vkládaným souborům

en: METHOD
cs: METODA

en: preserve access times on dumped files, either by restoring the times after reading (METHOD='replace'; default) or by not setting the times in the first place (METHOD='system')
cs: zachová časy přístupu prohlížených souborů a to buď obnovením časů po čtení (METODA=„REPLACE“; implicitní), nebo nenastavením časů v prvním pořadí (METODA=„system“)

en: don't extract file modified time
cs: nevybaluje čas změny obsahu souboru

en: try extracting files with the same ownership as exists in the archive (default for superuser)
cs: pokusí se vybalit soubory se stejným vlastníkem jako je uveden v archivu (výchozí pro superuživatele)

en: extract files as yourself (default for ordinary users)
cs: rozbaluje soubory pod vaší identitou (výchozí pro běžného uživatele)

en: always use numbers for user/group names
cs: pro jména uživatel/skupin vždy použije čísla

en: extract information about file permissions (default for superuser)
cs: vybaluje informace o právech souborů (implicitní pro superuživatele)

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
cs: při vybalování práv z archivu použije uživatelovu umask (implicitní pro běžné uživatele)

en: member arguments are listed in the same order as the files in the archive
cs: argumenty prvku se vypisují ve stejném pořadí jako soubory v archivu

en: delay setting modification times and permissions of extracted directories until the end of extraction
cs: pozdrží nastavení časů modifikace a práv rozbalovaných adresářů až do dokončení rozbalování

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
cs: zruší účinek přepínače --delay-directory-restore

en: ORDER
cs: POŘADÍ

en: directory sorting order: none (default), name or inode
cs: pořadí řazení adresářů: none (žádné, výchozí), name (název) nebo inode (iuzel)

en: directory sorting order: none (default) or name
cs: pořadí řazení adresářů: none (žádné, výchozí) nebo name (název)

en: Handling of extended file attributes:
cs: Zacházení s rozšířenými atributy souborů:

en: Enable extended attributes support
cs: Zapne podporu rozšířených atributů

en: Disable extended attributes support
cs: Vypne podporu rozšířených atributů

en: MASK
cs: MASKA

en: specify the include pattern for xattr keys
cs: určuje vzor klíčů rozšířených atributů k zahrnutí

en: specify the exclude pattern for xattr keys
cs: určuje vzor klíčů rozšířených atributů k vyloučení

en: Enable the SELinux context support
cs: Zapne podporu pro kontext SELinuxu

en: Disable the SELinux context support
cs: Vypne podporu pro kontext SELinuxu

en: Enable the POSIX ACLs support
cs: Zapne podporu pro posixové ACL

en: Disable the POSIX ACLs support
cs: Vypne podporu pro posixové ACL

en: Device selection and switching:
cs: Výběr a přepínání zařízení:

en: ARCHIVE
cs: ARCHIV

en: use archive file or device ARCHIVE
cs: pro archiv požije soubor zařízení ARCHIV

en: specify drive and density
cs: určuje mechaniku a hustotu

en: archive file is local even if it has a colon
cs: soubor archivu je místní, i když obsahuje dvojtečku

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
cs: namísto příkazu rmt použije PŘÍKAZ

en: use remote COMMAND instead of rsh
cs: namísto rsh použije PŘÍKAZ

en: create/list/extract multi-volume archive
cs: vytvoří/vypíše/rozbalí vícesvazkový archiv

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
cs: po zapsaní ČÍSLO × 1024 bajtů vymění pásku

en: run script at end of each tape (implies -M)
cs: na konci každé pásky spustí skript (implikuje -M)

en: use/update the volume number in FILE
cs: použije/aktualizuje číslo svazku v SOUBORU

en: Device blocking:
cs: Bloky zařízení:

en: BLOCKS
cs: BLOKY

en: BLOCKS x 512 bytes per record
cs: BLOKŮ × 512 bajtů na záznam

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
cs: ČÍSLO bajtů na záznam, násobek 512

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
cs: v archivu ignoruje vynulované bloky (znamená EOF)

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
cs: předělat bloky v průběhu čtení (pro roury na BSD 4.2)

en: Archive format selection:
cs: Výběr formátu archivu:

en: FORMAT
cs: FORMÁT

en: create archive of the given format
cs: vytvoří archiv daného formátu

en: FORMAT is one of the following:
cs: FORMÁT je jeden z následujících:

en: old V7 tar format
cs: starý formát taru V7

en: GNU format as per tar <= 1.12
cs: formát taru GNU <= 1.12

en: GNU tar 1.13.x format
cs: formát taru GNU 1.13.x

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
cs: formát POSIX 1003.1-1988 (ustar)

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
cs: formát POSIX 1003.1-2001 (pax)

en: same as pax
cs: stejné jako pax

en: same as --format=v7
cs: stejné jako --format=v7

en: same as --format=posix
cs: stejné jako --format=posix

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
cs: klíčové_slovo[[:]=hodnota][,klíčové_slovo[[:]=hodnota]]…

en: control pax keywords
cs: řídicí klíčová slova paxu

en: create archive with volume name TEXT; at list/extract time, use TEXT as a globbing pattern for volume name
cs: vytvoří archiv s názvem svazku TEXT; při výpisu/rozbalení použije TEXT jako vzor se zástupnými symboly pro název svazku

en: Compression options:
cs: Přepínače komprese:

en: use archive suffix to determine the compression program
cs: kompresní program určí podle přípony archivu

en: do not use archive suffix to determine the compression program
cs: kompresní program neurčí podle přípony archivu

en: PROG
cs: PROGRAM

en: filter through PROG (must accept -d)
cs: archiv protáhne PROGRAMEM (musí znát -d)

en: Local file selection:
cs: Výběr místního souboru:

en: stay in local file system when creating archive
cs: při tvorbě archivu se zdrží v místním systému souborů

en: don't strip leading '/'s from file names
cs: neodstraní z názvů souborů úvodní „/“

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
cs: následuje symbolické odkazy; archivuje a vybaluje soubory, na které je odkazováno

en: follow hard links; archive and dump the files they refer to
cs: následuje pevné odkazy; archivuje a vybaluje soubory, na které je odkazováno

en: MEMBER-NAME
cs: SLOŽKA_NÁZVU

en: begin at member MEMBER-NAME when reading the archive
cs: čtení archivu začne na složce SLOŽKA_NÁZVU

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
cs: ukládá jen soubory novější než DATUM_NEBO_SOUBOR

en: DATE
cs: DATUM

en: compare date and time when data changed only
cs: při změně dat porovná datum i čas

en: CONTROL
cs: STRATEGIE

en: backup before removal, choose version CONTROL
cs: před odstraněním vytvoří záložní kopii za použití STRATEGIE

en: STRING
cs: ŘETĚZEC

en: backup before removal, override usual suffix ('~' unless overridden by environment variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)
cs: před odstraněním vytvoří záložní kopii, potlačí obvyklou příponu („~“, není-li uvedeno jinak v proměnné prostředí SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)

en: File name transformations:
cs: Transformace názvů souborů:

en: strip NUMBER leading components from file names on extraction
cs: při rozbalování odřízne ČÍSLO úvodních složek z názvů souborů

en: EXPRESSION
cs: VÝRAZ

en: use sed replace EXPRESSION to transform file names
cs: názvy souborů transformuje pomocí nahrazovacího VÝRAZU sedu

en: Informative output:
cs: Informativní výstup:

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
cs: zobrazuje zprávy o postupu každých ČÍSLO. záznam (implicitně 10)

en: ACTION
cs: AKCE

en: execute ACTION on each checkpoint
cs: v každém kontrolním bodu vykoná AKCI

en: print a message if not all links are dumped
cs: hlásí, že nebyly zpracovány všechny odkazy

en: SIGNAL
cs: SIGNÁL

en: print total bytes after processing the archive; with an argument - print total bytes when this SIGNAL is delivered; Allowed signals are: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 and SIGUSR2; the names without SIG prefix are also accepted
cs: po zpracování archivu ohlásí celkový počet bajtů; je-li zadán argument, podá hlášení, až bude doručen SIGNÁL; Povolené signály jsou SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 a SIGUSR2; názvy bez předpony SIG jsou rovněž přípustné

en: print file modification times in UTC
cs: časy změn obsahu souborů vypisuje v UTC

en: print file time to its full resolution
cs: časy souborů vypisuje v plném znění

en: send verbose output to FILE
cs: informativní výstup pošle do SOUBORU

en: show block number within archive with each message
cs: každou zprávu opatří číslem bloku uvnitř archivu

en: show tar defaults
cs: zobrazí implicitní argumenty taru

en: show valid ranges for snapshot-file fields
cs: zobrazí platné rozsahy pro položky souborů snímků

en: when listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
cs: při vypisování nebo rozbalování zobrazí každý adresář, který neodpovídá vyhledávacím podmínkám

en: show file or archive names after transformation
cs: zobrazuje názvy souborů a archivů po transformaci

en: STYLE
cs: STYL

en: set name quoting style; see below for valid STYLE values
cs: nastaví styl citování názvů; platné hodnoty STYLŮ nalezte níže

en: additionally quote characters from STRING
cs: cituje navíc znaky z ŘETĚZCE

en: disable quoting for characters from STRING
cs: zakáže citování znaků z ŘETĚZCE

en: ask for confirmation for every action
cs: na každou akcí žádá potvrzení

en: verbosely list files processed
cs: vypisuje zpracovávané soubory

en: KEYWORD
cs: KLÍČOVÉ_SLOVO

en: warning control
cs: řídí varování

en: Compatibility options:
cs: Přepínače pro kompatibilitu

en: when creating, same as --old-archive; when extracting, same as --no-same-owner
cs: při vytváření archivu má stejný význam jako --old-archive, při rozbalování jako --no-same-owner

en: Other options:
cs: Další přepínače:

en: disable use of some potentially harmful options
cs: zakáže použití některých potenciálně nebezpečných přepínačů

note: TRANSLATORS: Both %s in this statement are replaced with option names.
en: '%s' cannot be used with '%s'
cs: Přepínač „%s“ nelze použít s „%s“

en: You may not specify more than one '-Acdtrux', '--delete' or  '--test-label' option
cs: Nemůže být zadán více jak jeden přepínač z „-Acdtrux“, „--delete“ nebo „--test-label“

en: Conflicting compression options
cs: Odporující si kompresní přepínače

en: Unknown signal name: %s
cs: Neznámý název signálu: %s

en: Date sample file not found
cs: Soubor, ze kterého se má vzít datum a čas, nebyl nalezen

en: Substituting %s for unknown date format %s
cs: Datum neznámého formátu %2$s nahrazuji %1$s

en: Option %s: Treating date '%s' as %s
cs: Přepínač %s: S datem „%s“ bude zacházeno jako s %s

en: filter the archive through %s
cs: archiv protáhne skrze filtr %s

en: Valid arguments for the --quoting-style option are:
cs: Pro přepínač --quoting-style jsou platné argumenty:

en: 
    *This* tar defaults to:
cs: 
    Implicitní přepínače *tohoto* taru:

en: Invalid owner or group ID
cs: Neplatné ID vlastníka nebo skupiny

en: Invalid blocking factor
cs: Neplatný počet bajtů na záznam

en: Malformed density argument: %s
cs: Neplatný argument hustoty: %s

en: Unknown density: '%c'
cs: Neznámá hustota: „%c“

en: Options '-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
cs: Přepínače „-[0-7][lmh]“ nejsou *tímto* tarem podporovány

en: Invalid tape length
cs: Neplatná délka pásky

en: Invalid incremental level value
cs: Chybná hodnota úrovně přírůstku

en: More than one threshold date
cs: Více než jedeno počáteční datum

en: Invalid sparse version value
cs: Neplatná hodnota verze řídkého formátu

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
cs: --atime-preserve='system' není na této platformě podporován

en: --checkpoint value is not an integer
cs: hodnota --checkpoint není celé číslo

en: Invalid mode given on option
cs: Zadána chybná práva

en: Invalid number
cs: Neplatné číslo

en: Invalid record size
cs: Chybná velikost záznamu

en: Record size must be a multiple of %d.
cs: Velikost záznamu musí být násobek %d.

en: Invalid number of elements
cs: Neplatný počet prvků

en: Only one --to-command option allowed
cs: Povolen je jen jeden přepínač --to-command

en: %s:%lu: location of the error
cs: %s:%lu: umístění chyby

en: error parsing %s
cs: Chyba při rozebírání %s

en: [FILE]...
cs: [SOUBOR]…

en: cannot split TAR_OPTIONS: %s
cs: TAR_OPTIONS nelze rozdělit: %s

en: non-option arguments in %s
cs: nepřepínačový argument v %s

en: Old option '%c' requires an argument.
cs: Starý přepínač „%c“ vyžaduje argument.

en: --occurrence is meaningless without a file list
cs: bez seznamu souborů nemá --occurrence smysl

en: Multiple archive files require '-M' option
cs: Více archivačních souborů vyžaduje přepínač „-M“

en: --level is meaningless without --listed-incremental
cs: --level bez --listed-incremental postrádá smysl

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
cs[0]: %s: Název svazku je příliš dlouhý (limit je %'lu bajt)
cs[1]: %s: Název svazku je příliš dlouhý (limit je %'lu bajty)
cs[2]: %s: Název svazku je příliš dlouhý (limit je %'lu bajtů)

en: Cannot verify multi-volume archives
cs: Vícesvazkový archiv není možné ověřit

en: Cannot verify compressed archives
cs: Komprimovaný archiv nelze ověřit

en: Cannot use multi-volume compressed archives
cs: Vícesvazkový komprimovaný archiv nelze vytvořit

en: Cannot concatenate compressed archives
cs: Komprimované archivy nelze zřetězit

en: --clamp-mtime needs a date specified using --mtime
cs: --clamp-mtime potřebuje datum určené pomocí --mtime

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
cs: Přepínač --pax-option lze použít jen na posixových archivech

en: --acls can be used only on POSIX archives
cs: Přepínač --acls lze použít jen na posixových archivech

en: --selinux can be used only on POSIX archives
cs: Přepínač --selinux lze použít jen na posixových archivech

en: --xattrs can be used only on POSIX archives
cs: Přepínač --xattrs lze použít jen na posixových archivech

en: Cannot deduce top-level directory name; please set it explicitly with --one-top-level=DIR
cs: Název vrcholového adresáře nelze odvodit; prosím, zadejte jej explicitně pomocí --one-top-level=ADRESÁŘ

en: Volume length cannot be less than record size
cs: Délka svazku nemůže být kratší než délka záznamu

en: Cowardly refusing to create an empty archive
cs: Vytvoření prázdného archivu odmítnuto.

en: Options '-Aru' are incompatible with '-f -'
cs: Přepínače „-Aru“ jsou neslučitelné s přepínačem „-f -“

en: failed to assert availability of the standard file descriptors
cs: nebylo možné uhájit dostupnost standardních souborových deskriptorů

en: You must specify one of the '-Acdtrux', '--delete' or '--test-label' options
cs: Musíte zadat jeden z přepínačů „-Acdtrux“, „--delete“ nebo „--test-label“

en: Exiting with failure status due to previous errors
cs: Končí se chybovým kódem, protože byly zaznamenány chyby

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
cs: Klíčové slovo %s není známo nebo ještě nebylo implementováno

en: Time stamp is out of allowed range
cs: Časový údaj je mimo povolený rozsah

en: Malformed pax option: %s
cs: Chybně utvořený přepínač pax: %s

en: Pattern %s cannot be used
cs: Vzor %s nelze použít

en: Keyword %s cannot be overridden
cs: Klíčové slovo %s nelze přebít

en: can't update global extended header record
cs: nelze aktualizovat globální záznam s rozšířenou hlavičkou

en: Malformed extended header: missing length
cs: Chybná rozšířená hlavička: chybí délka

en: Malformed extended header: missing blank after length
cs: Chybná rozšířená hlavička: po délce chybí bílé místo

en: Malformed extended header: missing equal sign
cs: Chybná rozšířená hlavička: chybí znak rovná se

en: Malformed extended header: missing newline
cs: Chybná rozšířená hlavička: chybí odřádkování

en: Ignoring unknown extended header keyword '%s'
cs: Ignoruje se neznámé klíčové slovo „%s“ rozšířené hlavičky

en: Generated keyword/value pair is too long (keyword=%s, length=%s)
cs: Utvořená dvojice klíčové slovo / hodnota je příliš dlouhá (klíčové slovo = %s, délka %s)

note: TRANSLATORS: The first %s is the pax extended header keyword (atime, gid, etc.).
en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
cs: %s=%s v rozšířené hlavičce je mimo rozsah %s–%s

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
cs: Chybná rozšířená hlavička: %s=%s není platné

en: Malformed extended header: excess %s=%s
cs: Chybná rozšířená hlavička: nadbytečná %s=%s

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
cs: Chybná rozšířená hlavička: neplatný %s: neočekávaný oddělovač %c

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
cs: Chybná rozšířená hlavička: neplatný %s: lichý počet hodnot

en: %s: not a valid timeout
cs: %s: neplatný časový limit

en: %s: unknown checkpoint action
cs: %s: neznámá akce kontrolního bodu

en: write
cs: zápis

en: read
cs: čtení

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of write operation", *not* "Writing a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de escritura", *not* "Escribiendo un punto de comprobaci@'on"
en: Write checkpoint %u
cs: Kontrolní bod zápisu %u

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of read operation", *not* "Reading a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de lectura", *not* "Leyendo un punto de comprobaci@'on"
en: Read checkpoint %u
cs: Kontrolní bod čtení %u

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
cs: genfile pracuje s datovými soubory testovacího balíku GNU paxutils.
    PŘEPÍNAČE jsou:

en: File creation options:
cs: Přepínače tvorby souboru:

en: SIZE
cs: VELIKOST

en: Create file of the given SIZE
cs: Vytvoří soubor zadané VELIKOSTI

en: Write to file NAME, instead of standard output
cs: Místo na standardní výstup píše do souboru JMÉNO

en: Read file names from FILE
cs: Názvy souborů čte ze SOUBORU

en: -T reads null-terminated names
cs: -T čte názvy zakončené nulovými znaky

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
cs: Vyplní soubor zadaným VZOREM. VZOR je „default“ (výchozí) nebo „zeros“ (nuly)

en: Size of a block for sparse file
cs: Velikost bloku pro řídké soubory

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
cs: Vytvoří řídký soubor. Zbytek příkazové řádku definuje mapu souboru.

en: OFFSET
cs: POZICE

en: Seek to the given offset before writing data
cs: Před zápisem dat se přesune na zadanou POZICI

en: Suppress non-fatal diagnostic messages
cs: Potlačí diagnostické hlášky, které nevedou k přerušení programu

en: File statistics options:
cs: Přepínače statistiky souboru:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
cs: U každého zadaného souboru vypíše obsah struktury stat. Implicitní FORMÁT je:

en: Synchronous execution options:
cs: Přepínače synchronního vykonávání:

en: Execute ARGS. Trigger checkpoints every Nth record (default 1). Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
cs: Provede ARGUMENTY. Spustí kontrolní body každý N-tý záznam (výchozí je 1). Užitečné s --checkpoint a jedním z --cut, --append, --touch, --unlink

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
cs: Provede zadanou akci (vizte níže) při dosažení kontrolního bodu ČÍSLO

en: Set date for next --touch option
cs: Nastaví datum pro následující přepínač --touch

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
cs: Zobrazuje prováděné kontrolní body a návratové kódy PŘÍKAZU

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
cs: Synchronní vykonávání akcí. Tyto budou provedeny, když bude dosaženo číslo kontrolního bodu zadaného přepínačem --checkpoint.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
cs: Zkrátí SOUBOR na velikost zadanou předchozím přepínačem --length (nebo na 0, není-li uveden)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
cs: K SOUBORU připojí VELIKOST bajtů. VELIKOST se zadává předcházejícím přepínačem --length.

en: Update the access and modification times of FILE
cs: Aktualizuje časy přístupu a změny obsahu SOUBORU

en: Execute COMMAND
cs: Vykoná PŘÍKAZ

en: Delete FILE
cs: Smaže SOUBOR

en: Invalid size: %s
cs: Neplatná velikost: %s

en: Number out of allowed range: %s
cs: Číslo je mimo povolený rozsah: %s

en: Negative size: %s
cs: Záporná velikost: %s

en: stat(%s) failed
cs: stat(%s) selhalo

en: created file is not sparse
cs: vytvořený soubor není řídký

en: Error parsing number near `%s'
cs: Chyba při rozebírání čísla poblíž „%s“

en: Unknown date format
cs: Neznámý formát data

en: [ARGS...]
cs: [ARGUMENT…]

en: cannot open `%s'
cs: „%s“ nelze otevřít

en: cannot seek
cs: v souboru se nelze pohybovat

en: file name contains null character
cs: název souboru obsahuje nulový znak

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
cs: na standardní výstup nelze generovat řídké soubory, použijte přepínač --file

en: incorrect mask (near `%s')
cs: nesprávná maska (poblíž „%s“)

en: Unknown field `%s'
cs: Neznámá položka „%s“

en: cannot set time on `%s'
cs: Souboru „%s“ nelze nastavit čas

en: cannot truncate `%s'
cs: „%s“ nelze zkrátit

en: command failed: %s
cs: příkaz selhal: %s

en: cannot stat `%s'
cs: nelze získat údaje o „%s“

en: cannot remove directory `%s'
cs: adresář „%s“ nelze odstranit

en: cannot unlink `%s'
cs: „%s“ nelze odstranit (unlink)

en: Command exited successfully
cs: Příkaz skončil úspěšně

en: Command failed with status %d
cs: Příkaz selhal s kódem %d

en: Command terminated on signal %d
cs: Příkaz skončil signálem %d

en: Command stopped on signal %d
cs: Příkaz pozastaven signálem %d

en: Command dumped core
cs: Příkaz skončil výpisem obrazu paměti

en: Command terminated
cs: Příkaz ukončen

en: --stat requires file names
cs: --stat potřebuje název souboru
