tar 1.32.90 - en to hu translation catalogue (574 entries)

en: invalid argument %s for %s
hu: a(z) „%s” argumentum érvénytelen a következőhöz: %s

en: ambiguous argument %s for %s
hu: a(z) „%s” argumentum nem egyértelmű a következőhöz: „%s”

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
hu: ARGP_HELP_FMT: %s értéke nem nagyobb, mint %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hu: %.*s: Az ARGP_HELP_FMT paraméter egy értéket igényel

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hu: %.*s: Ismeretlen ARGP_HELP_FMT paraméter

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
hu: Szemét az ARGP_HELP_FMT-ben: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
hu: A hosszú kapcsolók kötelező vagy elhagyható argumentumai a megfelelő rövid kapcsolókhoz is kötelezőek vagy elhagyhatóak.

en: Usage:
hu: Használat:

en:   or:
hu:   vagy:

en:  [OPTION...]
hu:  [KAPCSOLÓ...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
hu: További információkért próbálja kiadni a „%s --help” vagy „%s --usage” parancsokat.

en: Report bugs to %s.
hu: A hibák a(z) %s címen jelenthetők.

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: give this help list
hu: ezen súgószöveg megjelenítése

en: give a short usage message
hu: rövid használati utasítás megjelenítése

en: NAME
hu: NÉV

en: set the program name
hu: a program nevének beállítása

en: SECS
hu: MP

en: hang for SECS seconds (default 3600)
hu: szünet MP másodpercre (alapértelmezetten 3600)

en: print program version
hu: a programverzió kiírása

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
hu: (PROGRAMHIBA) A verziószám ismeretlen???

en: %s: Too many arguments
hu: %s: túl sok argumentum

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
hu: (PROGRAMHIBA) A kapcsolót fel kellett volna ismerni???

en: write error
hu: íráshiba

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű, lehetőségek:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló ismeretlen

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: unable to record current working directory
hu: A munkakönyvtár nem jegyezhető fel

en: failed to return to initial working directory
hu: a visszatérés meghiúsult a kiinduló munkakönyvtárba

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: ”

en: '
hu: ”

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
hu: ^[iIyY]

en: Packaged by %s (%s)
hu: Csomagolta: %s (%s)

en: Packaged by %s
hu: Csomagolta: %s

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hu: Írta: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hu: Írta: %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, és mások.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A(z) %s hibái a(z) %s címen jelenthetők.

en: %s home page: <%s>
hu: A(z) %s honlapja: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
hu: %s: a következő függvény meghiúsult: %s

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
hu: %s: Figyelmeztetés: a következő függvény meghiúsult: %s

en: %s: Cannot change mode to %s
hu: %s: Nem lehet %s módba váltani

en: %s: Cannot hard link to %s
hu: %s: Nem hozható létre közvetlen link a következőre: %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
hu: %s: Nem hozható létre szimbolikus link a következőre: %s

en: Removing leading `%s' from member names
hu: A kezdő „%s” eltávolítása a nevek elejéről

en: Removing leading `%s' from hard link targets
hu: A kezdő „%s” eltávolítása a közvetlen linkek céljaiból

en: Substituting `.' for empty member name
hu: Egy . helyettesítése az üres tagnév helyett

en: Substituting `.' for empty hard link target
hu: Egy . helyettesítése a közvetlen link üres célja helyett

en: exec/tcp: Service not available
hu: exec/TCP: A szolgáltatás nem érhető el

en: stdin
hu: szabványos bemenet

en: stdout
hu: szabványos kimenet

en: Cannot connect to %s: resolve failed
hu: Nem lehet csatlakozni ehhez: %s: a feloldás meghiúsult

en: Cannot redirect files for remote shell
hu: Nem irányíthatók át fájlok a távoli parancssorhoz

en: Cannot execute remote shell
hu: Nem futtatható távoli parancssor

en: Seek direction out of range
hu: A keresési irány kívül esik a tartományon

en: Invalid seek direction
hu: Érvénytelen pozicionálási irány

en: Invalid seek offset
hu: Érvénytelen pozicionálási eltolás

en: Seek offset out of range
hu: A keresési eltolás kívül esik a tartományon

en: Invalid byte count
hu: Érvénytelen bájtszám

en: Byte count out of range
hu: A bájtszám kívül esik a tartományon

en: Premature eof
hu: Idő előtti fájlvége

en: Invalid operation code
hu: Érvénytelen működési kód

en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Unexpected arguments
hu: Váratlan paraméterek

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
hu: Szalagos meghajtó manipulálása, parancsok elfogadása távoli folyamattól

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: set debug level
hu: hibakeresési szint beállítása

en: FILE
hu: FÁJL

en: set debug output file name
hu: hibakeresés kimeneti fájlnevének beállítása

en: cannot open %s
hu: a(z) %s nem nyitható meg

en: too many arguments
hu: túl sok argumentum

en: Garbage command
hu: Értelmetlen parancs

en: This does not look like a tar archive
hu: Ez nem úgy néz ki, mint egy tar archívum

en: Total bytes read
hu: Olvasott bájtok teljes száma

en: Total bytes written
hu: Kiírt bájtok teljes száma

en: Total bytes deleted
hu: Törölt bájtok teljes száma

en: (pipe)
hu: (cső)

en: Refusing to read archive contents from terminal (missing -f option?)
hu: Az archívumtartalom olvasásának visszautasítása a terminálról (hiányzó -f kapcsoló?)

en: Refusing to write archive contents to terminal (missing -f option?)
hu: Az archívumtartalom írásának visszautasítása a terminálra (hiányzó -f kapcsoló?)

en: Invalid value for record_size
hu: A record_size értéke érvénytelen

en: No archive name given
hu: Nem adott meg archívumnevet

en: Cannot verify stdin/stdout archive
hu: Nem ellenőrizhető az archívum, ha a szabványos be/kimenetet használja

en: Archive is compressed. Use %s option
hu: Az archívum tömörített. Használja a(z) %s kapcsolót.

en: Cannot update compressed archives
hu: Tömörített archívumok nem frissíthetők

en: At beginning of tape, quitting now
hu: A szalag eleje, most kilépek

en: Too many errors, quitting
hu: Túl sok hiba, kilépek

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
hu[0]: Rekordméret = %lu blokk
hu[1]: Rekordméret = %lu blokk

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
hu[0]: Kitöltetlen blokk (%lu bájt) az archívumban
hu[1]: Kitöltetlen blokk (%lu bájt) az archívumban

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
hu: Nem törölhető vissza az archív fájl, lehet hogy olvashatatlan lesz a -i nélkül

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
hu: az rmtlseek nem állt meg egy rekord határán

en: %s: contains invalid volume number
hu: %s: érvénytelen kötetszámot tartalmaz

en: Volume number overflow
hu: Kötetszám-túlcsordulás

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
hu: Készítse elő a(z) %d kötetet %s számára és üssön entert:

en: EOF where user reply was expected
hu: Fájlvége a várt felhasználói válasz helyett

en: WARNING: Archive is incomplete
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az archívum befejezetlen

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
hu:  n név      Új fájlnév megadása a következő (és az azt követő) köteteknek
     q          A Tar megszakítása
     y vagy újsor  A művelet folytatása

en:  !             Spawn a subshell
hu:  !          Új parancsértelmező hívása

en:  ?             Print this list
hu:  ?          Ezen lista kiírása

en: No new volume; exiting.
hu: Nincs új kötet, kilépés.

en: File name not specified. Try again.
hu: Nincs megadva fájlnév, próbálkozzon újra.

en: Invalid input. Type ? for help.
hu: Érvénytelen bemenet. A súgó a ? beírásával kérhető le.

en: %s command failed
hu: A(z) „%s” parancs meghiúsult

en: %s is not continued on this volume
hu: %s nem folytatódik ezen a köteten

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
hu: %s lehetséges, hogy ezen a köteten folytatódott: a fejléc csonkolt nevet tartalmaz

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
hu: %s mérete hibás (%s != %s + %s)

en: This volume is out of sequence (%s - %s != %s)
hu: Ez a kötet kívül esik a sorozaton (%s - %s != %s)

en: Archive not labeled to match %s
hu: Az archívum nincs úgy címkézve, hogy megfeleljen a következőhöz: %s

en: Volume %s does not match %s
hu: A(z) %s kötet nem felel meg a következőnek: %s

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
hu: %s: a fájlnév túl hosszú egy GNU többkötetes fejlécben való tároláshoz, csonkításra került

en: write did not end on a block boundary
hu: az írás nem egy rekord határán fejeződött be

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
hu[0]: Csak %lu bájt olvasható %lu bájtból
hu[1]: Csak %lu bájt olvasható %lu bájtból

en: Contents differ
hu: A tartalom eltér

en: Unexpected EOF in archive
hu: Váratlan fájlvége jel az archívumban

en: File type differs
hu: A fájltípus eltér

en: Mode differs
hu: A mód eltér

en: Uid differs
hu: Az Uid eltér

en: Gid differs
hu: A Gid eltér

en: Mod time differs
hu: A módosítási idő eltér

en: Size differs
hu: A méret eltér

en: Not linked to %s
hu: Nincs a következőre linkelve: %s

en: Symlink differs
hu: A szimbolikus link eltér

en: Device number differs
hu: Az eszközszám eltér

en: Verify
hu: Ellenőrzés

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
hu: %s: A(z) „%c” fájltípus ismeretlen, a diffelés normális fájlként történt

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
hu: Az archívum eltávolított előtagokkal rendelkező fájlneveket tartalmaz.

en: Archive contains transformed file names.
hu: Az archívum átalakított fájlneveket tartalmaz.

en: Verification may fail to locate original files.
hu: Lehetséges, hogy az ellenőrzés nem fogja megtalálni az eredeti fájlokat.

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
hu[0]: AZ ELLENŐRZÉS SIKERTELEN: %d érvénytelen fejléc található
hu[1]: AZ ELLENŐRZÉS SIKERTELEN: %d érvénytelen fejléc található

en: A lone zero block at %s
hu: Egy magányos nulla blokk %s helyen

en: %s: contains a cache directory tag %s; %s
hu: %s: fájl gyorsítótár-könyvtár címkét tartalmaz (%s); %s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
hu: a(z) %s érték a(z) %s %s...%s tartományán kívül esik, helyettesítve a következővel: %s

en: value %s out of %s range %s..%s
hu: a(z) %s érték a(z) %s %s...%s tartományán kívül esik

en: Generating negative octal headers
hu: Negatív oktális fejlécek előállítása

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
hu: %s: a fájlnév túl hosszú (maximum: %d), nem kerül kiírásra

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
hu: %s: a fájlnév túl hosszú (nem darabolható), nem kerül kiírásra

en: %s: link name is too long; not dumped
hu: %s: a fájlnév túl hosszú, nem kerül kiírásra

en: %s: File shrank by %s byte; padding with zeros | %s: File shrank by %s bytes; padding with zeros
hu[0]: %s: a fájl zsugorítva %s bájtra, nullákkal kerül kitöltésre
hu[1]: %s: a fájl zsugorítva %s bájtra, nullákkal kerül kitöltésre

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
hu: %s: a fájl eltérő fájlrendszeren van, nem kerül kiírásra

en: contents not dumped
hu: a tartalom nem került kiírásra

en: %s: Unknown file type; file ignored
hu: %s: Ismeretlen fájltípus, fájl a figyelmen kívül hagyva

en: Missing links to %s.
hu: Hiányzó linkek a következőre: „%s”.

en: %s: file is unchanged; not dumped
hu: %s: a fájl változatlan, nem kerül kiírásra

en: directory not dumped
hu: a könyvtár nem került kiírásra

en: %s: file changed as we read it
hu: %s: a fájl módosult olvasás közben

en: %s: socket ignored
hu: %s: a foglalat figyelmen kívül hagyva

en: %s: door ignored
hu: %s: ajtó figyelmen kívül hagyva

en: Skipping to next header
hu: Ugrás a következő fejlécre

en: Deleting non-header from archive
hu: A nem fejlécek törlése az archívumból

en: %s: implausibly old time stamp %s
hu: %s: valószínűtlenül régi időbélyeg: %s

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
hu: %s: a(z) %s időbélyeg %s másodperccel a jövőbe mutat

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
hu: %s: Váratlan inkonzisztencia a könyvtár létrehozása során

en: %s: skipping existing file
hu: %s: meglévő fájl kihagyása

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
hu: %s: a könyvtár átnevezésre került az állapotának kinyerése előtt

en: Extracting contiguous files as regular files
hu: A folytonos fájlok kibontása normál fájlként

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
hu: Kísérlet a szimbolikus linkek kibontására közvetlen linkként

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
hu: %s: nem lehet kibontani -- a fájl egy másik köteten folytatódik

en: Unexpected long name header
hu: Váratlan hosszú névfejléc

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
hu: %s: Ismeretlen fájltípus: „%c”, normál fájlként lesz kibontva

en: Current %s is newer or same age
hu: A jelenlegi „%s” újabb vagy egyező korú

en: %s: Member name contains '..'
hu: %s: A tagnév „..” szöveget tartalmaz

en: %s: Was unable to backup this file
hu: %s: Nem sikerült biztonsági mentést készíteni erről a fájlról

en: Cannot rename %s to %s
hu: %s: Nem nevezhető át a következőre: %s

en: %s: Directory has been renamed from %s
hu: %s: A könyvtár át lett nevezve a következőről: %s

en: %s: Directory is new
hu: %s: a könyvtár új

en: %s: directory is on a different filesystem; not dumped
hu: %s: a könyvtár eltérő fájlrendszeren van, nem kerül kiírásra

en: %s: Directory has been renamed
hu: %s: a könyvtár át lett nevezve

en: Invalid time stamp
hu: Érvénytelen időbélyeg

en: Invalid modification time
hu: Érvénytelen módosítási idő

en: Invalid modification time (nanoseconds)
hu: Érvénytelen módosítási idő (nanomásodperc)

en: Invalid device number
hu: Érvénytelen eszközszám

en: Invalid inode number
hu: Érvénytelen inode-szám

en: %s: byte %s: %s %.*s... too long
hu: %s: %s bájt: %s %.*s... túl hosszú

en: Unexpected EOF in snapshot file
hu: Váratlan fájlvége a pillanatképfájlban

en: %s: byte %s: %s %s followed by invalid byte 0x%02x
hu: %s: %s bájt: %s %s után érvénytelen bájt áll: 0x%02x

en: %s: byte %s: (valid range %s..%s)
    	%s %s
hu: %s: %s bájt: (érvényes tartomány: %s..%s)
    	%s %s

en: %s: byte %s: %s %s
hu: %s: %s bájt: %s %s

en: %s: byte %s: %s
hu: %s: %s bájt: %s

en: Missing record terminator
hu: Hiányzó rekordlezáró

en: Bad incremental file format
hu: Hibás növekményes fájlformátum

en: Unsupported incremental format version: %<PRIuMAX>
hu: Nem támogatott növekményes formátumverzió: %<PRIuMAX>

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: a várt „%c” helyett %#3o található

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: az „X” többször szerepel

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: üres név az „R”-ben

en: Malformed dumpdir: 'T' not preceded by 'R'
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: a „T”-t nem előzi meg az „R”

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: üres név a „T”-ben

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: a várt „%c” helyett az adatok vége található

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
hu: Rosszul formázott kiíratási könyvtár: az „X” soha nem került felhasználásra

en: Cannot create temporary directory using template %s
hu: Nem hozható létre ideiglenes könyvtár a következő sablon használatával: %s

en: %s: Not purging directory: unable to stat
hu: %s: a könyvtár nem kerül törlésre: nem érhető el

en: %s: directory is on a different device: not purging
hu: %s: a fájl egy másik eszközön van: nem kerül törlésre

en: %s: Deleting %s
hu: %s: %s törlése

en: %s: Cannot remove
hu: %s: nem távolítható el

en: %s: Omitting
hu: %s: kihagyás

en: block %s: ** Block of NULs **
hu: blokk %s: ** A blokk üres **

en: block %s: ** End of File **
hu: blokk %s: ** Fájlvége **

en: block %s:
hu: blokk %s:

note: TRANSLATORS: %s is type of the value (gid_t, uid_t, etc.)
en: Blanks in header where numeric %s value expected
hu: Üres értékek a fejléc azon részében, ahol a program a(z) %s számértéket várta

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
hu: Az archívum %.*s oktális értéke túllépi a(z) %s tartományt, a program feltételezi, hogy kettes komplemens

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range
hu: Az archívum %.*s oktális értéke túllépi a(z) %s tartományt

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
hu: Az archívum elavulófélben levő base-64-es fejléceket tartalmaz

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
hu: Az archívum előjeles base-64 karakterlánca (%s) túllépi a(z) %s tartományt

en: Archive base-256 value is out of %s range
hu: Az archívum base-256-os értéke túllépi a(z) %s tartományt

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
hu: Az archívum %.*s értéket tartalmaz, ahol a program %s számértéket vár

note: TRANSLATORS: Second %s is type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
hu: Az archívum %s értéke túllépi a(z) %s %s..%s tartományát

en:  link to %s
hu:  link a következőre: %s

en:  unknown file type %s
hu:  ismeretlen fájltípus: %s

en: --Long Link--
hu: --Hosszú link--

en: --Long Name--
hu: --Hosszú név--

en: --Volume Header--
hu: --Kötetfejléc--

en: --Continued at byte %s--
hu: --Folytatva %s bájttól--

en: Creating directory:
hu: Könyvtár létrehozása:

en: Renaming %s to %s
hu: %s átnevezése a következőre: %s

en: %s: Cannot rename to %s
hu: %s: Nem nevezhető át a következőre: %s

en: Renaming %s back to %s
hu: %s helyreállítása a következő névre: %s

en: %s: File removed before we read it
hu: %s: a fájl el lett távolítva a beolvasás előtt

en: child process
hu: gyermekfolyamat

en: interprocess channel
hu: folyamatközi csatorna

en: Local file name selection:
hu: Helyi fájlnévválasztás:

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
hu: az adott FÁJL hozzáadása az archívumhoz (hasznos, ha neve kötőjellel kezdődik)

en: DIR
hu: KÖNYVTÁR

en: change to directory DIR
hu: váltás a KÖNYVTÁR könyvtárba

en: get names to extract or create from FILE
hu: kibontandó nevek lekérdezése vagy létrehozás a FÁJLBÓL

en: -T reads null-terminated names; implies --verbatim-files-from
hu: a -T nullal lezárt neveket olvas, következik belőle a --verbatim-files-from

en: disable the effect of the previous --null option
hu: a korábbi --null kapcsoló hatásának letiltása

en: unquote input file or member names (default)
hu: a bemeneti fájl vagy tagnevek idézettségének megszüntetése (alapértelmezett)

en: do not unquote input file or member names
hu: ne szüntesse meg a bemeneti fájl vagy tagnevek idézettségét

en: -T reads file names verbatim (no escape or option handling)
hu: a -T változatlan fájlneveket olvas (nincs elfedés vagy kapcsolókezelés)

en: -T treats file names starting with dash as options (default)
hu: a -T a kötőjellel kezdődő fájlneveket kapcsolónak tekinti (alapeset)

en: PATTERN
hu: MINTA

en: exclude files, given as a PATTERN
hu: a MINTAKÉNT megadott fájlok kihagyása

en: exclude patterns listed in FILE
hu: a FÁJLBAN megadott minták kihagyása

en: exclude contents of directories containing CACHEDIR.TAG, except for the tag file itself
hu: a CACHEDIR.TAG-et tartalmazó könyvtárak tartalmának kihagyása, a címkefájl kivételével

en: exclude everything under directories containing CACHEDIR.TAG
hu: a CACHEDIR.TAG-et tartalmazó könyvtárak alatt minden kihagyása

en: exclude directories containing CACHEDIR.TAG
hu: a CACHEDIR.TAG-et tartalmazó könyvtárak kihagyása

en: exclude contents of directories containing FILE, except for FILE itself
hu: a FÁJLT tartalmazó könyvtárak tartalmának kihagyása, a FÁJL kivételével

en: read exclude patterns for each directory from FILE, if it exists
hu: kizáró minták olvasása minden egyes könyvtárhoz a FÁJLBÓL, ha létezik

en: read exclude patterns for each directory and its subdirectories from FILE, if it exists
hu: kizáró minták olvasása minden egyes könyvtárhoz és annak alkönyvtáraihoz a FÁJLBÓL, ha létezik

en: exclude everything under directories containing FILE
hu: a FÁJLT tartalmazó könyvtárak alatt minden kihagyása

en: exclude directories containing FILE
hu: a FÁJLT tartalmazó könyvtárak kihagyása

en: exclude version control system directories
hu: verziókezelő rendszer könyvtárainak kihagyása

en: read exclude patterns from the VCS ignore files
hu: kizárási minták olvasása a VCS ignore fájlokból

en: exclude backup and lock files
hu: mentési és zárolási fájlok kihagyása

en: recurse into directories (default)
hu: belépés a könyvtárakba rekurzívan (alapértelmezett)

en: avoid descending automatically in directories
hu: ne lépjen be automatikusan a könyvtárakba

en: File name matching options (affect both exclude and include patterns):
hu: Fájlnévillesztés beállításai (érintik mind a kihagyási, mind a felvételi mintákat):

en: patterns match file name start
hu: a minták illesztése a fájlnevek elejére

en: patterns match after any '/' (default for exclusion)
hu: a minták illesztése bármely „/” után (alapértelmezett kihagyáskor)

en: ignore case
hu: kis- és nagybetűk figyelmen kívül hagyása

en: case sensitive matching (default)
hu: kis- és nagybetűkre érzékeny illesztés (alapértelmezett)

en: use wildcards (default for exclusion)
hu: helyettesítő karakterek használata (alapértelmezett kihagyáskor)

en: verbatim string matching
hu: szó szerinti karakterlánc-illesztés

en: wildcards match '/' (default for exclusion)
hu: a helyettesítő karakterek illeszkednek a „/” jelre (alapértelmezett kihagyáskor)

en: wildcards do not match '/'
hu: a helyettesítő karakterek nem illeszkednek a „/” jelre

en: -C %s has no effect
hu: a -C %s kapcsolónak nincs hatása

en: --%s %s has no effect
hu: a --%s %s kapcsolónak nincs hatása

en: --%s has no effect
hu: a --%s kapcsolónak nincs hatása

en: command line
hu: parancssor

en: %s: file list requested from %s already read from %s
hu: %s: a(z) %s helyről kért fájllista már be van olvasva innen: %s

en: cannot split string '%s': %s
hu: nem darabolható a(z) „%s” karakterlánc: %s

en: %s: file name read contains nul character
hu: %s: a beolvasott fájlnév null karaktert tartalmaz

en: Pattern matching characters used in file names
hu: Mintaillesztő karaktereket használt a fájlnevekben

en: Use --wildcards to enable pattern matching, or --no-wildcards to suppress this warning
hu: Használja a --wildcards kapcsolót a mintaillesztés engedélyezéséhez, vagy a --no-wildcards kapcsolót ezen figyelmeztetés letiltásához

en: %s: Not found in archive
hu: %s: Nem található az archívumban

en: %s: Required occurrence not found in archive
hu: %s: A szükséges előfordulás nem található az archívumban

en: Archive label mismatch
hu: Hibás archívumcímke

en: Using -C option inside file list is not allowed with --listed-incremental
hu: A -C használata fájllistán belül nem engedélyezett a --listed-incremental kapcsolóval

en: Only one -C option is allowed with --listed-incremental
hu: Csak egy -C engedélyezett a --listed-incremental kapcsolóval

en: Options '%s' and '%s' both want standard input
hu: A(z) „%s” és a(z) „%s” kapcsolók mind a szabványos bemenetet igénylik

en: %s: Invalid archive format
hu: %s: Érvénytelen archívumformátum

en: GNU features wanted on incompatible archive format
hu: GNU szolgáltatásokat kértél inkompatibilis az archívumformátumokon

en: Unknown quoting style '%s'. Try '%s --quoting-style=help' to get a list.
hu: A(z) „%s” idézési stílus ismeretlen. Próbálja a „%s --quoting-style=help” parancsot segítségért.

en: GNU 'tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
hu: A GNU „tar” több fájlt egyetlen szalagos vagy lemezes archívumba ment és képes az egyes fájlokat helyreállítani az archívumból.
    
    Például:
      tar -cf archívum.tar foo bar # Létrehozza az archívum.tar fájlt a foo
                                    és bar fájlokból.
      tar -tvf archívum.tar        # Részletesen felsorolja az archívum.tar
                                       fájljait.
      tar -xf archívum.tar         # Kibontja az összes fájlt az archívum.tar
                                       fájlból.

en: The backup suffix is '~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      none, off       never make backups
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
hu:  A biztonsági mentés utótagja „~”, hacsak nem változtatja meg a „--suffix”
    vagy a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX segítségével.
    A verziófelügyelet a --backup vagy a VERSION_CONTROL segítségével kezelheti,
    az értékek:
      none, off       soha ne mentsen
      t, numbered     számozott mentések létrehozása
      nil, existing   számozott, ha már létezik számozott mentés,
                      egyébként egyszerű
      never, simple   mindig egyszerű mentés létrehozása

en: Main operation mode:
hu: Fő működési mód:

en: list the contents of an archive
hu: felsorolja egy archívum tartalmát

en: extract files from an archive
hu: fájlok kibontása egy archívumból

en: create a new archive
hu: új archívum létrehozása

en: find differences between archive and file system
hu: különbségek keresése az archívum és a fájlrendszer között

en: append files to the end of an archive
hu: fájlok hozzáfűzése egy archívum végéhez

en: only append files newer than copy in archive
hu: csak az archívumban lévő másolatnál újabb fájlok hozzáfűzése

en: append tar files to an archive
hu: tar fájlok hozzáfűzése egy archívumhoz

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
hu: törlés az archívumból (szalagon nem működik!)

en: test the archive volume label and exit
hu: az archívum kötetcímkéjének tesztelése és kilépés

en: Operation modifiers:
hu: Műveletmódosítók:

en: handle sparse files efficiently
hu: ritka fájlok hatékony kezelése

en: TYPE
hu: TÍPUS

en: technique to detect holes
hu: lyukfelismerési módszer

en: MAJOR[.MINOR]
hu: MAGAS[.ALACSONY]

en: set version of the sparse format to use (implies --sparse)
hu: a használandó ritka formátum verziójának beállítása (magával vonja
     a --sparse kapcsolót)

en: handle old GNU-format incremental backup
hu: régi GNU formátumú növekményes mentés kezelése

en: handle new GNU-format incremental backup
hu: új GNU formátumú növekményes mentés kezelése

en: dump level for created listed-incremental archive
hu: kiíratási szint a létrehozott listázott növekményes archívumhoz

en: do not exit with nonzero on unreadable files
hu: ne lépjen ki nem nulla értékkel ha a fájl olvashatatlan

en: process only the NUMBERth occurrence of each file in the archive; this option is valid only in conjunction with one of the subcommands --delete, --diff, --extract or --list and when a list of files is given either on the command line or via the -T option; NUMBER defaults to 1
hu: az archívum minden egyes fájljának csak a SZÁM-adik előfordulásának feldolgozása. Ez a kapcsoló csak a --delete, --diff, --extract vagy --list alparancsok egyikével használható és csak akkor, ha egy fájllista kerül átadásra a parancssoron vagy a -T kapcsolón keresztül. A SZÁM alapértelmezett értéke az 1.

en: archive is seekable
hu: az archívum kereshető

en: archive is not seekable
hu: az archívumban nem lehet pozicionálni

en: do not check device numbers when creating incremental archives
hu: ne ellenőrizze az eszközszámokat növekményes archívumok létrehozásakor

en: check device numbers when creating incremental archives (default)
hu: eszközszámok ellenőrzése növekményes archívumok létrehozásakor (alapértelmezett)

en: Overwrite control:
hu: Felülírás felügyelete:

en: attempt to verify the archive after writing it
hu: kísérlet az archívum ellenőrzésére annak kiírása után

en: remove files after adding them to the archive
hu: fájlok eltávolítása azok archívumhoz adása után

en: don't replace existing files when extracting, treat them as errors
hu: ne cserélje a meglévő fájlokat kibontáskor, kezelje ezeket hibaként

en: don't replace existing files when extracting, silently skip over them
hu: ne cserélje a meglévő fájlokat kibontáskor, szó nélkül hagyja ki ezeket

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
hu: ne cserélje az archív változatuknál újabb meglévő fájlokat

en: overwrite existing files when extracting
hu: meglévő fájlok felülírása kibontáskor

en: remove each file prior to extracting over it
hu: minden egyes fájl eltávolítása a rá történő kibontás előtt

en: empty hierarchies prior to extracting directory
hu: hierarchiák kiürítése könyvtár kibontása előtt

en: preserve metadata of existing directories
hu: meglévő könyvtárak metaadatainak megőrzése

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
hu: meglévő könyvtárak metaadatainak felülírása kibontáskor (alapértelmezett)

en: preserve existing symlinks to directories when extracting
hu: könyvtárakra mutató meglévő szimlinkek megőrzése kibontáskor

en: create a subdirectory to avoid having loose files extracted
hu: alkönyvtár létrehozása a laza fájlok kibontásának elkerüléséhez

en: Select output stream:
hu: Kimeneti adatfolyam kiválasztása:

en: extract files to standard output
hu: fájlok kibontása a szabványos kimenetre

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: pipe extracted files to another program
hu: kibontott fájlok továbbítása másik program számára

en: ignore exit codes of children
hu: utódok kilépési kódjainak figyelmen kívül hagyása

en: treat non-zero exit codes of children as error
hu: az utódok nem nulla kilépési kódjainak kezelése hibaként

en: Handling of file attributes:
hu: Fájlattribútumok kezelése:

en: force NAME as owner for added files
hu: a NÉV kényszerítése a hozzáadott fájlok tulajdonosaként

en: force NAME as group for added files
hu: a NÉV kényszerítése a hozzáadott fájlok csoportjaként

en: use FILE to map file owner UIDs and names
hu: a FÁJL használata a fájltulajdonos UID-ek és nevek leképezésére

en: use FILE to map file owner GIDs and names
hu: a FÁJL használata a fájltulajdonos GID-ek és nevek leképezésére

en: DATE-OR-FILE
hu: DÁTUM-VAGY-FÁJL

en: set mtime for added files from DATE-OR-FILE
hu: a DÁTUM-VAGY-FÁJL dátumnál újabb fájlok mtime értékének beállítása

en: only set time when the file is more recent than what was given with --mtime
hu: csak akkor állítson be időt, ha a fájl újabb, mint a --mtime által megadott

en: CHANGES
hu: MÓDOSÍTÁSOK

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
hu: a (szimbolikus) mód módosítások kényszerítése a hozzáadott fájlokra

en: METHOD
hu: MÓDSZER

en: preserve access times on dumped files, either by restoring the times after reading (METHOD='replace'; default) or by not setting the times in the first place (METHOD='system')
hu: a kiíratott fájlok hozzáférési időpontjainak megőrzése, vagy az időpontok olvasás után történő visszaállításával (MÓDSZER='replace'; alapértelmezett) vagy az időpontok be nem állításával az első helyen (MÓDSZER='system')

en: don't extract file modified time
hu: ne bontsa ki a fájl módosításának időpontját

en: try extracting files with the same ownership as exists in the archive (default for superuser)
hu: próbálja az archívumban létezővel azonos tulajdonossal kibontani a fájlokat (alapértelmezett a rendszergazdának)

en: extract files as yourself (default for ordinary users)
hu: fájlok kibontása a saját nevében (alapértelmezett normál felhasználóknak)

en: always use numbers for user/group names
hu: mindig számok használata a felhasználó- vagy csoportnevekhez

en: extract information about file permissions (default for superuser)
hu: a fájl jogosultságaival kapcsolatos információk kibontása (alapértelmezett a rendszergazda számára)

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
hu: a felhasználó umask értékének alkalmazása a jogosultságok kibontásakor az archívumból (alapértelmezett az egyszerű felhasználók számára)

en: member arguments are listed in the same order as the files in the archive
hu: a tagargumentumok ugyanabban a sorrendben kerülnek felsorolásra, mint az archívum fájljai

en: delay setting modification times and permissions of extracted directories until the end of extraction
hu: kibontott könyvtárak módosítási idői és jogosultságai beállításának késleltetése a kibontás befejeztéig

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
hu: a --delay-directory-restore kapcsoló hatásának megszüntetése

en: ORDER
hu: SORREND

en: directory sorting order: none (default), name or inode
hu: könyvtárrendezési sorrend: nincs (alapértelmezett), név vagy inode

en: directory sorting order: none (default) or name
hu: könyvtárrendezési sorrend: nincs (alapértelmezett) vagy név

en: Handling of extended file attributes:
hu: Kiterjesztett fájlattribútumok kezelése:

en: Enable extended attributes support
hu: Kiterjesztett attribútumok támogatásának engedélyezése

en: Disable extended attributes support
hu: Kiterjesztett attribútumok támogatásának kikapcsolása

en: MASK
hu: MASZK

en: specify the include pattern for xattr keys
hu: Adja meg az xattr kulcsok felvételi mintáját

en: specify the exclude pattern for xattr keys
hu: Adja meg az xattr kulcsok kihagyási mintáját

en: Enable the SELinux context support
hu: A SELinux kontextustámogatás bekapcsolása

en: Disable the SELinux context support
hu: A SELinux kontextustámogatás kikapcsolása

en: Enable the POSIX ACLs support
hu: A POSIX ACL-ek támogatásának bekapcsolása

en: Disable the POSIX ACLs support
hu: A POSIX ACL-ek támogatásának kikapcsolása

en: Device selection and switching:
hu: Eszköz kiválasztása és váltása:

en: ARCHIVE
hu: ARCHÍVUM

en: use archive file or device ARCHIVE
hu: az ARCHÍVUM archívumfájl vagy -eszköz használata

en: specify drive and density
hu: meghajtó és sűrűség megadása

en: archive file is local even if it has a colon
hu: az archívumfájl helyi, még ha tartalmaz is kettőspontot

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
hu: az adott rmt PARANCS használata az rmt helyett

en: use remote COMMAND instead of rsh
hu: a távoli PARANCS használata az rsh helyett

en: create/list/extract multi-volume archive
hu: többkötetes archívum létrehozása/listázása/kibontása

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
hu: szalagváltás a SZÁM x 1024 bájt kiírása után

en: run script at end of each tape (implies -M)
hu: parancsfájl futtatása minden egyes szalag végén (-M esetén)

en: use/update the volume number in FILE
hu: a FÁJLBAN található számú kötet használata/frissítése

en: Device blocking:
hu: Eszközblokkolás:

en: BLOCKS
hu: BLOKK

en: BLOCKS x 512 bytes per record
hu: rekordonként BLOKK x 512 bájt

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
hu: SZÁM bájt rekordonként, az 512 többszöröse

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
hu: nullázott blokkok (EOF) mellőzése az archívumban

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
hu: újrablokkolás olvasáskor (4.2BSD csövekhez)

en: Archive format selection:
hu: Archívumformátum kiválasztása:

en: FORMAT
hu: FORMÁTUM

en: create archive of the given format
hu: az adott formátumú archívum létrehozása

en: FORMAT is one of the following:
hu: A FORMÁTUM a következők egyike:

en: old V7 tar format
hu: régi V7 tar formátum

en: GNU format as per tar <= 1.12
hu: A tar <= 1.12 által használt GNU formátum

en: GNU tar 1.13.x format
hu: GNU tar 1.13.x formátum

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
hu: POSIX 1003.1-1988 (ustar) formátum

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
hu: POSIX 1003.1-2001 (pax) formátum

en: same as pax
hu: azonos a pax formátummal

en: same as --format=v7
hu: azonos a --format=v7 formátummal

en: same as --format=posix
hu: azonos a --format=posix formátummal

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
hu: kulcsszó[[:]=érték][,kulcsszó[[:]=érték]...

en: control pax keywords
hu: a pax kulcsszavak irányítása

en: TEXT
hu: SZÖVEG

en: create archive with volume name TEXT; at list/extract time, use TEXT as a globbing pattern for volume name
hu: archívum létrehozása a SZÖVEG kötetnévvel. Listázáskor vagy kibontáskor használja a kötetnév keresési mintájaként a SZÖVEGET

en: Compression options:
hu: Tömörítési kapcsolók:

en: use archive suffix to determine the compression program
hu: archívum kiterjesztésének használata a tömörítőprogram meghatározására

en: do not use archive suffix to determine the compression program
hu: ne használja az archívum kiterjesztését a tömörítőprogram meghatározására

en: filter through PROG (must accept -d)
hu: tömörítése a PROG használatával (el kell fogadnia a -d kapcsolót)

en: Local file selection:
hu: Helyi fájlválasztás:

en: stay in local file system when creating archive
hu: az archívum létrehozásakor maradjon a helyi fájlrendszeren

en: don't strip leading '/'s from file names
hu: ne vágja le a kezdő „/” jelet a fájlnevekből

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
hu: szimbolikus linkek követése; az általuk mutatott fájlok archiválása és kiíratása

en: follow hard links; archive and dump the files they refer to
hu: közvetlen linkek követése; az általuk mutatott fájlok archiválása és kiíratása

en: MEMBER-NAME
hu: TAGNÉV

en: begin at member MEMBER-NAME when reading the archive
hu: kezdés a TAGNÉV tagnál az archívum olvasásakor

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
hu: csak a DÁTUM-VAGY-FÁJL dátumnál újabb fájlok tárolása

en: DATE
hu: DÁTUM

en: compare date and time when data changed only
hu: dátum és idő összehasonlítása ha csak a dátum módosult

en: CONTROL
hu: FELÜGYELET

en: backup before removal, choose version CONTROL
hu: mentés eltávolítás előtt, a FELÜGYELET verzió kiválasztása

en: STRING
hu: KARAKTERLÁNC

en: backup before removal, override usual suffix ('~' unless overridden by environment variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)
hu: mentés eltávolítás előtt, a szokásos utótag („~”, hacsak a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX környezeti változó nem bírálja felül) felülbírálása

en: File name transformations:
hu: Fájlnév-átalakítások:

en: strip NUMBER leading components from file names on extraction
hu: a fájlnevek SZÁM darab kezdő összetevőjének levágása kibontáskor

en: EXPRESSION
hu: KIFEJEZÉS

en: use sed replace EXPRESSION to transform file names
hu: A KIFEJEZÉS sed helyettesítőkifejezés használata fájlnevek átalakítására

en: Informative output:
hu: Informatív kimenet:

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
hu: előrehaladási üzenetek megjelenítése minden SZÁM. rekordnál (alapértelmezés: 10)

en: ACTION
hu: MŰVELET

en: execute ACTION on each checkpoint
hu: a MŰVELET végrehajtása minden ellenőrzőponton

en: print a message if not all links are dumped
hu: üzenet kiírása, ha nem minden link került kiíratásra

en: SIGNAL
hu: SZIGNÁL

en: print total bytes after processing the archive; with an argument - print total bytes when this SIGNAL is delivered; Allowed signals are: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 and SIGUSR2; the names without SIG prefix are also accepted
hu: a bájtok teljes számának megjelenítése az archívum feldolgozása után egy argumentummal hívva kiírja a bájtok teljes számát ezen SZIGNÁL megkapásakor. Az engedélyezett szignálok: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 és SIGUSR2; a SIG előtag nélküli nevek is elfogadottak

en: print file modification times in UTC
hu: a fájlmódosítási idők kiírása UTC szerint

en: print file time to its full resolution
hu: fájl módosítási idejének kiírása teljes pontossággal

en: send verbose output to FILE
hu: bőbeszédű kimenet küldése a FÁJLBA

en: show block number within archive with each message
hu: az archívumon belüli blokkszám megjelenítése minden egyes üzenettel

en: show tar defaults
hu: a tar alapértelmezéseinek megjelenítése

en: show valid ranges for snapshot-file fields
hu: érvényes tartományok megjelenítése a pillanatkép-fájl mezőkhöz

en: when listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
hu: listázáskor vagy kibontáskor minden egyes, a keresési feltételnek meg nem felelő könyvtár listázása

en: show file or archive names after transformation
hu: fájl- vagy archívumnevek megjelenítése átalakítás után

en: STYLE
hu: STÍLUS

en: set name quoting style; see below for valid STYLE values
hu: az idézési stílus beállítása, az érvényes STÍLUS értékeket lásd alább

en: additionally quote characters from STRING
hu: a KARAKTERLÁNCBÓL származó karakterek kiegészítő idézése

en: disable quoting for characters from STRING
hu: a KARAKTERLÁNCBÓL származó karakterek idézésének letiltása

en: ask for confirmation for every action
hu: megerősítés kérése minden egyes művelethez

en: verbosely list files processed
hu: feldolgozott fájlok bőbeszédű listázása

en: KEYWORD
hu: KULCSSZÓ

en: warning control
hu: figyelmeztetés felügyelete

en: Compatibility options:
hu: Kompatibilitási kapcsolók:

en: when creating, same as --old-archive; when extracting, same as --no-same-owner
hu: létrehozáskor megegyezik a --old-archive kapcsolóval; kibontáskor a --no-same-owner kapcsolóval

en: Other options:
hu: Egyéb kapcsolók:

en: disable use of some potentially harmful options
hu: néhány potenciálisan káros kapcsoló használatának letiltása

note: TRANSLATORS: Both %s in this statement are replaced with option names.
en: '%s' cannot be used with '%s'
hu: a(z) „%s” kapcsoló nem használható a következővel: „%s”

en: You may not specify more than one '-Acdtrux', '--delete' or  '--test-label' option
hu: A következő kapcsolók közül egynél többet nem használhat: „-Acdtrux”, „--delete” vagy „--test-label”

en: Conflicting compression options
hu: A tömörítési kapcsolók ütköznek

en: Unknown signal name: %s
hu: Ismeretlen szignálnév: %s

en: Date sample file not found
hu: A dátummintafájl nem található

en: Substituting %s for unknown date format %s
hu: %s cseréje az ismeretlen %s dátumformátumhoz

en: Option %s: Treating date '%s' as %s
hu: „%s” kapcsoló: A(z) „%s” dátum kezelése mint %s

en: filter the archive through %s
hu: az archívum tömörítése a(z) %s használatával

en: Valid arguments for the --quoting-style option are:
hu: A --quoting-style kapcsoló érvényes paraméterei:

en: 
    *This* tar defaults to:
hu: 
    *Ezen* tar alapértelmezései:

en: Invalid owner or group ID
hu: Érvénytelen tulajdonos- vagy csoportazonosító

en: Invalid blocking factor
hu: Érvénytelen blokkolási tényező

en: Malformed density argument: %s
hu: Rosszul formázott sűrűségargumentum: %s

en: Unknown density: '%c'
hu: Ismeretlen sűrűség: „%c”

en: Options '-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
hu: A „-[0-7][lmh]” kapcsolókat *ez* a tar NEM támogatja

en: Invalid tape length
hu: Érvénytelen szalagméret

en: Invalid incremental level value
hu: Hibás növekményszintérték

en: More than one threshold date
hu: Egynél több küszöbdátum

en: Invalid sparse version value
hu: Érvénytelen ritka verzió érték

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
hu: Az --atime-preserve='system' nem támogatott ezen az operációs rendszeren

en: --checkpoint value is not an integer
hu: A --checkpoint értéke nem egy egész

en: Invalid mode given on option
hu: Érvénytelen mód került megadásra a kapcsolóban

en: Invalid number
hu: Érvénytelen szám

en: Invalid record size
hu: Érvénytelen rekordméret

en: Record size must be a multiple of %d.
hu: A rekordméretnek %d többszörösének kell lennie.

en: Invalid number of elements
hu: Érvénytelen elemszám

en: Only one --to-command option allowed
hu: Csak egy --to-command kapcsoló engedélyezett

en: %s:%lu: location of the error
hu: %s:%lu: a hiba helye

en: error parsing %s
hu: hiba a(z) „%s” elemzésekor

en: [FILE]...
hu: [FÁJL]...

en: cannot split TAR_OPTIONS: %s
hu: nem darabolható a TAR_OPTIONS: %s

en: non-option arguments in %s
hu: nem kapcsoló argumentumok ebben: %s

en: Old option '%c' requires an argument.
hu: A régi „%c” kapcsoló paramétert igényel.

en: --occurrence is meaningless without a file list
hu: a --occurrence értelmetlen fájllista nélkül

en: Multiple archive files require '-M' option
hu: Több archívumfájl esetén szükséges a „-M” kapcsoló

en: --level is meaningless without --listed-incremental
hu: a --level értelmetlen a --listed-incremental nélkül

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
hu[0]: %s: A kötetcímke túl hosszú (a korlát %lu bájt)
hu[1]: %s: A kötetcímke túl hosszú (a korlát %lu bájt)

en: Cannot verify multi-volume archives
hu: A többkötetes archívumok nem ellenőrizhetők

en: Cannot verify compressed archives
hu: A tömörített archívumok nem ellenőrizhetők

en: Cannot use multi-volume compressed archives
hu: Nem használhatók többkötetes tömörített archívumok

en: Cannot concatenate compressed archives
hu: Tömörített archívumok nem fűzhetők össze

en: --clamp-mtime needs a date specified using --mtime
hu: a --clamp-mtime egy, a --mtime használatával megadott dátumot igényel

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
hu: a --pax kapcsoló csak POSIX archívumokon használható

en: --acls can be used only on POSIX archives
hu: a --acls kapcsoló csak POSIX archívumokon használható

en: --selinux can be used only on POSIX archives
hu: a --selinux kapcsoló csak POSIX archívumokon használható

en: --xattrs can be used only on POSIX archives
hu: a --xattrs kapcsoló csak POSIX archívumokon használható

en: Cannot deduce top-level directory name; please set it explicitly with --one-top-level=DIR
hu: Nem lehet kikövetkeztetni a felsőszintű könyvtár nevét; állítsa be világosan a --one-top-level=KVT kapcsolóval

en: Volume length cannot be less than record size
hu: A kötet hossza nem lehet kisebb a rekord méreténél

en: Cowardly refusing to create an empty archive
hu: Üres archívum létrehozása visszautasítva

en: Options '-Aru' are incompatible with '-f -'
hu: Az „-Aru” kapcsolók összeférhetetlenek a „-f -” kapcsolóval

en: You must specify one of the '-Acdtrux', '--delete' or '--test-label' options
hu: Meg kell adnia a következő kapcsolók egyikét: „-Acdtrux”, „--delete” vagy „--test-label”

en: Exiting with failure status due to previous errors
hu: Kilépés hibaállapottal a korábbi hibák miatt

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
hu: A(z) %s kulcsszó ismeretlen vagy még nincs megvalósítva

en: Time stamp is out of allowed range
hu: Az időbélyeg kívül esik az engedélyezett tartományon

en: Malformed pax option: %s
hu: Helytelenül formázott pax kapcsoló: %s

en: Pattern %s cannot be used
hu: A(z) %s minta nem használható

en: Keyword %s cannot be overridden
hu: A(z) %s minta nem bírálható felül

en: can't update global extended header record
hu: nem lehet frissíteni a globális kiterjesztett fejléc rekordját

en: Malformed extended header: missing length
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: a hossz hiányzik

en: Malformed extended header: missing blank after length
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: a hossz után hiányzik egy üres hely karakter

en: Malformed extended header: missing equal sign
hu: A kiterjesztett fejléc hibás: egy egyenlőségjel hiányzik

en: Malformed extended header: missing newline
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: az újsor hiányzik

en: Ignoring unknown extended header keyword '%s'
hu: A(z) „%s” ismeretlen kiterjesztett fejléc kulcsszó figyelmen kívül marad

en: Generated keyword/value pair is too long (keyword=%s, length=%s)
hu: Az előállított kulcsszó/érték pár túl hosszú (kulcsszó: %s, hossz: %s)

note: TRANSLATORS: The first %s is the pax extended header keyword (atime, gid, etc.).
en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
hu: A kiterjesztett fejléc %s=%s értéke túllépi a(z) %s..%s tartományát

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: érvénytelen %s=%s

en: Malformed extended header: excess %s=%s
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: többlet %s=%s

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: érvénytelen %s: váratlan határoló (%c)

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
hu: Rosszul formázott kiterjesztett fejléc: érvénytelen %s: az értékek száma páratlan

en: %s: not a valid timeout
hu: %s: érvénytelen időtúllépés

en: %s: unknown checkpoint action
hu: %s: ismeretlen ellenőrzőpont-művelet

en: write
hu: írás

en: read
hu: olvasás

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of write operation", *not* "Writing a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de escritura", *not* "Escribiendo un punto de comprobaci@'on"
en: Write checkpoint %u
hu: %u. írási ellenőrzőpont

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of read operation", *not* "Reading a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de lectura", *not* "Leyendo un punto de comprobaci@'on"
en: Read checkpoint %u
hu: %u. olvasási ellenőrzőpont

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
hu: a genfiles adatfájlokat kezel a GNU paxutils tesztcsomag számára.
    A KAPCSOLÓK:

en: File creation options:
hu: Fájllétrehozási kapcsolók:

en: SIZE
hu: MÉRET

en: Create file of the given SIZE
hu: Az adott MÉRETŰ fájl létrehozása

en: Write to file NAME, instead of standard output
hu: Írás a NÉV nevű fájlba a szabványos kimenet helyett

en: Read file names from FILE
hu: Fájlnevek beolvasása a FÁJLBÓL

en: -T reads null-terminated names
hu: a -T nullal lezárt neveket olvas

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
hu: A fájl feltöltése az adott MINTÁVAL. A MINTA a 'default' (alapértelmezett) vagy 'zeros' (nullák) egyike

en: Size of a block for sparse file
hu: Egy blokk mérete ritka fájlhoz

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
hu: Ritka fájl előállítása. A parancssor többi része megadja a fájlleképezést.

en: OFFSET
hu: ELTOLÁS

en: Seek to the given offset before writing data
hu: Az adott eltolásra pozicionálás az adatok kiírása előtt

en: Suppress non-fatal diagnostic messages
hu: Nem végzetes diagnosztikai üzenetek elnyomása

en: File statistics options:
hu: Fájlstatisztika kapcsolói:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
hu: A stat struktúra tartalmának kiírása minden egyes megadott fájlhoz. Az alapértelmezett FORMÁTUM:

en: Synchronous execution options:
hu: Szinkron végrehajtási kapcsolók:

en: Execute ARGS. Trigger checkpoints every Nth record (default 1). Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
hu: Az ARGUMENTUMOK végrehajtása. Ellenőrzőpontok aktiválása minden N. rekordnál (alapértelmezett: 1). Hasznos a --checkpoint és a --cut, --append, --touch vagy --unlink egyikével

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
hu: Az adott művelet (lásd alább) végrehajtása a SZÁM-adik ellenőrzőpont elérése után

en: Set date for next --touch option
hu: Dátum beállítása a következő --touch kapcsoló számára

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
hu: Végrehajtott ellenőrzőpontok és a PARANCS kilépési állapotának megjelenítése

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
hu: Szinkron végrehajtási tevékenységek. Ezek a --checkpoint kapcsoló által megadott számú ellenőrzőpont elérésekor kerülnek végrehajtásra.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
hu: A FÁJL csonkolása az előző --length kapcsoló által megadott méretre (vagy nullára, ha nincs megadva)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
hu: MÉRET bájt hozzáfűzése a FÁJLHOZ. A MÉRETET az előző --length kapcsoló adja meg.

en: Update the access and modification times of FILE
hu: A FÁJL hozzáférési és módosítási idejének frissítése

en: Execute COMMAND
hu: A PARANCS végrehajtása

en: Delete FILE
hu: FÁJL törlése

en: Invalid size: %s
hu: Érvénytelen méret: %s

en: Number out of allowed range: %s
hu: A szám kívül esik az engedélyezett tartományon: %s

en: Negative size: %s
hu: Negatív méret: %s

en: stat(%s) failed
hu: a stat(%s) meghiúsult

en: created file is not sparse
hu: a létrehozott fájl nem ritka

en: Error parsing number near `%s'
hu: Hiba a(z) „%s” közelében található szám elemzésekor

en: Unknown date format
hu: Ismeretlen dátumformátum

en: [ARGS...]
hu: [ARGUMENTUMOK...]

en: cannot open `%s'
hu: a(z) „%s” nem nyitható meg

en: cannot seek
hu: Nem lehet pozicionálni

en: file name contains null character
hu: a fájlnév null karaktert tartalmaz

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
hu: nem állíthatók elő ritka fájlok a szabványos kimeneten, használja a --file kapcsolót

en: incorrect mask (near `%s')
hu: helytelen maszk (a(z) „%s” közelében)

en: Unknown field `%s'
hu: Ismeretlen mező: „%s”

en: cannot set time on `%s'
hu: nem állítható be az idő a következőn: „%s”

en: cannot truncate `%s'
hu: a(z) „%s” nem csonkítható

en: command failed: %s
hu: A(z) „%s” parancs meghiúsult

en: cannot stat `%s'
hu: a(z) „%s” nem érhető el

en: cannot remove directory `%s'
hu: a(z) „%s” könyvtár nem távolítható el

en: cannot unlink `%s'
hu: a(z) „%s” nem törölhető

en: Command exited successfully
hu: A parancs sikeresen befejeződött

en: Command failed with status %d
hu: A parancs meghiúsult a következő állapottal: %d

en: Command terminated on signal %d
hu: A parancs befejeződött a következő szignállal: %d

en: Command stopped on signal %d
hu: A parancs leállítva a következő szignállal: %d

en: Command dumped core
hu: A parancs hibakeresési kimenetet adott vissza

en: Command terminated
hu: A parancs befejeződött

en: --stat requires file names
hu: a --stat fájlneveket igényel
