GNU tar 1.34 - en to et translation catalogue (578 entries)

en: invalid argument %s for %s
et: vigane argument %s (`%s')

en: ambiguous argument %s for %s
et: segane argument %s (`%s')

en: Valid arguments are:
et: Lubatud argumendid on:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
et: ARGP_HELP_FMT: %s väärtus on väiksem või võrdne kui %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
et: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameeter nõuab väärtust

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
et: %.*s: Tundmatu ARGP_HELP_FMT parameeter

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
et: Prügi ARGP_HELP_FMT parameetrites: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
et: Kohustuslikud või mittekohustuslikud argumendid pikkadele võtmetele on ka kohustuslikud või mittekohustuslikud vastavatele lühikestele võtmetele.

en: Usage:
et: Kasutamine:

en:   or:
et:  või:

en:  [OPTION...]
et:  [VÕTI...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
et: Lisainfo saamiseks kasutage '%s --help' või '%s --usage'.

en: Report bugs to %s.
et: Teated vigadest saatke palun aadressil %s.

en: Unknown system error
et: Tundmatu süsteemi viga

en: give this help list
et: näita seda abiinfot

en: give a short usage message
et: näita lühikest kasutamise õpetust

en: NAME
et: NIMI

en: set the program name
et: sea programmi nimi

en: SECS
et: SEK

en: hang for SECS seconds (default 3600)
et: oota SEK sekundeid (vaikimisi 3600)

en: print program version
et: esita programmi versioon

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
et: (PROGRAMMI VIGA) Versioon pole teada!?

en: %s: Too many arguments
et: %s: Liiga palju argumente

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
et: (PROGRAMMI VIGA) Võti peaks olema ära tuntud!?

en: write error
et: viga kirjutamisel

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
et: %s: võti '%s%s' on segane

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
et: %s: võti '%s%s' on segane; valikud:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
et: %s: tundmatu võti '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
et: %s: võtmel '%s%s' pole argumente

en: %s: option '%s%s' requires an argument
et: %s: võti '%s%s' nõuab argumenti

en: %s: invalid option -- '%c'
et: %s: vigane võti -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
et: %s: võti nõuab argumenti -- '%c'

en: memory exhausted
et: mälu on otsas

en: unable to record current working directory
et: ei õnnestu salvestada jooksvat töökataloogi

en: failed to return to initial working directory
et: algsesse töökataloogi ei õnnestu tagasi minna

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
et: ^[jJ]

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for a negative answer (english: "no").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | grep 
en: ^[nN]
et: ^[eE]

en: Packaged by %s (%s)
et: Paketi looja %s (%s)

en: Packaged by %s
et: Paketi looja %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
et: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
et: Litsents GPLv3+: GNU GPL versioon 3 või uuem <%s>.
    See on vaba tarkvara: teil on lubatud seda muuta ja levitada.
    GARANTII PUUDUB, vastaval seadusega lubatud piiridele.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
et: Kirjutanud %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
et: Kirjutanud %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s ja teised.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
et: Teated vigadest saatke palun aadressil: %s

en: Report %s bugs to: %s
et: Teated %s vigadest saatke palun aadressil: %s

en: %s home page: <%s>
et: %s koduleht: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
et: Üldine abiinfo GNU tarkvara kasutamisest: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
et: %s: %s ei õnnestu

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
et: %s: Hoiatus: %s ei õnnestu

en: %s: Cannot change mode to %s
et: %s: Ei õnnestu seada uueks moodiks %s

en: %s: Cannot hard link to %s
et: %s: Viidet %s ei saa luua

en: %s: Cannot create symlink to %s
et: %s: Ei saa luua %s nimeviidet

en: Removing leading `%s' from member names
et: Eemaldan liikmete nimedelt prefiksi `%s'

en: Removing leading `%s' from hard link targets
et: Eemaldan viidatavate nimedelt prefiksi `%s'

en: Substituting `.' for empty member name
et: Kasutan tühjade nimede asemel `.'

en: Substituting `.' for empty hard link target
et: Kasutan tühja viidatava nime asemel `.'

en: exec/tcp: Service not available
et: exec/tcp: Teenus pole kasutatav

en: stdin
et: standard sisend

en: stdout
et: standard väljund

en: Cannot connect to %s: resolve failed
et: Ei õnnestu luua ühendust masinaga %s: nimelahendus ebaõnnestus

en: Cannot redirect files for remote shell
et: Teise serveri käsuinterpretaatorile ei saa faile ümber suunata

en: Cannot execute remote shell
et: Ei saa käivitada kaug käsuinterpretaatorit

en: Seek direction out of range
et: Otsimise suund on piiridest väljas

en: Invalid seek direction
et: Vigane seek suund

en: Invalid seek offset
et: Vigane seek indeks

en: Seek offset out of range
et: Otsimise indeks on piiridest väljas

en: Invalid byte count
et: Vigane baitide arv

en: Byte count out of range
et: Baitide arv on piiridest väljas

en: Premature eof
et: Ootamatu faili lõpp

en: Invalid operation code
et: Vigane operatsiooni kood

en: Operation not supported
et: Operatsioon ei ole toetatud

en: Unexpected arguments
et: Ootamatud argumendid

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
et: Opereeri lindiseadet, aktsepteerib käske mittelokaalselt protsessilt

en: NUMBER
et: N

en: set debug level
et: määra silumise tase

en: FILE
et: FAIL

en: set debug output file name
et: sea silumisteadete faili nimi

en: cannot open %s
et: %s ei saa avada

en: too many arguments
et: liiga palju argumente

en: Garbage command
et: Rämpskäsk

en: This does not look like a tar archive
et: Hmm.... see ei tundu olema tar arhiiv

en: Total bytes read
et: Baite loetud kokku

en: Total bytes written
et: Baite kirjutatud kokku

en: Total bytes deleted
et: Kustutatud baite kokku

en: (pipe)
et: (toru)

en: Refusing to read archive contents from terminal (missing -f option?)
et: Ei loe arhiivi sisu terminalist (puudub -f võti?)

en: Refusing to write archive contents to terminal (missing -f option?)
et: Ei kirjuta arhiivi sisu terminali (puudub -f võti?)

en: Invalid value for record_size
et: Kirje suuruse väärtus on vigane

en: No archive name given
et: Arhiivi nime pole

en: Cannot verify stdin/stdout archive
et: Ei saa kontrollida sisend/väljund arhiive

en: Archive is compressed. Use %s option
et: Arhiiv on tihendatud. Kasutage võtit %s

en: Cannot update compressed archives
et: Ei saa uuendada pakitud arhiive

en: At beginning of tape, quitting now
et: Lindi alguses, lõpetan töö

en: Too many errors, quitting
et: Liig palju vigu, jätan töö pooleli

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
et[0]: Kirje suurus = %lu blokki
et[1]: Kirje suurus = %lu blokki

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
et[0]: Joondamata blokk (%lu baiti) arhiivis
et[1]: Joondamata blokk (%lu baiti) arhiivis

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
et: Arhiivi ei õnnestu tagasi kerida; lugemiseks võib olla vajalik kasutada võtit -i

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
et: rmtlseek ei peatunud kirje piiril

en: %s: contains invalid volume number
et: %s: sisaldab vigast volüümi numbrit

en: Volume number overflow
et: Volüümi number on liiga suur

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
et: Otsi volüüm #%d %s'le ja vajuta return klahvi:

en: EOF where user reply was expected
et: EOF kasutaja vastuse asemel

en: WARNING: Archive is incomplete
et: HOIATUS: Arhiiv pole täielik

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
et:  n nimi        Anna järgmistele volüümidele uus nimi
     q             Katkesta tar
     y või reavahetus Jätka

en:  !             Spawn a subshell
et:  !             Loo alamshell

en:  ?             Print this list
et:  ?             Väljasta see info

en: No new volume; exiting.
et: Pole uus volüüm; lõpetan töö.

en: File name not specified. Try again.
et: Puudub faili nimi. Proovige uuesti.

en: Invalid input. Type ? for help.
et: Vigane sisend. ? annab abiinfot.

en: %s command failed
et: %s käsklus sai vea

en: %s is not continued on this volume
et: %s ei jätku sellel volüümil

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
et: võimalik et %s jätkub sellel volüümil: päises on lühendatud nimi

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
et: %s on vale suurusega (%s != %s + %s)

en: This volume is out of sequence (%s - %s != %s)
et: See volüüm on väljaspoolt järjekorda (%s - %s != %s)

en: Archive not labeled to match %s
et: Arhiivi märgend ei sobi %s

en: Volume %s does not match %s
et: Volüüm %s ei sobi volüümiga %s

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
et: %s: faili nimi on GNU mitmevolüümi päisesse salvestamiseks liiga pikk, lühendan

en: write did not end on a block boundary
et: kirjutamine ei peatunud bloki piiril

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
et[0]: Sain lugeda ainult %lu baiti (sooviti %lu)
et[1]: Sain lugeda ainult %lu baiti (sooviti %lu)

en: Contents differ
et: Sisu on erinev

en: Unexpected EOF in archive
et: Ootamatu arhiivi lõpp

en: File type differs
et: Failitüübid on erinevad

en: Mode differs
et: Moodid erinevad

en: Uid differs
et: UID on erinevad

en: Gid differs
et: GID on erinevad

en: Mod time differs
et: Muutmise ajad erinevad

en: Size differs
et: Suurused erinevad

en: Not linked to %s
et: ei viita %s-le

en: Symlink differs
et: Nimeviited erinevad

en: Device number differs
et: Seadme numbrid on erinevad

en: Verify
et: Kontroll

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
et: %s: Tundmatu failitüüp '%c', võrdlen tavalise failina

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
et: Arhiiv sisaldab eemaldatud prefiksitega failinimesid.

en: Archive contains transformed file names.
et: Arhiiv sisaldab teisendatud faili nimesid.

en: Verification may fail to locate original files.
et: Kontrollimine ei pruugi leida algseid faile.

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
et[0]: VIGA KONTROLLIMISEL: leiti %d vigast päist
et[1]: VIGA KONTROLLIMISEL: leiti %d vigast päist

en: A lone zero block at %s
et: Üksik null blokk kohal %s

en: %s: contains a cache directory tag %s; %s
et: %s: sisaldab vahemälu kataloogi lipikut %s; %s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
et: väärtus %s on %s piiridest %s..%s väljas; asendan %s

en: value %s out of %s range %s..%s
et: väärtus %s on %s piiridest %s..%s väljas

en: Generating negative octal headers
et: Genereerin negatiivsed kaheksand päised

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
et: %s: faili nimi on liiga pikk (maks. %d); ei salvesta

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
et: %s: faili nimi on liiga pikk (ei saa poolitada); ei salvesta

en: %s: link name is too long; not dumped
et: %s: viite nimi on liiga pikk; ei salvesta

en: %s: File shrank by %s byte; padding with zeros | %s: File shrank by %s bytes; padding with zeros
et[0]: %s: Fail lühenes %s baiti; täidan nullidega
et[1]: %s: Fail lühenes %s baiti; täidan nullidega

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
et: %s: fail on teises failisüsteemis; ei salvesta

en: contents not dumped
et: sisu ei salestata

en: %s: Unknown file type; file ignored
et: %s: Tundmatu failitüüp; ignoreerin seda faili

en: Missing links to %s.
et: %s-le puudub viiteid.

en: %s: file is unchanged; not dumped
et: %s: pole muutunud; ei salvesta

en: directory not dumped
et: kataloogi ei salvestatud

en: %s: file changed as we read it
et: %s: fail muutus lugemisel

en: %s: socket ignored
et: %s: ignoreerin pesa

en: %s: door ignored
et: %s: ignoreerin ust

en: Skipping to next header
et: Hüppan järgmise päiseni

en: Deleting non-header from archive
et: Kustutan arhiivist mitte-päise

en: %s: implausibly old time stamp %s
et: %s: ebatõenäoliselt vana ajatempel %s

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
et: %s: ajatempel %s on %s sekundit tulevikus

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
et: %s: Ootamatu kooskõlalisuse probleem kataloogi loomisel

en: %s: skipping existing file
et: %s: jätan olemasoleva faili vahele

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
et: %s: Kataloog nimetati ümber, enne kui sai loetud tema olek

en: Extracting contiguous files as regular files
et: Taastan jätkuvad failid kui tavalised

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
et: Üritan taastada nimeviiteid viidetena

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
et: %s: Ei saa taastada -- fail jätkub teisel volüümil

en: Unexpected long name header
et: Ootamatu pika nime päis

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
et: %s: Tundmatu failitüüp '%c', taastan tavalise failina

en: Current %s is newer or same age
et: Olemasolev %s on uuem või sama kuupäevaga

en: %s: Member name contains '..'
et: %s: Elemendi nimi sisaldab '..'

en: %s: Was unable to backup this file
et: %s: Selle faili varundamine ebaõnnestus

en: Cannot rename %s to %s
et: %s ei õnnestu ümber nimetada %s-ks

en: %s: Directory has been renamed from %s
et: %s: Kataloog %s on ümber nimetatud

en: %s: Directory is new
et: %s: Kataloog on uus

en: %s: directory is on a different filesystem; not dumped
et: %s: kataloog on teises failisüsteemis; ei salvesta

en: %s: Directory has been renamed
et: %s: Kataloog on ümber nimetatud

en: Invalid time stamp
et: Vigane ajatempel

en: Invalid modification time
et: Vigane muutmise aeg

en: Invalid modification time (nanoseconds)
et: Vigane muutmise aeg (nanosekundid)

en: Invalid device number
et: Vigane seadmenumber

en: Invalid inode number
et: Vigane i-kirje number

en: %s: byte %s: %s %.*s... too long
et: %s: bait %s: %s %.*s... on liiga pikk

en: Unexpected EOF in snapshot file
et: Ootamatu snapshoti faili lõpp

en: %s: byte %s: %s %s followed by invalid byte 0x%02x
et: %s: baidile %s: %s %s järgneb vigane bait 0x%02x

en: %s: byte %s: (valid range %s..%s)
    	%s %s
et: %s: bait %s: (lubatud vahemik %s..%s)
    	%s %s

en: %s: byte %s: %s %s
et: %s: bait %s: %s %s

en: %s: byte %s: %s
et: %s: bait %s: %s

en: Missing record terminator
et: Puudub kirje lõpetaja

en: Bad incremental file format
et: Inkrementaalse faili vorming on vigane

en: Unsupported incremental format version: %<PRIuMAX>
et: Mittetoetatud inkrementaalse vormingu versioon: %<PRIuMAX>

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
et: Vigane taastamise kataloog: eeldasin '%c', sain %#3o

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
et: Vigane taastamise kataloog: dubleeritud 'X'

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
et: Vigane taastamise kataloog: tühi nimi 'R' väljal

en: Malformed dumpdir: 'T' not preceded by 'R'
et: Vigane taastamise kataloog: 'R' ei ole 'T' ees

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
et: Vigane taastamise kataloog: tühi nimi 'T' väljal

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
et: Vigane taastamise kataloog: ootasin '%c', aga andmed said otsa

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
et: Vigane taastamise kataloog: 'X' ei kasutata

en: Cannot create temporary directory using template %s
et: Vormiga %s ei saa ajutist kataloogi luua

en: %s: Not purging directory: unable to stat
et: %s: Ei puhasta kataloogi: stat ebaõnnestus

en: %s: directory is on a different device: not purging
et: %s: kataloog on teisel seadmel; ei puhasta

en: %s: Deleting %s
et: %s: Kustutan %s

en: %s: Cannot remove
et: %s: Ei saa eemaldada

en: %s: Omitting
et: %s: Jätan vahele

en: block %s: ** Block of NULs **
et: blokk %s: ** NULlide blokk **

en: block %s: ** End of File **
et: blokk %s: ** Faili lõpp **

en: block %s:
et: blokk %s:

note: TRANSLATORS: %s is type of the value (gid_t, uid_t, etc.)
en: Blanks in header where numeric %s value expected
et: Tühjad väljad päises kohtadel, kus eeldati numbrit %s

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
et: Arhiivi kaheksandväärtus %.*s on %s piiridest väljas; eeldan kahe täiendit

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range
et: Arhiivi kaheksandväärtus %.*s on %s piiridest väljas

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
et: Arhiiv sisaldab aegunuid base-64 päiseid

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
et: Arhiivi märgiga base-64 sõne %s on %s piiridest väljas

en: Archive base-256 value is out of %s range
et: Arhiivi base-256 väärtus on %s piiridest väljas

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
et: Arhiiv sisaldab %.*s, eeldati numbrit %s

note: TRANSLATORS: Second %s is type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
et: Arhiivi väärtus %s on %s piiridest %s..%s väljas

en:  link to %s
et:  viide %s-le

en:  unknown file type %s
et:  tundmatu failitüüp %s

en: --Long Link--
et: --Pikk viide--

en: --Long Name--
et: --Pikk nimi--

en: --Volume Header--
et: --Volüümi päis--

en: --Continued at byte %s--
et: --Jätkub baidilt %s--

en: Creating directory:
et: Loon kataloogi:

en: Renaming %s to %s
et: Annan %s uueks nimeks %s

en: %s: Cannot rename to %s
et: %s: ei õnnestu ümber nimetada %s-ks

en: Renaming %s back to %s
et: Nimetan `%s' tagasi `%s'

en: %s: File removed before we read it
et: %s: Fail kustutati enne lugemist

en: child process
et: alamprotsess

en: interprocess channel
et: protsessidevaheline kanal

en: Local file name selection:
et: Lokaalse faili nime valik:

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
et: lisa antud FAIL arhiivi (kasulik, kui faili nimi algab kriipsuga)

en: DIR
et: KAT

en: change to directory DIR
et: mine kataloogi KAT

en: get names to extract or create from FILE
et: loe taastatavate või varundatavate failide nimed failist NIMI

en: -T reads null-terminated names; implies --verbatim-files-from
et: -T loeb nullidega lõpetatud nimesid; eeldab --verbatim-files-from

en: disable the effect of the previous --null option
et: blokeeri eelmise --null võtme mõju

en: unquote input file or member names (default)
et: eemalda sisendfaili või liikmete nimedest kvootimissümbolid (vaikimisi)

en: do not unquote input file or member names
et: ära eemalda nimedest kvootimissümboleid

en: -T reads file names verbatim (no escape or option handling)
et: -T loeb faili nimesid otse (ei käsitle paojada ega võtmeid)

en: -T treats file names starting with dash as options (default)
et: -T käsitleb kriipsuga algavaid failide nimesid võtmetena (vaikimisi)

en: PATTERN
et: MUSTER

en: exclude files, given as a PATTERN
et: MUSTRI järgi välistatud failid

en: exclude patterns listed in FILE
et: välistavad mustrid on FAILIS

en: exclude contents of directories containing CACHEDIR.TAG, except for the tag file itself
et: välista kataloogide, mis sisaldavad CACHEDIR.TAG, sisu, välja arvatud märgendi fail ise

en: exclude everything under directories containing CACHEDIR.TAG
et: välista kõik kataloogis, mis sisaldab CACHEDIR.TAG

en: exclude directories containing CACHEDIR.TAG
et: välista kataloogid, mis sisaldavad CACHEDIR.TAG

en: exclude contents of directories containing FILE, except for FILE itself
et: välista kataloogide, mis sisaldavad faili FAIL, sisu, välja arvatud FAIL ise

en: read exclude patterns for each directory from FILE, if it exists
et: loe kataloogide välistamise mustrid failist, kui see on olemas

en: read exclude patterns for each directory and its subdirectories from FILE, if it exists
et: loe kataloogide ja alamkataloogide välistamise mustrid failist, kui see on olemas

en: exclude everything under directories containing FILE
et: välista kataloogid, mis sisaldavad faili FAIL

en: exclude directories containing FILE
et: välista kataloogid, mis sisaldavad faili FAIL

en: exclude version control system directories
et: välista versiooni kontrolli süsteemi kataloogid

en: read exclude patterns from the VCS ignore files
et: loe välistamise mustrid VCS ignoreerimise failidest

en: exclude backup and lock files
et: välista varukoopiad ja lukufailid

en: recurse into directories (default)
et: sisene kataloogidesse (vaikimisi)

en: avoid descending automatically in directories
et: ära sisene kataloogidesse

en: File name matching options (affect both exclude and include patterns):
et: Failinimede otsimine (mõjutab nii kaasamist, kui välistamist):

en: patterns match file name start
et: mustrid alustavad faili nime algusest

en: patterns match after any '/' (default for exclusion)
et: mustrid toimivad iga '/' järel (välistamise korral vaikimisi)

en: ignore case
et: tõstutundetu

en: case sensitive matching (default)
et: tõstutundlik otsimine (vaikimisi)

en: use wildcards (default for exclusion)
et: kasuta jokkersümboleid (välistamise korral vaikimisi)

en: verbatim string matching
et: täht-täheline sõne otsimine

en: wildcards match '/' (default for exclusion)
et: jokkersümbolid leiavad '/' (välistamise korral vaikimisi)

en: wildcards do not match '/'
et: jokkerid ei leia '/'

en: %s:%lu: unrecognized option
et: %s:%lu tundmatu võti

en: -C %s has no effect
et: -C %s ei oma mõju

en: --%s %s has no effect
et: --%s %s ei oma mõju

en: --%s has no effect
et: --%s ei oma mõju

en: command line
et: käsurida

en: %s: file list requested from %s already read from %s
et: %s: %s loetud failide nimekiri on juba loetud failist %s

en: cannot split string '%s': %s
et: sõne '%s' ei saa tükeldada: %s

en: %s: file name read contains nul character
et: %s: loetud faili nimi sisaldab sümbolit nul

en: Pattern matching characters used in file names
et: Failide nimedes on jokkersümbolid

en: Use --wildcards to enable pattern matching, or --no-wildcards to suppress this warning
et: Jokkerite lubamiseks kasutage --wildcars või --no-wildcards selle teate blokeerimiseks

en: %s: Not found in archive
et: %s: Puudub arhiivis

en: %s: Required occurrence not found in archive
et: %s: Nõutud eksemplar puudub arhiivis

en: Archive label mismatch
et: Arhiivi märgend ei sobi

en: Using -C option inside file list is not allowed with --listed-incremental
et: --listed-incremental ei luba faili loendis võtit -C kasutada

en: Only one -C option is allowed with --listed-incremental
et: Võti --listed-incremental lubab ainult ühte -C kasutamist

en: Options '%s' and '%s' both want standard input
et: Mõlemad võtmed, '%s' ja '%s', eeldavad standard sisendit

en: %s: Invalid archive format
et: %s: Vigane arhiivi vorming

en: GNU features wanted on incompatible archive format
et: Arhiivi formaat ei toeta GNU laiendusi

en: Unknown quoting style '%s'. Try '%s --quoting-style=help' to get a list.
et: Tundmatu kvootimise stiil '%s'. Loendi saate käsuga '%s --quoting-style=help'

en: GNU 'tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
et: GNU 'tar' salvestab failid ühte lindi või ketta faili arhiivi ja taastab
    arhiivist üksikuid faile.
    
    Näiteid:
      tar -cf arhiiv.tar foo bar  # Loo arhiiv.tar failidest foo ja bar.
      tar -tvf arhiiv.tar         # Anna arhiiv.tar sisust täielik ülevaade.
      tar -xf arhiiv.tar          # Taasta kõik failid arhiivist arhiiv.tar.

en: The backup suffix is '~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      none, off       never make backups
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
et: Varukoopia lõpp on '~', kui pole antud --suffix või SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    Versiooni kontrolli võib määrata --backup või VERSION_CONTROL, väärtused on:
    
      none, off       varukoopiat ei loo
      t, numbered     tee nummerdatud koopiaid
      nil, existing   nummerdatud kui koopiad on nummerdatud, muidu lihtne
      never, simple   tee ainult lihtne koopia

en: Main operation mode:
et: Põhiline töö:

en: list the contents of an archive
et: näita arhiivi sisukorda

en: extract files from an archive
et: taasta failid arhiivist

en: create a new archive
et: loo uus arhiiv

en: find differences between archive and file system
et: otsi arhiivi ja failisüsteemi erinevusi

en: append files to the end of an archive
et: lisa failid arhiivi lõppu

en: only append files newer than copy in archive
et: lisa arhiivi ainult failid uuemad kui arhiivis

en: append tar files to an archive
et: lisa tar failid arhiivi

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
et: kustuta arhiivist (mitte magnetlindilt!)

en: test the archive volume label and exit
et: testi arhiivi volüümi märgendit ja lõpeta töö

en: Operation modifiers:
et: Töö täpsustamine:

en: handle sparse files efficiently
et: tööta aukudega failidega efektiivsemalt

en: TYPE
et: TÜÜP

en: technique to detect holes
et: aukude tuvastamise tehnika

en: MAJOR[.MINOR]
et: PÕHI[.ALAM]

en: set version of the sparse format to use (implies --sparse)
et: määra aukudega faili vormingu versioon (eeldab võtit --sparse)

en: handle old GNU-format incremental backup
et: käsitle vana GNU vormingus inkrementaalset koopiat

en: handle new GNU-format incremental backup
et: käsitle uue GNU vormingu inkrementaalset koopiat

en: dump level for created listed-incremental archive
et: loodud listed-incremental arhiivi dump tase

en: do not exit with nonzero on unreadable files
et: ära lõpeta loetamatute failide korral veakoodiga

en: process only the NUMBERth occurrence of each file in the archive; this option is valid only in conjunction with one of the subcommands --delete, --diff, --extract or --list and when a list of files is given either on the command line or via the -T option; NUMBER defaults to 1
et: töötle ainult N-dat esinemist arhiivi igast failist. See võti on lubatud ainult
    käskudega --delete, --diff, --extract või --list ja kui failide loend on antud
    käsureal või võtmega -T. Vaikimisi N on 1.

en: archive is seekable
et: arhiiv on positsioneeritav

en: archive is not seekable
et: arhiiv ei ole positsioneeritav

en: do not check device numbers when creating incremental archives
et: inkrementaalsete arhiivide loomisel ära kontrolli seadmete numbreid

en: check device numbers when creating incremental archives (default)
et: inkrementaalsete arhiivide loomisel kontrolli seadmete numbreid (vaikimisi)

en: Overwrite control:
et: Ülekirjutamise juhtimine:

en: attempt to verify the archive after writing it
et: kontrolli arhiivi peale arhiivi kirjutamist

en: remove files after adding them to the archive
et: kustuta failid peale arhiveerimist

en: don't replace existing files when extracting, treat them as errors
et: olemasolevaid faile taastamisel üle ei kirjuta, anna vigu

en: don't replace existing files when extracting, silently skip over them
et: olemasolevaid faile taastamisel üle ei kirjuta, jäta need vaikselt vahele

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
et: ära kirjuta üle olemasolevaid faile, mis on uuemad kui arhiveeritud

en: overwrite existing files when extracting
et: kirjuta olemasolevad failid üle

en: remove each file prior to extracting over it
et: kustuta fail enne taastamist

en: empty hierarchies prior to extracting directory
et: kustuta hierarhia enne kataloogi taastamist

en: preserve metadata of existing directories
et: säilita olemasolevate kataloogide metainfo

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
et: taastamisel kirjuta olemasolevate kataloogide metainfo üle (vaikimisi)

en: preserve existing symlinks to directories when extracting
et: taastamisel säilita olemasolevad nimeviited kataloogidele

en: create a subdirectory to avoid having loose files extracted
et: segaduste vältimiseks taastamisel, loo alamkataloog

en: Select output stream:
et: Vali väljundvoog:

en: extract files to standard output
et: taasta failid standardväljundisse

en: COMMAND
et: KÄSK

en: pipe extracted files to another program
et: taasta failid läbi toru teise programmi

en: ignore exit codes of children
et: ignoreeri alamprotsesside lõpetamise koode

en: treat non-zero exit codes of children as error
et: käsitle alamprotsesside nullist erinevaid lõpetamise koode veana

en: Handling of file attributes:
et: Faili atribuutide käsitlemine:

en: force NAME as owner for added files
et: kasuta NIMEe kui lisatud failide omanikku

en: force NAME as group for added files
et: kasuta NIMEe kui lisatud failide gruppi

en: use FILE to map file owner UIDs and names
et: kasuta FAILi omaniku UID ja nime seadmisel

en: use FILE to map file owner GIDs and names
et: kasuta FAILi omaniku GID ja nime seadmisel

en: DATE-OR-FILE
et: KUUP-VÕI-FAIL

en: set mtime for added files from DATE-OR-FILE
et: sea lisatud failide muutmise ajaks KUUP-VÕI-FAIL

en: only set time when the file is more recent than what was given with --mtime
et: märgi aeg ainult juhul kui fail on uuem kui --mtime võtmega määratud

en: CHANGES
et: MUUTUSED

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
et: kasuta lisatud failidel sümbol moodi MUUTUSED

en: METHOD
et: MEETOD

en: preserve access times on dumped files, either by restoring the times after reading (METHOD='replace'; default) or by not setting the times in the first place (METHOD='system')
et: säilita salvestatud failide kasutamise aeg, kas taastades selle peale lugemist (METHOD='replace'; vaikimisi) või ei muuda kasutamise aega üldse (METHOD='system')

en: don't extract file modified time
et: ära taasta faili muutmise aega

en: try extracting files with the same ownership as exists in the archive (default for superuser)
et: ürita failide taastamisel säilitada failide omanikud arhiivis (root kasutajal vaikimisi)

en: extract files as yourself (default for ordinary users)
et: taasta failid enda õigustes (tavakasutajatel vaikimisi)

en: always use numbers for user/group names
et: kasuta kasutaja/grupp numbreid

en: extract information about file permissions (default for superuser)
et: taasta ka info failide õigustest (vaikimisi superkasutaja korral)

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
et: õiguste taastamisel kasuta kasutaja umask väärtust (vaikimisi tavakasutajatel)

en: member arguments are listed in the same order as the files in the archive
et: liikmete argumendid näidatakse samas järjekorras nagu failid arhiivis

en: delay setting modification times and permissions of extracted directories until the end of extraction
et: oota muutmise aegade ja õiguste taastamisega taastamise lõpuni

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
et: katkesta --delay-directory-restore võtme mõju

en: ORDER
et: REEGEL

en: directory sorting order: none (default), name or inode
et: kataloogi sortimise reegel: none (vaikimisi), name või inode

en: directory sorting order: none (default) or name
et: kataloogi sortimise reegel: none (vaikimisi) või name

en: Handling of extended file attributes:
et: Faili laiendatud atribuutide käsitlemine:

en: Enable extended attributes support
et: Luba laiendatud atribuutide tugi

en: Disable extended attributes support
et: Keela laiendatud atribuutide tugi

en: specify the include pattern for xattr keys
et: määrake xattr lubatud võtmete muster

en: specify the exclude pattern for xattr keys
et: määrake xattr välistatud võtmete muster

en: Enable the SELinux context support
et: Luba SELinux konteksti tugi

en: Disable the SELinux context support
et: Keela SELinux konteksti tugi

en: Enable the POSIX ACLs support
et: Luba POSIX ACL tugi

en: Disable the POSIX ACLs support
et: Keela POSIX ACL tugi

en: Device selection and switching:
et: Seadme valik ja vahetamine:

en: ARCHIVE
et: ARHIIV

en: use archive file or device ARCHIVE
et: kasuta arhiivi faili või seadet ARHIIV

en: specify drive and density
et: määra seade ja tihedus

en: archive file is local even if it has a colon
et: arhiivi fail on lokaalne isegi kui sisaldab koolonit

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
et: kasuta rmt asemel antud käsku

en: use remote COMMAND instead of rsh
et: kasuta rsh asemel antud käsku

en: create/list/extract multi-volume archive
et: loo/näita/taasta mitme volüümilisi arhiive

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
et: vaheta peale NUMBER x 1024 baidi kirjutamist linti

en: run script at end of each tape (implies -M)
et: käivita iga lindi lõpus skript (eeldab võtit -M)

en: use/update the volume number in FILE
et: kasuta/uuenda volüümi numbrit failis FAIL

en: Device blocking:
et: Seadme blokkimine:

en: BLOCKS
et: BLOKKE

en: BLOCKS x 512 bytes per record
et: BLOKKE x 512 baiti kirjele

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
et: NUMBER baiti kirjele, 512 kordne

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
et: ignoreeri null blokke arhiivis (tähistab EOF)

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
et: bloki lugemisel uuesti (4.2BSD torude jaoks)

en: Archive format selection:
et: Arhiivi vormingu valikud:

en: FORMAT
et: VORMING

en: create archive of the given format
et: loo arhiiv antud vormingus

en: FORMAT is one of the following:
et: VORMING on üks järgnevaist:

en: old V7 tar format
et: vana V7 tar vorming

en: GNU format as per tar <= 1.12
et: GNU vorming tar <= 1.12 korral

en: GNU tar 1.13.x format
et: GNU tar 1.13.x vorming

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
et: POSIX 1003.1-1988 (ustar) vorming

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
et: POSIX 1003.1-2001 (pax) vorming

en: same as pax
et: sama, kui pax

en: same as --format=v7
et: sama, kui --format=v7

en: same as --format=posix
et: sama, kui --format=posix

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
et: võtmesõna[[:]=väärtus][,võtmesõna[[:]=väärtus]...]

en: control pax keywords
et: pax võtmesõnade kasutamine

en: TEXT
et: TEKST

en: create archive with volume name TEXT; at list/extract time, use TEXT as a globbing pattern for volume name
et: loo arhiivi volüümi nimega NIMI. Listingu/taastamise ajal kasuta TEKSTi otsingumustrina

en: Compression options:
et: Tihendamise võtmed:

en: use archive suffix to determine the compression program
et: tihendamisprogrammi tuvastamiseks kasuta arhiivi sufiksit

en: do not use archive suffix to determine the compression program
et: tihendamisprogrammi tuvastamiseks ära kasuta arhiivi sufiksit

en: filter through PROG (must accept -d)
et: filtreeri läbi programmi (peab lubama võtit -d)

en: Local file selection:
et: Lokaalse faili valik:

en: stay in local file system when creating archive
et: püsi arhiivi loomise ajal kohalikus failisüsteemis

en: don't strip leading '/'s from file names
et: ära eemalda faili nimedelt prefiksit '/'

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
et: järgi nimeviiteid; arhiveeri ja taasta viidatavad failid

en: follow hard links; archive and dump the files they refer to
et: järgi viiteid; arhiveeri ja taasta viidatavad failid

en: MEMBER-NAME
et: KOMPONENT

en: begin at member MEMBER-NAME when reading the archive
et: alusta arhiivi lugemisel liikmest KOMPONENT

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
et: salvesta ainult failid mis on uuemad kui KUUP-VÕI-FAIL

en: DATE
et: KUUPÄEV

en: compare date and time when data changed only
et: võrdle kuupäevi ainult kui andmed on muutunud

en: CONTROL
et: KONTROLL

en: backup before removal, choose version CONTROL
et: loo enne eemaldamist varukoopia, vali versioonikontroll

en: STRING
et: SÕNE

en: backup before removal, override usual suffix ('~' unless overridden by environment variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)
et: varunda enne kustutamist, kasuta uut lõppu (vaikimisi '~', kui pole üle määratud keskkonnamuutujaga SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)

en: File name transformations:
et: Failide nimede muutmine:

en: strip NUMBER leading components from file names on extraction
et: eemalda taastamisel failide nimede algusest NUMBER komponenti

en: EXPRESSION
et: AVALDIS

en: use sed replace EXPRESSION to transform file names
et: kasuta failide nimede muutmiseks sed asendus avaldist

en: Informative output:
et: Informatsioon:

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
et: anna töö kohta infot iga NUMBER kirje järel (vaikimisi 10)

en: ACTION
et: TEGEVUS

en: execute ACTION on each checkpoint
et: käivita tegevus igas kontrollpunktis

en: print a message if not all links are dumped
et: väljasta teade, kui kõike viiteid pole salvestatud

en: SIGNAL
et: SIGNAAL

en: print total bytes after processing the archive; with an argument - print total bytes when this SIGNAL is delivered; Allowed signals are: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 and SIGUSR2; the names without SIG prefix are also accepted
et: väljasta peale arhiivi töötlemist baitide koguarv, argumendi korral - väljasta see info, kui saadetakse antud signaal. Lubatud signaalid on: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 ja SIGUSR2; SIG prefiksi võib ära jätta

en: print file modification times in UTC
et: väljasta failide muutmise ajad UTC esituses

en: print file time to its full resolution
et: väljasta faili aeg täielikult

en: send verbose output to FILE
et: salvesta täiendav info FAILi

en: show block number within archive with each message
et: näita iga teatega ka arhiivi bloki numbrit

en: show tar defaults
et: näita tar vaikeseadeid

en: show valid ranges for snapshot-file fields
et: näita snapshot-faili väljade lubatud vahemikud

en: when listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
et: listingu või taastamise ajal, näita igat kataloogi mis ei vasta otsingutingimustele

en: show file or archive names after transformation
et: peale teisendamist näita faili või arhiivi nime

en: STYLE
et: STIIL

en: set name quoting style; see below for valid STYLE values
et: määra nimede kvootimise stiil; lubatud väärtused on toodud allpool

en: additionally quote characters from STRING
et: lisaks kvoodi sõnes näidatud sümbolid

en: disable quoting for characters from STRING
et: keela sõnes toodud sümbolite kvootimine

en: ask for confirmation for every action
et: küsi iga tegevuse kohta kinnitust

en: verbosely list files processed
et: väljasta töödeldavate failide kohta infot

en: KEYWORD
et: VÕTMESÕNA

en: warning control
et: hoiatuste juhtimine

en: Compatibility options:
et: Ühilduvuse võtmed:

en: when creating, same as --old-archive; when extracting, same as --no-same-owner
et: loomisel sama kui --old-archive. Taastamisel sama kui --no-same-owner

en: Other options:
et: Muud võtmed:

en: disable use of some potentially harmful options
et: blokeeri potentsiaalselt ohtlikud võtmed

note: TRANSLATORS: Both %s in this statement are replaced with option names.
en: '%s' cannot be used with '%s'
et: võtit '%s' ei saa võtmega '%s' kasutada

en: You may not specify more than one '-Acdtrux', '--delete' or  '--test-label' option
et: Korraga võib kasutada ainult ühte võtmetest '-Acdtrux' või '--test-label'

en: Conflicting compression options
et: Konfliktsed pakkimisvõtmed

en: Unknown signal name: %s
et: Tundmatu signaali nimi: %s

en: Date sample file not found
et: Kuupäeva fail puudub

en: Substituting %s for unknown date format %s
et: Kasutan %s tundmatu ajaformaadi %s asemel

en: Option %s: Treating date '%s' as %s
et: Võti %s: Käsitlen aega '%s' kui %s

en: filter the archive through %s
et: filtreeri arhiiv läbi %s

en: Valid arguments for the --quoting-style option are:
et: Võtmega --quoting-style on lubatud järgnevad argumendid:

en: 
    *This* tar defaults to:
et: 
    *See* tar kasutab vaikimisi:

en: Invalid owner or group ID
et: Vigane omanik või grupi ID

en: Invalid blocking factor
et: Vigane blokkimisfaktor

en: Malformed density argument: %s
et: Vigane tiheduse argument: %s

en: Unknown density: '%c'
et: Tundmatu tihedus: '%c'

en: Options '-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
et: *See* tar ei toeta võtmeid '-[0-7][lmh]'

en: Invalid tape length
et: Vigane lindi pikkus

en: Invalid incremental level value
et: Inkrementaalse varunduse taseme väärtus on vigane

en: More than one threshold date
et: Rohkem kui üks etteantud aeg

en: Invalid sparse version value
et: Vigane aukudega faili versiooni väärtus

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
et: --atime-preserve='system' ei ole sellel platvormil toetatud

en: --checkpoint value is not an integer
et: --checkpoint väärtus ei ole täisarv

en: Invalid mode given on option
et: Võtmega anti vigane mood

en: Invalid number
et: Vigane number

en: Invalid record size
et: Vigane kirje suurus

en: Record size must be a multiple of %d.
et: Kirje suurus peab olema %d kordne.

en: Invalid number of elements
et: Vigane elementide arv

en: Only one --to-command option allowed
et: Lubatud on ainult üks --to-command võti

en: %s:%lu: location of the error
et: %s:%lu: vea asukoht

en: error parsing %s
et: viga %s parsimisel

en: [FILE]...
et: [FAIL]...

en: cannot split TAR_OPTIONS: %s
et: TAR_OPTIONS ei saa tükeldada: %s

en: non-option arguments in %s
et: %s sisaldab vigast argumenti

en: Old option '%c' requires an argument.
et: Vana võti '%c' nõuab argumenti.

en: --occurrence is meaningless without a file list
et: --occurrence ei oma failide nimekirjata mõtet

en: Multiple archive files require '-M' option
et: Mitme arhiivifaili kasutamine nõuab võtit '-M'

en: --level is meaningless without --listed-incremental
et: --level ei oma võtmeta --listed-incremental mõtet

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
et[0]: %s: Volüümi märgend on liiga pikk (piirang on %lu baiti)
et[1]: %s: Volüümi märgend on liiga pikk (piirang on %lu baiti)

en: Cannot verify multi-volume archives
et: Ei suuda kontrollida mitme volüümilisi arhiive

en: Cannot verify compressed archives
et: Ei saa kontrollida pakitud arhiive

en: Cannot use multi-volume compressed archives
et: Ei saa kasutada mitme volüümilisi pakitud arhiive

en: Cannot concatenate compressed archives
et: Tihendatud arhiive ei saa ühendada

en: --clamp-mtime needs a date specified using --mtime
et: --clamp-mtime vajab võtmega --mtime märgitud aega

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
et: --pax-option saab kasutada ainult POSIX arhiividega

en: --acls can be used only on POSIX archives
et: --acls saab kasutada ainult POSIX arhiividega

en: --selinux can be used only on POSIX archives
et: --selinux saab kasutada ainult POSIX arhiividega

en: --xattrs can be used only on POSIX archives
et: --xattrs saab kasutada ainult POSIX arhiividega

en: Cannot deduce top-level directory name; please set it explicitly with --one-top-level=DIR
et: Ülemise kataloogi nime ei saa tuletada; palun kasutage --one-top-level=KAT

en: Volume length cannot be less than record size
et: Volüümi suurus ei saa olla väiksem kirje suurusest

en: Cowardly refusing to create an empty archive
et: Ega ikka ei tee küll tühja arhiivi

en: Options '-Aru' are incompatible with '-f -'
et: Võtmeid '-Aru' ei saa kasutada võtmega '-f -'

en: failed to assert availability of the standard file descriptors
et: standard failide pidemete kasutatavuse kinnitamine ebaõnnestus

en: You must specify one of the '-Acdtrux', '--delete' or '--test-label' options
et: Peab kasutama üht võtmetest '-Acdtrux', '--delete'  või '--test-label'

en: Exiting with failure status due to previous errors
et: Kuna eelnevalt oli vigu, siis lõpetan veakoodiga

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
et: Võtmesõna %s on tundmatu või pole veel realiseeritud

en: Time stamp is out of allowed range
et: Ajatempel on piiridest väljas

en: Malformed pax option: %s
et: Vigane pax võti: %s

en: Pattern %s cannot be used
et: Mustrit %s ei saa kasutada

en: Keyword %s cannot be overridden
et: Võtmesõna %s ei saa ümber määrata

en: can't update global extended header record
et: ei saa uuendada globaalset laiendatud päise kirjet

en: Malformed extended header: missing length
et: Vigane laiendatud päis: puudub pikkus

en: Malformed extended header: missing blank after length
et: Vigane laiendatud päis: pikkuse järel puudub tühik

en: Malformed extended header: missing equal sign
et: Vigane laiendatud päis: puudub võrdusmärk

en: Malformed extended header: missing newline
et: Vigane laiendatud päis: puudub reavahetus

en: Ignoring unknown extended header keyword '%s'
et: Ignoreerin tundmatut laiendatud päise võtmesõna '%s'

en: Generated keyword/value pair is too long (keyword=%s, length=%s)
et: Genereeritud võti/väärtus paar on liiga pikk (võti=%s, pikkus=%s)

note: TRANSLATORS: The first %s is the pax extended header keyword (atime, gid, etc.).
en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
et: Laiendatud päis %s=%s on piiridest %s..%s väljas

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
et: Vigane laiendatud päis: %s=%s

en: Malformed extended header: excess %s=%s
et: Vigane laiendatud päis: liigne %s=%s

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
et: Vigane laiendatud päis: vigane %s: ootamatu eraldaja %c

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
et: Vigane laiendatud päis: vigane %s: veider arv väärtuseid

en: %s: not a valid timeout
et: %s: ei ole korrektne taimout

en: %s: unknown checkpoint action
et: %s: tundmatu kontrollpunkti tegevus

en: write
et: kirjutamine

en: read
et: lugemine

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of write operation", *not* "Writing a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de escritura", *not* "Escribiendo un punto de comprobaci@'on"
en: Write checkpoint %u
et: Kirjutamise kontrollpunkt %u

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of read operation", *not* "Reading a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de lectura", *not* "Leyendo un punto de comprobaci@'on"
en: Read checkpoint %u
et: Lugemise kontrollpunkt %u

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
et: genfile manipuleerib GNU paxutils testipaketi andmefailidega.
    VÕTMED on:

en: File creation options:
et: Faili loomise võtmed:

en: SIZE
et: SUURUS

en: Create file of the given SIZE
et: Loo määratud suurusega fail

en: Write to file NAME, instead of standard output
et: Kirjuta standardväljundi asemel faili NIMI

en: Read file names from FILE
et: Loe failide nimed failist FAIL

en: -T reads null-terminated names
et: -T loeb nullidega lõpetatud nimesid

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
et: Täida fail antud mustriga. Muster on 'default' või 'zeros'

en: Size of a block for sparse file
et: Bloki suurus aukudega faili korral

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
et: Loo aukudega fail. Järgnev käsurida kirjeldab faili.

en: OFFSET
et: INDEKS

en: Seek to the given offset before writing data
et: Enne kirjutamist liigu antud indeksile

en: Suppress non-fatal diagnostic messages
et: Blokeeri mitte-fataalsed diagnostika teated

en: File statistics options:
et: Statistika faili kohta:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
et: Väljasta iga faili kohta stat struktuuri sisu. Vaikimisi VORMING on:

en: Synchronous execution options:
et: Sünkroonse täitmise võtmed:

en: Execute ARGS. Trigger checkpoints every Nth record (default 1). Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
et: Täida antud KÄSKLUS. Käivita kontrollpunkt iga Ninda kirjega (vaikimisi 1). Kasulik võtmetega --checkpoint ja ühega järgnevaist: --cut, --append, --touch, --unlink

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
et: Jõudes kontrollpunkti NUMBER, täida antud tegevus (vt. allpool)

en: Set date for next --touch option
et: Määra järgmise --touch võtme ajatempel

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
et: Esita täidetud kontrollpunktid ja käsu lõpetamise olek

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
et: Sünkroonse täitmise tegevused. Neid täidetakse, kui saabub --checkpoint võtmega määratud kontrollpunkt.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
et: Sea faili suuruseks --length võtmega näidatu (või 0, kui suurust ei antud)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
et: Lisa faili lõppu --length parameetriga näidatud arv baite.

en: Update the access and modification times of FILE
et: Uuenda faili kasutamise ja muutmise ajatempleid

en: Execute COMMAND
et: Käivita KÄSK

en: Delete FILE
et: Kustuta FAIL

en: Invalid size: %s
et: Vigane suurus: %s

en: Number out of allowed range: %s
et: Number on piiridest väljas: %s

en: Negative size: %s
et: Negatiivne suurus: %s

en: stat(%s) failed
et: stat(%s) ebaõnnestus

en: created file is not sparse
et: loodud fail pole aukudega

en: Error parsing number near `%s'
et: Viga `%s' juures numbri parsimisel

en: Unknown date format
et: Tundmatu kuupäeva vorming

en: [ARGS...]
et: [ARGUMENDID...]

en: cannot open `%s'
et: `%s' ei saa avada

en: cannot seek
et: seek ebaõnnestus

en: file name contains null character
et: faili nimi sisaldab null sümbolit

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
et: standard väljundis ei saa aukudega faili luua, kasutage võtit --file

en: incorrect mask (near `%s')
et: vigane mask (`%s' lähedal)

en: Unknown field `%s'
et: Tundmatu väli `%s'

en: cannot set time on `%s'
et: ei õnnestu seada `%s' aega

en: cannot truncate `%s'
et: '%s' ei saa lühendada

en: command failed: %s
et: käsklus sai vea: %s

en: cannot stat `%s'
et: '%s' stat sai vea

en: cannot remove directory `%s'
et: kataloogi `%s' ei saa kustutada

en: cannot unlink `%s'
et: `%s' ei saa kustutada

en: Command exited successfully
et: Käsk lõpetas töö edukalt

en: Command failed with status %d
et: Käsk lõpetas veakoodiga %d

en: Command terminated on signal %d
et: Käsk katkestati signaaliga %d

en: Command stopped on signal %d
et: Käsk peatati signaaliga %d

en: Command dumped core
et: Käsk salvestas mälupildi

en: Command terminated
et: Käsk katkestas

en: --stat requires file names
et: --stat nõuab failinimesid
