taskcoach - en to br translation catalogue (314 entries)

en: %s file error
br: fazi restr %s

en: Add attachment
br: Ouzhpennañ ur restr stag

en: New attachment
br: Restr stag nevez

en: Copy
br: Eilañ

en: Delete
br: Dilemel

en: Cut
br: Troc'hañ

en: Paste
br: Pegañ

en: Drag and drop
br: Riklañ-dilec'hiañ

en: New category
br: Rummad nevez

en: New subcategory
br: Isrummad nevez

en: New note
br: Notenn nevez

en: New subnote
br: Isnotenn nevez

en: New task
br: Kefridi nevez

en: New subtask
br: Iskefridi nevez

en: Start tracking
br: Loc'añ an heuliañ

en: Stop tracking
br: Paouez an heuliañ

en: Maximize priority
br: Maksimizañ ar briorelezh

en: Minimize priority
br: Minimizañ ar briorelezh

en: Increase priority
br: Kreskiñ ar briorelezh

en: Decrease priority
br: Digreskiñ ar briorelezh

en: Error while saving %s.ini:
    %s
br: Fazi oc'h enrollañ %s.ini:
    %s

en: Save error
br: Fazi enrollañ

en: New attachment...
br: Restr stag nevez...

en: Insert a new attachment
br: Enlakaat ur restr stag nevez

en: Open attachment
br: Digeriñ ar restr stag

en: Open the selected attachments
br: Digeriñ ar restroù stag diuzet

en: Show/hide completed tasks
br: Diskwel/Kuzhat ar c'hefridioù peurechu

en: &New task...
br: &Kefridi nevez...

en: Description
br: Deskrivadur

en: Subject
br: Danvez

en: Priority
br: Renk

en: Browse
br: Furchal

en: Dates
br: Deiziadoù

en: Due date
br: Deiziad dleet

en: Completion date
br: Deiziad ar peurechuiñ

en: Reminder
br: Dalc'her-soñjoù

en: Recurrence
br: Rekurañs

en: Use application-wide setting
br: Implij kefluniadur an arload a-bezh

en: No
br: Ket

en: Yes
br: Ya

en: Mark task completed when all children are completed?
br: Merkañ ar gefridi evel peurechu pa vez peurechu ar vugale?

en: Budget
br: Budjed

en: Time spent
br: Amzer implijet

en: Budget left
br: Budjed hegerz

en: Hourly fee
br: Treziad dre eurvezh

en: Fixed fee
br: Treziad

en: Revenue
br: Gounid

en: Effort
br: Striv

en: Categories
br: Rummadoù

en: Attachments
br: Restroù stag

en: Notes
br: Notennoù

en: Edit task
br: Aozañ ar gefridi

en: Task
br: Kefridi

en: Start
br: Loc'hañ

en: Stop
br: Paouez

en: Start tracking from last stop time
br: Loc'hañ an heuliañ adalek ar c'houlz paouez diwezhañ

en: None
br: Tra ebet

en: Daily
br: Deizek

en: Monthly
br: Miziek

en: Weekly
br: Sizhuniek

en: , every
br: , bep

en: day(s),
br: deiz(ioù),

en: week(s),
br: sizhun(ioù),

en: month(s),
br: miz(ioù),

en: Cancel
br: Nullañ

en: OK
br: Mat eo

en: Files
br: Restroù

en: Auto save after every change
br: Enrollañ emgefreek goude pep kemm

en: Window behavior
br: Emzalc'h ar prenestr

en: Show splash screen on startup
br: Diskwel ar skramm degemer d'al loc'hañ

en: Show tips window on startup
br: Diskwel prenestr an tunioù d'al loc'hañ

en: Start with the main window iconized
br: Loc'hañ gant ar prenestr pennañ arlunet

en: Always
br: Bepred

en: Never
br: Morse

en: Check for new version of %(name)s on startup
br: Gwiriekaat bezañs un doare nevez eus %(name)s el loc'hañ

en: Hide main window when iconized
br: Kuzhat ar prenestr pennañ pa vez arlunet

en: Minimize main window when closed
br: Izelaat ar prenestr pennañ pa vez serret

en: Make clock in the task bar tick when tracking effort
br: Lakaat an horolaj er varrenn gefridi d'ober titirin pa vez heuliet ur striv

en: Language
br: Yezh

en: Language not found?
br: Ne gaver ket ar yezh-se ?

en: Monday
br: Lun

en: Sunday
br: Sul

en: Mark parent task completed when all children are completed
br: Merkañ ar gefridi gar evel peurechu pa vez peurechu an holl vugale

en: Editor
br: Aozer

en: Check spelling in editors
br: Gwiriekaat ar reizhskrivadur e-barzh aozerioù

en: Reminder date/time
br: Soñjdegaser deiziad/amzer

en: Slow
br: Gorrek

en: Notify me of new versions.
br: Kemenn din an doareoù nevez.

en: New version of %(name)s available
br: Un doare nevez eus %(name)s a c'haller e gaout

en: Version %(version)s of %(name)s is available from
br: An doare %(version)s eus %(name)s a c'haller e gaout digant

en: iCalendar files (*.ics)|*.ics|All files (*.*)|*
br: Restroù iCalendar (*.ics)|*.ics|An holl restroù (*.*)|*

en: HTML files (*.html)|*.html|All files (*.*)|*
br: Restroù HTML (*.html)|*.html|An holl restroù (*.*)|*

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*
br: Restroù CSV (*.csv)|*.csv|Restroù Testenn (*.txt)|*.txt|An holl restroù (*.*)|*

en: Open
br: Digeriñ

en: Loaded %(nrtasks)d tasks from %(filename)s
br: %(nrtasks)d (g)kefridioù karget eus %(filename)s

en: Cannot open %s because it doesn't exist
br: Ne c'haller ket digeriñ %s rak n'eus ket anezhañ

en: Merge
br: Kendeuziñ

en: Merged %(filename)s
br: %(filename)s kendeuzet

en: %s template files (*.tsktmpl)|*.tsktmpl
br: %s restr patrom (*.tsktmpl)|*.tsktmpl

en: You have unsaved changes.
    Save before closing?
br: Kemmoù dienroll ho peus.
    Enrollañ a-raok serriñ?

en: %s: save changes?
br: %s: enrollañ ar c'hemmoù?

en: Closed %s
br: %s serret

en: Saved %(nrtasks)d tasks to %(filename)s
br: %(nrtasks)d enrollet e %(filename)s

en: Error while reading %s:
br: Fazi en ur lenn %s:

en: Welcome to %(name)s version %(version)s
br: Degemer mat e %(name)s aozadur %(version)s

en: &File
br: &Restr

en: &Edit
br: &Aozañ

en: &View
br: &Diskwel

en: &Help
br: &Skoazell

en: &Export
br: &Ezporzhiañ

en: &Select
br: &Diuzañ

en: &New viewer
br: Gweler &Nevez

en: &Filter
br: &Sil

en: &Sort
br: &Rummañ

en: &Columns
br: &Bannoù

en: T&oolbar
br: Barren &Ostilhoù

en: Show/hide status bar
br: Diskwel/Kuzhat ar varren stad

en: Status&bar
br: &Barrenn stad

en: &Task
br: &Kefridi

en: &Category
br: &Rummad

en: Open a new tab with a viewer that displays categories
br: Digeriñ ur steudenn nevez gant ur gweler hag a ziskouez ar rummadoù

en: &Effort
br: &Striv

en: &Note
br: &Notenn

en: Open a new tab with a viewer that displays notes
br: Digeriñ ur steudenn nevez gant ur gweler hag a ziskouez an notennoù

en: &Hide
br: &Kuzhat

en: Hide the toolbar
br: Kuzhat ar varenn ostilhoù

en: &Small images
br: Skeudennoù &bihan

en: Small images (16x16) on the toolbar
br: Skeudennoù bihan (16x16) war ar varrenn ostilhoù

en: &Medium-sized images
br: Skeudennoù &krenn

en: Medium-sized images (22x22) on the toolbar
br: Skeudennoù krenn (22x22) war ar varrenn ostilhoù

en: &Large images
br: Skeudennoù &bras

en: Large images (32x32) on the toolbar
br: Skeudennoù bras (32x32) war ar varrenn ostilhoù

en: &Start tracking effort
br: &Loc'hañ an heuliañ striv

en: %s (subtasks)
br: %s (iskefridioù)

en: &Priority
br: &Renk

en: Page
br: Pajenn

en: %d tasks overdue
br: %d (c'h)(g)efridi daleet

en: one task overdue
br: ur gefridi daleet

en: tracking "%s"
br: oc'h heuliañ "%s"

en: tracking effort for %d tasks
br: heuliañ striv evit %d (g)(c'h)kefridi

en: &Open...	Ctrl+O
br: &Digeriñ...	Ctrl+O

en: Open %s
br: Digeriñ %s

en: &Merge...
br: &Kendeuziñ...

en: Merge tasks from another file with the current file
br: Kendeuziñ kefridioù eus ur restr all gant ar restr red

en: &Close	Ctrl+W
br: &Serriñ	Ctrl+W

en: &Save	Ctrl+S
br: &Enrollañ	Ctrl+S

en: S&ave as...	Shift+Ctrl+S
br: E&nrollañ dindan...	Shift+Ctrl+S

en: Save selected task as &template
br: Enrollañ ar gefridi diuzet evel ur &patrom

en: Save the selected task as a task template
br: Enrollañ ar gefridi diuzet evel ur patrom kefridi

en: Show a preview of what the print will look like
br: Diskwel ur rakgwel eus an neuz a vo gant ar mouladur

en: Print preview
br: Rakgwel ar moullañ

en: Export as &HTML...
br: Ezporzhiañ evel &HTML...

en: Export as &CSV...
br: Ezporzhiañ evel &CSV...

en: &Quit	Ctrl+Q
br: &Kuitaat	Ctrl+Q

en: &Undo
br: &Dizober

en: &Redo
br: &Adober

en: Cu&t	Ctrl+X
br: &Troc'hañ	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
br: &Eilañ	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
br: &Pegañ	Ctrl+V

en: Edit SyncML preferences
br: Aozañ ar penndibaboù SyncML

en: &All	Ctrl+A
br: An &holl	Ctrl+A

en: &Clear selection
br: &Goullonderiñ an diuzadenn

en: Unselect all items
br: Ezdiuzañ an holl elfennoù

en: &Rename viewer...
br: &Adenvel ar gweler...

en: Rename the selected viewer
br: Adenvel ar gwelerioù diuzet

en: New title for the viewer:
br: Titl nevez d'ar gweler :

en: Rename viewer
br: Adenvel ar gweler

en: &Hide this column
br: &Kuzhat ar bann-mañ

en: Hide the selected column
br: Kuzhat ar bann diuzet

en: &Expand all items	Shift+Ctrl+E
br: &Digeriñ gwezenn an holl elfennoù	Shift+Ctrl+E

en: &Collapse all items	Shift+Ctrl+C
br: &Serriñ gwezenn an holl elfennoù	Shift+Ctrl+C

en: &Ascending
br: Dre &sevel

en: Sort ascending (checked) or descending (unchecked)
br: Rummañ dre sevel (merket) pe dre ziskenn (diverket)

en: When comparing text, sorting is case sensitive (checked) or insensitive (unchecked)
br: Pa vez kenveriet skrid, rummañ en ur deuler evezh ouzh ar c'hef (merket) pe hep en ober (diverket)

en: Sort by status &first
br: Rummañ dre stad da &gentañ

en: Sort tasks by status (active/inactive/completed) first
br: Rummañ ar c'hefridioù dre stad (bev/marv/peurechu) da gentañ

en: Create a new task from a template
br: Krouiñ ur gefridi nevez diwar ur patrom

en: Insert a new task with the selected categories checked
br: Enlakaat ur gefridi nevez gant ar rummadoù diuzet merket

en: New &subtask...
br: &Iskefridi nevez...

en: Mark the selected task(s) completed
br: Merkañ ar g(c'h)efridi(où) evel peurechu

en: Start tracking effort for %s
br: Loc'hañ an heuliañ striv evit %s

en: Select a task via the menu and start tracking effort for it
br: Diuzañ ur gefridi dre ar meuziad ha loc'hañ an heuliañ striv eviti

en: Stop tracking effort for the active task(s)
br: Paouez an heuliañ striv ar g(c'h)efridi(où) v(b)ev

en: Insert a new note with the selected categories checked
br: Enlakaat un notenn nevez gant ar rummadoù diuzet merket

en: Error opening attachment
br: Fazi o tigeriñ ar restr stag

en: &Help contents	Ctrl+?
br: &Endalc'h ar skoazell	Ctrl+?

en: Help
br: Skoazell

en: &Tips
br: &Tunioù

en: Tips about the program
br: Tunioù diwar-benn ar programm

en: &About %s
br: &Diwar-benn %s

en: Version and contact information about %s
br: Aozadur ha titourou darempred diwar-benn %s

en: &License
br: &Aotre

en: %s license
br: aotre %s

en: &Restore
br: &Adsevel

en: Restore the window to its previous state
br: Adsevel ar prenestr d'e stad kent

en: Effort details
br: Munudoù ar striv

en: Effort per day
br: Striv dre zeiz

en: Effort per month
br: Striv dre viz

en: Effort per week
br: Striv dre sizhun

en: Filter on all checked categories
br: Sil war an holl rummadoù merket

en: Filter on any checked category
br: Sil war pep rummad merket

en: &Today
br: &Hiziv

en: Sort by subject
br: Rummañ dre zanvez

en: Sub&ject
br: &Danvez

en: Sort by description
br: Rummañ dre zeskrivadur

en: &Description
br: &Deskrivadur

en: Show/hide description column
br: Diskwel/Kuzhat bann an deskrivadurioù

en: &Notes
br: &Notennoù

en: Show/hide notes column
br: Diskwel/Kuzhat bann an notennoù

en: &Attachments
br: &Restroù stag

en: Categories: %d selected, %d total
br: Rummadoù: %d diuzet, %d hollad

en: Status: %d filtered
br: Stad: %d silet

en: Period
br: Mare

en: Total time spent
br: Hollad an amzer implijet

en: Total revenue
br: Hollad ar gounidoù

en: Tuesday
br: Meurzh

en: Wednesday
br: Merc'her

en: Thursday
br: Yaou

en: Friday
br: Gwener

en: Saturday
br: Sadorn

en: &Categories
br: &Rummadoù

en: Show/hide categories column
br: Diskwel/Kuzhat bann ar rummadoù

en: &Time spent
br: &Amzer implijet

en: Show/hide time spent column
br: Diskwel/Kuzhat bann an amzerioù implijet

en: &Revenue
br: &Gounid

en: Show/hide revenue column
br: Diskwel/Kuzhat bann ar gounidoù

en: Show/hide total time spent column
br: Diskwel/Kuzhat ar bann hollad an amzer implijet

en: Show/hide total revenue column
br: Diskwel/Kuzhat bann holladoù ar gounidoù

en: Status: %d tracking
br: Stad: %d heuliañ

en: Sort attachments by subject
br: Rummañ ar restroù stag dre zanvez

en: Sort attachments by category
br: Rummañ ar restroù stag dre rummad

en: Sort notes by subject
br: Rummañ an notennoù dre zanvez

en: Sort notes by category
br: Rummañ an notennoù dre rummad

en: Sort tasks by subject
br: Rummañ ar gefridioù dre zanvez

en: Sort tasks by due date
br: Rummañ ar c'hefridioù dre zeiziad dleet

en: &Due date
br: Deiziad &dleet

en: Sort tasks by completion date
br: Rummañ ar c'hefridioù dre zeiziad peurechuiñ

en: &Completion date
br: Deidiaz &peurechuiñ

en: Sort tasks by recurrence
br: Rummañ ar c'hefridioù dre rekurañs

en: &Recurrence
br: &Rekurañs

en: Sort tasks by budget
br: Rummañ ar c'hefridioù dre vudjed

en: &Budget
br: &Budjed

en: Sort tasks by time spent
br: Rummañ ar gefridioù dre amzer implijet

en: Budget &left
br: Budjed &hegerz

en: Sort tasks by budget left
br: Rummañ ar c'hefridioù dre vudjed hegerz

en: Sort tasks by priority
br: Rummañ ar gefridioù dre renk

en: Sort tasks by hourly fee
br: Rummañ ar c'hefridioù dre dreziad dre eurvezh

en: &Hourly fee
br: Treziad dre &eurvezh

en: Sort tasks by fixed fee
br: Rummañ ar c'hefridioù dre dreziad

en: &Fixed fee
br: &Treziad

en: Sort tasks by revenue
br: Rummañ ar c'hefridioù dre c'hounid

en: Sort tasks by reminder date and time
br: Rummañ ar c'hefridioù dre soñjdegaser deiziad hag amzer

en: &Reminder
br: &Soñjdegaser

en: &Subject
br: &Danvez

en: Sort notes by categories
br: Rummañ an notennoù dre rummad

en: Notes: %d selected, %d total
br: Notennoù: %d diuzet, %d hollad

en: Status: n/a
br: Stad: n/a

en: Tasks: %d selected, %d visible, %d total
br: Kefridioù: %d diuzet, %d gwelus, %d en holl

en: Tasks
br: Kefridioù

en: &Dates
br: &Deiziadoù

en: Show/hide all date-related columns
br: Diskwel/Kuzhat an holl vannoù a ra dave d'un deiziad bennak

en: Show/hide due date column
br: Diskwel/Kuzhat bann an deiziadoù

en: Show/hide completion date column
br: Diskwel/Kuzhat bann an deiziadoù peurechu

en: Show/hide recurrence column
br: Diskwel/Kuzhat bann ar rekurañsoù

en: Show/hide all budget-related columns
br: Diskwel/Kuzhat an holl vannoù a ra dave d'ur budjed bennak

en: Show/hide budget column
br: Diskwel/Kuzhat bann ar vudjedoù

en: Show/hide budget left column
br: Diskwel/Kuzhad bann ar budjed hegerz

en: &Financial
br: &Arc'hanterezh

en: Show/hide all finance-related columns
br: Diskwel/Kuzhat an holl vannoù a ra dave d'an arc'hanterezh

en: Show/hide hourly fee column
br: Diskwel/Kuzhat bann an treziadoù dre eurvezh

en: Show/hide fixed fee column
br: Diskwel/Kuzhat bann an treziadoù

en: Show/hide attachment column
br: Diskwel/Kuzhat bann ar restroù stag

en: Show/hide priority column
br: Diskwel/Kuzhat bann ar renkoù

en: Show/hide reminder column
br: Diskwel/Kuzhat bann an soñjdegaserioù

en: <h4>%(name)s - %(description)s</h4>
    <h5>Version %(version)s, %(date)s</h5>
    <p>By %(author)s &lt;%(author_email)s&gt;<p>
    <p><a href="%(url)s" target="_blank">%(url)s</a></p>
    <p>%(copyright)s</p>
    <p>%(license_notice_html)s</p>
br: <h4>%(name)s - %(description)s</h4>
    <h5>Doare %(version)s, %(date)s</h5>
    <p>Gant %(author)s &lt;%(author_email)s&gt;<p>
    <p><a href="%(url)s" target="_blank">%(url)s</a></p>
    <p>%(copyright)s</p>
    <p>%(license_notice_html)s</p>

en: %(name)s has unlimited undo and redo. Any change that you make, be it editing a task description, or deleting an effort record, is undoable. Select 'Edit' -> 'Undo' and 'Edit' -> 'Redo' to go backwards and forwards through your edit history.
br: Gant %(name)s e vez diharz an disober hag an adober. Posubl e vez disober pep kemm a rafec'h, ma vefe aozañ deskrivadur ur gefridi pe dilemel un enrolladur striv. Diuzit 'Aozañ' -> 'Disober' hag "Aozañ' -> 'Adober' evit mont war-gil ha war-raok en hoc'h istoradur aozañ.

en: %(name)s is available in a number of different languages. Select 'Edit' -> 'Preferences' to see whether your language is one of them. If your language is not available or the translation needs improvement, please consider helping with the translation of %(name)s. Visit %(url)s for more information about how you can help.
br: Gallout a reer kaout %(name)s e meur a yezh. Diuzit 'Aozañ' -> 'Penndibaboù' da welout hag-eñ eo ho yezh unan anezho. Ma ne c'hallfed ket kaout ho yezh pe ma vefe ezhomm da wellaat an droidigezh, klaskit reiñ skoazell evit troidigezh %(name)s mar plij. Gweladennit %(url)s evit kaout muioc'h a ditouroù diwar-benn an doare ma c'hallfec'h sikour.

en: If you enter a URL (e.g. %(url)s) in a task or effort description, it becomes a link. Clicking on the link will open the URL in your default web browser.
br: Ma skrivit un URL (%(url)s da skouer) e deskrivadur ur gefridi pe deskrivadur ur striv e teu anezhi da vezañ ul liamm. Klikañ war al liamm a zigero an URL en ho furcher kenrouedad dre ziouer.

en: What is actually printed when you select 'File' -> 'Print' depends on the current view. If the current view shows the task list, a list of tasks will be printed, if the current view shows effort grouped by month, that will be printed. The same goes for visible columns, sort order, filtered tasks, etc.
br: Ar pezh a vo moulet e gwirionez pa diuzit 'Restr' -> 'Moulañ' a vez diouzh ar gwel red. Ma eo kinniget roll ar c'hefridioù er gwel red e vo moulet ur roll kefridioù, ma eo kinniget ar strivoù strollet dre viz er gwel red e vo moulet evel-se. Memes tra evit ar vannoù welus, ar renk rummañ, ar c'hefridioù silet, h.a.

en: Insert a new category
br: Enlakaat ur rummad nevez

en: Cut the selected item(s) to the clipboard
br: Troc'hañ ar g(c'h)efridi(où) diuzet d'ar golver

en: Copy the selected item(s) to the clipboard
br: Eilañ an elfenn(où) diuzet d'ar golver

en: Paste item(s) from the clipboard
br: Pegañ an elfenn(où) eus ar golver

en: Edit preferences
br: Aozañ ar penndibaboù

en: Redo the last command that was undone
br: Adober an urzhiad diwezhañ bet disgraet

en: Select all items in the current view
br: Diuzañ an holl elfennoù er gwel red

en: Undo the last command
br: Dizober an urzhiad diwezhañ

en: Add an effort period to the selected task(s)
br: Ouzhpennañ ur mare striv d'ar g(c'h)efridi(où) diuzet

en: Start tracking effort for the selected task(s)
br: Loc'hañ an heuliañ striv evit ar gefridi(où) diuzet

en: Close the current file
br: Serriñ ar restr red

en: Exit %s
br: Kuitaat %s

en: Open a %s file
br: Digeriñ ur restr %s

en: Save the current file
br: Enrollañ ar restr red

en: Save the current file under a new name
br: Enrollañ ar restr red gant un anv nevez

en: Help about the program
br: Skoazell diwar-benn ar programm

en: Insert a new note
br: Enlakaat un notenn nevez

en: Print the current file
br: Moullañ ar restr red

en: Setup the characteristics of the printer page
br: Kefluniañ perzhioù ar bajenn voulerez

en: Show all items (reset all filters)
br: Diskouez an holl elfennoù

en: Decrease the priority of the selected task(s)
br: Digreskiñ priorelezh ar g(c'h)efridi(où) diuzet

en: Increase the priority of the selected task(s)
br: Kreskiñ priorelezh ar g(c'h)efridi(où) diuzet

en: Make the selected task(s) the highest priority task(s)
br: Grit ar g(c'h)efridi(où) a briorelezh uhelañ diouzh ar g(c'h)efridi(où) diuzet

en: Make the selected task(s) the lowest priority task(s)
br: Grit ar g(c'h)efridi(où) a briorelezh izelañ diouzh ar g(c'h)efridi(où) diuzet

en: Insert a new task
br: Enlakaat ur gefridi nevez

en: Collapse all items with subitems
br: &Serriñ gwezenn an holl elfennoù gant an iselfennoù

en: Expand all items with subitems
br: Digeriñ gwezenn an holl elfennoù gant an iselfennoù

en: New task due today
br: Kefridi nevez dleet hiziv

en: New task due tomorrow
br: Kefridi nevez dleet warc'hoazh

en: now
br: bremañ

en: %d items added.
    %d items updated.
    %d items deleted.
br: %d elfenn ouzhpennet.
    %d elfenn hizivaet.
    %d elfenn dilamet.

en: All files (*.*)|*
br: An holl restroù (*.*)|*

en: Match case when filtering
br: Teuler evezh ouzh ar c'hef pa vezer o silañ

en: Recent searches
br: klaskoù fresk

en: Viewer not searchable
br: Ne c'haller ket klask gant ar gweler-mañ
