taskcoach - en to el translation catalogue (340 entries)

en: Errors have occured. Please see "taskcoachlog.txt" in your "My Documents" folder.
el: Συνέβησαν σφάλματα.Παρακαλώ ανατρέξτε στο αρχείο "taskcoachlog.txt" στον φάκελο "Τα Έγγραφα Μου".

en: Error
el: Σφάλμα

en: Errors have occured. Please see "%s"
el: Προέκυψαν σφάλματα. Παρακαλώ δείτε το "%s"

en: Couldn't load settings from TaskCoach.ini:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση των ρυθμίσεων από το TaskCoach.ini:
    %s

en: %s file error
el: %s σφάλμα αρχείου

en: Task Coach
el: Βοηθός Εργασιών

en: Conflicts detected for "%s".
    The local version was used.
el: Εντοπίστηκαν διενέξεις για το  "%s".

en: Edit location of attachments
el: Επεξεργασία τοποθεσίας των συνημμένων

en: Edit attachment "%s" location
el: Επεξεργασία της τοποθεσίας του συνημμένου "%s"

en: Add attachment
el: Προσθήκη συνημμένου

en: Add attachment to "%s"
el: Προσθήκη συνημμένου στο "%s"

en: New attachment
el: Νέα επισύναψη

en: Remove attachment
el: Αφαίρεση συνημμένου

en: Remove attachment to "%s"
el: Αφαίρεση συνημμένου από το "%s"

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy "%s"
el: Αντιγραφή του "%s"

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete "%s"
el: Διαγραφή του "%s"

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Cut "%s"
el: Αποκοπή του "%s"

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Paste "%s"
el: Επικόλληση του "%s"

en: Paste as subitem
el: Επικόλληση ως υποαντικείμενο

en: Paste as subitem of "%s"
el: Επικόλληση ως υποαντικείμενο του "%s"

en: Drag and drop
el: Μεταφορά και απόθεση

en: Drag and drop "%s"
el: Μεταφορά και απόθεση του "%s"

en: Edit subjects
el: Επεξεργασία θεμάτων

en: Edit subject "%s"
el: Επεξεργασία θέματος "%s"

en: Edit descriptions
el: Επεξεργασία περιγραφών

en: Edit description "%s"
el: Επεξεργασία της περιγραφής του "%s"

en: Change icons
el: Αλλαγή εικονιδίων

en: Change icon "%s"
el: Αλλαγή εικονιδίου του "%s"

en: Change fonts
el: Αλλαγή γραμματοσειρών

en: Change font "%s"
el: Αλλαγή γραμματοσειράς του "%s"

en: Change foreground colors
el: Αλλαγή χρωμάτων προσκηνίου

en: Change foreground color "%s"
el: Αλλαγή χρώματος προσκηνίου "%s"

en: Change background colors
el: Αλλαγή χρωμάτων φόντου

en: Change background color "%s"
el: Αλλαγή χρώματος φόντου "%s"

en: Toggle category
el: Αλλαγή κατηγορίας

en: Toggle category of "%s"
el: Αλλαγή κατηγορίας του "%s"

en: New category
el: Νέα κατηγορία

en: New subcategories
el: Νέες υποκατηγορίες

en: New subcategory of "%s"
el: Νέα υποκατηγορία του "%s"

en: New subcategory
el: Νέα υποκατηγορία

en: Edit exclusive subcategories
el: Επεξεργασία αποκλειστικών υποκατηγοριών

en: Edit exclusive subcategories of "%s"
el: Επεξεργασία αποκλειστικών υποκατηγοριών του "%s"

en: Delete categories
el: Διαγραφή κατηγοριών

en: Delete category "%s"
el: Διαγραφή κατηγορίας "%s"

en: Drag and drop categories
el: Μετέφερε και απόθεσε κατηγορίες

en: New efforts
el: Καινούργιες προσπάθειες

en: New effort of "%s"
el: Καινούργια προσπάθεια του "%s"

en: Delete efforts
el: Διαγραφή προσπαθειών

en: Delete effort "%s"
el: Διαγραφή προσπάθειας "%s"

en: Change task of effort
el: Αλλαγή εργασίας της προσπάθειας

en: Change task of "%s" effort
el: Αλλαγή εργασίας της "%s" προσπάθειας

en: Change effort start date and time
el: Αλλαγή ημερομηνίας και ώρας εκκίνησης προσπάθειας

en: Change effort start date and time of "%s"
el: Αλλαγή ημερομηνίας και ώρας εκκίνησης προσπάθειας του "%s"

en: Change effort stop date and time
el: Αλλαγή προθεσμίας προσπάθειας

en: Change effort stop date and time of "%s"
el: Αλλαγή προθεσμίας της "%s" προσπάθειας

en: New note
el: Νέα σημείωση

en: New subnotes
el: Νέες υποσημειώσεις

en: New subnote of "%s"
el: Νέα υποσημείωση του "%s"

en: New subnote
el: Νέα υποσημείωση

en: Delete notes
el: Διαγραφή σημειώσεων

en: Delete note "%s"
el: Διαγραφή σημείωσης "%s"

en: Drag and drop notes
el: Μεταφορά και απόθεση σημειώσεων

en: Drag and drop note "%s"
el: Μεταφορά και απόθεση σημείωσης "%s"

en: Add note
el: Προσθήκη σημείωσης

en: Add note to "%s"
el: Προσθήκη σημείωσης στο "%s"

en: Add subnote
el: Προσθήκη υποσημείωσης

en: Add subnote to "%s"
el: Προσθήκη υποσημείωσης στο "%s"

en: Remove note
el: Αφαίρεση σημείωσης

en: Remove note from "%s"
el: Αφαίρεση σημείωσης από το "%s"

en: Drag and drop tasks
el: Μεταφορά και απόθεση εργασιών

en: Delete tasks
el: Διαγραφή εργασιών

en: Delete task "%s"
el: Διαγραφή εργασίας "%s"

en: New task
el: Νέα εργασία

en: New subtasks
el: Νέες υπoεργασίες

en: New subtask of "%s"
el: Νέα υποεργασία του "%s"

en: New subtask
el: Νέα υποεργασία

en: Mark tasks completed
el: Σημείωσε τις εργασίες ως ολοκληρωμένες

en: Mark "%s" completed
el: Σημείωσε το "%s" ως ολοκληρωμένο

en: Mark task active
el: Σημείωση εργασίας ως ενεργή

en: Mark "%s" active
el: Σημείωση του "%s" ως ενεργό

en: Mark task inactive
el: Σημείωση εργασίας ως μη ενεργή

en: Mark "%s" inactive
el: Σημείωση του "%s" ως μη ενεργού

en: Start tracking
el: Εκκίνηση παρακολούθησης

en: Start tracking "%s"
el: Εκκίνηση παρακολούθησης του "%s"

en: Stop tracking
el: Διακοπή παρακολούθησης

en: Stop tracking "%s"
el: Διακοπή παρακολούθησης του "%s"

en: Maximize priority
el: Μεγιστοποίηση προτεραιότητας

en: Maximize priority of "%s"
el: Μεγιστοποίηση προτεραιότητας του "%s"

en: Minimize priority
el: Ελαχιστοποίηση προτεραιότητας

en: Minimize priority of "%s"
el: Ελαχιστοποίηση προτεραιότητας του "%s"

en: Increase priority
el: Αύξηση προτεραιότητας

en: Increase priority of "%s"
el: Αύξηση προτεραιότητας του "%s"

en: Decrease priority
el: Μείωση προτεραιότητας

en: Decrease priority of "%s"
el: Μείωση προτεραιότητας του "%s"

en: Change priority
el: Αλλαγή προτεραιότητας

en: Change priority of "%s"
el: Αλλαγή προτεραιότητας του "%s"

en: Add note to tasks
el: Προσθήκη σημείωσης στις εργασίες

en: Change planned start date
el: Αλλαγή σχεδιασμένης ημερομηνίας έναρξης

en: Change planned start date of "%s"
el: Αλλαγή σχεδιασμένης ημερομηνίας έναρξης του "%s"

en: Change due date
el: Αλλαγή προθεσμίας λήξης

en: Change due date of "%s"
el: Αλλαγή προθεσμίας λήξης του "%s"

en: Change actual start date
el: Αλλαγή πραγματικής ημερομηνίας εκκίνησης

en: Change actual start date of "%s"
el: Αλλαγή πραγματικής ημερομηνίας εκκίνησης του "%s"

en: Change completion date
el: Αλλαγή ημερομηνίας ολοκλήρωσης

en: Change completion date of "%s"
el: Αλλαγή ημερομηνίας ολοκλήρωσης του "%s"

en: Change reminder dates/times
el: Αλλαγή ημερομηνίας/ώρας υπενθύμισης

en: Change reminder date/time of "%s"
el: Αλλαγή ημερομηνίας/ώρας υπενθύμισης του "%s"

en: Error while saving %s.ini:
    %s
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του %s.ini
    %s

en: Save error
el: Σφάλμα αποθήκευσης

en: New attachment...
el: Νέα επισύναψη...

en: Insert a new attachment
el: Εισαγωγή νέας επισύναψης

en: Open attachment
el: Άνοιγμα συνημμένου

en: Open the selected attachments
el: Άνοιγμα επιλεγμένων συνημμένων

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 20 minutes
el: 20 λεπτά

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 1.5 hour
el: 1,5 ώρα

en: 45 minutes
el: 45 λεπτά

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: 3 hours
el: 3 ώρες

en: 4 hours
el: 4 ώρες

en: 12 hours
el: 12 ώρες

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: 8 hours
el: 8 ώρες

en: 18 hours
el: 18 ώρες

en: 24 hours
el: 24 ώρες

en: 48 hours
el: 48 ώρες

en: 72 hours
el: 72 ώρες

en: 2 weeks
el: 2 εβδομάδες

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: &New task...
el: &Νέα εργασία...

en: Bomb
el: Βόμβα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Books
el: Βιβλία

en: Box
el: Κουτί

en: Ladybug
el: Πασχαλίτσα

en: Cake
el: Κέικ

en: Calculator
el: Αριθμομηχανή

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Cat
el: Γάτα

en: Alarm clock
el: Ξυπνητήρι

en: Stopwatch
el: Χρονόμετρο

en: Red cross
el: Κόκκινος σταυρός

en: Die
el: Ζάρι

en: Document
el: Έγγραφο

en: Blue earth
el: Μπλε γη

en: Blue folder
el: Μπλε φάκελος

en: Light blue folder
el: Γαλάζιος φάκελος

en: Grey folder
el: Γκρι φάκελος

en: Orange folder
el: Πορτοκαλί φάκελος

en: Purple folder
el: Μωβ φάκελος

en: Red folder
el: Κόκκινος φάκελος

en: Yellow folder
el: Κίτρινος φάκελος

en: Blue folder with arrow
el: Μπλε φάκελος με βέλος

en: Heart
el: Καρδιά

en: Hearts
el: Καρδιές

en: Red house
el: Κόκκινο σπίτι

en: Key
el: Κλειδί

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Question mark
el: Ερωτηματικό

en: Information
el: Πληροφορία

en: Palette
el: Παλέττα

en: Paperclip
el: Συνδετήρας

en: Person
el: Άτομο

en: People
el: Άνθρωποι

en: Warning sign
el: Προειδοποιητικό σήμα

en: Minus
el: Μείον

en: Plus
el: Συν

en: Red star
el: Κόκκινο αστέρι

en: Yellow star
el: Κίτρινο αστέρι

en: Lightning
el: Κεραυνός

en: Umbrella
el: Ομπρέλα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Subject
el: Θέμα

en: Creation date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Modification date
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Mutually exclusive
el: Αλληλοαποκλειόμενα

en: Subcategories
el: Υποκατηγορίες

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Due date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Completion date
el: Ημερομηνία ολοκλήρωσης

en: Reminder
el: Υπενθύμιση

en: Recurrence
el: Επανάληψη

en: Progress
el: Πρόοδος

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Budget
el: Έσοδα

en: Revenue
el: Εισόδημα

en: Effort
el: Προσπάθεια

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Prerequisites
el: Προαπαιτούμενα

en: Edit task
el: Επεξεργασία εργασίας

en: Task
el: Εργασία

en: Start
el: Έναρξη

en: Week(s)
el: Εβδομάδα(-ες)

en: Day(s)
el: Ημέρα(-ες)

en: Hour(s)
el: Ώρα(-ες)

en: Minute(s)
el: Λεπτό(-α)

en: Stop
el: Διακοπή

en: None
el: Κανένα

en: Daily
el: Ημερησίως

en: Monthly
el: Μηνιαίως

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Yearly
el: Ετησίως

en: keeping dates on the same weekday
el: διατήρηση ημερομηνίας στην ίδια εργάσιμη μέρα της εβδομάδας

en: , every
el: , κάθε

en: day(s),
el: μkhgkjfjhtfjyufjhgfkj

en: period,
el: περίοδος,

en: week(s),
el: εβδομάδα(-ες),

en: month(s),
el: μήνας(-ες),

en: year(s),
el: έτος(-η),

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Apple's web site
el: Ιστοσελίδα της Apple

en: OK
el: Εντάξει

en: Files
el: Αρχεία

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Language
el: Γλώσσα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Day after tomorrow
el: Μεθαύριο

en: Next Friday
el: Επόμενη Παρασκευή

en: Next Monday
el: Επόμενη Δευτέρα

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Snooze
el: Αναβολή

en: Slow
el: Αργά

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Available tools
el: Διαθέσιμα εργαλεία

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Notify me of new versions.
el: Ειδοποίηση για νέες εκδόσεις.

en: New version of %(name)s available
el: Νέα έκδοση του%(name)s διαθέσιμο(α)

en: Version %(version)s of %(name)s is available from
el: Έκδοση %(version)s του %(name)s είναι διαθέσιμα από

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: %s files (*.tsk)|*.tsk|Backup files (*.tsk.bak)|*.tsk.bak|All files (*.*)|*
el: %s αρχεία (*.tsk)|*.tsk|Backup αρχείων (*.tsk.bak)|*.bak|Όλα τα αρχεία (*.*)|*

en: iCalendar files (*.ics)|*.ics|All files (*.*)|*
el: Αρχεία iCalendar (*.ics)|*.ics|Όλα τα αρχεία (*.*)|*

en: HTML files (*.html)|*.html|All files (*.*)|*
el: Αρχεία HTML (*.html)|*.html|Όλα τα αρχεία (*.*)|*

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*
el: Αρχεία   CSV (*.csv)|*.csv|Αρχεία κειμένου (*.txt)|*.txt|Όλα τα αρχεία (*.*)|*

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Loaded %(nrtasks)d tasks from %(filename)s
el: Φόρτωση %(nrtasks)d καθηκόντων από %(filename)s

en: Cannot open %s because it doesn't exist
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα %s διότι δεν υπάρχουν

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Merged %(filename)s
el: Συγχωνευμένο %(filename)s

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Save selection
el: Αποθήκευση επιλογής

en: Cannot save %s
    %s
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε %s
    %s

en: %s template files (*.tsktmpl)|*.tsktmpl
el: %s αρχεία προτύπων (*.tsktmpl)|*.tsktmpl

en: Finished synchronization
el: Ολοκληρωμένος συγχρονισμός

en: Synchronization status
el: Επίπεδο συγχρονισμού

en: You have unsaved changes.
    Save before closing?
el: Έχετε μη αποθηκευμένες αλλαγές.

en: Error while reading %s:
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση %s:

en: Synchronizing...
el: Συγχρονισμός...

en: Synchronizing with %s...
el: Συγχρονισμός με %s...

en: Synchronization type
el: Τύπος συγχρονισμού

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &View
el: &Προβολή

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Export
el: &Εξαγωγή

en: &Select
el: &Επιλογή

en: &Filter
el: &Φίλτρο

en: &Columns
el: &Στήλες

en: Show/hide status bar
el: Εμφάνιση/απόκρυψη γραμμής κατάστασης

en: &Task
el: &Εργασία

en: &Category
el: &Κατηγορία

en: &Hide
el: &Απόκρυψη

en: Hide the toolbar
el: Απόκρυψη γραμμής εργαλειών

en: &Priority
el: &Προτεραιότητα

en: Page
el: Σελίδα

en: Open %s
el: Άνοιγμα %s

en: &Merge...
el: &Συγχώνευση...

en: Print preview
el: Προεπισκόπηση εκτύπωσης

en: &Undo
el: &Αναίρεση

en: &Redo
el: &Επαναφορά

en: &Ascending
el: &Αύξουσα

en: New &subtask...
el: Νέα &υποεργασία...

en: and
el: και

en: (No subject)
el: (Χωρίς θέμα)

en: Help
el: Βοήθεια

en: &About %s
el: &Περί %s

en: About %s
el: Σχετικά %s

en: %s license
el: %s άδεια

en: &Restore
el: &Επαναφορά

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Effort per month
el: Προσπάθεια ανά μήνα

en: Effort per week
el: Προσπάθεια ανά εβδομάδα

en: List
el: Λίστα

en: Tree
el: Δέντρο

en: &Today
el: &Σήμερα

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: %d minutes
el: %d λεπτά

en: Type
el: Τύπος

en: Sort by description
el: Ταξινόμηση κατά περιγραφή

en: &Notes
el: &Σημειώσεις

en: Period
el: Περίοδος

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: &Recurrence
el: &Επανεμφάνιση

en: &Reminder
el: &Υπενθύμιση

en: &Subject
el: &Θέμα

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Now
el: Τώρα

en: Dependents
el: Εξαρτάται

en: Time left
el: Υπολειπόμενος χρόνος

en: Comma
el: Κόμμα

en: Space
el: Κενό

en: Category
el: Κατηγορία

en: Reminders
el: Υπενθυμίσεις

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Insert a new category
el: Εισαγωγή νέας κατηγορίας

en: Add an effort period to the selected task(s)
el: Προσθήκη περιόδου προσπάθειας στις επιλεγμένες εργασίες

en: Close the current file
el: Κλείσιμο του τρέχοντος αρχείου

en: Save the current file
el: Αποθήκευση του τρέχοντος αρχείου

en: Insert a new note
el: Εισαγωγή νέας σημείωσης

en: Print the current file
el: Εκτύπωση του τρέχοντος αρχείου

en: Insert a new task
el: Εισαγωγή μιας νέας εργασίας

en: Synchronization
el: Συγχρονισμός

en: All tasks
el: Όλες οι εργασίες

en: Recent searches
el: Πρόσφατες αναζητήσεις
