taskcoach - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Couldn't load settings from TaskCoach.ini:
    %s
hi: TaskCoach.ini से सेटिंग्स लोड नहीं कर सकता:
    %s

en: %s file error
hi: %s  फाइल त्रुटी

en: Add attachment
hi: अटैचमेंट जोड़ें

en: Add attachment to "%s"
hi: "%s" में अटैचमेंट जोड़ें

en: New attachment
hi: नया अटैचमेंट

en: Copy
hi: प्रतिलिपि(कॉपी) करें

en: Copy "%s"
hi: प्रतिलिपि "%s"

en: Delete
hi: मिटायें

en: Delete "%s"
hi: "%s" को मिटायें

en: Cut
hi: कट करें

en: Cut "%s"
hi: कट "%s"

en: Paste
hi: चिपकाएँ(पेस्ट )

en: Paste "%s"
hi: चिपकाएँ "%s"

en: Drag and drop
hi: खींचें और छोड़ें(ड्रेग ड्रॉप करें)

en: Drag and drop "%s"
hi: खींचें और छोड़ें(ड्रेग ड्रॉप करें) "%s"

en: New category
hi: नयी श्रेणी

en: New subcategory
hi: नयी उपश्रेणी

en: New note
hi: नयी टिप्पणी

en: New subnote
hi: नयी उपटीप्पणी

en: Add note
hi: नोट जोड़ें

en: Add note to "%s"
hi: "%s" में नोट जोड़ें

en: New task
hi: नया कार्य

en: New subtask
hi: नया उपकार्य

en: Maximize priority
hi: अधिकतम प्राथमिकता

en: Minimize priority
hi: न्यूनतम प्राथमिकता

en: Increase priority
hi: प्राथमिकता बढ़ाएँ

en: Decrease priority
hi: प्राथमिकता घटायें

en: Error while saving %s.ini:
    %s
hi: सेव करते समय त्रुटि %s.ini:
    %s

en: Save error
hi: सेव त्रुटि

en: Total
hi: कुलयोग

en: &New task...
hi: एवं नया कार्य...

en: Edit task
hi: कार्य को संपादित करें

en: New &subtask...
hi: नया एवं उपकार्य...

en: Insert a new category
hi: नयी श्रेणी डालें

en: Add an effort period to the selected task(s)
hi: चुने हुवे कार्यों के प्रयास में लगा समय

en: Insert a new note
hi: नयी टिप्पणी डालें

en: Insert a new task
hi: नया कार्य डालें
