taskcoach - en to nn translation catalogue (80 entries)

en: %s file error
nn: Filfeil: %s

en: Add attachment
nn: Legg til vedlegg

en: New attachment
nn: Nytt vedlegg

en: Copy
nn: Kopiér

en: Delete
nn: Fjern

en: Cut
nn: Klypp ut

en: Paste
nn: Lim inn

en: Drag and drop
nn: Dra og slepp

en: New category
nn: Ny kategori

en: New subcategory
nn: Ny underkategori

en: New note
nn: Nytt notat

en: New subnote
nn: Nytt undernotat

en: New task
nn: Ny oppgåve

en: New subtask
nn: Ny underoppgåve

en: Start tracking
nn: Start timeregistrering

en: Stop tracking
nn: Stogg timeregistrering

en: Maximize priority
nn: Set høgste prioritet

en: Minimize priority
nn: Sett lægste prioritet

en: Increase priority
nn: Auk prioritet

en: Decrease priority
nn: Mink prioritet

en: Error while saving %s.ini:
    %s
nn: Noko gjekk gale under lagring av %s.ini:
    %s

en: Save error
nn: Kunne ikkje lagra

en: New attachment...
nn: Nytt vedlegg...

en: Insert a new attachment
nn: Legg til nytt vedlegg

en: Open attachment
nn: Opna vedlegg

en: Open the selected attachments
nn: Opna dei valde vedlegga

en: &New task...
nn: &Ny oppgåve...

en: Dates
nn: Datoar

en: Reminder
nn: Påminning

en: Recurrence
nn: Repetering

en: No
nn: Nei

en: Yes
nn: Jau

en: Revenue
nn: Forteneste

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Notes
nn: Notatar

en: Edit task
nn: Endra oppgåva

en: Task
nn: Oppgåve

en: Stop
nn: Stogg

en: Daily
nn: Dagleg

en: Monthly
nn: Kvar månad

en: Weekly
nn: Kvar veke

en: Yearly
nn: Årleg

en: period,
nn: periode,

en: week(s),
nn: veke(r),

en: month(s),
nn: månad(ar)

en: year(s),
nn: år

en: Always
nn: Kvar gång

en: Features
nn: Funksjonar

en: Open
nn: Opne

en: Merge
nn: Slå saman

en: &Select
nn: &Vel

en: &Columns
nn: &Kolonnar

en: &Task
nn: &Oppgåve

en: &Category
nn: &Kategori

en: &Note
nn: &Notat

en: &Hide
nn: &Gøym

en: Page
nn: Side

en: &Open...	Ctrl+O
nn: &Opne...	Ctrl+O

en: &Merge...
nn: &Slå saman …

en: Print preview
nn: Førehandsvising av utskrift

en: &Undo
nn: A&ngra

en: &Redo
nn: &Gjer om

en: &Ascending
nn: &Stigande

en: New &subtask...
nn: Ny &underoppgåve...

en: &Description
nn: S&kildring

en: &Recurrence
nn: &Gjentaking

en: &Reminder
nn: &Påminning

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Insert a new category
nn: Sett inn ein ny kategori

en: Close the current file
nn: Lukk noverande fil

en: Insert a new task
nn: Sett inn ny oppgåve

en: Every %(frequency)d days
nn: Kvar %(frequency)d. dag

en: Every %(frequency)d weeks
nn: Kvar %(frequency)d. veke

en: Every %(frequency)d months
nn: Kvar %(frequency)d. månad

en: Every %(frequency)d years
nn: Kvart %(frequency)d. år

en: Every other day
nn: Annankvar dag

en: Every other week
nn: Annakvar veke

en: Every other month
nn: Annankvar månad

en: Every other year
nn: Annakvart år

en: now
nn: no
